52965
  • Scottt
    #16202
    Igen,G-10,14es elég erős volt az orrában egy harmincassal.Bár alacsony magasságon elég gyatrán teljesítettek:(.A G-6 a személyes favoritom.Gyors erős jól felfegyverzett agilis gép volt;)
    Az F-4 az egyetlen olyan gép amit az USAF az Us Marines és az US Navy is rendszeresített[wazze mire leírtam]A repülő busz elég nagy fegyver terhelést vitt el elég messzire.(Szvsz kb mint most az F15)És még mindig rendszerben áll.Ilyen lesz még elvileg a F-35 JSF is elvileg.21tényleg jelkép a VSZ tag államoké.
  • Gundark
    #16201
    A DR1 nem volt jó gép. A Triplane másolata volt. És még csak nem is sikerült jól. Még Manfréd is a száját húzta az elején. Igen kellett érezni a fűrészt hogy jól menjen. Jó kezekben gyilkos volt. De ez általában igaz még a rosszabb gépekre is. Pl a Warhawk nem szerepelt jól sehol. Kivéve kinában. Ott Chennault májsztró emberei rendesen hintáztatták a japikat vele :) De visszatérve az első VHra. Ha onnan kéne nagy ászt választani akkor a Fokker DVIIes. Kérdés nélkül :) Nem véletlenül szerepelt a háború végén külön kitételben hogy tilos gyártani :) Ha előbbi kell akkor a DIIIas Albatrosz. Ha még előbbi akkor vita nélkül az Eindecker. A fokker csapás sem véletlenül lett kitalálva :) II vh : Hmm. A pilótái szerint az utolsó minden izében jó messzer az F széria volt. Az F2őt utáltam :) Nincs nehézfegyverzet. Egyébként is a messzerek mindig alulfegyverzettek voltak, kivéve az E szériát. Tobak Tibi bácsi szerint nagy kandúr volt még a G-14es is. Az a 30as az orrában csúnya lehetett :)Nekem legjobban a G6os széria jön be. Mostanában nagy divat fikázni a musztángot. Erre csak annyit tudok mondani hogy a "Pumák földön-égen"-ben (Tobak Tibi bácsi könyve) a musztáng képe alatt csak annyi van : a legveszélyesebb ellenfelünk. Neki meg jobban hiszek valamiért mint a sok csávónak akik nagykemények :) "mai kor" : a 21esnek mindenképp van helye ott. Jelkép. A nagyszovjetúnióésabarátiországoké :) Az F4 alapgép. Akkorát lépett előre hogy mindenki csak nézett :)

    Ja meg még egy szorri a végére : Nem messerschmidt. Messerschmitt :)
  • Buren
    #16200
    A p-38-al kapcsolatban az első két mondatoddal gyakorlatilag ugyanazt elmondtad mint én .... Európában pedig "csak" befagyott a fülke a hideg északi levegő miatt na meg szar volt a korai motor, s mire megjött az új típus már a mustang átvett majdnem minden feladatkört...
    És szerintem nagyonis fasza ami nagyon fontos egy repülőgépnél.

    A trabi is olcsóbb meg több is készült belőle mint egy pagani zondából de hát ha valaki már 1000 kilométert megtett az elöbbivel neki már az A kocsi.

  • Molnibalage
    #16199
    Az Fw-190 valóban nagyobb teljesítményű és könnyebben repülhető volt, de sokkal kevesebb is készült belőle, drágbb volt. Ha megnézed a nagy ászokat nem sokat repültek közülük huzamosabb ideig vele. Lehetett akármilyen szép és jó gép, ha már 1000 bevetést lehúztak messzern, nekik az vol A vadász.

    A P-38 csak a Csendes-óceánon volt sikeres. Az, hogy ezzel lőtták le Yamamotót csak a hatótávolság miatt volt, nem azért mert olyan fasza volt. A többi kétmotors vadászt nem fair vele osszehasonlítani, mert sokkal korábbiak. Nem is nagyon volt ilyen. Beaufighter és Me-110. Mellesleg a De Havilland Mosquito asszem felülmúlta az összeset. Az viszont a listára kívánkozik. A RAF leggyorsabb bombázója volt még 1953-ban is!!!
  • Buren
    #16198
    Nem azért mondom de az FW-190 jobban beleillett volna a képbe mint a BF 109...

    Na és a P-38 hol van? A csendes óceáni hadszintéren elsőosztályú teljesítményt nyújtott, és ne felejtsük el, hogy mivel lőtték le Yamamotot... szerintem a legjobb 2 motoros vadászgépe a háborúnak (tudom a elsősorban a nagy hatótávolsága miatt vetették be yamamoto ellen ezt a típust, de akkor is...)

    Modern gépek közül tényleg hiányzik az F-16, és talán még az F-15.

    A szerkesztők helyében én 2 részben csináltam volna prop korszakos meg jet korszakos listát külön-külön.

    A hornet ami ott van az a super hornet, mert az évszámon kívűl minden adat megegyezik. Hasonlítsd össze az adatokat a diszkoveris honlapon találhatóakkal.

    És egyetértek, hogy az F-4 Phantom II-nek mindenképpen benne kellett volna lennie a listában....
  • Molnibalage
    #16197
    Nos alapvetően itt vadászgép léptékű gépekről van szó, nem csak a szó szoros értelemben vett vadászgépekről. A lista nem pusztán a technikai paraméterekről van szó, hanem hogy az ADOTT korban ADOTT feltételek között mennyire volt sikeres a gép.

    A P-51 Mustang megérdelten lett első. Döntő mértékben hozzájárult a szövetéses légifölény kivívásához, mindkét hadszíntéren jól szerepelt és nagy hatótávolsága nem ment a harcérték rovására. Világbajnok gép volt.

    A Fokker triplane szerinem nem odavaló, cask a Vörös báró miatt tették be szeritem. Csak nagyon kevés ideig volt jó gép, a triplane gépken elég hamar eltűntek az I.Vh idején németek csak kényszerből használták. Ha már ebből a korból akartak gépet akkor az angol Camel lett volna a nyertes...

    Az F-117 is belefér. Nem vadász, de első osztályú csapásmérő. Képességei mai napig páratlanok ám! Nincs más stealth csapásmérő azóta sem ilyen kategóriában. Olcsón rakták össze a gépet más már bevált rendszeket felhasználva. Harcban is bizonyított. Nem volt szüksége sem kísérő vadászra, sem SEAD támogatásra, sem ECM fedezetre. Ezért világbajnok a gép. A 80-as években 4xF-16A, 2-4F-15A és 1 ECM gépet helyettesített (tehát gyakorlatilag egy támadó gép elég volt egy kötelék helyett) egymaga, akkor az F-16 éjszaka nem igazán volt percíziós csapásmérő.

    A Zero nagyon nem szerencsés, csak nagyon rövid ideig volt sikeres. Kezdő pilóták ellen. Nuku páncélzata volt. Amint rájöttek a gép eme nagy hiányosságára és keményedő csűrőire nagy sebességen leáldozott a csillaga. A F6F Hellcettel szemben esélye nem volt...Hozta a kellő paramétereket, csak nem szedte le az égről egy kósza sorozat.. Nem való a listára ez szerintem.

    Harrier. Háááááááát. Igen, tud STOL and VTOL-t és Falklandon is jól szerpelt. Esetleg a lista végére, de nem volt az a nagy történelemformáló gép.

    F-86 Sabre. Hááát... Ennyi erővel a MiG-15 is benne lehetne, bár ott lehet húzni a szájunkat, mert angol segítség nélkül nem lett volna fasorban sem, ugyanis angol licensz hajtómű volt bennük. A háború utáni idióta munkáspárti kormány tette volt ez a kapitális hülyeség. Sikeres volt egy háborúban a gép, bár az USAF pilótái egyértelműen magasabb színvonalat képviseltek a szembenálló pilótákkal szemben. A lista végére mehet.

    Me-109. Talán odavaló. A P-51 ellenpárja, de annál azért gyengébb. A majd 10 éves gép továbbfejlesztésével még '45-ben is egy jó vadászgépet tisztelhettünk benne. Egyedül a hatótávolsága nem ütötte meg a mércét.

    A Hornet. Nem volt az a történelem formáló gép, jónak jó, de csak egy a sok közül. Más kérdés, hogy csak takarékossági okokból lett ez a flotta egyetlen vadásza. Ennyi erővel lehetne az A-6 is a listán vagy az F-111.

    MiG-21. Itt is vegyes az összkép. Egyes hadszíntereken nem szerepelt rosszul, de egyes helyeken lealázták. Pilótától és az ellenféltől függött a dolog. Nagyon elterjedt gép volt, de politikai okoból nem azért, mert olyan frankó gép volt.

    Spitfire. Semmiben sem volt kiemelkedő. A P-51 már bajnok ebben a korban.

    És hol az F-16? Minden konfliktusban brillírozott a gép, igazi mindenes, univerzális és nem politikai okokból használja 25-30 ország, hanem azért mert jó.

    És az F-4? Az első többfeladatos gép volt, mindent más ilyen gépet megelőzve vagy 20 évvel! Sok ország mai napig repüli továbbfejlesztett változatait, első prec. csapásmérő volt, fegyverterhelése kolosszális, őrjáratozási ideje 3 póttartállyan és 8 légiharc rakétával páratlan volt sokáig.
  • LeonSilver
    #16196
    Ezt szerintem a honlap készítői baszták el. (p51, a hornet meg super nélkül )
    A lista értékeléséhez meg látni kellett volna a filmet.
    Én láttam anno a diszkóverin.Az értékelésbe beleszámított az, ( ha jól emlékszem ) az, hogy mennyit gyártottak mennyi idő alatt, légigyőzelem, üzemeltetési költség meg ilyenek.
  • L Viper #16195

    Elnézést, ez a jó link !

  • L Viper #16194
    Húúú, Boci egy szavazattal lemaradt, aki még nem regisztrált a Frugalsra:
    [URL=http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1114537900]tessék szavazni Boci filmjére #2 !!![/URL]
  • L Viper #16193
    83-as Super Hornet, ez jóóóóó. Biztos eltitkolták, mint az F-117-est

    Leon: Persze, hogy virágzik az OFF, vihar előtti csend van, mindenki az FF5-öt várja. Addig jól elszórakozunk, sztorizgatunk, ujjunkat nem dugjuk...( Bocsi Scott, szeretünk )
  • Buren
    #16192
    Ahol az efszáztizenhét egy fájter és a mustang jobb mint a szuper lódarázs... no de a mustang nem is "m51" hanem p51 és a super hornet nem 83'ban jött ki de az úgyis mindegy. Hát nekem nagyon gyanús, hogy Balázs ehhez a listához nem járult hozzá.
  • Scottt
    #16191
    Kicsit nemvagy pihent?Látom árt a nagy meleg nektek is:)
  • LeonSilver
    #16190
    Nnnna.Látod tucc Te ha akarsz.Ez már kezd politikus lenni :D

    ( miylen faszán szerte széjjel offoltuk a topikot )
  • Gundark
    #16189
    Ezt hivatalosan vissza utasítom! Még a vád is nevetséges. DE. Bizonyiték van arra (jelenleg még a nyomozásra tekintettel nem hozható nyilvánosságra, DE gondolhatja aki érti, hogy ki van benne) hogy az ellenzék KÉNYSZERITETTE pártállami eszközökkel a dolog végrehajtására. Kompromittálni akarták, mert másképp nem tudtak fogást találni rajta, mert annyira tisztességes és becsületes stb stb. A holnap Blikkben jelenik meg a hivatalos cáfolat. ÉS riport is készül amit a hitelességéről méltán elhiresült, szókimondó "Legjobb 10" műsorban lesz leadva a diszóveri csanelen.
  • L Viper #16188
  • Molnibalage
    #16187
    És KABINBAN!
  • L Viper #16186
    Az első videón a zajtól meg lehet süketülni, ÁÁÁÁÁ
    A harmadik valóban kissé unalmas lett.
    A negyedik sajnos majdnem a feléig tök sötét, utána tetszik.
    Az ötödikben sem voltak extrák, egész jó felvételeivel a multik hangulatát idézte. Kissé amatőr munka, de nekem tetszett.

    Boci videója ebben a felhozatalban szerintem is esélyes. Néhol túl erősek a zajok itt is. Rá szavaztam természetesen.
  • Molnibalage
    #16185
    Boci eddig jól áll. Kérdés, hogy a zsűrik hogyan szavaztak.
  • LeonSilver
    #16184
    Ááááá.Az ellenzék rögtön beleköt, hogy az az energiaitalos doboz amibe az ujja szorult biztos megvesztegetésből származik.
  • Gundark
    #16183
    Az nem olyan egyszerű ám :) Úgy tervezem hogy majd összeállok koalicióba Scotttal, és akkor ő lesz a szellemi vezetője az együttműködésnek, én meg az erkölcsi felelősséget vállalom :) Komoly esélyekkel indulunk.
  • Molnibalage
    #16182
    Az 5 vidiből igazából csak 3-ra lehet azt mondani, hogy ez valami. Az F-14 dögunalmas, viszont az 1# és Bociéban meg zavaró a túl hangos hajtómű + zúzós zene. Szerintem ez nem nagyon élvezhető. VAGY a zene legyen hangosabb és halkabb háttérhang vagy fordítva. A kettő együtt nem megy...

    Szerintem komoly esély van rá, hogy Kronik megvédi a címét. Na de majd jövőre! Esélyt sem hagyok senkinek! Grrrrrrrrrrrrrr!
  • LeonSilver
    #16181
    Háát fater ha kiváló pol lennél akkor ezt amit most mondtál legalább 28 mondatban mondtad volna el.
  • Gundark
    #16180
    Nem volt időm megnézni őket. De szavaztam Bocira :) Attól hogy nem láttam valamit még véleményem lehet nem? Kiváló politikus lenne belőlem.
  • LeonSilver
    #16179
    dankesün
  • Molnibalage
    #16178
    A #2-es.
  • LeonSilver
    #16177
    Melyik az övé?Egyelőre nemtudom megnézni őket csak szavazni :)
  • Scottt
    #16176
    Eddig a Bocié vezet
  • Molnibalage
    #16175
    Hölgyeim és uraim, lehet szavazni!
  • L Viper #16174
    Bazz áááámos vagyok.
  • Wampa
    #16173
    Biztos azrt mert tudják hogy ugyis az USAF repül velük:))
  • L Viper #16172
    A US ARMY-nál is azzal cserélik a Falconokban a meghibásodott elektronikai alkatrészeket ;-)
  • JoeDestroy
    #16171
    Kissamu 5 kg, nagysamu 10kg,
    no meg van a vasbunkó, de az nem kalapács alakú.
  • JoeDestroy
    #16170
    Erről beszéltem. De ez vagy öt vagy tíz kilós (a képről nem tudom megsaccolni).
    Nálunk a vegyiparban ez az alap munkaeszköz. A legcingárabb lakatosok is egész nap ütik vele a zártkulcsot ha nincs más lehetőség a bontásra.

  • Scottt
    #16169
    Igen.Az ő fia is karatézik.Apu-apu homokozni szeretnénk.Oké kisfiam
    Én is várom
  • L Viper #16168
    Homokozó készítés, szempáj módra ?
  • L Viper #16167
    Öcsém fia is ott lesz. Már nagyon várja.
  • Scottt
    #16166
  • Scottt
    #16165
    Samu:
  • LeonSilver
    #16164
    "A harcművészet a testtartásban összpontosul. Törekedjünk mindig a helyes testtartásra."

    Ezt akkor kikellene egészíteni azzal, hogy "És sohase dugjuk az ujjunkat energiaitalos dobozba." ;)
  • Buren
    #16163
    Addig ez is megteszi.