52965
  • L Viper #15682
    Remélem a vehicle magnification csúszkát kitakarítják végre. A Bubble maradhat, bízzák a felhasználókra.
  • Molnibalage
    #15681
    Visszavonom, nem kell.
  • Molnibalage
    #15680
    Skacok valaki küldje el nekem légszíves az FF4 angol manualt vagy rakja fel valahova. Szükségem lenne rá, csak nem akarom most emiatt leszedni az betámat.
  • Molnibalage
    #15679
    Feltettem a Realism Patch 5 manualt a honlapomra, mert NAGYON hasznos olvasmány.

    A 140-dik oldal alját ajánlom figyelembe, ez eddig nekem is elkerülte a figyelmemet. Éppen most értdeklődöm, hogy ez még érvényes -e vagy sem. Tudtommal a manual legnagyobb része még most is az.
  • Molnibalage
    #15678
    Új képek.
  • Molnibalage
    #15677
    Fú, mit indítottam el. :)

    Ok, Destroy megvárom a tesztek eredményét. TE alatt vegyél fel úgy, hogy be van lőve az AA és AF 4 és 8-szoros értéken is. Kíváncsi vagyok mi sül ki belőle..
  • LeonSilver
    #15676
    Nem nem címzi rendesen hanem a Windows XP egyszerre maximum 2GB memóriát biztosít a felhasználói alkalmazásoknak.Ha 4Gb van a gépben akkor lehet egy kicsit trükközni.A boot.ini fájlba bekell tenni egy /3GB kapcsolót.
    Így -->

    [boot loader]
    timeout=30
    default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINNT
    [operating systems]
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINNT=''Windows XP Professional'' /3GB

    Szükségmegoldás de ez is valami.
  • JoeDestroy
    #15675
    Leoné az igazság.
    Mátrix szervezésű címzés, 65536 sor és oszlop= 4GB címezhetőség.
    Szokott fentlenni nálam Linux is (a változatosság :D). Alapkernel is ezt tudja, de PAE kieggel 64GB-ig címez.
    Kár h. a wint 32-biten nem is akarják ezirányba fejleszteni (pont a modellkezelés eszi a legtöbbet ramból. CAD.)
  • Bucser
    #15674
    A 32 bites XP 3,5 giga fizikai memóriát lát ha 4 gigányi modult teszel bele.

    De nem címzi őket tökéletesen. Tegyél fel 64 bites Vistát és XP-t. Garantált a szopőás a legtöbb hardverelemmel.
  • L Viper #15673
    Az sem mindegy, melyik hadjáratot kezded el, mert a Tger Spirit-nél pl. kezdéskor nem olyan nagy a zsúfoltság, mint a Rolling Fire-nél.
    Utóbbinál az elején ami mozgás van a DMZ-nél, az valami elképesztő.
    Az OpenFalconnak az már sok. RV-nél is látványos ott az FPS esés, annyit izzad a gép. A régi masinám ott picit döcögött, de egy mai középkategóriás gépnek már meg sem kottyan, persze nem felrántott Bubble mellett.
    Itt is látszik az OF iszonyatos optimalizálatlansága. Na ha ott kiteszed a közeli és távoli labelst is, azért az is lejjebb veszi valamivel.
  • LeonSilver
    #15672
    A 32bites visták is 4GB-ot tudnak megcímezni.Ez a 32bit egyik hátránya.

    Windows XP Home: 4GB
    Windows XP Professional: 4GB
    Windows XP X64 Edition: 128GB
    Windows Vista Home Basic: 4GB
    Windows Vista Home Basic 64 bit: 8GB
    Windows Vista Home Premium: 4GB
    Windows Vista Home Premium 64 bit: 16GB
    Windows Vista Ultimate: 4GB
    Windows Vista Ultimate 64 bit: 128GB
  • LeonSilver
    #15671
    A bátyusnak félig-meddig van igaza.Az xp (32bites) 4GB memóriát tud megcímezni de ebbe beletartozik a vga kártyán lévő memória is.
  • JoeDestroy
    #15670
    Fraps megvan.
    Gyártós meg szerszámgéptervező '98-óta :)
    ma v. holnap délután este nekilátok ha lesz egy kis idő.
    (Házkörüli munkák vannak errefelé, és még az eső sem esik :(
    3.5 GB ez tuti. A Vistának a határát nem ismerem mert nem használom -szerencsére-
  • Molnibalage
    #15669
    Ja, i_hawk véleményre arról amhogy te tolod.

    "Molni, bubble multiplies slider is an awful thing... if a guy wants higher bubbles, he'd better do it manually... by increasing bubble slider you give-up FPS for nothing... short example is towns/villages doesn't need more than 15NM maybe, for normal settings I say 10NM is enough... basically if your slider doubles your bubble, you'll have towns/villages deaggregating at ~40-50NM which has no sense...

    28 FPS... with bubble at 10??? I doubt that...even with fastest core-2 CPU (core number doesn't play serious rule for Falcon...), I seriously doubt it can be done... probably hadn't tested any serious crowded mission..."

    Szóval? Egy screenshot FPS-sel a DMZ környékéről jó lenne.
  • Molnibalage
    #15668
    Letesztelnél a kedvemért valamit? Fraps-szel kéne felvenni jeleneteke kölönböző AA és AF beállítások mellett. Átküldöm a progit, ha nincs meg. Érdekelne az FPS értéke felvételkor.
  • Molnibalage
    #15667
    Bátyus szerint csak 2GB-ot tud az XP. Ebben azért én kételkedek.

    Csak nem gépész maga is? :)
    Egyszer használtam Inventort mikor egy csaj háziját segítettem megcsinálni. Solidworks-ot használgattam még.
  • JoeDestroy
    #15666
    Kisebb Cad erőmű, és jó gamepc.
    E6600 @2.4GHz 4ML2, 4GB ram -az XP csak 3.5GB-t tud kezelni :(
    X-1950XTX -Full OGL2 support, full DX9.0c supp. (olcsóbb mint a Workstat karik, de hasonló teljesítmény ~450 bonyolult alkatrész után kezd csuklani az Inventor :D a felfüggesztéses mintaösszeállítás meg se röccenti)
    GB 965pDQ6 alapokon.
    Crysis 1680x1050@32 full, de élsimítás nélkül ~ 20-45 fps között.
  • Molnibalage
    #15665
    A feliratoknak nem szabadna az FPS-t befolyáslni. A bubble setting 7 felő húzása nem tudom mit eredményez, soha nem próbáltam. Még az FF4 alatt csináltam egy mega TE-et és abban volt EF-2000-től Mirage-2000-ig minden. Ebben az esetben a vadászok amikek volt BVR rakétája már 50-80 mérföldnél egyedi gépek voltak. A 80 mérföld már BŐVEN elég.

    HADJÁRATBAN az első nap a DMZ környékén megy a 28 FPS?? Milyen géped van? A terrain detail 11-13 köré rántása képes megfelezeni az FPS-t! Én nem használom, nincs combos gépem.. Majd egyszer..

    A csúszka le lesz bénítve, de a bubble méretét megnövelik. Szerintem ez szar, mert akinek gyengébb gépe van az szopik majd vele..

  • JoeDestroy
    #15664
    Nálam ez van belőve:

    Igaz h. a gép is erős :D
    Így többet számol előre hadjáratban is. Min FPS eddig 28 volt sok felirat mellett. Ha csak a közeli feliratok vannak kirakva akkor 45-50 fps a min,
    Ha semmi akkkor a 60 fps szinkront tartja. (általában szinkronizálom a monitorral).
    Ergo szerintem is maradhatna a csúszka.
  • Molnibalage
    #15663
    Az FF5-ben a bubble slider ki lesz lőve, mert campaign alatt nem nagyon van olyan gép ami alatt fel lehetne húzni. Mondjuk TE alatt hasznos lenne viszont úgyohgy én küzdök érte. 7-es érték mellett egyes gépek már 80 mérföld környékén kijönnek a bubble-ból és ez human vs. human bevetéseknél fontos! Egyszer majd ilyet is kéne repülni, ha sokan vagyunk. Egy kis mini Red Flage-t. Nevada helyszín van. :)
  • L Viper #15662
    A Player Bubble alapbeállítása 3, nagyon combos gépen húzhatod csak 5-ösre !
  • L Viper #15661
  • Buren
    #15660
    Ja igen...
    Így jár az ember ha ész nélkül felhúz mindent a grafikai beállításoknál...
    Köszi. :)
  • Gundark
    #15659
    Én nem látom a képet. De valószinűleg hozzányúltál a setupban a "veichle magnification" Vagy valami hasonlóhoz :) Most nekem nincs is fenn egyik falcon sem. Majd az FF5 :) Az alap azt hiszem az 1es. De majd Balázs megmondja.
  • Buren
    #15658
    Lenne még egy kérdésem...
    Miért ilyen rohadt nagyok a gépek nekem RV-ben?
  • L Viper #15657
    3.0-a, de a telepítőképernyőn is ott az info erről.
  • Buren
    #15656
    Thx L_Viper mostmár bejött!
    Először is matattam ott de csak az egyik fájlt updateltem...
    Rohadt jól néz ki, messzíről meg se lehet különböztetni a 2d-sel. :)
    Kösz mindenkinek!

    (Ja és nekem is a 3.0-ás van meg)
  • Molnibalage
    #15655
    Kész. A többit meg majd meglátjátok. Maradjunk ennyiben.
  • Buren
    #15654
    Nem, bevan másolva minden az F-14B mappába az F-14A tartalmából, és ráadásul elösszőr is TE-t csináltam az 'A' típusjelzésüvel. (nyugi olvastam a szentírás fülkés részét :P)

    Mi ez az enyhe célzás egy jobb kabinra? Valami zajlik a színfalak mögött?
  • Molnibalage
    #15653
    Neked a régi F-14 Aeyes lehet, azért ilyen bajos. Nekem az új van meg, a 3.0-ás. Amennyire emlékszem ott nem kell ilyen cécó.
  • L Viper #15652
    Szia !

    Amit Balázs írt, az csak a 2D-re vonatkozik.
    Ahhoz, hogy a 3D is jó legyen, indítsd rá a Falcon4\Docs\EXTRAS\DXMs\DXDbTool.exét.
    Aztán az update DXM -et válaszd, tallózd ezt a mappát: \Falcon4\Docs\EXTRAS\DXMs\ az ott lévő két file-ra küldd az update-et

    :-)



  • Molnibalage
    #15651
    Nem hanem az, hogy F-14A (!) kabin és te meg dogfigtban F-14B-vel repülsz. Gondolom így próbáltad tesztelni. A kézikönyvben ez is benne van ez is...

    Töröld ki az \art\cpktart könytrában a többi F-14 könyvtár tartalmát és tedd át oda ami az F-14A-ban van. Az érdemes eljátszani az F-18C-vel is, hogy a tartalmát átrakod az F-18A-ba, hogy ott is legyen 3D-s F-18 kabin.

    Mellesleg nem lesz a jövőben szükség az F-14 Aeyes kabinra, lesz annál sokkal jobb. ;)
  • Buren
    #15650
    Van egy kis problémám...
    Felraktam az Aeyes féle Tomcat fülkét a Redviper-re és a 2d-s részével nincs semmi gondom, viszont a 3d-s nem az ami reklámozva van... (valamiért nem tölti be at Aeyes-osat, pedig bevan kapcsolva a 3d pit a configban)

    Lehet hogy a probléma az, hogy nincs felpatchelve az RV? (a sima Redviper1package van felrakva)
  • Molnibalage
    #15649
    Az egyik extrás tárhelyem már megint blokkolva van. Mit mondjak, kurvára örülök neki... E-mail üzenetet persze meg nem küldenek, hogy miért vagy hogy mióta. Asszem lehet, hogy keresek mást.
  • Molnibalage
    #15648
    Ostoba rendszerben ostoba döntések születnek.
  • Wampa
    #15647
    Szerintem egyszerűbb elektronikai eszközöket,főleg amin nyomtatott áramkörök vannak,vissza lehet
    hozni,ha a homok finomszemű és nincs nedvesség......ebben egyetértek Bucherrel.
    De ez csak elmélet,kap egy kis nedvességet és kapa.
    Egy ilyen bonyolult szerkezetet leportalanitani viszont,tényleg lehetetlen.Főleg ha előtte még bizonyos területeken olajos is marad...olaj meg homok aztán ráindit:))
    Azért ha megnézed a homok mmennyiségét,nem örültek a szárnyai.Nem is értem minek dugták el.....
    Inkább adták volna Iránnak,igy csak az amiknak volt mit fényképezgetni
  • Molnibalage
    #15646
    És ne feledd, hogy a MIG-25 az még az analóg korszak gyermeke..
  • Molnibalage
    #15645
    Ásd el a számítógépedet és különdéfe elektorikai cuccaidat 1 évre. Aztán vedd elő, takarítsd ki úgy-ahogy tudod és meglátod az eredményt...
  • Bucser
    #15644
    Az elektronikát miért is bántaná? Erről mesélj már nekem...

    A mozgó alkatészeknek valóban nem tesz jót, de meg lehet tisztítani mindent a homoktól a folyadékokat meg le kell cserélni.
  • L Viper #15643
    Köszi.