12134
1147464846/1614162139.jpg

Hivatalos honlap


A Hivatalos oldalon megtalálható a Mount&Blade, Warband, With Fire and Sword,
Napoleonic Wars és a Viking Conquest kiegészítők leírása, FAQ részlege illetve a letöltés menüjük.

* M&B Native Angol FAQ *

* Warband Angol FAQ *

* Mount&Blade Wiki *

* Mount&Blade leírás (Strategywiki,angol) *


M&B/Warband/WFaS modok gyűjtőhelye


M&B/Warband/WFaS/NW hivatalos fóruma



---> * Mount&Blade Magyarország * <---

WARBAND Gépigény

  • Davy Jones13
    #214
    Nem tudtok valamit amivel kilehet tolni a szinteket?
  • Davy Jones13
    #213
    Abban aza a durva hogy lehet falut fosztani
  • PJack
    #212
    lol azért vannak hibák a 894-es verzióban is :
    megyek csatába nyíllal lövöldözgetek, eltalálom az egyik ellenséget, azmeg 10 métert repül a lóról :DDD xDDD
    mondjuk ha bug is, azért elég vicces volt :D
  • b-type
    #211
    engem inkább a tapasztalatok érdekelnének a különféle moddoknél, térképeknél, húztam már le én is ezt azt, de a legfrissebb verziószámal nem mind megy...így még egyet sem sassantottam meg.
  • Davy Jones13
    #210
    ha valakinek kell szívesen berakom a linket ide
  • Davy Jones13
    #209
    nekem a gyűrűk ura verzió van meg
  • Braveheart
    #208
    Esetleg próbáld a configuration-ban átállítani dx9-ről dx7-re.
  • FL Zoli
    #207
    Hi van vkinek tippje arra, hogy miért nem bírja betölteni nekem 0.890 fölötti verzónál a csatatereket? Levettem mindent minimumra 640*480*16 nál is ugyanúgy kifagyott
  • PJack
    #206
    lol, megtámad 12 steppe bandit, mind nyilas. elindulok (egyedül) feléjük, záporoznak a nyilak, mint állat, egyszerre átszúrja a lovam fejét egy níl így keresztben, és úgy megyek továbbLOl.
  • baalbaalbaal
    #205
    Igen, köszi azért addig megvan a dolog, de a legújabb verzióban csatlakoztam az egyik frakcióhoz (ciánkék), már városom is van, de a vezérek nem adnak olyan küldetéseket mint a régiben (fogolyszerzés, toborzás, fegyvergyűjtés...).
    Esetleg el kell érni egy nagyobb szimpátiaszintet?
  • rotator
    #204
    Beszélgetni kell emberkékkel, vagy mire gondolsz?
    Ezek a 60 körüli npc-s csaták és ostromok nagyon durvák, micsoda hangulat! :)
  • baalbaalbaal
    #203
    Szerintem már most király a játék (894), nem tudja valaki, hogy hogyan lehet küldetéseket kapni, ha egyáltalán lehet ebben a verzióban?
    +1 Rá lehet venni valahogy az íjászokat, hogy ostromnál felmenjenek a falakra?

    Előre is köszi!
  • Zsolo007
    #202
    Na azért :)
  • rotator
    #201
    Korrekció: törökök. :)
  • Zsolo007
    #200
    ruszkik?
  • rotator
    #199
    Úristen, ez valami nagyon fun játék!!! Apám, ezek a ruszkik miket ki nem találnak!
  • szabicsekk
    #198
    miért van az ha elinditom a játékot és rámegyek a start new gamere
    akor el kezd tölteni és kilép az egész játékbol
  • Demophoon
    #197
    lenne még pár kérdésem
    -Csatlakoztam a NORD-okhoz , elfoglaltam több várat is de csak 2 lett az enyém és csak azokon lobog a zászlóm mert a király a többi váramat odaadta valami félkegyelmű barom nak .Mit kell tegyek ahhoz hogy több várat tudjak MAGAMNAK elfoglalni?
    -Városokat viszont nem tudok megtámadni csak belopakodni tudok.Mit csináljak hogy a városokat is tudjam ostromolni?
    PLS help
  • Demophoon
    #196
    kösszkössz
  • Hmuda
    #195
    1: csatlakozz valakihez és az ellenséges várakat tudod támadni.
    2: véletlenszerűen valamelyik fogadóban lesznek.
    3: kiszedték őket valamiért.
  • Demophoon
    #194
    Hell
    Nemrég töltöttem le az új (0.894)-es verziót és lenne 1-2 kérdésem.
    -Mi kell ahhoz hogy tudjak városokat és várakat ostromolni?
    -Hol találhatok olyan "hősöket" mint pl Borcha(0.808) az új verzsönben?
    -Van BLACK ARMOR? amilyen a black knightokon volt?
    Na elsőre ennyi jut eszembe.
    A válaszokat előre is kössz
  • Hmuda
    #193
    Nekem nagyon nem akar működni a zúzófegyver parancs. Ha átváltok, akkor a lovasok egyhelyben állnak, a gyalogságom meg puszta kézzel kezd el hadonászni. Arról nem is beszélve, hogy amikor váltok akkor véletlenszerűen kivág az asztalra. Szóval nekem ez a lehetőség egyelőre felejtős.
  • b-type
    #192
    igen :)
    A köd durva tud lenni, olyankor jól jönnek a parancsok.
    ..meg máskor is (pl. zúzófegyverek parancsa fegyver várostromnál..stb)

    Nekem is volt ilyen csatám a ködben, ahol attól féltem, hogy bedarálják a lovasaimat a gyalogosok gyűrűjében, ha nem vagyok ott szétlökdösni/öldösni őket...olyankor jó egy kövessetek parancs.

    Aztán volt olyan is, hogy megostromoltam a várat (csak egyet kapok meg sajnos), és az első ostromnál azt hittem bug, mert levertünk mindenkit, de nem kaptam meg a csatát, és a seregem teljes egésze kifelé akart futni a várból (de ott volt a rács), és betömörültek.
    Az az egy aki ki tudott vergődni, az kiszaladt a játéktér végére, és ott feszült.
    Nem tudtam mit tegyek ezért újra vívtam, és láttam hogy egy béna balfék védőt letett messze mögöttünk, és még meszebb az általa védeni szándékozott vártól...egymagában rambo-t, az egyszemélyes pusztítót, a tökéletes fegyvert.
    Akit úgy hasítottam ketté alulról felfelé, hogy a pengén marad 'monyóját' felfröcsentettem a menyboltra. :)
  • Hmuda
    #191
    Hűakutyamindenit! Megvolt a legdurvább csatám az eddigi M&B-s pályafutásom alatt.

    Beállok az egyik Keghrit (vagy mi) vár alá és megkezdem az ostromot. Megtárgyaljuk őlordságával, hogy nem lesz megadás, szólok az ügyeletes tisztnek, hogy kezdjünk el építeni egy ostromtornyot.

    Várunk, de félúton befut az erősítés és hát őket is le kell verni ugyebár. De most jött a meglepetés: akkora köd volt, hogy (nem túlzok) 10 méterre is alig láttam el! Ráadásul már erősen szürkület volt, ami még rádobott egy lapáttal. Mivel az ellenfél vezérének elég durva Tactics skillje lehetett, a kezdőcsapatom töredéke volt az ellenségének. Ráadásul mind egy szálig lovas ellenfelek. Olyan brutálisan durva hajkurászás folyt a tejködben, hogy ihaj. 15 méter környékén már lehetett sejteni, hogy van-e ott valami vagy sem. Odarohanok és most vagy egy ellenség (ekkor megkezdődik a lóról-kardozás), vagy egy kődarab van ott.

    Az ellenséges főnökkel minimum 5 percig fogócskáztunk, többször is elveszítve egymást szem elől, míg végül kivertem alóla a lovát (páncélozott dög volt, nem volt egyszerű) és végre kardélre hánytam.

    Minimum 15 percig tartott, ami nálam rekord. Rengeteg emberem odaveszett, mert az ellenség baromi gyors volt, amivel a nehézlovasságom nehezen vette fel a harcot. De akkoris irtó durva volt olyan csatatéren harcolni, ahhol az orrod hegyéig se láttál.
  • Gviktor
    #190
    A fenébe is :@:@!!! Még mindig rengeteg hiányosság van a játékban. Jó lenne ha pótolnák már végre. (Manage Castle, városok, faluk elfoglalása stb:.)
  • Zsolo007
    #189
    Nekem van, méghozzá 3-as.

    Meg még az egyik NPC-nek is van 1-es.
  • b-type
    #188
    Nem lehet hogy azért mert nincs senkinek -engineer- képessége a csapatban?
  • Zsolo007
    #187
    Igen...viszont arra kíváncsi lennék, hogy én miért nem tudok falut menedzselni
  • b-type
    #186
    Nem, nem fogalkoznak velem...egyedül meg álruhában sok esélyem nincs :D
    Jah, kastélyt megkaptam, menedzselni valóban nem lehet, viszont legalább helyőrsége lesz..és jön a jatt onnan is.
  • Zsolo007
    #185
    Várost foglalni tudsz?
  • b-type
    #184
    hmmm..ez jó hír :)
    Már megyek is és foglalom vissza :)
    Két frakcióval állok harcban jelenleg, szinte már nem is kereskedem, csak sarcolok.
  • Hmuda
    #183
    Hümm, nagyon finom lett a játék. Sajna az előbb elfelejtettem kikötni, hogy a 808-hoz képest kértem összefoglalót.

    Nagyon jó dolog a plusz két NPC hős (Rolf, meg az a nő), nagyon nem tetszik viszont, hogy a csajt leszámítva egyik se kezd első szinten, sőt Rolf egyenesen huszonakárhanyadikként kerül a csapatba. És mivel a kisorsolt értékek totál random alapon mennek, ezért baromi zsákbamacska. Vagy kapsz egy brutális harcost, aki mindenkit félkézzel bedarál, vagy kapsz egy végtelenül elcseszett figurát, aki sz*rt se ér.

    Sajnos a gépem valamiért nagyon nincs kibékülve a python-os dolgokkal, szóval nem tudom szerkeszteni az értékeiket, pedig nagyon szivesen lenerfelném mindegyiket level1-re, hogy az legyen belőlük amit én akarok és ne a vakszerencse döntse el, hogy tudok-e kezdeni velük valamit.
  • Zsolo007
    #182
    Hát ez nagyon érdekes.

    Ugyanis én csatlakozásnál nem kaptam falut. Ellenben mikor elfoglaltam várat, akkor a hozzátartozó falut megkaptam, ahol viszont nincs ilyen manage lehetőség (a várnál van, de nem működik).

    Nekem 2 kastélyom van, illetve egy harmadikat is elfoglaltam, de nem adta nekem a király. Egyszerűen elfoglalás után ott várok amíg meg nem jön az értesítés, hogy enyém lett a vár, utána pedig megjelenik a garrison lehetőség...
  • b-type
    #181
    Azt amit kaptál, amikro csatlakozol valamelyik frakcióhoz, azt tudod fejleszteni, bemész és
    manage this village
    :)
    emelheted a házak szintjét, ilyesmi.
    elég lassú szal még nem látom a végét.

    A kastélyokkal lehetne már valami, elfoglalsz egyet, aztán kész...ahogy kimész, visszafoglalja az ellen.
    Semmit nem lehet vele csinálni :(
    régebben valahogy lehetett otthagyni katonákat ha jól tudom.
  • Zsolo007
    #180
    Hogy fejlesztesz falut?
  • Hmuda
    #179
    Most meg már faluégetés is? :D Valamiről nagyon lemaradtam. Na mindegy, most jön lefelé a legújabb, majd kitapasztalom.
  • b-type
    #178
    fomrációkat még nem próbáltam...most akartam lepróbázni, de ma már nem indítom el, eddig én csak felszedtem a társakat, és fejlődtem...beálltam egy nemzethez, fejlesztettem a falumat, és égettem az ellenfelekét.
    Egyenlőre 50-s sereggel vagyok 3 blade kivételével fullra páncélozva, ebből kb. 8-10 gyalogos.
    a party skill-t gyúrtam, meg egyszer elvesztettem a teljes sereget :D
    lökött voltam mert az első faluégetés közben megtámadott a helyi király, de a nagy számbeli főlénye ellenére meg tudtam volna verni, csak félrenyomtam :(
    Utána támadtam egy darabig, hogy fejlődjek...esélyem sok nem volt :)
    De aztán felszedtem magam, és most már többször megfutamítottam azt a királyt :)..nála asszem -80 vagy 90.n a megítélésem.
  • Hmuda
    #177
    Őőő...formációk? Banner? Miröl maradtam le?
  • b-type
    #176
    copy/paste:
    Finally, here is the change-log for version 0.894:

    * Fixed bug where zendar and player would get a checkered banner instead of the chosen one.
    * Fixed bug where player would get very high amount of experience and gold from a battle if he was alone and had low health.
    * AI arhers hold formation now.
    * Other fixes to horse archer AI
    * Enemy AI will wait for you to come to them only if they have 50% archers.
    * Two new splendid pictures by Ganbat for camp and payment day menus.
    * Launch menu reports incompatible modules correctly now.
    * Some other small fixes...
  • b-type
    #175
    ..valki használ moddokat?