6
  • benczurzs
    #6
    Gondolom a fény is nyelődik el útközben....
    Akkor meg a TCP/IP technikát használják rá, mert elterjed, és jó!
    Hoppá Ez a protokoll nyugtázza az átérkezett úgynevezett csomagokat, és ami nem jött át, azt !!újrakéri!! a szervertől, így a felsőbb szinten lévő alkalmazások ebből SEMMIT nem vesznek észre. Az információ mégis akár 2-szer 3-szor elment. És lehet, hogy ebből 1-szer le is hallgatták, vagy bármi történhetett útközben.
    Erre mit mondana a cég ?
  • LowEnd
    #5
    How old......

    A koreaiak is csináltak ilyent, a 10 éves "rejtjalezés rövid története" (vagy ilyesmi) c. könyvben is le van írva a módszer.

    Vagy én voltam vakegér
  • dez
    #4
    Hm, a fénynek vannak ennél sokkal különlegesebb képességei is. Honnan van ez a cikk?
  • Caro
    #3
    Még az optikai szálon is nyelődnek el fotonok. Ez nem biztonságos.
    Persze régen a gépkocsira is ezt mondták...
  • Drawain
    #2
    Izé, és mi van, ha fontos vállalati adatokat nem lehet továbbítani, mert valaki állandóan lehallgatja a vonalat és -> "egy fotonnak a láncból való eltávolítása is az információ sérüléséhez vezetne", nem lehetne továbbítani az adatot. Vagy még jobb: ha ez valami fénnyel kapcsolatos dolog, akkor nem lehet, "absztraktan" gondolom, olyan "üvegszerű" dolgot csinálja ami ahogy megjegyzi az anyagot azonnal tovább is küldi?
  • Caro
    #1
    Hmmmm....
    És az SSL?
    Meg a többi titkosítás? azok nem működnek?
    Én még mindig jobban megbízok egy jó algoritmusban, mint hogy minden egyes fotont össze kell szedni...