52965
  • wittman
    #20883
    Én mái napig tolom a Jane's F-15E-t Angol Win98SE SP2.1 oprendszer alatt Ati 8500 Radeonnal 4XAA 8XAF-el.

    Asszem most már viszont itt az ideje, hogy a Falcon 4.0 BMS 1.03 Desert Storm Theatherben is kipróbáljam. Gondolom az F-15E repülhető benne...
  • Molnibalage
    #20882
    Mindig amikor előkerülnek a régi szimek olyan jóleső kellemes érzés fog el. Valahogy azt értzem, hogy a régi idők szimkészítői tudtak valamit amit sokan mások nem. A maihoz képes vicc erőforrásokkal olyan dolgokat szimuláltak le, hogy az valami elképesztő. Mai napig könnyes szemmel gondolok vissza sok régi szimre. Vannak közös pontok is. A Hind mindenki számára aki tolta olyan emlék, amit nem felejtett el.

    Nagyon durva, hogy az egyes területre "szakosodott" szimek mit le nem szimuláltak. Sok még a mai szimekből is hiányzik!
  • JoeDestroy
    #20881
    Ezért van teljesen szeparálva nálam a két OS. A Vista telepítésénél az XP partíció hidden állapotában leledzett, az új meg aktívvá lett téve mert szereti összefirkálni egymást telepítés közben két Win partíció. (Így meg esélye sincs rá :D ) A Vista elmegy kisérletezgetésre, azikszpé meg jól működik. Szokatom magam a széphez meg a jóhoz.... Anno az XP is így kezdte. Két évig egy halom sz...rt sem ért az ME-hez képest.
    Hely meg van hozzá.
  • L Viper #20880
    Én is XP SP3-at használok és teljesen hibátlan. Csak kellemes tapasztalataim vannak vele.

    Vista eszembe sem jut, még az FSX ellenére sem fogom kipróbálni. Túl sok régi szimmel szeretek bíbelődni, amik jók XP-n.
  • Solt
    #20879
    Általában a hülyéknek van szerencséje! :D
  • Molnibalage
    #20878
    Ritka mázli. Ha megnézed az FF fórmot vagy az FW-t akkor elég sok ember kérdezgeti, hogy megy -e majd FF5.0 Vista alatt és az FF4 hogyan mehetne alatta.
  • Solt
    #20877
    Hááát... nekem gond nélkül megy Vistán az RV...
  • Molnibalage
    #20876
    Ha Falconozol a Vistűt felejtsd el. Nagyon nem férnek meg egymás mellett. Én már amiatt is izgulok, hogy az új videókártyám rendesen működjön majd Falconnal. CSAK ez számít.
  • Gundark 1 1
    #20875
    Bizony a régi szimek grafikában és repmodellben maradtak el a mai fiúktól. Nem egyszer jártam úgy a DI Hornetben hogy CC-t kaptam felszállás közben. És ilyenkor mit tehet a jómunkásember? Kattint, mert rövid a pááálya :) És közben b+ ozza a lenti köcsögöket. :) Néhányszor leszállás közben is előfordult hogy pár hombre elkezdett másfelé mászkálni mint kellett volna és a szögfedélzetre tévedt. No mostan ugye, a 18as nem áll meg... Ami meg a második VH-t illeti. Az EAW-ban voltak a legbrutálisabb kötelékek. Egyszerre 256 gépet kezelt, és volt hogy 80 90 négymotoros szántotta az eget bombázás céljából. Természetesen boxokban, magassági elkülönitéssel. Voltak vadászaik, és mi bátran nekik mentünk 20-30 géppel. (ebből aki elmés rájöhetett hogy melyik oldalon játszottam :) De a hangjuk volt a legmegdöbbentőbb. Szó szerint dörgött és morajlott az ég mikor jöttek. Hiába, a Microprose tudott szimeket csinálni :) Más. Én utólag raktam fel a már rég múkodó gépemre az SP3at. Nem lett semmi baja, most is megy. A visztán gondolkodom, de nem tudom rászánni magam. Pedig már általában megy vele minden. Lehet hogy megvárom a 7est:)
  • JoeDestroy
    #20874
    Van amikor az utólag telepített SP nagy eséllyel elcseszi a rendszer felülírásával a működő OS-t. Én mindig egy integrált telepítőlemezt csináltam, akkor nincs gond, és az új telepítésnél már csak az új fileok vannak az OS telepítő CD-n. A Vista is integrált SP1-el lett telepítve.
    Ma ha minden jól megy kipróbálom az FSX-et vista DX10 alatt :)
  • Molnibalage
    #20873
    Én még win SP2-őt használok. A bátyus felrakta az SP3-at és elcseszett mindent. Reinstall lett a dolgoból.
  • Molnibalage
    #20872
    www.vmh59.hu
  • LeonSilver
    #20871
    Nem.Mi ez?Hol ez?
  • JoeDestroy
    #20870
    Nemrég felraktam a DI's Hornetet, és a TrackIR, Freetrack egér móddal első osztályúan adta a nézelődést a 3D-s pitben :))
    Nem emlékszem, de vagy ME kompatibilis módban, vagy simán is fut.
    Bár LCD-n elég pixelesnek tűnt a maga felbontásában. CRT-n nem volt ennyire szar. Vagy az emlékek szépülnek :)

    A Falcon verziók mellett, most gyűjtöttem az OS verziókat is a gépemen.
    Jelenleg XP Pro, Vista Ultimate és Ubuntu 8.10, 2.6.27-7 kernellel meg KDE4-el, vannak fent nálam. Szubjektív vélemény röviden.
    XP SP3, minden fut, felhasználóbosszantás nincs, stabil, de a többihez képest lassú (Ez a registry elszemetelődéséből is fakad). Relatíve kis helyen elfér.
    Vista Ultimate x86 sp1: Szép felület, gyors betöltődés, gyorsabb ramkezelés, kompatibilitási problémák főleg a DX miatt (pl. Autodesk Inventor 2008 Pro hardveres megjelenítésében bosszantó él és csúcspontelcsúszások), bosszantó hülyegyerekbiztos futtatási és ellenőrzőkérdőablakhegyek aminek egy részét kigyomlálni sem lehet. A bootmanaggere egy halom szar. különálló partíciók kezelése, bootolása nincs megoldva. Ettől még az XP-é is jobb. Alapinstall után eltüntetett 12 GB helyet!!! DX10 gamek miatt próbálom.
    Linux: kb 2 éve nem volt fent már ez az OS. Kezelésben, hardwertámogatásban kinőtte magát (azonnal felajánlotta a 8.9 catalyst telepítését). meglepő módon az első indulásra ismerte és használta az összes kütyüt ami a gépbe volt dugva, még a TM HOTAS-t is az összes tengelyével együtt. (van valami szimfejlesztés erre is, megnézem) Office alkalmazásokkal együtt (OpenOffice) is a 3GB méretben megállította. A KDE4 szebb és használhatóbb mint a Vista Aero felülete. A meghajtók, cd-k USB kulcsok használata teljesen automata lett.
    A programok telepítése, uninstallja (csomagkezelése) az összes szükséges környezetet automatában kezeli (lásd java, macromedia, dotnetfx analógia winnél)
    A linux a Grub miatt lett felrakva, meg merő kíváncsiságból. Telepítés alatt és nem utólag, ha van netkapcsolat, leszedi a legfrissebb csomagokat, és eleve azt telepíti, valamint az utolsó stabil kernelt is felajánlja frissítésre, és automatikusan elvégzi az összes beállítását a hardwerhez. A Grub felismeri az összes gépre telepített OS-t, és bármelyik bootolható, legyen az akármelyik merevlemezen is.
    Kedvet kaptam egy kollégánktól egy kis OS tesztelgetésre. A Vista így SP1 után sem igazán nyerte el a tetszésemet, ugyanakkor a Linux meglepően felhasználóbarát lett.
    OFFolást befejeztem.
  • Molnibalage
    #20869
    Nem jártál még a Vmh oldalán? Az egyik srác már annyi minden alávarázsolt, hogy ehaj... Ha lesz angol akkor én is megveszem, de nem nagyon fogok játszogatni vele. Azért jó, ha ott lesz a polcon. A FC-vel is pár órát repkedtem a remodellt vizsgálgatva. Az én gépemen játszhatatlan még low grafika környékén is, ha a TV be van lőve a Szu-25T-n...
  • LeonSilver
    #20868
    Tényleg fasza kis stuff volt aHIND ( akár fing pénzből össze is lehet dobni egy régi gépet oszt lehet retrózni ) de eljárt felette az idő.A Jane's szimulátorai meg már majdnam abba a kategóriába estek, hogy megsem kelett nézni - nyugodtan meglehetett venni őket mert a pénzéért jót kapott az ember.Nekem például az Jane's USAF szerzett sok-sok kellemes órát.

    BS??Tényleg szar, hogy nagy a gépigénye és tényleg fos, hogy nincs dinamikus kampány meg okádék, hogy ennyit kellett várni rá.Ettől függetlenül nekem tetszik és én szívesen játszok vele.Az is biztos, hogy ha megjelenkik a "nyugati" verzió rohanok és megveszem.Ez van.

    Nagyon remélem, hogy mihamarabb jön hozzá a ModMan és elkezdik gyártani a népek a cuccot hozzá.
  • Wampa
    #20867
    A DI Superhornet is hangulatos,nekem az egyik kedvencem máig.......
    Pld éjszakai fel/leszállások.Meg a 2D-s fülke.
    SLAM használata.A FLIR.A HARM-nak az az üzemmódja mikor automatikusan rááll a befogóradarra és átvált HARM üzemmódba a fegyverrendszered,akármit is csináltál.
    Ha arra kijött volna egy mod mint az RV a Falkonra.....

  • L Viper #20866
    A durva az, hogy mindez vagy 80 Megás volt feltelepítve. Azért ez nem semmi.
    A mai progik sajnos nélkülözik a 90-es évek remek ötleteit. Csak a grafika-grafika. :-( Megunhatóak nagyon hamar.
    Régen ugye a grafika volt a korlát, próbálták a maximumot kihozni belőle. Inkább a remek játékmenettel, újításokkal szögezték le a monitor elé a játékost. Na ez mára szinte teljesen eltűnt sajnos.
  • polluxware
    #20865
    ja... törésmodell is olyan viszonylagos dolog sztem. Ha képes lenne minden ilyen apró részletet megfigyelni az ember repkedés közben aszondom van értelme, de egyébként??

    másra kellett volna ráfeküdni jobban..

    Jane's F-18E ??? na az még mekorra gammma.. ott aaztán volt izgulás amikor az ember berepült a kikötőbe hogy egy cirkálót lébombázzon.
  • Molnibalage
    #20864
    Buddy lasing volt benne? 1996-ban? Szent isten! Azért a régi szimekbe miket kódoltak már bele? Janes F-18-ben fasza vámpírok, itt meg ez. Az agyam eldobom. Miben jobb ma a Lonci és BS? Grafika és repmodell és törés modell. Csá.
  • L Viper #20863
    No igen. Rengeteg féle küldetés típus volt benne.
    Pl: Katapultált pilóta kimentése ellenséges területről, kommandósok kirakása, stb, vagy a MiG 27-eseknek amikor lézeres célmegvilágítást kellett adni, meg az aknaszóró konténerből terület elaknásítása.
    Annyira édesek voltak, amikor a kommandósok beszálltak a nyitott ajtón a Hindbe, és az ajtónyitás hangja is.

    Az eligazítások szövege sem volt semmi, pl. ( erősen tükörfordításban ):
    Elvtárs, a te feladatod az, hogy jelöd ki a célpontot, egy az imperialisták csapatai által birtokolt hidat, nyújts segítséget, hogy erőteljes MiG 27-eseink elpusztítsák mindent elsöprő lézer irányítású bombáikkal :-D
    És a plencsnik, Lenin rend és miegymás :-)
  • polluxware
    #20862
    Egyébként hogy fényezzem picit az FF tímet.. BS után ha elindítja az ember az FF4-et, nem támad az az érzése hogy úúú de ez milyen csúnya hozzá képest... nekem legalábbis

    viszont a gépigény az totál más dimenzió...

    A másik pedig ha igazán kiismered a helit, és leveszed az a pár gombot amit ramp startnál kattingatsz be, meg egy rakat sohasehasználom teszt gombot, akkor biza ott is az a 8-10 gomb marad csak amit használ az ember. Falcon sokkal bonyibb az MFD miatt. (radar, A-G veponry:)
  • polluxware
    #20861
    mucsigivjúú szoldzser! Da!
  • polluxware
    #20860
    mosolyt csaltál az arcomra Viper...

    ez olyan megható

    ha a grafikát leszámítom, simán elbújhat a BS...

    áhhh, francért nem tudnak ma ilyeneket gyártani?? totál hangulatos gamma
  • Gundark 1 1
    #20859
    A legjobb heli szim. Nem is tudom hány bevetést teljesitettem benne. Amikor meg kifogyott a géppuska (annyi mudzsahedin volt mint a franc:) leszálltam és újratöltötték a puttonyból :) A leszállások is kalandosak voltak, főleg mikor egy zsebkendőnyi helyre kellett letenni. Sok apró részlet volt amikre figyeltek, és olyan életszerű lett tőle. Aztán megkaptam eredetiben (akkor még az Index.Gameznek "dolgoztam" be) és tök jó dolgok voltak a dobozban :) No meg a CD-n az átvezető animációk.. Mindig a gonoszok húzták a rövidebbet :) És nagyon jó minőségűek voltak, természetesen a kor szinvonalán. Lehet hogy elő is keresem valahonnan a dobozát :)
  • L Viper #20858
    A legfontosabbat el is felejtettem leírni a Hind szim dicsőítésére. Nem kevés kellemes órát multiztunk tesómmal zsenge ifjúkorunkban soros kábellel, ketten egy gépben ülve, Pilot/WSO -t nyomva. Ez még neki is tetszett, pedig ő nem szim rajongó.
  • L Viper #20857
    Hát igen, a Hind modell nem olyan jó a Falconban közelről, ez biztos.
  • Molnibalage
    #20856
    És a 3D modell szebb, mint az Falconban. A helikre ráfér a fejlesztés minden téren.
  • L Viper #20855
    A D.I. Hind az iszonyat jó helis szim volt. 1996-os megjelenése ellenére komoly repmodellel !
    Nagyon jó küldetések, oktató rész, féldinamikus kampány, ahol nagyon számított, hogyan operáltál. Harcoló gyalogság, szép számmal.
    Zseniális oroszos akcentus a rádióüzenetekkor. Elképesztő hangeffektek és hangulat. Korrekt menük, eligazítás, felderítés, fegyverzet variálás.

    Bezony a DosBox-al még előveszem időnként. Sajnos anno csak Voodoo 1-2 kártyákon volt 3DFX patch, igen gyönyörű volt a grafikája de pixelesen is tetszett.

    Egy kis nosztalgia :-)

    Meg még egy pici :-)
  • Buren
    #20854
    Emberek!
    LeonSilver az Orosz Föderáció Hőse!


    #20851
    Sajnos csak lesz... és nem is idén...
  • Gundark 1 1
    #20853
    Persz hogy magyar. Külföldiül nem jáccok, mert nem értem hogy mi a sztori. meghogy mit nyomatnak a NPCk. Meg egyébként is magyar vok. Jó ez a game csak sok bene a duma. Mikór megszerzed a gatling bsgt, azza kell legyakni a bosot. Fejét kel lőni. Ztán meg aktiválod a atomot, és meghal minden csávó. Márminta atomvárosba. De lehet hogy keverem a sztorikat és ez a flanekeré. Akor meg sory.
  • LeonSilver
    #20852
    Amikor van időm akkor én játszok vele.Igaz egyelőre nem kampányt hanem csak szétdobálok szarokat, széjjel kapom őket oszt hazamegyek.Most még inkább az irányítást gyakorlom, próbálok rájönni magamtól dolgokra.Leginkább az szokott kissé idegelni amikor nekiállok csúszni és gépészkedek mire sikerül kikeverednem belőle.A dinamikus kampány hiánya tényleg qrva szar.Nem is értem miért adnak ki 2008-ban egy szimulátort nélküle.Ennek hiánya legalább 50% minusz...
    Ami engem igazából megfogott az a realisztikus volta.Meg a fasza RAMP.Már nem is megyek sehova úgy, hogy ne a "parkolóból" indulnák.
    Egyelőre ilyen a statom de majd lesz ez még jobb is.


  • zsoltfireman
    #20851
    Úúúúúúúúúú.....basszus!
    Mi a........FSX-hez lesz,vagy már meg lehet venni????
  • polluxware
    #20850
    EECH jó a kampánya tagadhatatlan, de nálam ilyen téren a HIND az etalon.. Hol egy muji bázis támadása, hol emberek kimentése, hol esti lopakodós misszió volt benne. az volt az igazi heliszim

    Nekem
  • Buren
    #20849
    Ha majd x év múlva kijön ez akkor újra felrakosgatom az FSX-et. Jó cucc lesz.
  • L Viper #20848
    naon akarok magyaritast és nem tok hozzá végigjáccást szerezni.
    pls help vki, kifan a tököm hogy nem jön boss
    Meik páján aggya be bost ? help má vki léccike.
    thx
    gundi lantlény, neked magyaritva van fen a flakon?

  • L Viper #20847
    Az EECH úgy jó, ahogy van. Szép, kicsi gépigény, dinamikus kampány. Ha nem lennék Falconkattant, biztos, hogy az lenne a kedvenc szimem, de annyi időm már nincs.
    Mostanában FS 2004-et és FSX-et nyomom, amíg nincs FF5. Ja meg a Superpak 4.2-BMS-t is. Az AF rég nem volt indítva.

  • Gundark 1 1
    #20846
    Burennek igaza van (nem véletlenül tiszteletbeli lantlény :) Szép szép a blekk sárk, de valahogy olyan semmilyen. Realisztikus, de ennyi. Én még mindig azt mondom hogy a BS rossz választás volt. A Hind jobb lett vón. És nem látom hogy letarolta volna az EECH kompániát. Nélkülük, igazi helikopter..öö barátok nélkül meg annyi. Persze tudom jönnek a kiegek, és akkor minden jó lesz.
  • Buren
    #20845
    Egy kampányt elkezdtem úgy másfél hete.

    Amikor úgy a 2. küldivel 100%-osan megegyező missiont harmadszorra dobta ki (pedig mindig миссия выполнена volt :) akkor meguntam. Ennyit a "phase-s" hadjáratról. De lehet hogy csak nekem volt ilyen tapasztalatom vele, ki tudja.

    Az a helyzet, hogy ebben a formában sajnos a BS csak arra jó, hogy egy valós Kamov pilótaképzésre rákészülj. (arra viszont kiváló) :)

    Az *igazi* dájnamik kampány hiánya nagyon árt a proginak...

    Mindegy, amíg nem jön ki az FF5 addig ráállok a Hearts of Iron 2-re.
  • polluxware
    #20844
    Tudom nem ide kéne csak úgy érdekel, hogy innen hányan nyomatják úgy aktívan eme BS kávédarálót? Csak mert sem a lomac, sem a BS fórumban nem töri magát senki hogy arról áradozzon mennyivel jobb játszani vele mint bármi mással:)

    csak úgy érdekel