23
  • TeszteloPontHu
    #23
    A procin a szabadalmi bejegyzés dátuma van, nem a gyártási időpont.
  • Cat #22
    és mennyi terv borul, pl. az AMD vagy a piac miatt (pl. utóbbira példa itanium, előbbire a 64 bites procik bevezetése, Intelnek muszáj volt lépnie)
  • Keldor
    #21
    Longhorn
  • asysoft
    #20
    Azért arra kíváncsi leszek, mekkora teljesítmény-növekedést hoz a 4 core asztali gépek esetén.
  • [HUN]PAStheLoD
    #19
    Még régebben Intel fejesek azt nyilatkozták, hogy 4 generációval a piac előtt járnak, tehát nem kell aggódni, a fejlődés még jó ideig fenntartható.. namármost a 4 nekem kicsit soknak tűnik de mondjuk legyen 3 . egyet árunlnak ,egyet gyártanak végső stádiumba kísérleteznek etc.. egy pedig a laborban épp születőben van.. így lehet simán hogy sokmagos procikból létezik "laboratóriumi példány" :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #18
    oda azt írják hogy melyik év(ek)ben készült, a hatályos copyright mettől számítható...
  • acdc
    #17
    Egy pc újságban olvastam 1,5 éve,hogy 16!!! magos proci volt az intelnek 2010-re valahogy nem tudok a 4 magoson csodálkozni:)
  • arty
    #16
    amikor a winxp bootol, az van alulra irva, hogy 1995-2001 ... öö ...

    ;))
  • Keldor
    #15
    AZ AMD nagyon gyorsan fejlődik.lehaggya simán az Intelt
  • dez
    #14
    (Szal nem tudja többszálúra alakítani, ami egyszálúra van írva. Az most a programozók dolga, és nem is könnyű ezen változtatni. Bár vannak olyan programnyelvek is - nagygépekre.)
  • dez
    #13
    Aha, ja, el is osztja szépen: (egyszálas) game fut az egyik magon, (egyszálas) videotömörítés a másikon. Ennyit tud tenni az OS (manapság).
  • Axon
    #12
    Ez azért nem teljesen így van... szerencsére. Ha valaki monopolhelyzetben van (pl. mikrofos). Az megteheti, hogy a saját kis szemetét addig árulgassa, amíg kövérre nem hízik rajta a bankszámlája. A procik terén szerencsére verseny van, méghozzá úgy néz ki, hogy egyre élesebb. Itt nem lehet a végtelenségig árulgatni a procit, mert a konkurencia megelőz. Itt inkább úgy lehet ügyeskedni, mint pl. az Intel tette, hogy lépett egy nagyobbat procifejlesztés terén, majd ezt a procit lebutítva kezdte árulni (lásd HT technológia), de ugyanezt teszik az órajellel is, hiszen egy gyorsabb procit árulnak kisebb órajelen is, meg normál órajelen is. Ezért lehetett egy időben bátran nagyobb órajelen hajtani bizonyos processzorokat.
  • RpPRO
    #11
    Ujjat biztos nem dobnak be, legfeljebb ujat. :)

    Inquisitorral ertek egyet, csunya lenne, ha a nagy hevvel bejelentett proci elfogyna pillanatok alatt. Eloszor fel kell halmozni egy bizonyos keszletet belole. (Aki nem igy csinalja, porul jar. Ki emlexik az x800xt-PE-re ATItol? Az OEM-eket szolgaltak ki eloszor szerzodes alapjan, igy a 'mezei' felhasznalonak semmi sem maradt, mivel annyit nem tudtak gyartani, mint amekkora az igeny volt).
  • kartacs
    #10
    Amugy minden további nélkül el tudom képzelni hogy a kifejlesztés/legyártás/piacradobás között éves szakadékok vannak. Amig az előző termék nem hozza be az árát és nem fut ki a piacról addig nem dobnak be újjat. Ennyi.
  • lmisi
    #9
    Háááát az I/O rate növekedés körül csend és hullaszag
    lásd DDR/DDR2 körüli tesztek nem mutatattak nagy gyorsulást. Márpedig a game és a kódolás is fokozottan I/O igényes. Mintha úgy lenne hogy nincs külön memórialérés core-onként, hanem tesóként osztoznak. Talán mintha az AMD memóriakezelése jobb, de valami tájékozottabb forúmozó kifejtheti bővebben.
  • Andris
    #8
    Szerintem az oprendszer dolga elosztani a terhelést a magok között.
  • Inquisitor
    #7
    Amúgy gondolkodtam rajta, hogy fut egy game, ami NEM támogat több procit, akkor mi a haszon belőle? Teszem azt elindítok a másik magon egy Videótömörítést? 8)
  • Inquisitor
    #6
    Párszor kiderült , hogy kb. 4-6 hónapot ülnek rajta, igazából csak annyi, hogy az első szériának el kell érnie egy bizonyos darabszámot, mire piacra dobható. Azt hiszem a 100MHz-es Tualatin Celeronoknál derült ki.
  • Punkerwork
    #5
    a teszteléssel egyetértek, de nem hiszem hogy 5 évet ülnének rajta.
  • ZaJanga
    #4
    Nem feltétlenül jelentheti ezt de már régebben is volt róla szó hogy egy proci bejelentése nem azt jelenti hogy előtte egy két hónappal lett kész.
    A tényleges megjelenés és a bejelentés között sok tényező van!
    Régi cuccok piaci térfoglalása, raktárak stb..
    Amikor valamiről beszélnek vagy említik akkor már javában benne vannak és talán prototipusok is vannak viszont próbálnak a konkurencia elől részleteket eltitkolni....kisebb nagyobb sikerrel!
    Szal. szerintem ha most bejelentették akkor nemsokára ők már tesztelik és mire a piac megér akkora kiadják
  • Punkerwork
    #3
    2,8-as Barton procin 1999 van, szerinted azt 99-ben csinálták és 03/04-ig rejtegették?
  • SoDI---
    #2
    Na a frekvenciahajszolás után úgy néz ki tényleg elmozdulunk végre a klaszter-irányba...
  • JZO
    #1
    hacsak már kész nincsennek...
    2003 nyarán vettem a HT-s Intel 3 GHz-es procimat. Ugyanezen év január-február környékén harangozták be, hogy micsoda új dolog. Erre azvan ráírva, hogy gyárta Costa Rica-ban, 2001.