67
  • pascal
    #67
    Ja igen a hamis biztonságérzetről nem is beszélve. A legtöbb sebezhetőség kihasználáshoz az emberi tényező is elkél. Namost a Netcápa 8 közli, hogy jujj jujj atombiztos vagyok, használj engem. egyszeri user használni kezdi majd ha nem megy egy oldal a FFenginnel (ami manapság nem megy vele azok nagyrészének kétes a tartalma) nosza váltsunk IEre, vmi kiírt ugyan, de nem olvasom el elvégre biztonságos, ja aztán minek váltogassak jó nekem az IE engine is... aztán koppan, vagy nem. Egy jó trójai attól jó, hogy nem tudod, hogy a gépeden van.
  • Sil78
    #66
    Az, hogy nem támogatja alapból az ActiveX-et, szerintem inkább előny. Böngészés közben a spyware-ek döntő többsége ugyanis ennek a segítségével jut be a gépre (főleg azoknál, akik nem tudnak angolul / nem értenek hozzá és igent nyomnak olyanra, amire nem kéne, aztán meg csodálkoznak, hogy átállítódott a kezdőlap, stb) - ez egy teljesen felesleges veszélyforrás. Bár van legális felhasználása is, de az elég minimális (pl a Neptun, amit kliensprogramokkal is el lehet érni, nemcsak böngészőn keresztül), ráadásul ez egy Windows-only technika. Egyébként ha valakinek nagyon hiányzik, van ActiveX plugin Firefoxhoz is, viszont biztonsági okokból csak a Windows Media Playerhez tartozó vezérlőket tartalmazza (pár oldalon ugyanis a videókhoz kell, lásd pl TV2).
  • pascal
    #65
    Uhh vki itt nagyon kardoskodik az IE mellett. Szóval tömören, hogy miért nem értek vele egyet:
    Az IE koncepcióval semmi bajom, legyen az operendszerben egy abszolut minimal tudású böngésző, aki a nagytömegeknek megfelel, akinek extra igényei vannak az keres magának mást. Ez OK. Ami nem: a M$ szánt szándékkal vagy anélkül (ha anélkül akkor az meg szánalmas) de az IE motort nem fejleszti, mára a legkevesebb szabványt támogató böngészőmotorrá vált, arról nem is beszélve, hogy a "támogatott" szabványok se úgy mennek ahogy kéne. És mivel ezt használják a tömegek, erre fejlesztik a weboldalakat... ördögi kör. A M$ bebetonozza a saját progiját, nem éppen szép eszközökkel. Ebből az egységsugaró user annyit lát, hogy az "alternatív" böngészőkkel "nem megy" egy jópár oldal...

    Ja és a N8 újításnak hiszi, hogy váltogatni tud a motorok között? :) Kis hegesztéssel az Opera is tudja ezt :)
    részletekScreenshot
  • archkoven
    #64
    Most, hogy itt a netscape új verziója, az FF- és IE hívők is megnyugodhatnak, ez ugyan is mindkettőjüknek készült.
    Én pont azért tértem vissza az IE-re mert az FF sok oldalt szarul jelenített meg és volt pár dolog amit nehézkesebb volt megcsinálni, de most már nincs több kifogás. Alapból FF, és annál a néhány oldalnál ami szarul jön be IE. Ilyen egyszerű ez.
    Vita lezárva.
  • Caro
    #63
    A legnagyobb durvaság akkor is az, hogy az IE 80 mega, a firefox meg 4.7...
    Ebből szerintem rohadtul látszik, hogy az explorert csak a foltozások tartják össze.
    hehe, most nézem az xp összetevőknél 0 mb-nak van jelölve... jó vicc. Magyarul ha uninstallálom, akkor eltünteti az ikonját.
  • Garfield
    #62
    de vannak hiányosságok is.

    Pusztán kíváncsiságból: például?

    Egyet mondok előre: ActiveX. Én speciel nem vagy csak ritkán járok olyan oldalakra, ahol kell, úgyhogy nem zavar. Ha te igen, akkor nem jó választás számodra.

    Ezen kívül tudsz mondani?
  • Garfield
    #61
    arschsg azon meglátásával egyetértek, hogy nem kéne minden MS-tal kapcsolatos dolgot alapból lefikázni csak azért, mert MS. Az SG-s hírek és azokhoz fűzött kommentek erre nagyszerű példák.

    Másfelől viszont arschsg megjegyzései ingatag lábakon állnak és akkor még rendkívül finoman fogalmaztam.

    1. letöltéskezelő meg FlashGet: na ne vicceljünk már. A FlashGet hogy kerül a képbe? Mellesleg extension-ön keresztül ugyanúgy integrálható az FF-ba, mint ahogy integrálódik az IE-be.

    2. Férgek, spyware-ek FF-ra: tudnál mutatni konkrét példákat? Most ne olyan cikkekkel gyere, amelyben olyasmiket írnak, hogy a növekvő népszerűség azzal járhat, hogy célpont lesz belőle, meg hasonlók. Mert cserébe én meg belinkelhetem neked a helyi spyware topikot, IE-hez...

    3. Patchek: senki sem mondta, hogy hibátlan a FF: minden szoftverben lehetnek hibásan megírt/lefordított/futtatott részek. A FF nagy előnye, hogy mivel nem célpont még, így az egyszerű júzer sokkal nagyobb biztonságban van, mint IE alatt. Az advanced júzer meg széthekkelheti extension-ökkel.
    (Nekem speckó elég unszimpi volt, mikor kiderült, hogy korábbi FF-update-ekben nyilvánosságra nem hozott biztonsági frissítéseket is javítottak.)

    Számháborúsdit (biztonsági hibák FF vs IE) ne játsszunk, mert esélyed sincs.
  • AtisH
    #60
    OFF

    arschsg:
    Amikor írod a hozzászólásaidat nézz már tükörbe és töröld meg a habzó szád. Te vádolod meg a firefoxosokat elfogultsággal? Akkor az #54-es hozzászólásod szerinted mit tükröz?
    A te hozzászólásodig (#12.) az FF és Netscape összehasonlítás ment és te kezdtél flamelni az IE-vel. Ráadásul az érveid elég szubjektívek, gyerekesek és kevés szakmai hozzáértésről tesznek tanúbizonyságot. Ha nem vetted volna észre itt a többieket legkevésbé az IE érdekli.

    Azért elnézést kérek a mindenkitől, hogy személyeskedésbe ment át a hozzászólásom, de a hócipőm tele van, amikor egy cikk fórumában a 3/4 rész olyan vitatkozásból áll, amelynek édeskevés köze van a témához.

    ON
  • Sil78
    #59
    Na de ha Windowsból a legfrissebbet kell használni, akkor hogyhogy böngészőből meg jó a régi, elavult?
  • Caro
    #58
    Végre egy értelmes hozzászólás.
    De akkor viszont álomvilágban élsz, ha azt hiszed, hogy a hardverfejlesztés örökké mehet. Egyszerűen fizikai korlátai vannak. Már most 4-5 GHz-nél is akadnak gondok. Nem beszélve a melegedésről. Valószínűleg majd jönnek az optikai processzorok. De mindennek vannak határai. Lehet hogy 5 év, lehet hogy 50. De a hardverfejlesztés nem tartható fenn a világ végéig.
  • Sil78
    #57
    Hogyhogy sehonnan? És innen vagy a honlapjáról?
  • fflx
    #56
    pl nem lehet Uploadolni nativ modon :(
    (es a fireFTP-t sem lehet elerni sehonnan)
    HEEEEEEEEELP
  • arschsg
    #55
    Nem értem mit kell "isteníteni" FF-ot. Én is hasznaltam, 1.0.0-1.0.4 is fel volt-van telepítve. ÉS engem egyszerűen nem győz meg. Látok pár jó dolgot benne, de vannak hiányosságok is.
  • arschsg
    #54
    IE (is) tökéletesen megfelel minden célra.... Jaj, hát hogy nincs benne füles böngészés? nagy dolog.. nekem nem hianyzik, ha lesz, majd akkor hasznalni fogom.
  • arschsg
    #53
    a korához tökéletes... (habár szvsz, win95 nagy rakat szar undormány volt, utolag is utálom) ellenben XPSP2... nagyon szeretem. Mert a hardverek fejlődnek. Persze, hogy kellenek újabb OS-ek, nem lehet mindent Sp-kel megoldani, mint ahogy linuxoknál is vannak ujabb es ujabb verziok...

    És sztem ,aki Windows-t hasznaál, az használjon XPSP2-t és legfrissebb updatekkel. Engem meglepetés még sosem ért, amiota Win-t használok (értsd: elégedett voltam, win98-tól)
  • fflx
    #52
    itt ebben a forumban spec. senki nem mondta, hogy az FF az tokeletes. [egyedul te allitottad ezt az IE-rol :) #16 "... IE tökéletes. ..."]
  • fflx
    #51
    az azert egy pozitiv dolog, hogy ujra elkezdte toldozni. de szerintem most meg egyszeruen nem szabad azt mondaniuk, hogy uraim, elnezest, IE6 egy elavult konstrukcio, majd a 7-es jobb lesz. Mert azzal oriasi reszesedest veszitenenek. A win95 -ot is egy tokeletes oprendszer volt. Es ugye mit olvashattunk a 98 telepitojeben, hogy tovabb tokeletesedett... szoval azt nem varom, hogy egy ilyen ceg elismerje majd, ha valami szar neki.
  • arschsg
    #50
    Mert elegem van abbol, hogy mindig mindent "fröcsögni" kell, ha vmi MS. Legyen az bármi. Minap hír volt, hogy BG menynit adományozott, a sok bírka, meg ebbe is belekötött...
  • arschsg
    #49
    Mondani valóim lényege, hogy nem kell attól még fikázni valamit, ha van egy másik lehetőség is. És nem kell attól még a másikat abszolút tökéletesnek nevezni, mert ez nem igaz. Mindegyiknek vannak előnyei és hátrányai. Más-más hibái, vagy közösek...
  • fflx
    #48
    meglatjuk... valahogy a nyilt forraskod picit nagyobb biztonsagot rejtet magaban az en meglatasom szerint.
  • arschsg
    #47
    Én is tudom, hogy MS ideig tojt IE-re, de nehogy azt higgyék már az emberek, hogy akkor minden más hibátlan! Pláne hogy MS meginbt aktívan foltozgatja minden frisen felfedezett hibát..

    Mellesleg hogy javítsanak ki olyan hibát 4-5 év mulva is, amit még ne mis fedeztek fel? Vagy te képes vagy rá?...
  • arschsg
    #46
    Mert MSN Explorerrel akarták átvetetni a helyét....


    Másrészt, kíváncsi vagyok, hogy 3 év mulva mi lesz FF-fel? Szted akkor már hibátlan lesz? Komolyan ezt hiszed? (azért csak 3 év, mert ne mtudom 3 év mulva is létezni fog-e..., de akkor legyen 5 év)
  • fflx
    #45
    Hat ezaz, IE miota van mar. Es megis meg mindig ujabb es ujabb sulyosabbnal szulyosabb szarokat lelnek benne. (feltehetoleg konstrukcios problemak lehetnek arrafele)
  • fflx
    #44
    egyebkent az IEhez azota jonnek rendszeresebben a patch-ek, amiota kezd vesziteni a nepszerusegebol. addig bizony le volt szarva. sot voltak olyan kijelentesek is, hogy az M$ NEM keszit ujabb verziot az explorerbol. Hat ez a verzio is csak addig elt, amig a firefox fel nem tort. szoval ha te egy ilyen IE rajongo vagy, akkor is sokat koszonhetsz az FF-nek, mert konkurenciat teremtett es az M$ ujra elkezdett fogalalkozni a bongeszojevel. (elegge szomoru, hogy egy szinte 100%-osan elterjedt bongeszot sorsara hagytak...)
  • arschsg
    #43
    persze, hogy FF 1.0.0 óta csak 4 darab ujabb verzió jelent meg, nem azt jelenti, hogy 4 hiba volt benne, gyk...
  • arschsg
    #42
    egyelőre ennyi. IE mióta van? FF mióta van? és ezek csak a 2005-ben megjelent hírek voltak...
  • fflx
    #41
    ennyi??? hat asszem az IE hibaknak egy kulon site-ot kene letrehozni.
  • arschsg
    #40
    de szinte minden havi frossítésben van IE-hez készült hotfix.... ez hol fél év?

    Még hogy leáll a hardver fejlesztés... na inkább nc...
  • arschsg
    #39
    Ja, sg.hu-n kívűl létező pár oldal az Interneten, hogy ne legyetek ilyen szűklátókörűek:

    http://pcforum.hu/
    http://hwsw.hu/
    http://www.terminal.hu/ stb...

    Újabb kritikus hibákat találtak a Firefox-ban http://pcforum.hu/hirek/9586/Ujabb+kritikus+hibakat+talaltak+a+Firefox-ban.html

    Kritikus hibákat javít a Firefox legújabb kiadása http://pcforum.hu/hirek/9531/Kritikus+hibakat+javit+a+Firefox+legujabb+kiadasa.html

    Súlyos JavaScript hibát találtak a Firefox-ban http://pcforum.hu/hirek/9487/Sulyos+JavaScript+hibat+talaltak+a+Firefox-ban.html

    Jól lehet keresni a Firefox hibáival http://pcforum.hu/hirek/9474/Jol+lehet+keresni+a+Firefox+hibaival.html

    Kritikus biztonsági hibákat javít a Firefox új kiadása http://pcforum.hu/hirek/9462/Kritikus+biztonsagi+hibakat+javit+a+Firefox+uj+kiadasa.html

    Egyre több hacker támadja a Firefox-ot és a MacOS-t is http://pcforum.hu/hirek/9455/Egyre+tobb+hacker+tamadja+a+Firefox-ot+es+a+MacOS-t+is.html

    17 biztonsági rést javít az új Firefox http://pcforum.hu/hirek/9397/17+biztonsagi+rest+javit+az+uj+Firefox.html

    Kémprogramok tömegei áraszthatják el a Firefox-ot is http://pcforum.hu/hirek/9351/Kemprogramok+tomegei+araszthatjak+el+a+Firefox-ot+is.html

    na röviden enyni...

    Internet Explorer
  • Caro
    #38
    Hehe. Csakhogy a firefox fejlesztőit érdekli is az, hogy kijavítsák a hibákat, ellenben az ie fejlesztőivel, akik félévente kidobnak egy szervízcsomagot.
  • Caro
    #37
    Azt csinálsz amit akarsz. De én inkább optimalizált szoftvert használok.
    Legyél csak az ms bábja, ha örülsz neki. De mondok valamit. Ha a hardverfejlesztések megállnak(márpedig ehhez egyre közelebb kerülünk), akkor az ms-nek meg az összes többi szoftvercégnek lőttek. Lesz egy letisztult architektúra, kevés különböző gyártmányú hardverelem, amikez a szabad szoftver közösség tagjai majd szépen előállítják a drivert, ha ugyan a gyártók nem teszik meg. És akkor mindenhol szabad szoftvert fognak használni, mert akkor majd be tudják hozni a lemaradásukat.
    Nem azt mondom, hogy ez holnap lesz, de így lesz.
  • arschsg
    #36
    Látod, le vagy maradva, és te még azt hitted, hogy képben vagy... Meg minden FireFoxos. Számos hibáról lehetett olvasni, az elmúlt időkben (ahogy FF is terjed), hogy mennyi csak FF-et érintő kritikus hibák derültek ki. Jó, nem azt mondom hogy IE sebezhetetlen, és nem is fog több hiba kiderülni benne, de FF-nél is ue. a helyzet.

    IE
  • arschsg
    #35
    FlashGet nem IE része? Hát ez fantasztikus. Erre most rögtön jöttél rá? vagy gondolkodnod kellett rajta. É negy szóval se mondtam, hogy FlashGet az IE része.
  • fflx
    #34
    miert nincs upload lehetoseg a firefoxxxxxxban????? ez az en legnagyobb banatom. fireftp, mint extension eltunt a firefox listarol. a honlapjuk meg valami hibauzenettel nem hajlando feltelepiteni!
    FAKK
  • Sil78
    #33
    Aki tegnap letöltötte a Netscape 8-at, az ma töltheti a 8.0.1-et, javították a sebezhetőségeket. Azt nem értem, akkor már miért nem tolták el 1 nappal a kibocsátást, hisz az 1.0.4-ben javított sebezhetőségek hetek óta ismertek, és az 1.0.4 se most jelent meg.
  • Sil78
    #32
    Egyébként 3 nap egyértelműen kevés, és a FlashGet nem az IE része. Külső kiterjesztéskezelőket meg természetesen Firefox mellett is lehet használni (a FlashGot nevű kiterjesztés segítségével pl egy olyan 15-20 fajtát tud támogatni).
  • Sil78
    #31
    Érdekes, hogy erről csak olvasni lehet, találkozni ilyen kártevőkkel még senki sem találkozott...
  • arschsg
    #30
    Titkokat feltérok most:

    1: Vírus védelem folyamatosan ki van kapcsolva, ne vegyen el erőforrást egyikse, mert nekem nem kell, magamban is megbízok.

    2: Firefox-ot is kipróbáltam, 3 napig használtam, ne mgyőzött meg. Vagy Menni idő kellene?... Nagy dolog, hogy van benne "letöltés kezelő",?.. Hát nem, mert FlashGethez képest az se tud semmit.

    Szal IE, csak a rendszeres update a lényeg.

    Amugy "meglepő" olvasni (habár NEM az sg.hu-n, mert itt sose írnak ilyenekről). hogy Már egyre több férget, spywaret "optimizálnak" FireFoxra, egyesnesen arányosan terjednek ezek is a FF-szal. AHogy nő a FF népszerűsége és használata, úgy egyre jobban fogják erre is vagy CSAK erre írni a férgeket is..

    Erről ennyit.


    IE
  • asysoft
    #29
    Lehet, de kevesebb hely is marad a weblapnak...
  • archkoven
    #28
    Kipróbáltam és idáig tényleg tetszik.
    Bár nem tartom nagyon fontosnak, de ez kinézetre is kurvajól néz ki. Sokkal szebb mint a FF vagy az IE.