951
Minden ami Jazz/Funk/Blues/stb.
koncertekkel kapcsolatos, koncertdátumok,
beszámolók,képek,videók,mp3-ak...
  • Christiansen
    #29
    The Egg koncertkép:




    Ja: Steps Ahead (Brecker,Bona,Stern,Smith...): július 7.Művészetek palotája.
  • Christiansen
    #28
    Ma kaptam a hírt, hogy a nyáron félelmetes őrület lesz!
    STEPS AHEAD koncert, jazz/fusion virtuóz zenészekkel,
    Steve Smith dobol és Mike Stern gitározik...remélem!!
    Részletek még nincsenek sajnos.
  • Christiansen
    #27
    Így néz ki egy Screaming Headless Torsos koncert...



    Jöhetnének Kelet-Európába! Lengyelországon kívül alig vannak erre mindig.
    Olaszország a végállomás.
  • Christiansen
    #26
    Ehhh...nem, mégse linkelek...

    Az egy másik topic...
  • menyus77
    #25
    Első sorból tán még a szoknya alá is be lehet látni
  • Christiansen
    #24
    Így igaz. Bár a BNH koncertek jó hangulatúak...

  • menyus77
    #23
    Bár a Szigeten lesz Brand New Heavies, de ezért idén nem fogok a szarban fürdeni. Mi a dickért nem jönnek inkább egy A38-ra vagy valami..
  • Christiansen
    #22
    Hívom majd Andrist,Imit stb. Andi 100% hogy jönni fog
    Leszünk egy páran!
  • menyus77
    #21
    Viszont akkor sürgönybe kéne foglalni egy asztalt, mert népszerű a placc nagyon.
  • Christiansen
    #20
    Nem ő!!! Amúgy az előzenekaron én is eluntam magam...
    Állítólag ennek a Zsola nevű lánynak nagyon jó hangja van!
  • menyus77
    #19
    az a csaj fog énekelni, aki Robben előtt(?), mert az engem idegesített. Monitoron legalábbis büntetett. De a billentyűs ténleg jó volt; sajnáltam is szerencsétlent, hogy egy ilyen félnótást kell kísérnie. Alcatrazba már úgyis el akartam menni.
  • Christiansen
    #18
    Menyus77,tudod mondtam hogy május 28-án el kéne menni vhová.
    Na lenne egy 5letem: Zsola & Vad Orchideák koncert, Alcatrazban.
    Állítólag funky! A billentyűst láttam már,tehetséges (Robben Ford előzenekar),
    a gitárost pedig Andris ismeri.
    Eddig idegenkedtem ettől a helytől (jó drága is...), de úgy néz ki jó zenék mennek mindig!
    Nézz el majd ide:
    Alcatraz honlap
  • Christiansen
    #17
    Az új zenész magazinban van egy bemutató,
    Peavey JF1 EX gityó, a legendás Gibson ES 335-öt másolja, a csekély érdeklődés
    miatt csak 70.000 Ft. Keress rá, elég jó vételnek tűnik!
    John Scofield születne újjá:))

    George Benson koncert volt már Mo-n?

  • Aspyrin
    #16
    Nem, nem, nem
    Egy távolkeleti fémhúros akusztikus tanulógitárom van, évek óta azt a szerencsétlent nyúzom, szigorúan hobbi szinten. Mostanában kancsingatok egy igazi jazzgityó felé, amióta a dolcsi leértékelődött viszonlyag olcsón (70-től) lehet hozzájutni ilyen hangszerhez, de hát ugye ahhoz még nem ártana egy kis otthoni erőlködő sem, húrkészlet stb., úgyhogy 100 alatt meg sem állnék, tehát ez még a jövő zenéje marad
  • Christiansen
    #15
    Amúgy min zenélsz? Bass v. zongora? Zenekar?
  • Aspyrin
    #14
    jegyárak 7.500-tól 15.000-ig (ülő)
  • Aspyrin
    #13

    Telt házak előtt játszik a Pat Metheny Group

    A világhírű jazzgitáros és együttese a január végén megjelent új, "The Way Up" című nagylemez anyagát mutatja be, mindenhol teltházak előtt. A turné 56. állomása Budapest lesz, a csapat május 24-én a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon ad koncertet.

    Pat Metheny 1954. augusztus 12-én született Kansasban. Nyolc éves korában trombitált, 12 éves korától gitározott, 15 éves korára Kansas legjobb jazz zenekaraival lépett fel, és már fiatalon nagy tapasztalatra tett szert a színpadi szereplés terén.

    Pat Methenyt 1974-től ismerte meg a világ. Első albumával, az 1975-ben megjelent Bright Size Life-fal felelevenítette a tradicionális jazzgitár hangzást a zenészek új generációja számára.

    Metheny olyan művészekkel zenélt együtt, mint Steve Reich, Ornette Coleman, Herbie Hancock, Jim Hall, Milton Nascimento és David Bowie. Lyle Maysszel olyan szerzőpárost alkot, amelyet a kritikusok és zenekedvelők a híres Lennon-McCartney és Ellington-Strayhorn párosokhoz hasonlítanak. Metheny elektromos és akusztikus darabokat írt gitárra, balettek, nagyzenekari művek szerzője és előadója.

    Pat Metheny tizenöt Grammy-díjat nyert különböző kategóriákban, a Pat Metheny Group 7 egymás után megjelenő nagylemeze nyert Grammy-t, és ez egyedülálló a zene történetében.

    A Pat Metheny Group a 2005. februárjában indult világkörüli turnéra. Először Észak-Amerika nagyvárosaiban lépnek fel, ezután Ázsia, végül Európa koncerttermei következnek. A mostani, 84 állomásos turné anyagának gerincét a január végén megjelenő "The Way Up" című album alkotja.

    A turné 2005. május 24-én este Budapestre érkezik, a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon fellépő Pat Methenyt Lyle Mays kíséri billentyűs hangszereken, Steve Rodby basszusgitározik és tagja együttesének Gregoire Maret, Cuong Yu és Antonio Sanchez.


    (forrás: ma.hu)
  • Christiansen
    #12
    Ez akkor egy jazztrió volt?
    Szerintem egy jazztrió adja a legtöbb lehetőséget az improvizációra (jó,meg a szóló, de az ritka mint pl. Bobby McFerrin), és azt stúdió albumokon nem igazán
    hallhatod. Koncertekre kéne járnod, többet, újra!
  • Aspyrin
    #11
    Nem vagyok nagy koncertes, de emlékezetes maradt volt munkatársamék zenekara, akik már vagy 13 éve léptek fel az fmk-ban. Szeretem a bőgő/zongora/énekes felállást, illetve az olyan muzsikát, amit pl. Pat Methenyék játszottak. Érdekes, de a régi nagyokért nem lelkesedem (Armstrong stb.), kell, hogy valami megfogjon a zenében, sokszor nem elég a név.
  • Christiansen
    #10
    Hát tőlem messze vannak az ilyesmi zenék,
    de elismerem hogy jó zenészek írják a dalait (csak bárcsak ne láttam volna).
    Viszont fura hogy hogy tud érvényesülni (mert egy Norah Jones-tól vagy
    egy Diana Krall-tól messze van (bocsi...) ilyen zenével,
    és még furább hogy te rátaláltál és várod! Mi volt életed eddigi legjobb koncertje?
  • Aspyrin
    #9
    Énekel ;-)
    Nézd/hallgasd meg egy klippjét
  • Christiansen
    #8
    Ő mit játszik?
    Miért ne lehetne? Lassan már a Déli Sarkról is jönnek zenészek
    hazánkba ()... De ez jó dolog!!!

    Csak résen kell lenni, ezért is indult ez a téma
  • Aspyrin
    #7
    Én egy Molly Johnson koncertre vágyom, de az tuti nem lesz Mo-n sajna.
  • Christiansen
    #6
    Meg nem erősített információk szerint (PestiEst) 2005.7.23-án
    Dave Weckl Band koncert lesz!!! A tex.hu-n persze még nem írnak róla (vagy én vagyok vak).
    Megnéztem Weckl bácsi honlapját, www.daveweckl.com
    pontos info ott sincs, de sejtetnek valamit egy közelgő európai turnéról.
    Ha megtudtok valami részletet írjatok azonnal!
  • LittleL
    #5
    Király. DDD

  • menyus77
    #4
    k
  • menyus77
    #3
    Nem rég voltam egy ismerősömmel De-Phazz koncerten. a képeket is ő csiálta. Jól nyomtál a srácok!
  • Christiansen
    #2
    Ja igen. Az eddigi talán legnagyobb koncertélményem a Scott Henderson
    Blues Band 2005.márc.16-os (A38) fellépése.

    egy kép a koncertről

    Remélem nem linkeltem mellé mert szoktam ilyet...
  • Christiansen
    #1
    Sziasztok!!
    Elsősorban magyarországi koncertélményeket várok, és saját képeket.
    Ha van infotok mikor lesznek jó koncertek írjatok azonnal!
    Nehogy úg yjárjak mint szegény Gary Willissel.


    Chris

    (Ne feledjétek: Jamiroquai,Pecsa szabadtér,június 20. 9900 ft)