176586
banner
  • deep
    #2559
    Azért erre még reagálok.
    Ha benézel az xbox365.hu fórumra, látni fogod, hogy 7-8, sőt esetenként 5000ft-ért is lehet 360-as játékot kapni.Nem kell mindent azonnal megvenni a megjlenés napján.
    A kispénzű, ami én is voltam mindig/vagyok vegyen kevesebb játékot.Nem örököltem szartse:) csak beláttam, hogy elcseszem a játék élvezetét ha letöltöm a játékot. Lejön egy nap 3, azt se tudom melyikkel játszak, a kukában végzik. Ha megveszem eredetiben, tutira játszani is fogok vele.

    Azt meg hogy a cégeknek megéri a warez, kicsit tévesnek érzem. A gépeken nem keresnek egy fillért sem, sőt buknak rajta elég sokat. A játékok licencdíjaiból lenne nyereség, mint ez köztudott. Ha ezt inkább letöltik, ne mondd, hogy ez még jó is nekik. Ha megszűnne a warez, kb feleáron lehetne adni a játékokat, mert ennyi bevételkiesést ellensúlyoznak a cégek.

    De egyébként sajnos egyetértek, hogy ez soha nem fog bekövetkezni, ez van. Na mindegy.
    Písz!
  • Derapo
    #2558
    Ámen!
  • turho
    #2557
    Kár ezen a dolgon véleményt ütköztetni mert meg lehet egymás mellett is lenni, mindkét "párt" képviselőinek. Nekem is van eredeti stuffom, de élek alternatív lehetőségekkel is.
  • Muad Dib
    #2556
    Kedves Deep!

    Nem hiszem, hogy miattad bármilyen forradalom is kitörne.
    De ha nem csúsztatnál, akkor nem 7-8000 ft-ról beszélnél. Egy 360-as játék 16-18000 Ft!!!
    A kis pénzüeknek is igényük van a játékra. Az a típus vagy, aki úgy gondolkodik, hogy a csórók ne szórakozzanak?
    Mond, mikor tértél meg? Várj kitalálom: Örököltél egy kisebb vagyont és azóta vagy antiwarezos?

    Egyébként a warezzal kapcsolatban:
    A nagy cégenken megéri, hogy van warez!!
    Miért?
    1. A pénzesek megveszik a masinát, utána meg a játékokat eredetiben.
    2. A csóró összekuporgat a masinára, vesz másolt játékokat, és ami nagyon megtetszik neki, AZT MEGVESZI EREDETIBEN. (Még a legcsóróbbak is ezt csinálják)

    Ha 100%-ra megszünne a warez, akkor a bevételt csupán az 1. pontban említett személyek adnák ki, a csóróktól semmilyen profit nem folyna be.

    Úgy is felfoghatod, hogy a szoftvergyártó nagycégeknek bizony szükségük van a warezoló szegényekre is.
    Ez van. Így működik az egész világ, a jó és a rossz dologok kihoznak egy amolyan egyensúlyi állapotot.

    De egy valamit el kell hinned. Olyan ember nincs, aki csupán valami perverz okból venne másolt játékokat.
    Mindenkinek, aki konzolozik, igénye és vágya van rá, hogy a polcon eredeti szépen csomagolt játékok sorakozzanak.
    Nem?
  • tejföl
    #2555
    Kedves deep! Én nem állítottam, hogy veszekedni akarsz. De miért ne vehetne 100000 Ft-os konzolt aki minimálbérből él, ha szépen összegyüjti a pénzt rá? A Te anyagi lehetőséged valószínűleg lehetővé teszi az eredeti játékok megvásárlását. Ez rendben van. De nem mindenki teheti ezt meg. Ezért warezolnak.
  • deep
    #2554
    Ezzel az erővel a warezpártiak is mehetnének a warez jó topikba (ha lenne). Én befejeztem, annyira nem érdekel a téma, hogy itt miattam kelljen forradalmat szítani.
  • TrIp
    #2553
    oké, de megtennéd hogy nem ezt a topikot OFF-olod szét a no-warez eszméddel??
    Ez a te topikod ;)
  • deep
    #2552
    Hmm, tehát aki minimálbérből él, az 100ezer ftos konzolt vesz. Értem. Na mindegy:D Nem akarok én se kötekedni, meg éehet érteni ezt is, valaha én is warezoltam, csak megtértem és most próbálok ellene harcolni:)
  • tejföl
    #2551
    Azért ez nem biztos. Van aki keményen gyüjtöget egy konzolra, és amikor megveszi már nem marad pénze játékra. Azért mondom ezt, mert ahol én lakom (east hungary) ott tipikus a minimálbér. Nos ebből még havi 7-8 ezer forintot kiadni, azért nagy érvágás. Lehet, hogy nem iszik, nem dohányzik, csak a lehetőségei behatároltak.
  • TrIp
    #2550
    jah, ötlet nem rossz... nemrég még 80ért lehetett premiumot venni... már akkor is azt mondtam, hogy áá ha már most ilyen "olcsó" lesz ez még olcsóbb is
    hát lett is. most a legjobb ár asszem 95 a premiumra
  • deep
    #2549
    Lófütty. Ha össze tud kaparni egy 360-ra, akkor van havi 7-8 ezer forintja is, amiből 1-1 játékot megvesz. De inkább elissza, cigire költi, stb... A játék harmadlagos dolog, majd flesselem/csippelem oszt jó lesz az ingyér is. Bah...
  • tejföl
    #2548
  • WOW
    #2547
    Ahogy elnézem az árakat most nem érdemes 360-ast venni:(Pedig azt terveztem beruházok egyre.De gy felment az ára,hogy inkább kivárok.Hátha olcsóbb lesz.
  • Tekken5
    #2546
    LOL! milkiway és tejföl :DDDD
  • tejföl
    #2545
    Egyébként nem tipikusan Kelet-Európai emberek warezolnak csak. Én a live-on például találkoztam emberrel aki a tengeren túl él és flashelt géppel nyomul. Tehát nyugodtan megvehetné az eredeti játékot is, hiszen ott a minimálbér 400000 Ft-nak felel meg. Ha már így eltársalogtunk, akkor elárulom, hogy néha egy másik forumon is szoktunk találkozni, csak az ottani nicknevem : milkiway.
  • turho
    #2544
    Érdekes morális probléma, de nem lehet kivetíteni ugyanazokat a feltételeket eltérő életkörülmények esetén. Ideális esetben a warez nem is létezne...de a warez hazája ráadásul 8minő ellentmondás) mindig fejlődő ország. Onnan jön a lgtöbb törés, rip, miegymás.. :) na ez már önmagában érdekes.
  • tejföl
    #2543
    Ez így igaz. Én nem ítélem el a warezt, PS2-re szinte csak írott játékom van. A 360-at csak azért nem flasheltetem, mert ugrik a garancia.
  • turho
    #2542
    OFF: Tényleg nehogy rossz néven vedd, csak ez egy mondvacsinált indok, és nem is szeretem ha ezzel példálóznak....nem rosszból, csak nem ez a mozgatórugó. Meg tudom érteni azokat is akik összekaparnak X vagy Y konzolra nagynehezen valamennyi pénzt, a játék reményében....bár jó lenne nem itt tartani, az igaz, de sajna a többség és az ország még nincs a megfelelő életszínvonalon.
  • bertino
    #2541
    pff...
  • Ferencz István
    #2540
    Sziasztok!
    Olvastam az egyik hsz.-t hogy a gamespoton vannak Xbox360-ról képek hogy milyen SDTV-n. Betudnátok linkelni? Előre is THX!
  • deep
    #2539
    Ha pénzügyileg nem gond a 360, a játékok se legyenek már gond. Vedd meg az eredetit! Le a warezzal!
  • tejföl
    #2538
    Én is nős ember vagyok, réadásul másodszor nős.
    A sima 100 Hz-es TV-n is fasza, csak ne nézd meg HD-n, mert akkor nem lesz kedved többé a normál TV-n játszani. Én kompromisszumot kötöttem a méret tekintetében. Vettem egy samsung LE 26R72B-t, de ez is sajna 240000 volt. A gép ugye 96, az egy éves xbox live gold kártya 15 a COD2 10, szóval megértem a kedves feleséged, ha eléállsz egy ilyen dologgal. Lehet, hogy Ő el tudná költeni azt a közel fél milliót másra is. De még egyszer mondom, egy jó 100 Hz-es TV-n sem kutya, csak HD-n az igazi.
  • turho
    #2537
    Én imádom egy sima Pana 72-esen is, bár tudom hogy hd-n az igazi. De ígyis kiba... szép. És igen, énis nős :) plusz jelenleg egyedüli kereső, plusz nyomor alföld. Ergo nem is lesz jó darabig tv-csere de nekem megfelel így is. Majd azért a monitoromra rádugom egyszer, milyen is :)
  • Muad Dib
    #2536
    Szia Tejföl!

    HDTV-t nem terveztem be, és ugyan tényleg nem pénzügyi okokból hezitálok, de ha beállítok egy 100 rugós boxal, plusz egy 300 rugós HDTV-vel... Na akkor már biztos, hogy fejbe vág a zasszony a vasalódeszkával, mert én még azt mondtam neki, hogy óhajtok venni egy olcsó kis játékmasinát...
    Nős ember vagyok én már nem pattoghatok csak úgy, ahogy a kedvem tartja.
    Egy sima 100Hz-es 82 centis tövön nem jó? Esetleg élvezhetetlen?

    Matuska!

    Hiszek neked és megfogadom a tanácsod, mert tudom, hogy elfogulatlan vagy!
  • tejföl
    #2535
    Hali!
    Ha anyagilag nem gond, én a 360-at javaslom. Én az enyémet nem flasheltetem, mert azt a pár játékot, amivel a live-on nyomulok megveszem eredetiben. Egy jó minőségű HDTV-t is szerezz be, ha valóban ki akarod használni a gép adottságait.
  • TrIp
    #2534
    nah hát a csávó az nem egyszerű ott... de a tulajt nemtom láttad-e már?! kissé nagydarab "nemidénbarnult" versenyzőről van szó. nem is értem mibol élnek, mer egy vásárlót csak egyszer húznak le, aztán az éppeszűbb már nem megy oda. jah hogy írnak játékokat is ott??? már értem
  • Ma2ska
    #2533
    360. Előnyei: nekem is ez van. Hátránya:nincs Elfogulatlanul? Nézd meg a banneremet
  • Muad Dib
    #2532
    Hello!

    Vác nincs olan messze Pösttöl! :o)
    Hagyd a francba az ilyen szarfaszú simlis helyet. Kihasználják, hogy az ember valaga be van sózva az új masina miatt. Na mindegy...

    Erre válaszoljatok nékem, de elfogulatlanúl:

    XBOX vagy XBOX360 ???

    Nekem pénzügyileg nem gond a 360, de érdemes vajon? Lehet hogy érdemes még pár hónapot várni, amíg kiforr a flash meg egyéb dolgok?
    Pl. elszomorított, hogy a régi boxos játékokat csak eredetiben tudom lejátszani.
    Ez igaz?

    Összeállíthatnánk egy felsorolást az XBOX vs. XBOX360 előnyei és hátrányai címmel...
    Vagy a régi Box már halott dolog?
  • lazsi
    #2531
    Jah hát elég lol bolt. Többet nem is veszek náluk semmit. Szal ezen a bolton most 4k-t buktam legalább, mert pesten 96ért vettem volna ugyanezt. Jah gari van ré gyerek előadja h 3 hónap. Mondom WTF? Törvény előrja az 1 év garit mondom, erre előadja h jó akkor ha gond van vele 1 éven belül akkor ingyé megszereljük. Mondom jó. Coret nem is kérdeztem. Szal nagyon nincsenek a helyzet magaslatán. Igazából ott basztam el h lefoglalóztam, miután előadta h 98k meg flashelt meg 1 év gari, szerződést meg nem írtam... Ezekután tuti h legközelebb bármit lefoglalózok akkor adásvételit írok velük.
  • TrIp
    #2530
    remélem nem lesz semmi gáz a gépeddel... garit kaptál rá? core mennyi volt náluk nem emlékszel véletlen?
  • TrIp
    #2529
    nah közben végigolvastam a többi hsz.-t is. NoComment!
  • TrIp
    #2528
    szerintem is direkt csinálta... sima xbox lett volna. hallod annyi tippet adok neked h vácon a ponton udvarban soha semmit ne vegyél abban boltban!!! gondolom ott akarod mert másik konzol bolt csak a színháznál van... és amit mondott h 90% flesselt, azt vedd nyugodtan 100nak h nem az lesz.... velem eljátszották ott hogy rendeltem 50e-ért régebben sima x-et 2 eredeti játékkal. aztán amikor megérkezett már 60e volt játékok nélkül! szóval szerintem kerüld őket! ha gondolod adok egy balassagyarmati címet, az nincs olyan messze neked, és kisebb eséllyel fásznál rá.
  • lazsi
    #2527
    Nah a kálváriám tovább folytatódott. Fölhívott a gyerek h nem 98k hanem 100k lessz. Mondom má megin mi van? Megegyeztünk! Legközelebb szerződést írok velük a foglalóra... Aztán hazamegyek a boxxal nagy boldogan, felülök a gép elé h rendeljek vga kábelt de az le van fagyva. NYomok neki egy resetet, erre elkezd sípolni h cpu test faild meg no cpu installed. NA a kurvaannyát! Megfőtt volna letöltés közben a proci? Hát nemtom majd szerelő elszórakozik vele mert én nemtok vele mitcsinálni, cmos clear megvolt...
    box360ról: a gép egy kicsivel kisebb mint vártam. Nagyon jól néz ki, minden fasza, egyedül a kontroller keltett bennem elsőre ellenszenvet. Első ránézésre gagyi kínainak néz ki ami két perc után össze fog törni, valamint a fogást se találtam rajte, de mostmár barátkozom vele. Éppen demókat szedek és tervem szerint átjáccom az éjszakát :DDD
  • szabzol
    #2526
    Köszönöm a segítség(ek)et! A -R-es lemez volt a gond, a +R-es már működik.
  • lazsi
    #2525
    Minden játék fut vele még liveon is, csak arra kell figyelni, hogy nem minden lemezt eszik meg és nem minden író jó, szal ki kell kísérletezni h melyik lemezt eszik meg biztosan a tiéd és mien íróval és onnantól azt kell venni. Igen minden verzióhoz van, egyedül a philips olvasóshoz nincs, de az meg nem került kereskedelmi forgalomba, philips olvasó csak a demógépekben van. Hogy meghal-e? Hát fogalmam sincs. Mivel 2-3 hónapja van ez a hack ezért nem tudni h 1-2 év múlva is műxik-e a dvd driveja, de úgy gondolom, hogy ha meghal a dvd olvasófej annak a 1-2 évenkénti cseréje olcsóbb mint ha eredeti játékokat veszel.
  • lazsi
    #2524
    Akarom mondani warezzel is megy a játék liveon szal ez nem visszatartó erő.
  • lazsi
    #2523
    Liveval is megy a játék szal ettől nem félek. Gondolkoztam azon is h veszek 1 játékot aztán azt cserélgetemboltba 1k ráfizetéssel ami még odáig oké is lenne, mert egy dl 750ft, csak akkor 1szerre egy játékom lenne csak, és én egyszerre többel szeretek játszani, hangulattól függően. Meg ha írom a játékokat akkor meg is maradnak, nem kell továbbadni őket...
  • sector512
    #2522
    Aztán majd játszol sokat online és nem is fogod flash-eltetni :)
  • lazsi
    #2521
    Nah felhívtak boltból, hogy flashalve 115. Aztán meg csodálkoztak h ennyiért nem köll flash. Nah mind1 elmegyek érte, leszedek pár demót liveról aztán játszok. Aztán meg majd orvoslom a problémát.
  • Stinger 576
    #2520
    Ez az Xbox 360 Flash mennyire optimális megoldás a backup futtatására? Mindegyik gépnél működik? Nem vágja záros határidőn belül haza az olvasófejet a backup?