52965
  • Molnibalage
    #946
    Nem pontosan értem mit is akar mondani... Multiban csökken a rakették találati aránya. Mert az lenne a JÓ! A tankolásnál remélem kijavítják azt, hogy a tanker állandóan fordulózik.. Meg tényleg csökkenteni kéne a rakéták hatékonyságát! RÁ KELL ŐKET VENNI VALAHOGY! De hogyan? :)


    Tényleg kész az új verzió a manualban. Egy-két korábbi dolog jobban ki lett fejtve és gépelési hibákat is javítottam, ahol észrevettem. Neuro majd felrakja, most küldtem el.
  • neuro
    #945
    C3PO
    Member
    Member # 13044

    posted April 05, 2006 08:13
    --------------------------------------------------------------------------------
    Hi guys -- sorry I've not been around much. 1.0.6 is proceeding fine. There is a little bit of bad news. You remember the ultra smooth positioning update improvements close up in multiplayer I talked about? Well, we've encountered a problem in that it affects -- in certain limited circumstances -- missile hit rates. Now this is not ideal clearly. So what we're intending to do is remove that part of the MP improvements from 1.0.6 and release 1.0.6 with the multitude of ither improvements, and focus on the close up smoothing for 1.0.7.

    I'm sorry that I built hopes up with that particular fix, but unfortunately that's the price to pay for keeping everyone in the loop, development wise as it happens. I'm sure we all understand that.

    I want to stress that this is a small component of the multiplayer improvements, which include all the refuelling stuff etc...and this issue has no impact on the general anti jitter stuff. In other words, positional updates will be no worse than 1.0.5, and probably a little better. But we feel unless it's working totally correctly in all circumstances, it's not to be released this time round.

    And yes, that does mean there'll be 1.0.7

    --------------------
    "C3PO"
    Publicity & Marketing
    Lead Pursuit LLC
    www.lead-pursuit.com

  • Molnibalage
    #944
    Jelentem kész. Megy neuro-nak a csomag. Még nincs vége a doksinak. Még kerül bele ez-az.
  • f2d
    #943
  • repvez
    #942
    Ha igy haladsz nyárra kész a magyarositott teljes manual :D!
    Köszi
  • Molnibalage
    #941
    Rövid híreink: 1-2 nap és kész az új fejezet a manualban.
  • DummyBoy
    #940
    Hmmm ... és megintcsak hmm ... Asszem felvettem a "KÖLL" listámba ...

    A Freshnel után, az Aurora ALX elé ... :) :)
  • repvez
    #939
    Hamár volt szo a különbözö eszközökröl amikkel egyszerüsiteni lehet a dolgokat, akkor ez is elég hasznosnak tünik.Csak azt hiszem az ára olyan 700$ körül van, de jo tudni hogy lehet kapni
    érintö képernyö video
  • syscoHUN
    #938
    Jaja azert eleg hasznos "kis" olvasmany.
  • Molnibalage
    #937
    Pedig még nincs is kész!
  • DummyBoy
    #936
    Huhh ... Ezer kösz a kézikönyvért ... Asszem lesz mit tanulgatni :) :)

    Jó munkát hozzá!!
  • Molnibalage
    #935
    A buglistából kihagytam, hogy egyáltalán nincs blackout!
  • Gundark
    #934
    Sajnos nincs. Csak láom hogy tájképeket raknak fel meg a gépekkel töcskölnek :)és a csek sziksz ir róluk, de az meg francia :) Ebből gondolom hogy még nem haltak meg :) Mert nagy a csend a herrieressel is meg a forgószél vietnám felett brigáddal is. Bár Neuro azt mondja hogy az utóbbiak még nem estek áldozatul senkinek :)
  • repvez
    #933
    Neked esetleg van valami "kézzelfogható" anyagod a fighter ops-bol?Mert ahoz képest hogy Őszre van irva a megjelenése még egy árva screenshotot se mutatnak belőle.Csak a fizetös area51-be mutatnak valamit.Jo lenne egy jelszo oda hogy tudjuk mire számithatunk.
  • Gundark
    #932
    Ez az új cucc mi lenne? Mert a Fighter Ops-ban is igérgetnek egy csomó mindent :) Apropó az is látszik hogy ott még él valaki mert a honlapra néha feltesznek dolgokat :)) Szóval fighter opsot is akarok :) De a mostani viszzonyokat ismerve az esetleges új szimből évekig nem lesz semmi. Addig meg az FF viszi tovább a falkont :))
  • Lockheed
    #931
    Jaja ez Lockonban is így van, és olvastam a Lockon.ru -n, hogy ez létező dolog nem bug!
  • repvez
    #930
    Igen ez igy van .Nem tudom hogy sikerült elérni de lomacban ha nem nézi az ember a müszereket akkor is érzi ,hogy gyorsan vagy lassan megy.És manöverezésnél is érezni hol a határ.Falconba kicsit az az érzésem hogy utasszálitot vezetek, nem kell folyamatosan büvészkedni a bottal hanem stabilan repül (bár ez lehet az elekronika miatt)és eddig hiába rángattam teljes kitéritéssen a botot nem sikerült átejtetnem se blackout-ig növelni a tulterhelést.
    De ez két eltérö koru progi és mindegyiknek megvan a maga erössége,ha mindkét fejlesztö beválltja az igéreteit akkor talán lesz egy olyan szim aminél a szép grafika párosul a részletes avionikával.
  • Pitti
    #929
    A trackir működik a 2d-s kabinban is, csak értelemszerűen nem "fokozatmentesen" lehet nézelődni. Azaz ahogy elfordítod a fejed úgy "beugrik" a megfelelő irányhoz tartozó nézet.
    Amúgy nekem semmi más nem kellene csak egy lockonhoz hasonló virtual cockpit, :-)
    Valahogy nincs meg a fíling a 2d-s kabinban. A virtuális "repülés szabadsága" érzet nálam lockonban van, folyamatosan nézelődök, még felszállás közben is néha oldalra nézek egy pillanatra, hogy érezzem a sebességet. Egy élesebb fordulóban akaratlanul is lenézek a földre, nemtom miért talán a magasságérzet miatt.. Napsütéses időben a fények/árnyékok változása a kabinban nem csak a feelinget növeli de a tájékozódást is segíti anélkül, hogy a headinget bámulnám...
    Szóval egyetlen oka, hogy a falcon jelenleg nem igazán fog meg, az a virtual cockpit... :-(((
  • Molnibalage
    #928
    Hát,ha már kívánságlista:

    - Tisztességes IFF
    - A package tagjaival is lehessen valamilyen szinten ráiózni.
    - A datalink ne csak a kötelékedre hanem legalább a package-re terjedjen ki.
    - A légiharcrakéták hatékonyságának reálisabb beállítása és legyen lehetséges, hogy a kötelék más tagja világítsa meg a célt. (AMRAAM-ot még nem igazán láttam mellémeni AF-ben.+ a bug javítása)
    - A radarok ne "lássanak" át a domborzaton (bár ez már a FF3-ban is benne volt)
    - Ne csak a mostani szupertechnika legyen benne, hanem még az alap F-16A és 80-as évekbeli kortársai.
    - Ha lesznek benne nagy hatótávolságú fegyverek,Harpoon,H-41(asszem ezt lehet a SU-33-as hasa alá tenni) akkor azokkal korrektül lehessen célozni.
    - Hordozós típust, legalább egyet!(Bár az F/A-18 többfeledatú, úgyhogy azzal is beérném)
    - A hajtóműveknek érződjön végre a tolóereje. Sehol nem érzem a messze 1:1 feletti aránynát!
    - JDAM és JSOW sem árthat.
    - Harrier lehetne.(EZ tényleg csak ultimate kérés, ez csak hab a tortán lenne. Bár készülget már ilyen játék...)
    - Hadjáratszerkesztő!!! Ha mindenki csinálhat hadjáratot, végtelen élettartamú lehetne a játék! (+ kombinálni egy később megjelenő harcjárműszimulátorral,tudom álmodozom...)

    És még sok más, de ez is elég...
  • repvez
    #927
    Na ezeknek örülök esetleg jo lenne ha kiszivárogna egy teljes feature lista mint a többi patchnél.

    azért 2d, mert erre sajna nem képes :)
    TrackIR-el is csak 3d kabinnal lehet nézelödni vagy az 2dben is müxik ?Mert azt támogatja a progi,de nem hiszem hogy olyan sokan használnák a nem éppen szép 3d-s kabint.
    De ahogy olvastam a forumán az uj változat teljes directx9 támogatásu lesz igy talán a grafikára nem lesz több panasz.
  • neuro
    #926
    -Fékezéskor csak a rugostagok nyomodjanak össze ne a gép bukjon orra.

    benne lesz az 1.06ban

    -ha leállitom a hajtömüvet akkor kilépésnél ne hallatszodjon ahogy leáll.
    -2d-s kabinba lehessen folyamatosan egérrel vagy Hatswitchel nézelödni.

    azért 2d, mert erre sajna nem képes :)

    -Látszodjon ha kinyitom a kabint belsö nézetben is.
    -Tegyék bele az europai mapot (Pápárol szeretnék bevetésre indulni )

    Taszár most is benne van
    Nekem egy jó Közel-Keleti térkép kellene (Izrael, Szíria, Irak)

    -ne akadjon a repterek felett

    benne lesz az 1.06ban

    -szebb füst-,láng és fény effekt
    ezek eddig a konkrét dolgok

    hát ez már szerintem csak az új játékban lesz benne
  • repvez
    #925
    Ja és egyszerübb és stabilabb multiplayer kapcsolodást ill. server keresés és szürés.
  • neuro
    #924
    Az RWR szerintem a valóságban sem tud különbséget tenni a 4. generációs orosz típusok között.
  • Molnibalage
    #923
    Csorog a nyálam.

    A buglistához:

    - A már említett AMRAAM hiba.
    - Az RWR SU-27-re MIG-29-et jelez.
    - A radarod elől a terep takarja a légicélokat, de a földicélokat nem.
    - Légitankolás kérésekor a tanker sokáig vagy szinte állandóan enyhe
    fordulóban van.
  • neuro
    #922
    új repszim a falcon alapjain
    szerintem meghagyják a campaign motort de új grafikát kap és biztos lesz benne 2-3 repülhető típus
  • Molnibalage
    #921
    Mármint akkor új repszimet fejlesztenek?
  • repvez
    #920
    Eddig nekem ezek lennének:
    -Fékezéskor csak a rugostagok nyomodjanak össze ne a gép bukjon orra.
    -ha leállitom a hajtömüvet akkor kilépésnél ne hallatszodjon ahogy leáll.
    -2d-s kabinba lehessen folyamatosan egérrel vagy Hatswitchel nézelödni.
    -Látszodjon ha kinyitom a kabint belsö nézetben is.
    -Tegyék bele az europai mapot (Pápárol szeretnék bevetésre indulni )
    -ne akadjon a repterek felett
    -szebb füst-,láng és fény effekt
    ezek eddig a konkrét dolgok

    ezek meg az átfogo javitások
    -nagyobb sebességérzet
    -dinamikusabb repmodell
    -fizika és sérülés modell

    még nem ástam bele magam nagyon a dolgokba,ezért csak a láthato részeknél tudok véleményezni

  • neuro
    #919
    C3P0 ezt írta a frugals fórumon:

    You'll find that 1.0.6 will be among the last -- or one of the last -- comprehensive updates for Allied Force. This does not mean that we won't release further updates for Allied Force, but in terms of features Lead Pursuit's firepower is being directed much more towards the next commercial release. That next release will build upon the very best of Allied Force, and the entire Intellectual Property which goes with it.

    Szóval lehet, már elkéstünk a buglistával...
  • Gundark
    #918
    A wishlistbe jelezném hogy rádió feliratozást szeretnék :) No meg hogy azokat a gagyi "lap" felhőket vegyék ki :))) És ha nagyon akarják csillogjon a vas mint az FFben :)) Ja meg legyen a kokpit 1280x1024ben is full képernyős :)) Azt nem lehet valahol állitani? Mármint a mostani "eredetit"
  • neuro
    #917
    erre már mi is gondoltunk és el is kezdtünk egy listát fejben összeállítani. ha van valami, amit észrevettél nyugodtan oszd meg velünk és belerakjuk azt is.
  • repvez
    #916
    Végigolvastam a manualt és a végén irtátok ,hogy küldtetek a leadpursuit-nek levelet egykét észrevételröl.Esetleg lehetne egy amolyan wishlistet csinálni amit elküldenénk és talán valamelyik köv. patchbe javitanának?
  • neuro
    #915
    át kell kapcsolni alap textúrákra, majd a parch után visszakapcsolni
  • Gundark
    #914
    Mindig újra kell rakni a pecseknél a hitilest? Mert ha jön a 6os akkor elölről az egész? :)
  • neuro
    #913
    először az alapjátékot tedd fel, majd a patcheket és a legvégén a Hitiles-t
  • repvez
    #912
    Ezer hála! köszi szépen ez hiányzott még hozzá.
    Csodálkoztam is hogy elöször olyan gyorsan végzett a telepitéssel és nem kellett neki a 2gb hely ahogy irták.
    Csak sajna a villodzás megmaradt, lehet ujrarakom az egészet.
  • neuro
    #911
    http://www.hitiles.com/HiTilesAF_AlliedForce.exe

    Miután felraktad a Hitilest futtasd ezt a programot, és ezzel tudod aktiválni az évszakokat.
  • repvez
    #910
    Nekem csak maga a hitiles.exe van meg 122mb(warezos) és csak a 4 évszakot telepiti fel zippelve egy help fájlt rak mellé és ennyi.Eltudod küldeni az évszakválto progit?
  • neuro
    #909
    Kint van a kézikönyv második, kibővített kiadása :)
    Bocs a késésért!
  • Gundark
    #908
    A janes 18at én úgy telepitettem, hogy felraktam az alapot, azt az egy pecset ami megjelent most fejből nemtom :) arra rája a TSHv1-et (a 2 őt nem raktam fő mert ahhoz fel kéne rakni a Janes F15öt is, meg irak annyira nem jön be, noha a fanatikusok már rég megcsinálták a Falludzsai csatát :) és arra rá a v3ast. Minden van :) 1280x1024, és nem vakulok meg a a 2 mms hud betűktől mert megnagyobbitották őket :) Itt ragadnám meg a lehetőséget és megkérdezném , az orosz hordozó síugrósáncáról mennyivel kell elrugaszkodni? Mert gondolom az orrfutónak nem tesz jót ha a Szu 33 padlóval beletép :)

    Ami igaz az igaz, Molnibalage kézikönyve nekem is tartalmazott újdonságokat. Még egyszer köszi.

  • neuro
    #907
    Hát, elég feltűnő a különbség, ha nem látszik a változás, akkor szerintem valami nem stimmel. Amit adtak hozzá kis program, azzal kell évszakot váltani.

    A kézikönyvet mindjárt felrakom :)