68
  • dez
    #68
    A Cell is PPC alapú. :) Csak van még mellette pár SIMD co-proci mag.

    Konzolon legálisan is épp elég sok játék fogy, az Amigán meg egy idő után szinte semmi sem fogyott. (Mármint kommersz, mert hobbi shareware volt [van?] bőven, de az persze hobbi-bevételt jelentett [jelent?], komolyabb cégek már nem foglalkoztak vele.) Nem egyforma a vásárlók összetétele.
  • Piscator
    #67
    Ennyi :)
  • Dzson
    #66
    Hát fene tudja... a PS1 lenyomta a Sega saturn-t, pedig mindkettöre volt másolt game. A PS2-ért ölték egymást az emberek a megjelenéskor, pedig volt rá 6 program, és fogalmuk sem volt róla, mikor törik fel a másolásvédelmet (japánban és amcsiban ahol megjelent először, nem is nagyon foglalkozak ilyennel, mint ahogy te is irod). És én is tuti, hogy ps3-mat veszek, nem nintendo revolutiont vagy x365-öt. Egyszerűen jobban érdekel a cell technológia, mint egy ppc alapú gép. Meg hiába lehet xbox-ra simán warezelni, még chip sem kell bele hanem egy EVOX, amikor a PS2-ből "kissé" több fogyott világszerte.

    Anno az Amigára azt mondták, hogy a warez ölte meg, ilyen alapon a konzolokat is meg kéne ölnie a wareznek, ennek ellenére jobb eladásokat produkálnak közepes játékok, mint pc-n a csúcs címek.
  • lowdog
    #65
    levágod :) nem kell kötekedni :)
  • lowdog
    #64
    " Világszinten nagyon jól ki lehet kalkulálni mennyit vesztenek a réven mennyit nyernek a vámon........ A vám lesz a több...."
    azért konkrét számítások (de legalább megalapozott becslés) nélkül én erre nem mernék mérget venni. nem véletlen, hogy USA és Japán az elsődleges célpontja a PSP-nek. az én elméletem szerint a szegényebb (lásd Mo és egyéb közép/kelet európai országok) korántsem jelentenek - még összevonva sem - akkora felvevőpiacot erre a szerkezetre, hogy annyit számítson hogy van-e warez vagy nincs... persze ez is csak gondolat, nincsenek konkrét számaim.

    "PS és az Xbox világméretű térhódítását a kalózvezióknak IS köszönheti"
    ezzel egyetértek, de azt nem hiszem, hogy a GC csak a warez hiányának tudhatja be a "sikertelenséget"
  • palika22
    #63
    Kimardt az "is" szócska, mielőtt mindenki lehurrogna. Így gondoltam: PS és az Xbox világméretű térhódítását a kalózvezióknak IS köszönheti.
  • palika22
    #62
    Én azt a nézetet vallom, (Amiért más fórumon Xbox Vs PS2 sokan lehurrogtak)hogy a PS és az Xbox világméretű térhódítását a kalózvezióknak köszönheti. Szerintem amint elterjednek a működő warez játok a PSP-re ugrásszerűen növekedni fog a PSP eladási statisztikája. Itt most nem a gazdag országokról beszélek, ahol nem gond tízezreket kidobálni játék szoftverre, sem Japánra, ahol egy szövet nadrág 100eFt, és egy új játékprogi egy alsógatya árával megegyező. Nem ők a nagy tömeg. Hanem a szegényebb régiókról ahol nem futja havi 2-3 progira. Itt fog fellendülni a PSP eladási statisztikája... és azért 1-2 eredeti program is fog fogyni.(Mindig van, szülinap, névnap, Karácsony stb.) Nekem senki se mondja, hogy a Game Cube-ra rosszab progik vannak mint a PS2-re, és mégis hol tartanak az eladási statisztikával?? Mennyire érte meg a lemásolhatatlan technológia??Szerintem is a SONY tudatosan hagyta benne a warez lehetőséget. Világszinten nagyon jól ki lehet kalkulálni mennyit vesztenek a réven mennyit nyernek a vámon........ A vám lesz a több....
  • RelakS
    #61
    Miért lenne kéksugár, ha dvd-vel tudták olvasni?
  • RelakS
    #60
    Honnan szerzel 6 centis dvd-t?
  • Sliders
    #59
    Nem létezik esetleg egy olyan adapter melynek segítségével SD kárty vagy annak mini változata illesthető bele? Az olcsóbb asszem. Van erre kilátás. Valami hasonlót már gyártottak. Valaki valamit tud?
  • Rincewind
    #58
    Oh es jatekot nem adnak melle sajnos. Adnak egy UMD dics-et tele jatek, film es zenei videokkal, meg, ha szerencses vagy, akkor egy teljes Spired Man 2 UMD, de ennyi. Jatekot neked kell venni kulon.
  • Rincewind
    #57
    Kint elek USA-ban.
  • Dzson
    #56
    uu: akkor irj nekem lécci egy ps2 dvd-t amit futtat egy módosítatlan ps2...
  • crx
    #55
    Idő megold minden akadályt mire ideér elérhető árban akora lesz már müködöképes tört játék is hozzá.:))
  • lowdog
    #54
    alapból a fenti másolt játékok nem futnak memory stickről, mivel a már említett memory stickről futtatás menühöz az kell, hogy a memory sticken lévő játék olyan legyen, ami memory sitkről futtatható :) kicsit körülményes, de a lényeg, hogy ha megpróbálod memory stickről futtatni az umd rippet, akkor nem fog menni, mert egy eboot.pbp fájl kell neki.
    egyébként ebből a fájlból már készült egy házi változat, ami az 1.00-ás PSP-n bootol, tehát van haladás.
  • uu
    #53
    a lenyeg az hogy nincsenek rajta magikus masolhatatlan trackek.
  • FTeR
    #52
    attól még nem lehet simán másolni őket. még a mezei műsoros vhs kazit sem lehet csak úgy másolni, pedig bármit rá lehet kötni...
  • uu
    #51
    TOC alapjan ismeri fel.
  • dez
    #50
    Valami alapján azért felismeri a chip-telen gép, hogy nem eredeti DVD.
  • John Wayne #49
    Hát, nem is olyan sokára kiderül majd, hogy fog-e működni a warezkodás, és hogyan.
  • uu
    #48
    ? mirol beszelsz? ps2 dvdket ugy olvasol es irsz ahogy nem szegyelled. abszolut nincs rajta masolasvedelem meg semmi. iso9660 fs van azokon is raadasul.
  • uu
    #47
    azt ne felejtsd el, hogy egy 2 gigas memory stick 400$ (80k huf kb) lesz amcsiban. mire ideer siman lesz 100-120k. mig egy 8 centis minidvd max 300 forint. arrol nem is beszelve hogy annyit veszel belole ahany jatekod van, es nem kell rohangalni mindig a gephez ujrairni a memory sticket (legalabb 20 perc) ha mas gamel akarsz jatszani. ez a gbanal egyebkent baromi idegesito volt.
  • Dzson
    #46
    Nem a másolhatóság a lényeg hanem a védelem. A PS2 lemezeket is lemásolhatod, nem ez a védelem benne, és a másolt gamék nem is futnak a sima gépen, kell hozzá swap magic vagy valami chip. Gondolom az UMD-n még van egyéb okosság is, amit ellenöriz a gép, lásd PS2 lemezeken a 2 formázatlan (vagy milyen) track, amit egy dvd iró sem tud elöállítani a mai napig.
  • arty
    #45
    hm. tehát az UMD nem más, mint egy kicsi, két rétegű dvd :)

    akkor már csak a méret a kihivás, hogy másolható legyen ... de sztem az életben nem lesz ekkorka dual layer korong, irhatoban, psp által elolvashato (+/- ???) formátumban ..
  • vax
    #44
    Későbbikeben a játékok umd disk + speciális memória kártya kombinációban fognak kijönni. A memó kártya pedig egy fajta "hardlock"-ként fog funkcionálni. :(
  • vax
    #43
    Nagyobb szívás inkább az lesz, hogy a későbbi PSP-ket már nem a "dvd szerű" olvasóval hanem a HD/Blu-ray tipusú olvasóval fogják ellátni. Az újjabb játékok meg csak ezen fognak kijönni. :(
  • vax
    #42
    Igaz a lemez és a drive az elején kicsit húzós áru lesz, de majd csak megy le az ára idővel. :)
  • vax
    #41
    Ebből a formátumból lesz majd irható változat is, és egy iró/olvasó amit a Pc-hez is lehet majd kötni. Így már egyszerűbb lesz. :)
  • silanor
    #40
    Rincewind: nehany kerdes
    Amazon-rol rendelted? vagy kint elsz?
    Adnak melle alapbol jatekot?
  • Rincewind
    #39
    De. De mint irtam, ha van PSP-d es nem a balkanon elsz, ahol mindenki lop mindent, akkor ugyis veszel hozza egy ket eredeti software-t. :)
  • SoDI---
    #38
    De a PSP-p előállítása ár alatt értékesítik, és a Sony nyeresége a jogdíjakból tevődik össze, nem?
  • Rincewind
    #37
    Egyebkent meg ez szvsz igy volt kitalalva. Ha a Sony azt akarta volna, hogy ne legyen ra warez, akkor nem tamogatja a jatekok memory stick-rol valo futtatasat. Es mivel UMD-t jelenleg nem lehet irni, ezert meg lett volna oldva a warez kerdese. De a PSP alapbol tamogatja a jatekok memori stick-rol valo futattasat, ez pedig azt mutatja, hogy a Sony tudatosan tette lehetove a warez letezeset, ezzel is elosegitve az eladasokat. Nem hulyek dolgoznak ott a Japanban keremszepen. :)
  • TeszteloPontHu
    #36
    Miért kellett volna? Az UMD lemez vékonyabb, mint egy DVD?
  • Rincewind
    #35
    Ez igazabol nagyon is jo a Sony-nak, mert megugranak tole a hardware eladasok. Es akinek van hardware-e, az igyis-ugyis beszerez hozza nehany eredeti software-t (nem feltetlenul kell ugye a balkan Magyarorszagban gondolkodni, ahol a legtobb ember egyszeruen lopja a software-eket).
  • smv
    #34
    NEm volt túl sok idő... :D
  • Rincewind
    #33
    Nem mivel ez mar Blue Ray technologia, ha jol tudom. Persze ebben nem vagyok biztos, valaki javotson ki, ha tevednek.
  • Rincewind
    #32
    De mukodik. Mikor belepsz a game menube, megtalalhato mind az UMD-rol mind a Memori Stick Duo-rol valo futtatas.
  • NEXUS6
    #31
    rokok nem rókák hanem tokok akart lenni;)

    ( pár sör után;)))
  • NEXUS6
    #30
    Fizikailag ez az UMD nem egyxezik meg a 8 cm-es DVD-vel csak tokba rejtve?

    Mert akkor meg pláne nem nagy ügy az egész, sem a beolvasás sem a kiírás. Egy eredeti lemezről lefejtett tokot, meg az újraírtra rá tehetjük kis ügyességgel.

    Aztán eltellik egy két hét és már külön is kaphatóak lersznek ezek az újrahasznosítható rokok is.

    Szerintem
  • ironfist
    #29
    szerintem feltörhetetlen védelem nincs. csak nehezen feltöhető