15
-
#15 az senkinek sem tűnik fel hogy, hogy AMD is lehasznált két foglalatot bő másfél év alatt ?
vagy én nem látok jól? -
Gabest #14 Intel: "Year founded: 1968"
http://www.intel.com/intel/index.htm?iid=HPAGE+header_aboutintel&
AMD: "Founded in 1969"
http://www.amd.com/us-en/Corporate/AboutAMD/0,,51_52,00.html
:P -
#13 Az Athlon64 a 64 bites technológiától eltekintve is gyorsabb és takarékosabb, mint a konkurensei. A 64 bit csak hab a tortán, amit nem kötelező kihasználni. Éppen ez a nagyszerű. Ha neked nem kell, akkor ne használd ki.
Mellesleg sokadszor írom le itt, hogy a 32 bites Windows 2000/XP csak 2GB fizikai memóriát képes kezelni, mert a "felső" 2GB címterületet a virtuális memóriának tartja fenn. Manapság pedig már nem egy nagy szám 2 gigánál több memória. Főleg ha azt vesszük, hogy van amihez kellene. Még a játékoknak is kell ennyi lassan:
Pl a FarCry új 64 bites változatának már több mint 1 giga memória kell.
Az csak egy dolog, hogy a 64 bites OS-eken több memóriát lehet használni, de ennél is fontosabb talán, hogy a memóriaelérés is gyorsul vele, mivel a memóriakezelő alrendszer is egyszerűbb lett.
Tehát a 64 bites technológia nem jelent nagy változást, inkább csak a meglevő korlátok kitolását.
Ezért is mondják, hogy nem forradalmi újdonság, hanem szükségszerű fejlesztés.
"Evolutional, not revolutional"
-
#12 intel 20 évvel (vagy többel) idősebb cég mint az AMD, akkora gazdasági fölénye van még mindig, hogy csoda, hogy AMD még egyátalán létezik, és ebben a , hogy is mondjam, nem túl barátságos monopol piacon :) -
dez #11 Hát, az igaz, hogy az S754-re, S939-re épülő desktop alaplapok (többsége?) is csak max. 4GB-ot tudott fogadni... De ugye hogy nézett volna ki, hogy ha nincs meg a proci tokozás szintjén a több memória címzésének lehetősége, amikor ez is hozzá tartozik a 64-bit témához? :)
De egyébként a fenti tokozású procikban már integrált a memóriavezérlő a nagyobb sebesség, és főleg kisebb késleltetés (ez az Athlonoknál nagyon fontos) érdekében, már csak emiatt is szükség volt a tokozásváltásra.
Az új lapokon több és újabb és gyorsabb perifériák, buszok is vannak, ezek miatt is érdemes cserélni. (Persze itt is be lehetne hozni az "üzletpolitikát", de csak úgy 50%-ban.)
Azt nem tudom, hogy az újabb tokozás-váltásra mindenképpen szükség van-e (DDR2 ide vagy oda). -
disney #10 Úgylátszik elmult az az idő mikor a 700-as duront és a 3,2-es bartomt ugyanabba az alaplapba bele tuduk tenni.Jó jó fejlődümk, de tényleg kell az nekünk hogy kétévente komplett gépet cseréljünk?Ez nem üzletpolitika véletlenűl? A 64 bit-es procik mivel is tudnak többet? lehet hogy tévedek, nem véletlenül több memóriát tud kezelni? 3Gb nem elég? Milyen Op rendszerrel tudom használni? Akkor miért is kell nekem? Akármilyen jó procikat és alaplapokat gyártanak egy otthoni felhasználó nem nagyon tudja kihasználni.A szerverek más tészta ott oké az soha sem elég.Azt elismerem hogy le kellett váltani a jó öreg socket-A tokozást mert új sinek új memóriák új minden,de legyen már ez is olyan hogy az a kis tuningólhatóság amivel felküzdte magát idáig, megmaradjon. -
#9 S ezt úgy éri el, hogy azoknak az OEM-eknek, akik nem alkalmazzák a konkurencia chipjeit, azoknak kedvezményt ad, lásd Japán... -
acdc #8 Enyhén szólva 85-15% kb az intel javára így hogy most "jól megy az amd nek" régebben még ennyi sem volt és már évek óta igy van!Az amd hiába csinál jó procikat ha nem értenek az üzlethez!Ahol 3-4 napi füzetés egy proci ott senkit nem érdekel mennyibe kerül,reklámmal kéne nyomulni meg a 939 drágábban kéne adniuk sokkal mert a sok hülye azt hinné akkor az a jobb nem a pentium olcso húsnak híg a leve él sok emberben -
#7 Sajnos csak a teljesítményben vezetnek. Az eladott darabszámok még korántsem igazolják vissza. Pl. asztali területen Intelből adnak el többet. -
blackeagle #6 "Valamit nagyon elnézett az Intel az elmúlt években..." mondjuk úgy ,mikortól azt athlon kijött. Azóta elég erős a verseny és egyre inkább az AMD felé.
-
#5 folyt...
Mindemellett az AMD kétmagos processzorát bármelyik 939-es alaplapba bele lehet tenni (legfeljebb) egy BIOS update után, míg a P4 dual-core-hoz új alaplap kell.
Valamit nagyon elnézett az Intel az elmúlt években... -
#4 Hihetetlen, hogy az AMD mennyit fejlődött az elmúlt pár évben.
Mára elmondható, hogy ők gyártják a világ legjobb asztali processzorait és bizonyos szegmensekben a világ legjobb szerver processzorait is. Ez nem csak a mostani állapotra vonatkozik, hanem jó 1-2 évre előre biztosnak látszik. Már csak a mobil szegmens van hátra és a piac 95%-ában ők fognak vezetni.
A legújabb kétmagos Athlon 64 X2 processzortól minden website eldobta az agyát. Mindent verő teljesítmény hihetetlenül alacsony fogyasztás és hőtermelés mellett. A proci teljes terhelés alatt kevesebbet eszik, mint a Pentium 4 kétmagos változata üresjáratban, miközben 10-ből 8 tesztben elveri azt! Nem is csoda, hogy megkérik az árát, hiszen nincs konkurense.
(Júniustól kapható minkét gyártó csipje.)
-
#3 a socket 939 akkor is egész jó vételnek tűnik perpillanat.. -
#2 Socket M3-at akartam írni... Na!
===============================
.:i2k:. melóból:
Munkahelyi gép: Hewlett-Packard HP Compaq dc 7100 CMT .:|:. Intel® 915 G chipset .:|:. Intel Pentium 4 540 (3200 MHz, FSB 800) .:|:. 512 DDR (400 MHz) RAM .:|:. 80 GB SATA .:|:. Intel® Graphics Media Accelerator 900 (integrált) .:|:. Intel Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet for HP (integrált) .:|:. 340W-os táp - Aktív PFC .:|:. Windows XP HUN SP2 .:|:. HP 1730 LCD (17", 25ms, 1280*1024/75Hz, analóg/DVI, Pivot-képes). -
#1 És 2007-től jön majd a Socket M2... (fantazmagógia)... Mert ugye, a 4 magos CPU-k korát akkorra ígéri mindkét cég...
===============================
.:i2k:. melóból:
Munkahelyi gép: Hewlett-Packard HP Compaq dc 7100 CMT .:|:. Intel® 915 G chipset .:|:. Intel Pentium 4 540 (3200 MHz, FSB 800) .:|:. 512 DDR (400 MHz) RAM .:|:. 80 GB SATA .:|:. Intel® Graphics Media Accelerator 900 (integrált) .:|:. Intel Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet for HP (integrált) .:|:. 340W-os táp - Aktív PFC .:|:. Windows XP HUN SP2 .:|:. HP 1730 LCD (17", 25ms, 1280*1024/75Hz, analóg/DVI, Pivot-képes).