19
  • irkab1rka
    #19
    nem kell feltörni a pdf-et osztott rendszerrel :)
    a tétel fénymásolása helyett majd a kulcs és a kódolt pdf másolása történik meg. decode, aztán mehet a kódolatlan pdf.
    ----------------------------------
    higgyétek el nekem, az egyetlen megoldás, ha a minisztérium spoofol :) a neten megjelenik az érettségi előtt 1000 különbőző, garantáltan eredeti tételsor...
    ----------------------------------
    ja, megint rábukkantam zolika személyeskedő üzenetére. A magánlevelezésünk jutott eszembe és ismét jót röhögtem :)))
  • [HUN]PAStheLoD
    #18
    Az érettségizők rettentő kreatívak ám ;]
  • [HUN]PAStheLoD
    #17
    mert nincs karbantartva, nem értenek hozzá, kifogyóban van a tinta.. etc.. csak odamegy berakja a papírt és rátenyerel valamelyik gombra..
  • [HUN]PAStheLoD
    #16
    az érettségizők gépeik számítási teljesítményét adják össze ,hogy feltörjék a pdf-et ;]
  • HUmanEmber41st
    #15
    És mondjátok nagyteljesítményű laser nyomtatóról és telefaxról nem hallottatok???
    HE ?
    Miért csak pdf meg titkosítás..
    Ehh...
    Az én időmben megvolt a középiskolai feladatgyűjtemény ( bizony le is érettségiztem)
    és abból adtak fel 5 példát, amit reggel talált ki a Bizottság. Beolvasták tv ben rádióban, azt lehetett kezdeni.
    Aki meg felvételizett, megírta a kicsit nehezebbet, amit szintén így küldtek. Soha sem volt belőle probléma...
    Ezek a tesztek meg nagy gagyi vacakok..
  • irkab1rka
    #14
    "Az internettel élni kell, és nem félni kell tőle. Központilag egyszerre szétküldhetőek lettek volna az internet segítségével a tételek" - állítja Kovács Zoltán.

    Kedvecs Kovács úr!

    Ha nem tetszik hozzá érteni, akkor NE tessék nyilatkozni, hanem tessék megtanulni az alábbi fogalmakat:

    dDos, vírus, áramszünet.

    Arról nem is szólva, hogy ha egy iskolának elküldök egy hivatalosnak látszó levelet (netán még hitelesítem is az aláírást :))) amit 10 perccel az igazi - minisztériumi - mail előtt megjön az iskolába és az én általam válogatott tételeket tartalmazza. Ha ügyes vagyok, akkor majdnem minden iskolába elküldöm, és lesz nagy meglepetés :)))


    -------------------

    Bár az is igaz, hogy ha előre ott vannak a tételsorok (1000 különböző) és csak a idei feladatsor kódot kell eljuttatni egy iskolának egy hitelesített védett rendszeren keresztül, akkor már csak a dDos marad! De azt hiszem, ebbben sok iskolás akár önként is részt venne, szóval erre aligha lesz jó az internet.
  • irkab1rka
    #13
    A fénymásolással meg az a baj, hogyha valaki hozáfér, akkor magyar virtus szerint egyetlen este lemásol rajta 10.000 oldalt, ami amúgy az éves keret a szervizelés alapján.
  • mrzool
    #12
    Birka, te tényleg ennyire nem vagy képben, hogy milyen lehetőségek, technológiák állnak rendelkezésre? Egyszerűen nevetséges a hozzászólásod.:)
  • irkab1rka
    #11
    "Az internettel élni kell, és nem félni kell tőle. Központilag egyszerre szétküldhetőek lettek volna az internet segítségével a tételek" - állítja Kovács Zoltán.

    Kedvecs Kovács úr!

    Ha nem tetszik hozzá érteni, akkor NE tessék nyilatkozni, hanem tessék megtanulni az alábbi fogalmakat:

    dDos, vírus, áramszünet.

    Arról nem is szólva, hogy ha egy iskolának elküldök egy hivatalosnak látszó levelet (netán még hitelesítem is az aláírást :))) amit 10 perccel az igazi - minisztériumi - mail előtt megjön az iskolába és az én általam válogatott tételeket tartalmazza. Ha ügyes vagyok, akkor majdnem minden iskolába elküldöm, és lesz nagy meglepetés :)))


    -------------------

    Bár az is igaz, hogy ha előre ott vannak a tételsorok (1000 különböző) és csak a idei feladatsor kódot kell eljuttatni egy iskolának egy hitelesített védett rendszeren keresztül, akkor már csak a dDos marad! De azt hiszem, ebbben sok iskolás akár önként is részt venne, szóval erre aligha lesz jó az internet.
  • gz8
    #10
    Amennyit az elmúlt héten a tételek újranyomtatására és egyéb logisztikai feladatokra költöttek, abból - ha nem is ipari nyomtatókkal és fénymásolókkal - fel lehetne szerelni az ezen a téren kevésbé jól ellátott középiskolákat is. Nem?
  • TeszteloPontHu
    #9
    Már ahol. Ahova én jártam, ott például 6 osztály volt egy évfolyamon. Hidd el, nem kis probléma a fénymásolás. Nálunk is használta a nyelvtanár, ha éppen tudta: rengetegszer nem működött, vagy ha igen, olvashatatlanul...
  • dez
    #8
    Bizonyára arra mondta, hogy a matekot megint úgy küldik majd ki (de legalább tárolva nem lesz). Persze pár nap alatt nem lehet mindent átszervezni. De ha jövőre sem oldják meg...
  • Drawain
    #7
    Arról nem is beszélve, hogy ma már minden középiskolának hivatalosan van számítógépe és fénymásolója. Nem hiszem, hogy bármelyik iskolának gondot okozna lefonymásolni párszáz lapot, évente egyszer. Ha meg igen, még mindig olcsóbb erre állami támogatást adni, mint küldözgetni...
  • Cat #6
    egy évfolyam 3-4 osztály, azaz 90-100 ember
    szerinted mennyi ideig tart egy példányt kinyomtatni, majd berakni a fénymásoloba, és kinyomni? gyorsan megvan az, és MINDEN középiskolában van számítógépterem, és 2-3 fénymásoló is (nem vidéki általánosokról beszélünk...)

    No és melyik olcsobb, EGYSZER venni az összes középiskolába egy nagykapacitásu fénymásolot (amit utána legalább 6-8 évig használhatnak csomó dologra, pl. nálunk a nyelvtanár használta folyamatosan), vagy évente futárszolgálattal küldözgetni. nyomdát, tárolást, fegyveres őrőket fizetni, és mellé még parázni, hogy vajon kikerül e valahol... (mint a mastercard reklám mondja, van ami megfizethetetlen)
  • TeszteloPontHu
    #5
    Csak megint nem gondolnak arra, hogy az iskolákban nincsenek nyomdák. A töri érettségi állítólag 30-40 oldal, ezt legalább 100-200 példányban kellene fénymásolni (jó minőségben). Ezt rövid idő alatt a mai iskolai állapotokat ismerve nem lehet megoldani.
  • Drawain
    #4
    "Ugyanaz az eljárás, megint kurvasok ember kezén átmennek az anyagok, megint ki fog szivárogni.."

    Nekem úgy tűnt, hogy neked ez sem tűnik biztonságosnak, de mindegy
  • DarkJedi
    #3
    Erről beszélek. Olcsóbb is, biztonságosabb is.
  • Drawain
    #2
    Próbálj meg egy 20 tagú véletlenszerű karakterekkel kódolt PDF fájlt visszafejteni egy, vagy fél nap alatt! A jelszavazást egyetlen ember is megteheti, egy internettől elzárt gépen. És mégcsak pénzbe se kerülne (nem úgy mint a futárszolgálatok)...
  • DarkJedi
    #1
    Hát ezzel adtak a szarnak egy pofont..
    Ugyanaz az eljárás, megint kurvasok ember kezén átmennek az anyagok, megint ki fog szivárogni..