12134
1147464846/1614162139.jpg

Hivatalos honlap


A Hivatalos oldalon megtalálható a Mount&Blade, Warband, With Fire and Sword,
Napoleonic Wars és a Viking Conquest kiegészítők leírása, FAQ részlege illetve a letöltés menüjük.

* M&B Native Angol FAQ *

* Warband Angol FAQ *

* Mount&Blade Wiki *

* Mount&Blade leírás (Strategywiki,angol) *


M&B/Warband/WFaS modok gyűjtőhelye


M&B/Warband/WFaS/NW hivatalos fóruma



---> * Mount&Blade Magyarország * <---

WARBAND Gépigény

  • Zsolo007
    #297
    Xp-t használsz?
  • ThorsHUN
    #296
    Milyen valtoztatasok voltak?
  • zeewolf
    #295
    Nekem működik.
  • Zsolo007
    #294
    Fagy nekem is :(
  • Braveheart
    #293
    0.903-hoz van crack? Sajna nekem nem működik az uniloader.exe, szabálytalan műveletet csinál...
  • ThorsHUN
    #292
    A kocsog kiraly nem adja nekem a varosokat...
    Nagyon egyszeru, de exploitos taktikam van ostromra.
    Bemegyek, kilovom a nyilvesszoket, visszavonulok megint megint megint
    Sok ido de beveszek egy varost is.
  • zeewolf
    #291
    - A teheneket magad előtt kell hajtani, tehát utánuk mész.
    - Építkezéshez (olcsóbb), és ostromkor, de nem tudom mit számít ott,
    - Azt hiszem nem, nem is próbáltam. (gondolom dísz)
    - Valószínű, 1.0-ra minden működni fog.
    - A harc megkezdésekor kiírja, mekkora az advantage(tán ezt), valószínű így érvényesül.

    Én találkoztam seregekkel, nem is kevéssel, rablókkal és, a királyságok seregeivel is. Amikor csatlakoztam a swadian királysághoz, egy birodalommal állt háborúban, de később minddel megromlott a viszonya, és azok is háborúhoz vezettek.
  • ThorsHUN
    #290
    Sracok vannak kerdeseim:)
    A teheneket hogyan tudom elvezetni a faluba?
    Az engineering mire jo?
    Ostromnal tudok loni a katapulttal?
    Mikor fog vegre mukodni a manage castle resz?:D
    A tactic kepesseg mire jo?

    Eszrevettetek, hogy a 0.901-ben alig talalkozni ellenseggel?
    A kiralysagok ritkan kezdenek haboruzni, alig alig lezeng egy ket rablobanda...
  • meril
    #289
    Hát...:) Majd még messze lesz, mert mindig változik a szöveg... ha van valami fejlődés, akkor írok
  • zeewolf
    #288
    Ez tényleg jó meglepi, akkor lassan kell egy letöltés menüpont is...
  • meril
    #287
    Tudom, mostmár én is láttam, de azért van némi különbség a Mozilla-val és az IE-vel megnyitott oldal között... és lusta voltam levenni az oldalról, de majd leveszem. Amúgy a képek menüpontban, az oldal alján van egy kis meglepi...:)
  • zeewolf
    #286
    He he kijött közben a 0.903 is, itt letölthető:
    http://files.filefront.com/mountandblade+0903+setupexe/;9242921;/fileinfo.html
  • AkosGellert
    #285
    Mármint az általad keszitett weboldalon.
    Ja és mindenkinak ajánlom ezt az oldalt(minden ami M&B) http://www.mbrepository.com/modules/PDdownloads/
  • AkosGellert
    #284
    Csak szolok meril, hogy nekem Mozilla-m van és vannak ékezetek!!!
  • AkosGellert
    #283
    En már a 0.751-es ota kovetem a játék fejlodeset(most a 0.901-esel jatszom) és szerintem nagyon jo game !!! Ja egyebkent kint van már a 0.902-es is csak nem tom ,hogy ahhoz van-e mar Crack!?!
  • zeewolf
    #282
    Igen, előbb csatakozni kell aztán mehet a fosztogatás.
  • meril
    #281
    Fosztogatni tudtom szerint csak úgy tudsz, hogy egyben fel is gyújtod a falut...
  • Voltan
    #280
    Nem birtokot akarok, hanem fosztogatni :D Csomószor kiírja a játék, hogy XY kifosztott egy falut. Azután az lángol a térképen, és nem lehet bemenni, csak azt írja, hogy átlovagolsz egy felégetett falun.
  • zeewolf
    #279
    Igen, jól írtad azért nem lehet. A 894-ben ha felkérés nélkül csatlakoztál valamelyik oldalhoz, csak csatlakoztál és ennyi, ha felkértek kaptál birtokot. Itt (901) ha felkérés nélkül csatlakoznál szükséges valamennyi renown és kapsz bitrokot is.
  • meril
    #278
    Majd ilyen leírásokat szeretnék megjeleníteni az oldalon, csak hát nem küld senki semmit...:) Nah majd innen lemásolom, ha valaki tudja a választ.
  • Voltan
    #277
    Hogy lehet falukat fosztogatni? Még nem köteleztem el magam egyik régiónál sem. Azért nem lehet? Még nálam mindenki semleges. Szóval mi és hogy?
  • zeewolf
    #276
    Ellenőriztem Spyware Terminator-ral nincs benne semmi.
  • zeewolf
    #275
    Majd nézek valamit, de a tűzfal úgy is kiszól a fejéből ha valami van.
  • meril
    #274
    Hello! Csináltam egy oldalt, ami a jövőben a Mount & Blade-del fog foglalkozni. Itt érhető el!: Mount & Blade Nem a legjobb, de megteszi... Tippeket és trükköket várok ide, vagy a címemre.
  • ThorsHUN
    #273
    Eessz ra egy spybot search and destroyt is meg egy adaware-t is...
    A nod32 tudtommal nem az a trojai es kemprogi fogo virusirto. A masik ketto kifejezetten erre specializalodott.
  • haxoror
    #272
    Azért nincs az update-ben mert ez még egy amolyan nem hivatalos verzió, a taleworlds fórumra rakták fel először hogy ott teszteljék és írják meg a bugokat, a hivatalos update-be a már tesztelt cuccok kerülnek.
  • Sorius
    #271
    #239
  • Voltan
    #270
    0.901???
    Nekem a 0.894 van meg, eredeti, fizetett példány és azt írja updatekor, hogy nincs frisseb verzió.
    Mi ez a 901?
  • zeewolf
    #269
    Most próbálom, és müködik, de még csak 4. szintű vagyok.
  • Sorius
    #268
    Te kipróbáltad? Működik?
  • zeewolf
    #267
    Megnéztem, sokmindent írnak. Nod32-vel ellenőriztem nem vírusos, a tűzfalon semmi gyanus próbálkozást nem láttam (belűlről) szóval saját felelősségre ki lehet próbálni itt a hely:
    http://thepiratebay.org/tor/3923938/mount__amp__blade_0.901_crack
    és a leírás, de ott is ott van:
    Follow this instructions;

    Copy the file to your M&B directory,open it.Press ok,press ok again and open the

    uniloader exe again,choose manual activation.Write AAAA-AAAA-AAAA-AAAA-AAAA-AAAA-

    AAAA other things dont work just write AAAA then play full version.

    BUT you have to open the game from uniloader.exe everytime you want to play.
  • Sorius
    #266
    Egy torrent oldalon találtam crack-et 0.901-hez, de nem merem leszedni mert a kommentekben sokan panaszkodnak, hogy az AVG trójait talált benne úgyhogy inkább várok hátha tud vki vmi biztonságosat.
  • haxoror
    #265
    biztonságos és csak egyszer kell fizetni.
  • ThorsHUN
    #264
    Ahoy all! Egy gyors kerdes:
    Mennyire biztonsagos a jatek megvetele?
    Marmint dombornyomott kartyaval... mashogy nem is tudom hogy lehetne:)
    Nem havi elofizeteses, hanem egyszer kicsengetek erte 20-25-30 dollart es utana toltom a patcheket ugye?

    Kivancsi vagyok a var managementre, de a 0.901hez meg nincs crack...
    es ha a befizetessel (szerintem nem veszelyesen nagy osszeg) segitem a fejlesztest akkor miert ne?...
  • b-type
    #263
    jaja, sztem is frankóság az egész.
    Annyi zavar, hogy a csapat tuti a legfrankóbb kajámat eszi, 200arany haszonért tudnám továbbpasszolni, de megeszi a sereg pfff :DD

    Meg a második várfoglalásnál kineveznek az első váradba egy másik arcot :((
    Ezért a képen, bár az összes katonát én fejlseztettem és vittem oda, mégis más (bár szövetséges) kezére került :(
    Én égettem a falvakat, mert a mieinket is égették :)))
    Meg ugye olyan frakciót választottam, hogy tudjak kereskedni...a halálom amikor úgy kell belopakodni..be lehet, de néha elkaptak és akkor csata.

    Vannak nagy csaták is, a nyílak jelzik merre járnak a vezérek, ott lehet jókat harcolni, pláne ha közben erősítést kapnak.
    De gyakorlatilag legyőzhetetlen vagy, a felbérelhető nevesített társak sem halnak meg, magas szinten már minden csata idő kérdése.
  • rotator
    #262
    Fiúk? Egy csávó kódolja, a neje meg rajzolja. :))
  • Árnyvadász
    #261
    0.901-el kapcsolatban olvastam a hivatalos fórumokon a változásokról (persze csak amit leírtak a fórumozók):

    - Fejleszthető falu és vár
    - Küldetések újfent vállalhatóak
    - Új kinézetű térkép (utak is vannak már és a hegyek is jobban néznek ki, plussz sok új falu és vár is van)
    - Jobban kidolgozott viszonyrendszer
    - Új bútorok, tárgyak és épületelemek
    - Polírozottabb hangok

    És állítólag hamarosan újabb meglepetések. Kezd összeállni a progi. Még az is lehet idén elkészül egy újabb verzió, netán az 1.0-ás. Mondat második fele persze csak megérzés. Jól haladnak a fiúk ez a lényeg :)

    Nekem akkor lenne tökéletes, ha lenne benne egy sztori, fejlettebb ostromok, teljesen menedzselhető falvak, városok. Szerintem ez meg az ami eddig bennevan és még lesz az újításokkal egy igazi top játékot eredményezne. Kicsit olyat, mint anno a Pirates. Olyan megunhatatlan és mindig más egy picit. Engem most leginkább egy modernkori Defender of the Crown-ra emlékeztet, némi Rome Total War és Pirates beütéssel, mégis egészen egyedi elemekkel. Azért jó látni, hogy egyre jobb és több lesz. Remélem elérnek a fiúk egy olyan szintet vele, hogy akár jövőre, vagy azután dobozos verzióba figyelhet a polcomon. Akár egy jól csengő nagyobb kiadó neve sem lenne hátrány a doboz alsó sarkában.

    Bár szerintem ez megmarad annak ami. Folyamatosan fejlődő garázsprojekt. Igazság szerint jó ez így is. Én csak azt szeretném, ha minnél több emberhez eljutna, megismerné. Mert aki ismeri, játszott vele (ahogy olvasom a fórumokat) szinte mind pozitív élménnyel lett gazdagabb. És ez ritka manapság.
  • Árnyvadász
    #260
    Megint alig aludtam vmit. Úgy látszik ez sztenderd, ha az ember M&B elé ül :)

    Kipróbáltam a 0.894-es verziót és nem bírtam felállni mellőle. Rengeteg újítás van benne és bár jóval könnyebb, mint a 0.808-as verzió, de már nem térnék vissza ahhoz.

    Indítottam egy nemes fia/orvos karaktert, aki jobb cuccokkal indult majdnem, mint a régi karim. Le is döbbentem rendesen. Aztán észrevettem, hogy ebben a verzióban teljesen át vannak értékelve a lovak, fegyverek, páncélok adatai. Az is meglepett, hogy mindössze 5-6 óra játék után már 14-es szintű lettem. 36-os csapattal járom a vidéket, van egy váram, ahol már 54 ember szolgál a helyőrségben. Szinte elképesztő lépték az előző kiadás vérrel és verítékkel szerzett javaihoz képest. Igaz anyagilag nem állok olyan jól, de van pénzem és a vár után is jár 500 dénár.

    Karavánokat ha saját nemzetünké, le lehet szólítani utazás közben és elkísérhetjük pénzért őket a megadott uticél felé. Aztán mikor a közelbe értünk ismét beszéljünk velük és jön az xp és a pénz. Ezt azért írtam mert az előző verzióban ez nem így volt. Előző verzióra én a 0.808-asra fogok hivatkozni, nehogy megkavarjon vkit.

    Ha bemegyünk a tavernába a csapostól nem lehet semmit kapni. Ehelyett azonban itt vannak a felbérelhető (jó pénzért) zsoldosok és egyéb szerzetek. Köztük a hősők is, bár ez az elődben is így volt. Három hőst találtam eddig. Azt viszont nem értem, miért nem adja a party skill-hez az ő plusszaikat. Csak a nevük jelenik meg az én skilljeim alatt, de a mező üres a nevek mellett. Egyedül az egyik emberem trainer képessége az amit biztosan tudok, hogy működik, hiszen nap végén kiírja, hogy mennyi xp-t kapok és talán a csapat is.

    Fura, hogy a fejesek sem adnak küldiket. Viszont van hírnév és lehet birtokom. Van egy sáv ami jelzi, hogyan viszonyul hozzánk akivel beszélünk, de nekem azon a mutató még mindig középen áll. Persze lehet fejlődni kell, vagy ebben a verzióban ezek még nem működnek. Ahogy a castle management se.

    Mindenesetre ezek a falvak, rengeteg vár és 5 féle frakció, meg a mégszebb grafika (égbolt egyszerűen parádés, no meg a bump mapping effektek is élethűbbek) szinte varázslatossá teszi ezt a játékot. Ahogy olvastam a 0.901-be már ismét visszajöttek a küldik is. Nekem nagyon az az érzésem, hogy az 1.0 vagy akár a 0.954 körül ez a játék nagyon egyben lesz. Minden egyes nagyobb lépésnél, verzió növekedésekor érezni a plusszt, a változtatásokat és egyre kiforottabb lesz a jaték.

    Maga a program jobban is fut, persze nem mintha eddig ezzel probléma lett volna, de mivel az fps számláló nekem mindig be van kapcsolva, így látom az értékeket. Egyedül a várostrom az ahol időnként (nem minden ostromnál) leesik a frame olyan 20-22 környékére, de pár másodperc után visszaáll.

    Falvakban lehet toborozni is embereket, így ők pénzbe nem kerülnek, de a heti kosztjukat persze továbbra is mi fizetjük. Egy igazán jó újítás is bekerült, mégpedig a termények és az árucikkek, most már különböző mértékben növelik a csapat elégedettségét. Eddig ugye betettük a ló mellé lévő ikonba a kaját, most pedig marad az inventory-ban és féleségéhez mérten adja a plusszokat.

    Érdekes a táborozás opció is, amivel lepihenhetünk utunk során, így csapatunk gyógyulhat, sőt ekkor a rabokból be is toborozhatunk embereket a csapatunkba. Hátúlütője ennek csak annyi, hogy a táborozás során megtámadhatnak minket. Sajnos a csatákból nincs visszaút, azaz eltünt a Leave opció, így jobban oda kell figyelni. Ráadásúl a banditák igencsak gyorsan mozognak a térképen :)

    Persze sok új tartalom is bekerült. Nagyon szépek a falvak, várak, a városok és a belső megjelenítés is. Sok elem változott, ami korábban megszokott volt. Pl. kereskedők mögött a polcokon már láthatóak az áruk. Míly szép is egy hatalmas tök a polcon :)

    Maga a térkép is sokkal változatosabb. Még a folyón is át lehet kelni, ami Zendar mellett található. Eddig ott néha idegbeteg módón beakadt a szélébe a csapatom, de így ez a múlté. A víz szebb lett akár a nagytérképen, akár a csata közben. Pl. csata közben véletlenül vettem csak észre, de a patakban tükröződött a Hold és lágyan ringatózott a hullámokon a sziluettje. Gyönyörű látvány volt. Akárcsak a Nap kinézete és világítása. A várfalak és belső termek kőfalai is szinte tapinthatóak lettek, hála a jobb bump mapping effeknek. Az biztos, hogy a grafikát nem érheti panasz annyi szent! Meg az optimalizálást sem!

    A faluknál lehet élelmiszert és terményt vásárolni, azonban ezeket megfélemlítéssel is meg lehet szerezni. Ekkor valamennyit csökken az adottt frakció irányába a megítélésünk. Persze le is lehet rohanni a falut, előbb gyakok aztán kérdezek alapon. Ilyenkor a parasztok likvidálása után, felégethetjük és kifoszhatjuk azt. Némi jövedelmért cserébe jól jön. Bár én ilyet jónevelt nemes gyermekeként csak egyszer csináltam. Nem illik :D

    Komolyabb csatám nem igen volt, de a banditákat könnyűszerrel levertem. Igazából a frakciók csapataival is csak akkor keveredtem harcba, ha megtámadták a mieink karavánjait. Szóval face to face küzdelmem nem volt nyílt terepen igazi komoly esetleg hőssel felvértezett (már az ellen részéről) csatában. Remélem ebben lesz kihívás.

    Az ostrom ami keményebb. Lehet talán ezért is könnyítettek a normál csatákon.

    Engem meggyőzőtt ez a verzió. Bár sokminden kimaradt belőle, ami az előzőbe volt, de ugyanakkor annyival bővebb is lett. Asszem ma este is kevesebb alvással kell beérnem, miközben sétállok a váramban és gyönyörködök a kilátásban, vagy csak egyszerűen íjásztudományomat élem ki egy szalmabálán. Varázslat már pedig létezik!
  • Voltan
    #259
    Egyetértek! Zseniális a játék!
  • b-type
    #258
    Én már vagy egy hónapja nem nyúltam hozzá, de jó játék az biztos, nálam 65 kigyúrt Hired Blade volt, a többi (82) pedig a váramban.
    kemény pénzekbe kerültek, de dara volt a térképen mindenkinek :)




    karakterem:



    :)