190
  • NEXUS6
    #190
    Pecselgetünk pecselgetünk?;)))))

    Hmmm, remélem ebből legalább konzolon nem lesz rendszer!

    A wincsi nélküli X360 tulajok meg mit csinálnak? ja mennek a warez dílerükhöz. Great!!!!
  • Inquisitor
    #189
    Ha jól értelmezem az összes XBOX húzónév végrehajtható fájljait újrafordítják és vagy online, vagy kiadott lemezen elérhetővé teszik. De ez hány játék? 20-30 maximum szerintem. Halo 2 meg tuti nem lesz köztük, mert azt külön kiadják X360-ra is feltupírozva ...
  • dez
    #188
    ..de csak részben.
  • dez
    #187
    Bejelentették, hogy az Xbox 360 is visszafelé-kompatibilis lesz.
  • NEXUS6
    #186
    Az 576 oldalán elég sok info van az új kanzolokról.

    Az új Killzone múvit nézzétek meg, nagyon ütős!
  • Capra Ibex #185
    Ez tény... Szarakodott is a szerverük hajnalban rendesen... Mondjuk én perpill sem tudom elérni.

    Sőt azt is ott olvastam, hogy PS3 "rendes" nethozzáfáréssel lesz, lehet böngészni alapból.
    Na most ha ez így van az (is ;) ) elég durva.
    Na jobb ha befejezem itt, lehet írni konzolosok fórumába is, de jobb lenne már egy cikk.
  • dez
    #184
    Nem leget minenki szakértő, de vannak páran, akik láthatóan jól értik a témát, és van kedvük írni is róla.
  • Capra Ibex #183
    Azt azért vitatnám, hogy ott is mennyire értelmes emberek vannak...
    Persze nem lehúzni akarom, mert meg kell hagyni ők voltak a legjobban értesültek a PS3mal kapcsolatban (már úgy mint "külsősök").
  • dez
    #182
    Fórum (értelmesebb hozzászólásokkal): http://www.psinext.com/forums/viewforum.php?f=3
  • Dzson
    #181
    http://ps3media.ign.com/ps3/image/article/614/614786/vision-gran-turismo-20050516072907456.jpg

    Gran Turismo PS3 :)
  • Dzson
    #180
    Nem meggyőző. Egyáltalán nem.

    http://ps3.ign.com/ -> Itt a nyertes!
  • Capra Ibex #179
    Na mikor lesz már hír?! :)

    Addig annak aki nem helyes módon, csak innen tájékozódik:

    Ps3 Specs

    CPU

    Cell Processor
    PowerPC-base Core @3.2GHz
    1 VMX vector unit per core
    512KB L2 cache
    7 x SPE @3.2GHz
    7 x 128b 128 SIMD GPRs
    7 x 256KB SRAM for SPE
    * 1 of 8 SPEs reserved for redundancy
    total floating point performance: 218 GFLOPS

    GPU

    RSX @550MHz
    1.8 TFLOPS floating point performance
    Full HD (up to 1080p) x 2 channels
    Multi-way programmable parallel floating point shader pipelines

    Sound

    Dolby 5.1ch, DTS, LPCM, etc. (Cell- base processing)

    Memory

    256MB XDR Main RAM @3.2GHz 256MB GDDR3 VRAM @700MHz

    System Bandwidth

    Main RAM 25.6GB/s
    VRAM 22.4GB/s
    RSX 20GB/s (write) + 15GB/s (read)
    SB< 2.5GB/s (write) + 2.5GB/s (read)

    System Floating Point Performance

    2 TFLOPS

    Storage

    Detachable 2.5" HDD slot x 1

    I/O

    USB Front x 4, Rear x 2 (USB2.0)
    Memory Stick standard/Duo, PRO x 1
    SD standard/mini x 1
    CompactFlash (Type I, II) x 1

    Communication

    Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T) x 3 (input x 1 + output x 2)
    Wi-Fi IEEE 802.11 b/g
    Bluetooth 2.0 (EDR)

    Controller

    Bluetooth (up to 7)
    USB 2.0 (wired)
    Wi-Fi (PSP)
    Network (over IP)

    AV Output

    Screen size: 480i, 480p, 720p, 1080i, 1080p
    HDMI: HDMI out x 2
    Analog: AV MULTI OUT x 1
    Digital audio: DIGITAL OUT (OPTICAL) x 1

    Disc Media

    CD PlayStation CD-ROM, PlayStation 2 CD-ROM, CD-DA, CD-DA (ROM), CD-R, CD-RW, SACD, SACD Hybrid (CD layer), SACD HD, DualDisc, DualDisc (audio side), DualDisc (DVD side)
    DVD: PlayStation 2 DVD-ROM, PlayStation 3 DVD-ROM, DVD-Video, DVD-ROM, DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW
    Blu-ray Disc: PlayStation 3 BD-ROM, BD-Video, BD-ROM, BD-R, BD-RE
  • Capra Ibex #178
    Illetve még: kép2
    kép3
    kép4
  • Capra Ibex #177
    Itt van!!!!!! Biztos lassan hír is lesz, de ha vki véletlenül idelátogat : PS3

    Fektetve szebb de nem találom a linket, sorry... Mind1, holnap úgyis benne lesz valamelyik cikkben.
  • Ma2ska
    #176
    A jelenlegiekkel összehasonlitva persze...
  • Ma2ska
    #175
    Ha megnézzük az elsö ps2 és xbox játékokat, nem kis fejlödés várható ebben is...
  • szacsi
    #174
    PS1?
  • asdefge
    #173
    Leszögezem: is párti vagyok. Van PC-m és van konzolom is. De nem emiatt írok. A matekkal van gondom....
    56% a PS2, első helyen...
    25% az XBOX, harmadik helyen...
    100-(56+25)=19
    19% ki lehet ennyivel második?
    Matekosok? Csodáljátok, hogy pótérettségizik a fél ország? :-)
  • tehen_m
    #172
    Mert a "mostani" xbox360 játékok 100%osan kihasználják az erőforrásokat.
  • NEXUS6
    #171
    Ezeknek a pünkösd se szent?;))))
  • Vers
    #170
    ma :)
  • NEXUS6
    #169
    Nézegetve az xbox anyagokat, nekem is az a véleményem, hogy sédermodel3 ide, sédermodel3 oda ezeket a gámékat egy mai csúcspécére is meg lehet csinálni!!!!
    A pénz a konzolban van és főleg az új nextgenben. Persze hogy a cégek villantani akarnak. Különben is ki venne új HW-t ha kiderülne, mindez a maival is megy?

    És szépen eltellik egy fél év, a PC-n az 512-es GFX kari lesz a standard, a konzolok meg megint befulladnak, mert a memcsijük csak arra lesz elég, hogy megjelenítsék a csilivili képeket az ugribugri gámékhoz.
    (Amúgy én szeretem az ugribugrijátékokat is!)
    Szal a stratégia meg MMORPG megint kimarad a konzolosok életéből.

    Ja, holnap jön a PS3 is!!!!
  • Robin Hood
    #168
    Már csak hdtv kéne hozzá (majdnem mindenkinek van már ilyen gondolom...), bill, egér, sok memória az AI-hoz, textúráknak... És már kész is a pc. :)
  • Ma2ska
    #167
    A stratégiák megmaradnak pc-n szerintem, noha a hdtv felbontás és az uj konzolhoz köthetö perifériák lehetövé tennék a problémamentes játékot ezekkel, de mint konzolon nem tul nagy hagyományokkal rendelkezö müfaj, nem lesz jellemzö szvsz.. /nekem legalábbis nem hiányzik/
  • Robin Hood
    #166
    Nem csak attól függ. De az is kell hozzá. 320*200-ban tökmindegy mit effektezel, az szép nem lesz. Nameg az olyan játékok mint a stratégiák nagyfelbontás nélkül jácchatatlanok.

    Azt nemtom tv-n miért jó dvd-zni, nekem az nincs, nem férne el sehol. :)
  • Vers
    #165
    :)
  • Robin Hood
    #164
    LOL. De azért készül már a ps3 suxx logó? :) Jobb előre felkészülni, a ps2-nél is váratlanul ért a tudat. :)
  • Vers
    #163
    néztad az intel-amd roadmapot ?

    idén jönnek a 2 cores procik, 2007-ben a 4 coresok , és 2009 -ben a 8 corésok,
    mindenfajta frekvencia növelés nélkül, na ps3 procija a 8 coreasokkal majd talán összevethetö lesz :) de mikor is fog az a te gépedben ketyegni megjelenés után 1-2 évvel talán, és mikor lesz az amikor ki is használják majd a játékok ezután még plusz 1 év
    tehát kb 2011-re megközelitik a ps3 játékokat a pc-k , igaz hogy akkor már jön a ps4 , még durvább procival de hát te tudod mit csinálsz
  • Ma2ska
    #162
    Nem, van x-box HD pack ami a nagyobb felbontást tudó tv-k esetén a jeltovábbitást lehetövé teszi, ez tartalmazza a komponens kabelt de elég huzos az ára..
  • Ma2ska
    #161
    Azért tisztázzuk, nem attól szép egy grafikai megoldás, mekkora a felbontás, egy igénytelenebb megoldás nagy felbontáson csak szembetünöbb, miért jó dvd-z ni a tv akkor?
  • Robin Hood
    #160
    Nem kompozitra gondoltál? ;)
  • Robin Hood
    #159
    Mielőtt jönnének az okosok hogy belekössenek: 5 év múlva a mai pc konfigok se fognak semmit érni, nade itt nem is hiszi azt senki.
  • Ma2ska
    #158
    Nem láttam különbséget, sőt az x-es verzióban mintha szebben animált mozgások lettek volna, csak a felbontásban volt különbség, /de én 1 m-es proj tv n nyomom ugyhogy elég jól nézett ki, nem a gizdulás miatt, csak a képméret is számit nekem, és még komponens kábelem sincs/
  • Robin Hood
    #157
    De ott az már a fullnak számít. :)
  • Robin Hood
    #156
    az x /1/ gond nélkül futtatja a Doom 3-t / nem lebutitva, jó tv felbontáson
    Akárcsak egy alsó kategóriás radeon 9600-zal felszerelt akármilyen pc. Ezzel most mit is akartál mondani?

    Azért azt te se gondolod hogy ilyen tempójú fejlődés mellett sokáig korszerű maradhat bármi is, főleg egy bővíthetetlen hardver?
  • szacsi
    #155
    (;
  • Robin Hood
    #154
    Nem. Egyételmű a pc előnye szoftverellátottságban. Videot meg nem szerkesztek ipari szinten (se).
  • Ma2ska
    #153
    A kontrolleres célzás nekem az égvilágon semmi gondot nem okoz, hiába van adapter, maradok annál, a Republic Commandónál, a Doom3 nál, vagy éppen a Cold Fear-nél ahol a pc-s haverom a célzás nehézségére panaszkodott, joyjal osztottam a fejeseket, csak megszokás kérdése...
  • asysoft
    #152
    Nem butítva? Tudtommal erősen lebutították az árnyékkezelést, a bumpmapeket...
  • asysoft
    #151
    "Szerintem mindenki az alkalmazások alapján választ, és nem a hardveres számdömping alapján."
    Ez a kulcsmondat. Én is vennék egy konzolt, ha lenne olyan game, ami nekem kell, s idővel a PC helyett egy Mac Minit. Remélem ezekre a NextGen konzolokra már lesz stratégia...