24
  • dez
    #24
    Fordítva.
  • rosemberg
    #23
    Arra gondolsz hogy amit te otthon égetsz lemezt az tovább bírja amit gyárilag nyomnak???
  • dez
    #22
    Valószínű az a műsoros ("nyomtatott") lemezre vonatkozott... (Szal "elfelejtették" közölni, hogy az írhatóra nem vonatkozik...)
  • rosemberg
    #21
    Szerintem meg az élettartamon kellene egy kicsit változtatni.
    KB 2 hete halgattam a rádióban egy műsort ahol az arhiválásról volt szó és ott mondták hogy nem akarják cd-re ill.dvd-re menteni az adatokat mert 10 éven belül egyszerüen az álástól fizikailag sérül a lemez.-D
    Azért elég gáz hogy amikor bejött a cd ill dvd azt monta mindenki hogy 100 év élettartam aztán most kiderül hogy mégse nem se. hát nem irigylem aki a vhs gyüjteményét kisebb vagyonokért átmentette dvd-re.
  • Inquisitor
    #20
    Százszorosára növelhető a jelenlegi DVD-k tárolókapacitása
    "A tárolóeszközöket gyártó és forgalmazó vállalat bejelentése szerint a költséghatékony médiákon akár a jelenleginél százszor több, 800 gigabájt adat is eltárolható egy új módszerrel, melyet ezt követően sokkal gyorsabban olvashatunk vissza a lemezről."
    ...
    "Az Iomega kedden jelentette be, hogy az Egyesült Államok Szabadalmi Hivatalának benyújtott szabadalomnak megfelelően a jelenlegi 8,5 gigabájtos kapacitású lemezeket akár 800 gigabájtosra lehet "turbózni" egy új adatrögzítő eljárás segítségével. A kapacitás legalább negyvenszeres növekedése minimálisan elérhetőnek tűnik, miközben az adatátvitel sebessége akár a harmincszorosára is növekedhet."
    ...
    "Mivel az Iomega a jelenleg már jóformán fillérekért gyártott DVD-lemezeket használja új adattárolási megoldásához, ezért egyáltalán nem lenne meglepő, ha több neves cég állna a frissen benyújtott szabadalom mellé."
    Értsd: Nem vagy alig kerül többe, mint a sima DVD. Hát ez Lol, amíg ezek itt vitáztak a 2, meg 4 rétegű lemezekről, meg 45-50GB-os HD-DVD vs Blu-Ray témáról, jött valaki más, és oldalról beelőzte őket.
  • concrete
    #19
    izé, a 2 rétegű dvd-k emberi áron mikor lesznek?
  • acdc
    #18
    Úgy legyen!

    (nekem mindegy melyik csak "olcsó" legyen)
  • dez
    #17
    Eddig a 25(?) gigájával olcsóbb volt a HD-DVD lemez gyártása (de azért gondolom, pl. nem a fele volt), de ezzel az új réteggel, amivel felvitték 45-re, már inkább drágább. Milliárdokat biztos nem kell költeni az átállásra. (Akkor itt sem vezették volna be az új réteget.) Attól, hogy a Sony csinálta a BD-t, még nem fogják sem ők, sem mások is drágábban gyártani, mint amit a piac diktál. Azaz a gyártók egymással versenyezni fognak ezentúl is, még ha ugyanazt gyártják is.
  • Supremo
    #16
    Blu-Ray Rulez! Nem kell itt bonyolítani a dógokat, 2 réteg azt kész!
  • acdc
    #15
    miért nincs?

    A sony blu-ray 50gb a hd-dvd 45gb
    a blu-raynél müanyag védőtok is van és a gyártosok modositására milliokat milliárdokat kell költeni (meg eleve sony.... pl mennyi egy sony laptop meg egy toshiba)
    akkor melyik lenne a drágább?????

    Arty szerinted??????
  • arty
    #14
    talán azért, h lementsem a 160G winyom ... tod, 4.7es lemezekre kissé sokáig tart :(

    nelegyünk már csőlátók ... amugy meg HDTV filmet senki sem látott még? mert különben nem irnátok, h elég a dvd .....
  • immovable
    #13
    sztem használjon mindenki kislemezt aszt jóvan, így nincs vita
  • RelakS
    #12
    Erre a kazetta lenne a megoldás szerintem.xNemtom, miért nem lehet ezeket a sérülékeny korongokat kazettába rakni, mint a floppykat, meg régeben a br-t
  • CSOCSO
    #11
    nahde 50 gb?? mijaszarnak?Osztan vegyunk meg a nyersanyagot mittom en x ert.. oszt rajta lesz 3 film.. mondjuk kiadjak a vissza a jovobent.. es extrakkal egyutt is csak 20 giga lesz.. akkor ott van meg feleslegesen 30 giga.. amit FELESLEGESEN kifizettunk.. amondo vagyok hogy HD DVD rulez..
  • hornbali
    #10
    A két technológia ötvözése lenne a legjobb megoldás sztem.
  • siposbence
    #9
    Hülyeség ez az egész. Jó a DVD.
    De most minél nagyobb a kapacitás, annál több idő megírni a lemezt, és pl lesz egy karc a lemezen, akkor elszáll egy csomó adat.
    Így is már baj van a karcos CD-nél, hogy 1 karc használhatatlanná tesz x MB-ot, akkor itt meg x GB-ot...
    Még az lenne a legjobb, hogy ötvözni a 2 teknológiát, oszt csá.
  • zzebi
    #8
    A Blu-ray-ből állítólag lehetséges 8(nyolc) rétegű lemezt is csinálni. A prototípusok már kész vannak, a sorozatgyártást 4-5 év múlva tervezték. Gondolom ha a Sony akarná, akkor akár holnap bemutathatná az 2<X<=8 rétegű lemezt, amivel jól betenne a Toshibának.
  • arty
    #7
    persze, a 3 rétegü lemez ingyen lesz ... biztosan véletlen, hogy a sorozatokat stb, kétoldalas dvdn veszed meg, nem kétrétegün... de majd a hddvd megmutatja, h a 3 réteg mégis olcsobb :) pf ....

    hajrá BR!
  • Robin Hood
    #6
    Inkább az 1.6 terabájtos holodiszket nyomják, ne szarozzanak holmi 50 gigákkal. :)
  • dez
    #5
    Olyan variáció nincs. :)
  • acdc
    #4
    Inkább legyen 5 gb al kevesebb de ne legyen 3x drágább mint a blu-ray szerintem
  • Valentino
    #3
    Sztem a Blu-Ray lesz a nyerő! Még kimondani is sokkal kellemesebb ezt a nevet :)) És ez az 50Gb tárolókapacitás mellett nagyon fontos érv :))
  • FTeR
    #2
    ez a hddvd már most halott ügy. eddig 2 érv volt mellette, az olcsóbb gyártás és a piros lézer (dvd kompadibilis). erre most előálltak ezzel így az elsőt elvesztették, a másodiknál meg bluerayék kitalálták azt a prizmás dolgot, így az is kompatibilis mindennel. ez, h 3 réteg van rajta már csak szenvedés. bluerayék fogják magukat és ők is 3 réteget raknak rá akkor már megint elhúznak.
    ezt a rétegezést egyébként sem lehet akármeddig növelni...
  • concrete
    #1
    szerintem PÉNZFELDOBÁSSAL döntsük el melyik formátum nyert, és onnantól csak AZT nyomják ...
    már megint ez a kínlódás ...