176586
banner
  • Voyager5
    #176024
    Addig el sem jutottam, hogy bugokba fussak. Nekem ez a célzás önmagában elég bugos :D
    Éspedig meglehet ezt csinálni normálisan mert több hasonló játékban is sikerült ezt megoldani, itt nem.
    Persze fenntartom: lehet én vagyok béna, de amúgy semmi más sem ragadott magával az egész játékot tekintve, habár kurvára bíztam benne, hogy jó lesz.

    Összehasonlításképpen jó példa a DD, mert megvan az is, az is indie de abba kb nemtudok belekötni.
    Max annyit, hogy picit talán könnyűnek tűnik (habár az elején vagyok), meg egy map nézet az kurvára hiányzik.
  • Moby
    #176023
    Le fogja magának formázni. Megadhatod, hogy melyik legyen az alapértelmezett tároló, de villámsebesen mozgat egyikről a másikra is. Viszont X|S játék csak a belsőről fut.
  • robicarlos6
    #176022
    Nem tudom sose csináltam ,ezért kérdezem. Ha Series X-re rádugok usb-n egy hdd-t akkor annak van valami kikötése hogy legyen formázva stb? Illetve ha minden ok akkor ha le akarok tölteni egy játékot lesz lehetőségem valahol megadni hova szedje le?

    Mert az 1TB az lófasz és tolnám az új cumokat is..
  • darkSectorxxx #176021
    Én pont ettől féltem hogy a GP az olcsóságával ezt viszi majd a középszerű alkotásokat.

    Nekem a Gears 5 az ami látványosan híg lett a 4 után, területben sokkal nagyobb, ja mert 30 percig szánkózhattam a nagy statikus szar pályán azt amúgy ha ezt kiveszem kb 2/3 olyan hosszú lehetett mint a 4.

    Ott nem volt ez a nagy üres baszakodás tömény volt, "csőlövölde" de nem szórakoztak a játékosok idejável...

    Én a GP launch-nak tudom ezt be.
    Halo ugyanez a Story moddal, nem tudom elképzelni hogy annyira tartalams lenne majd. Forza Horizon 5 ami egészen más, az többnyire online sokidőt játszos dolog abba megéri belefektetniük mert GP-be tartja az embert.
  • Moby
    #176020
    Gamebraker bugok tömkelege a beszámolók szerint, unalmas, repetitív, és valami foslék a sztori. Ezt is ilyen páran csinálták, mint a Death's Doort, csak az kurvajó lett, ez meg nem.
    Jó, mondjuk az megtehette, hogy jó legyen, nem ganépassz töltelék :D
  • darkSectorxxx #176019
    Egy dolog vitathatatlan, hogy ebbe a játékba szerintem max irányításba lehet kifogást találni.

    Az ahogy kinéz a dizájn, meg a gameplay, loot-ok stb (igaz mást láttam játszani, ezért az irányitást aztlehet kifogásolni nem tudom), de piszok durva játék úgy hogy indie. :)
  • Voyager5
    #176018
    Fura lesz ezt így leírni, de nincs itthon se billentyűzetem, se egerem. Vagyis van Apple Magic Keyboard, meg Magic Mouse, de azokkal nyilván nem játszanék, gondolom nem is működne.

    Az Ascentnek adtam még 2 esélyt, de nálam ez a kalap szar kategória, ment is a levesbe.
  • darkSectorxxx #176017
    De pont ezaz.
    Biztos hogy nem gyorsabb.
    Mert analoggal a másodperc töredéke alatt a kar közzéppontjához képest abba az irányba csak elrántod, amerre van az ellen.

    Míg az egérrel eleve zavaró nagy hepajba figyelni merre van a karakter meg az a nyil.
    És neked az egeret húznod kell. El kell húznod a karakter egyik oldaláról a másikra.
    Ha messze vagy a középponttól, akkor nagyobbat kell rántani és folyamat figyelni ezt hogy merre van a te karaktered és a kurzor vagy mi a fene az.

    Na most analoggal nincs huzás, vagyis nem vesz el az időt míg átmozgatod azt a kurzort.
    Mert ahogy elmozdítod a kart, azonnal már arra lő.

    Pont ez a lényege.
    Mígy egy fps-ben, vagy tps-ben a célzás nem egy adott középponthoz mérten megy, hanem valóban oda kell mozgatni távolra aa keresztet, odd azért jobb az egér mert hamarabb odaa tudod vezetni a kurzort, míg a kontrollernek nem elég egyet rántani, hanem amikor elmozditod egy irányba meg kell tenni egy távot a célkeresztnek.
    Itt meg kontrollernél nem távot kell megtennie mondjuk egy irányba egy célkeresztnek, hanem csak egy irányt azonnal jelölsz úgyminod, hogy a töltény melyik fokba hagyja el a "karaktert".

    Akkor lenne hasonló az egér, ha nem távolodna el a kurzor a karakter testéhez viszonyítva, hanem az egér megmozdulásával csak egy irányt váltana a célzás.


    Értelemszerűen a másodperc töredékéről beszélünk, de gyorsabb, és ami a lényeg kevésbé kell figyelni ezekre, vagyis egérnél a karakter meg a kurzor egymáshoz képesti pozíciójához, kevésbé fárasztó is.
    Értelem szerűen ez minimális szinten, valszeg sokak leszarják, amivel amúgy semmi baj. De akkor is.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2021.07.31. 10:40:05
  • Moby
    #176016
    Támogatja boxon is a billegeret.
  • TomStorm
    #176015
    Mert kontrollerrel nem kell nézni merre néz a karakter vagy merre lőni?
    Ja de kell csak éppen 5x gyorsabban fordulsz rá egérrel.
    Maradjunk annyiban kinek mi a kényelmes.

    Ami más téma az a point and click játékok konzolra kiadása ami egy áldás de Ascent nem az
  • darkSectorxxx #176014
    Az ilyen "Renegade Ops" irányítást kontrollerre találták ki, mérföldekkel egyszerűbb irányt váltani, mint egérrel.
    Ez azért van mert a gomba mikor elrántod arra lő, amerre rántod.
    Az egérnél meg a kurzor-t kell húznod át a karakteren, vagyis a középponton hogy irányt válts.
    A probléma hogy az egérrel figyelned kell a kurzort vagy hogy merre néz a karakter mikor nagy tömeg van, egy kontrolleren a gombát meg csak elmozdítod érzésre arra amerre lőni akarsz.

    Nem tudom érthető-e amire gondolok, de a Renegade Ops-nál régen PC-n egy inditási kezdőképen direkt jelezték is, hogy lehetőleg kontrollerrel játszák.

    Engem ezt a stílust egérrel meg pláne awsd-vel egy horror játszani. És ez technikailag is egyértelmű, hogy sokkal könnyebb az analog kar.
    Most az hogy valakit ez nem zavar játék közben az más de ajánlott egy kontroller.

    Egér az ilyen játékokhoz kell, fps és ha akarja valaki tps-hez ahol a célzási irán nem egy közzépponthoz képest váltakozik.

    Lehet jó bután fogalmaztam meg.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2021.07.30. 20:00:10
  • darkSectorxxx #176013
    Igen ez aggaszt engem. Meg ez már akkor világos volt mikor felpörgött a GP és a Gears 5 belement a 4. rész után.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2021.07.30. 19:53:22
  • Voyager5
    #176012
    Kontrollerrel boxon, gondolom egérrel azért egyszerűbb a dolog.
  • lwb
    #176011
    Kontrollerrel konzolon vagy pc-n egérrel próbáltad? Kicsit én is tartok a kontrolleres célzástól.
  • Voyager5
    #176010
    Én sem használok semmit, az összes streames cucchoz amit használok van app a TV-hez, szóval a TV távirányítójával lehet ezeket vezérelni nálam.
    (Netflix, HBO Go, AppleTV, Prime, Twitch).

    Tegnap kipróbáltam az Asenctet...
    ~15 perc alatt cseszett fel annyira, hogy ki is léptem belőle
    Kb nemtudok normálisan célozni benne, csak rohangálok össze-vissza, és az ellenfelek arcába kell mennem, ha biztos akarok benne lenni, hogy eltalálom őket.
    Nyilván kilehet tapasztalni, meg biztos bennem van a baj, de tegnap 10 óra munka után a 40 fokban nem sok kedvem volt ezt tapasztalgatni, főleg, hogy pl ha mellérakom a Diablo III-at, ami évekkel ezelőtt jött ki, és teljesen jól játszható ezzel ellentétben.

    Szóval adok majd neki még egy esélyt, de jelenleg ilyen 10% körülire teszem, hogy én ezzel játszani fogok.
  • lwb
    #176009
    Én semmit, a kontrollert szoktam csak. De netflixet vagy amazon prime videot nem boxról nézek, hanem tévéről. Androidos okostévé alapból tudja a netflix, prime, hbo go appokat hozni.
    Egyedül az Apple+ miatt kell a boxot használni, de azon kb semmi nincs, amit érdemes lenne nézni.
  • robicarlos6
    #176008
    "Forza Motorsport 7 szeptember 15-én végleg lekerül a Microsoft store és a game pass kínálatából, addig 75% akció van rá, sima 3 245 Ft. A DLC-ket is tartalmazó Ultimate 6 245 Ft, egy hiányzik belőle a Formula Drift Pack az még 2 490 Ft nem akciós sajnos."


    A Memoir Blue is coming to Game Pass on day one



    https://xboxera.com/2021/07/29/a-memoir-blue-is-coming-to-game-pass-on-day-one/
    Utoljára szerkesztette: robicarlos6, 2021.07.30. 11:43:36
  • Waczkor
    #176007
    Ki milyen távirányító használ boxhoz?
    Kellene valami netflixhez a kontroller helyett,még régebben vettem egy hivatalos xbox one media remote controlt,az működik rendesen de azt már nem lehet kapni.

    Valami pdp-t hoz fel kereső,probalta valaki esetleg?

    Csak boxhoz kéne nem kell hogy mindent kezeljen.
  • lwb
    #176006
    A GP-nek nem az az elsődleges lényege, hogy szuper exkluzívokat kapj, hanem hogy kapsz többszáz darabos könyvtárat, ahonnan az elérhető legjobb játékok közül válogathatsz. Amiket amúgy nem biztos, hogy megvenél. Plague Tale-t ki akarod próbálni? Ingyen megteheted. Tetszett a resi village? Ott a resi 7, megnézheted, ha eddig kimaradt, nem kerül semmibe. Jedi Fallen Order? The Outer Worlds? Pillars of Eternity? Mind fent van.

    Aki vesz egy konzolt és egy GP előfizetést, annak lényegében csak akkor kell legközelebb pénzt költenie játékra, ha valamit nagyon kinézett magának, amúgy sose fog unatkozni. Ez a GP lényege. Ehhez képest csak bónusz, hogy az exkluzívok is jönnek day 1 ingyen.
  • darkSectorxxx #176005
    Hát vezetni vezet.
    És egy hangyányit jobban visszafogja a hiány.

    Most nehéz erre mit mondani, Xbox jó, meg minden ott a GP, de na mi van most benne? Már a Halo-nak is 1 éve ott kéne lenni.
    Biztos vagyok benne hogy dobott volna rajta. Most kiadták ezt a The Mediumot, ez sok vizet nem kavart, bármennyire szeretem.

    Ma jelent meg elvileg az Ascent, az se az ami ösztönzi az embert, ez miatt ráérősek.

    Most PS5-ön se jöttem még a durvább címek, de azért ott potyogott pár szuper dolog. Hiába Remake-ek meg kisebb önnáló kiegészítő mint a MM.
    Azért az is egy 8-10 órás cucc és fasza. Én is mindkét gépet akartam venni, értelemszerűen ha csak egy sikerül vagy választani kell a sorrendben először megveszem a PS-t és azért az Xbox meg ráér picit nem aggódok a rendelgetés miatt.

    MS is bejelentet az E3-on 8 jobb címet kb, ebből 2 jön idén elvileg.

    Halo+Forza

    A többi TALÁN 2022-2023 és a Stalkert kivéve kb a többiből egy nyulfarknyit nem mutattak.

    Igazából ahogy kinéz az a Halo egy közepes pc elviszi, a Forza meg ha nem is maxon de dinamic resolutionnal tuti pörög pc-n. Érthető ha annyian nem kapkodnak még.
    Nem biztos hogy erről van szó, de lehet ok. Mert tudtommal közel ~40%-al több ment PS5-ből. Ilyen 6-7 millió lehet az Xbox eladás.

    Ilyen elcseszett gen megjelenés meg kiszolgálás mellett ezek a számok nem olyanok mint lehetnének, de még így is durva mindkét partnernél és ez nem kis szó.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2021.07.29. 11:33:29
  • lwb
    #176004
    Szerintem a ps5 még így is vezet eladások terén. De az is igaz, hogy sok vásárlót veszítettek az alacsony kínálattal, ezek közül biztosan nem kevesen átmentek microsofthoz. Nem mindenki olyan, hogy mindkét gépet megveszi.
  • darkSectorxxx #176003
    Hát ha mindkét gép elérhető lenne normálisan akkor itt ettől durvább számok lennének. MÉG mindig vannak előrendelők akiknek nincs kiadva gép, nemhogy utólagos vásárlóknak.
  • darkSectorxxx #176002
    Mindkét csapatnak gratula hozzá és mindkettő gép rohadt jó lett és jogosan érdemlik meg a számokat!
  • lwb
    #176001
    Gondolom az is segített, hogy bár új boxot sem könnyű találni, de azért még mindig ezerszer könnyebb, mint ps5-öt. Sokan voltak úgy vele, hogy next gen konzolt akartak, de ps5-re hónapokat kellett volna várni, ezért inkább series x-et vettek.
  • robicarlos6
    #176000
    Örülhet a Microsoft, új csúcsot állított be az Xbox Series X és a Series S

    "Az új generációs masinák lettek a redmondiak leggyorsabban fogyó konzoljai.
    Habár a korábbi adatok alapján úgy tűnt, a PlayStation 5 népszerűbb a játékosok körében, mint az Xbox Series-konzolok, azért a Microsoft így is rengeteg példányt tudott eladni az új gépeiből, annak ellenére is, hogy a készletek terén nem túl optimális a helyzet.A vállalat nem olyan régen beszámolt a 2021-es pénzügyi évének utolsó negyedéről, ami bizony elég jól sikerült, köszönhetően többek között a tavaly debütált masináknak. A Microsoft vezérigazgatója, Satya Nadella nemrég bejelentette, hogy már az Xbox Series X és Series S a leggyorsabban fogyó konzoljaik, továbbá megerősítette, hogy milliók használták már az Xbox Cloud Gaminget is PC-n, tableten, vagy éppen mobilon. Gaming fronton egyébként kifejezetten jól teljesített a vállalat a 2021-es pénzügyi év utolsó, június 30-án lezárult negyedében. Az Xboxot is magában foglaló divízió például 9%-os növekedést tudott felmutatni, ami 14,1 milliárd dolláros bevételt jelent. A negyedévben a videojátékos bevételek 357 millió dollárt hoztak a konyhára, ez 11%-os növekedést jelent, és főleg az Xbox-hardverek állnak ennek hátterében. A hardverekből származó bevétel 172%-os növekedést mutatott a szóban forgó időszak során, köszönhetően annak, hogy több Xbox talált gazdára, mint a korábbi negyedévben. Közben az Xbox tartalmakkal és szolgáltatásokkal kapcsolatos aldivíziója 128 milliót termelt, ami 4%-os visszaesés, viszont az Xbox Game Pass kapcsán már növekedésnek örülhetett a Microsoft.
    A teljes 2021-es pénzügyi évet illetően a Microsoft 168 milliárdos bevételről számolt be, ami az eggyel korábbi évhez képest 18%-os növekedésnek felel meg."
  • darkSectorxxx #175999
    Ejj mennyiszer akartam Lost planetezni, elsőt imádtam, a második kicsit csalódás.

    A 3-at mindig elkezdem azt 30 perc után kb abbahagyom azt letörlöm.

    Darksiders is egy ilyen ott a 2. része nekem egy klasszikus, imádtam, ez a 3. meg valahogy nem akart lemenni.
    Talán a csaj kari miatt.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2021.07.28. 21:31:31
  • robicarlos6
    #175998
    Live Gold augusztus

    Darksiders III
    Yooka-Laylee
    Lost Planet 3 (xbox 360)
    Garou: Mark of the Wolves (xbox 360)
  • darkSectorxxx #175997
    Én a Top Gun filmet várom nagyon... játék terén ilyen Ace Combat stílusba tólnám kicsit még.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2021.07.28. 17:49:17
  • lwb
    #175996
    Ha valakinek van helye, akkor nem árt az egyenként 3-5 gb-os extra világ grafikai update-eket leszedni.Sajnos Magyarországra nincs, de az USA-ra van és ahogy NY pl kinéz, az nem semmi. Szerintem jelenleg nincs semmi konzolon, ami ennyire szép lenne.
  • Waczkor
    #175995
    Tegnap mi is repkedtunk haverral,ő SX-en én SS-en.Sikerult leszállnunk kis gépekkel a Golden Gate hídra.

    Pazar látvány a kisebbik gépen is,első frissítés után kellett restart,utána fomenu lassan töltött be de onnan már minden gyors volt.

    Alig várom hogy jöjjön a top gun update a vadaszgeppel és anyahajoval.
    Jövőre meg a helikopterek.
  • lwb
    #175994
    100 gb körül van a teljes méret. Nem kicsi. De jól néz ki, néha eléggé fotorealisztikus az élmény, amikor repkedsz a tenger vagy a hegyek fölött.

    Ja, és ezen felül a marketplace-en van egy rakás erősen ajánlott regionális grafika-javító csomag ... sok-sok extra giga helyért cserébe. :D
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2021.07.28. 16:34:30
  • darkSectorxxx #175993
    Ha egy ilyen "egyszerű" gameplay-t elcsesznek, akkor eléggé nagy problémák lesznek később.

    Amúgy majd jó szórakozást hozzá.
  • Voyager5
    #175992
    Gondoltam kipróbálom mert elő volt töltve.
    Erre nekiállt leszedni újabb 28 GB-ot.. Nem volt kedvem kivárni azt a 25 percet.
    Majd ma este talán, ha lesz időm.

    Más:
    The Ascent is előtöltve, holnaptól lehet is tolni.
    Nagy reményeket fűzök hozzá, persze ilyenkor szokott jönni a pofáncsapás.
    No remélem azért jó lesz.
  • lwb
    #175991
    Tegnaptól kint a MS Flight Sim boxra. Próbáltátok? Szerintem jól néz ki, 4k 30 fps (ami bőven elég ide, egy ilyen chill játékhoz) series x-en. Azt mondjuk nem értem, hogy miért van annyi fa minden városban. :D A házam egy erdő közepén van kb, mondjuk a valóságban nem. De Bp is olyan zöld, hogy olyan az életben nem volt még soha.
    Mintha a Last of Us-t nézném. :D
  • darkSectorxxx #175990
    Ez egy amolyan demo akar lenni nem?
  • robicarlos6
    #175989
    Csekkoljátok az emaileteket. Halo Infinite tech preview -be sok sok ember kapott invitációt.... Nincs hely a konzolon így nekem ez skip
  • robicarlos6
    #175988
    Csodás tájakra vezet a Forza Horizon 5



    https://www.gamekapocs.hu/hir/71986/csodas_tajakra_vezet_a_forza_horizon_5

  • davidka003
    #175987
    Én is azt gondolom, hogy használtan egész baráti ára van az SS-nek. 80 körül már meg lehet csipni kb bármikor. Mellé vesz az ember mondjuk 2 év goldot és aktiválja rá az ultimate-et akkor kb 110-ből van egy gépe amin elfut minden játék.
    FullHD TV mellé teljesen jó illetve 10-12 éves gyereknek is. Nekik nem fontos a 4k csak az hogy játszhatnak.
  • robicarlos6
    #175986
    Shadow of Tomb Raider kapott next gen patchet elvileg 4k 60 fps el hasít ps5 és xboxon.
  • Waczkor
    #175985
    Hosszú távra én is a series x-et venném.
    Meg első konzolnak is.

    De mint írtam nekem másodlagos gépnek lett,meg netflixre főleg mivel a tévé nem okostv.Nekem lemez már jó rég nem volt a gépben,mindent digitálisan veszünk home-olva.

    Plusz ugye a tarhelyet később bővíteni az ofisöl ssdvel elég húzos,akkor már ott tartasz mint SX.

    Ahogy Moby írta sajnos még nem jöttek meg régebbi játékok új verziói.