52965
  • Molnibalage
    #1306
    Nos a FreeFalcon&SuperPAK-BMS High Fidelity fm's v1.00.exe megváloztataja a hajtóműtulajdonságokat, de csak F-16-nál. Kicsit máshogy fordul a gép és csökken az átesési sebessgé is. pl.: AF-bn 145 csmó alattmég nem tudtam letenni as gépet, ezzel FF-ben 125-tel is sikerült már.

    FF3 cockpit add-on telepítőben feltelepít pár új F-16-os cuccot, és A-10 3D,
    F-18 3D és F-5 2D-s kabint. Az összes többit amit leírtam le kell tölteni.

    http://www.f4community.com/downloads.fc?bereich=cockpit Itt is van pár.
    http://www.cockpits.nl/index2.html Meg itt.

    És ha visszakeresel itt a fróumban valaki belinkelet egy spanyol oldalt. Ott is van még sok. Az MIG-21,23, F-117 is onnan van.
  • L Viper #1305
    Bocsi, csak még egy kérdés: A más tipusú kabin telepítők azok benne vannak az
    FF3 cockpit add-on telepítőben, vagy azokat is le kell külön szedegetni ?
    Ha nincsennek benne, akkor abban a telepítőben mik találhatóak? Csak F16-os többi típushoz valók?
  • L Viper #1304
    Húúú, jó sok bigyó. Így elsőre picit ijesztő :)
    Azért beleásom magam, mert csak jó lenne más típust is eredeti kabinnal repülni.
    Ezt eddig nem ismertem: FreeFalcon&SuperPAK-BMS High Fidelity fm's v1.00.exe .
    Majd keresem. Ez tulajdonképpen mit csinál, miket rak be a játékba? Csak nem valami időjárás modell vagy ilyesmi is?
    Kösz a segítséget, mire én ezekre magamtól rájöttem volna.
    Ja, a Freefalon előtt a Superpakot használtam, legutóbb a 4-est. Ahhoz volt egy F4BMS2.0 peccsem, de kissé szétbarmolt néhány grafikai dolgot, de a felhők, égbolt jobb lett tőle.
  • Seaweed
    #1303
    Vip jogokkal 200K-s kepet fel lehet tenni.

    itt vannak a kepeid kisebben (emesztheto formaban)



  • Molnibalage
    #1302
    Seaweed gyors mint, atom. Na akkor itt van két db. Egyes kapcsolók működnek, játék közben azok világítanak asszem. Galériámban ott van két kép.

    Hogyan töltötök fel ide ilyen nagy képet?
  • Seaweed
    #1301
  • Seaweed
    #1300
    Viszonyitasi alapnak rajzok:


  • f2d
    #1299
    A Mig-23 cockpit-ról betennél ide egy képet. Nagyon kiváncsi vagyok rá.
  • Molnibalage
    #1298
    Nos, tehát az instalállási procedúra sorrendben.

    1. Alap Falcon 4.0 setup.
    2. FF3 (214MB) setup.
    3. FF3-Cockpit-Addon.exe
    4. FreeFalcon-3-Hotfix1n2.exe (4,9MB)
    5. FreeFalcon&SuperPAK-BMS High Fidelity fm's v1.00.exe (19,8MB) Na ezt már
    nem nagyon találod meg fennt a neten, de elküldöm ha kell.
    6. Kabinok telepítése. Csak azokkal fogalkozom amiben élvezhető a 2D-s vagy van
    2D és 3D is. Ahol exe van ott add meg a Falcon könytárat telepítési helynek.
    - A10pitinstaller.exe (4,3MB)
    - F18pitinstaller.exe (5,3 MB)
    - MiG29pitinstaller.exe (3,4MB)
    - SU27pitinstaller.exe (3,2MB)
    - F-15C_3D_Superpit_v1.0.exe (7,4MB)

    Van még exe Mirage-2000-het, F-4 -hez és F-111-hez, de azokkal nem használhatók, mert nagyrészt csas képek, de nem tudod kezeli a műszereket csak billntyűzet kombinációkkal. (F-4 -nél pl. még az üzemanyagot se toudod leolvasni és nem működik a kabinvilágítás sem.)
    Na, ha a fentiek megvannak akkor be a config editorba és flie expand package.
    Ekkor replace-re no és csináljon parancsikont. Ekkor lépj ki és lesz asztalon F4Patch parancsikon. Most indítsd el és már aktíválni tudod a kabinokat.
    Ekkor A-10, és F-18 már 2D és 3D-ben is van. Mig és SZU csak 2D-s van.
    Ahhoz, hogy F-15-ös is 2D legyen abból be kell másolni a F15c-beta1.zip-ből a képfile-ket a art/ckptart/898 -ba.

    Az,hogy a 2D-s dolgokat melyik könytárba tedd azt megtalálod a Falcon gyökér CockpitList.txt file-ban.
    2D-ben van még:
    - Mig23.zip (14,6MB)
    - Mg21.zip két fajata is (9,4MB és 6,3MB)
    - F-117 (1,8MB)
    - AV-8b-beta1.zip (1,5MB) Ez csak Shift+2-es nézetben látszik.
    - F22-v2-cb.zip (3,8MB)
    - Rafale2Dbeta103.zip (5,2MB)
    - B-52
    - B-1B
    - F14Dpit.zip (6,0MB) Eznem túl szép.

    Van még MIG-21 és F-14 3D -os, de azok tényleg csak pixelhalamzok. Ocsmányak, használhatatlanok.

    Összeségében tehát élvezhető a MIG-29, SZU-27, A-10, F-18, F-22, Rafale, Harrier. A többi már nagyon nem illeszthető bele a megjelénsbe. (pl. MIG-21)
    És a kapcsolók nem találhatók meg rendesen.

    Remélem ez elég segítség. Ha valamelyiket nem találod meg akkor szívesen elküldöm.
  • L Viper #1297
    De gondolom azért vannak szabadon letölthetőek is...
  • Molnibalage
    #1296
    Van, csak az fizetős.
  • L Viper #1295
    Köszi, főleg a cockpit dolog érdekel és valami jó link, ahol találok frankó cockpitokat. Állítólag van nagyon jó EF2000 cockpit is :). Tök jó lenne egy kis Eurowar-hoz.
  • Molnibalage
    #1294
    Pontosan ez kell. Hétvégén leírom, hogy mit és hogyan...
  • L Viper #1293
    Halihó!
    Tényleg lesz Freefalcon4 ? Dolgoznak rajta ? Király lenne.
    Az FF3-at melyik peccsel játszátok, ha a Cobrával nem? Elég az alap is, vagy a 3.1? Van még egy ilyenem is: FreeFalcon-3-Hotfix1n2 az alapra.
  • Weaver
    #1292
    Bocs! Úgy látszik rosszul emlékeztem az XB70-ről készült video nem a Patrick`s-on van, pár rövid video van a http://www.dfrc.nasa.gov/gallery/movie/XB-70/index.html címen. Üdv!
  • Gundark
    #1291
    Videó? :) Az mi? Nekem éjfélkor a fejem felett ment el az egyik Galaxy :) Majdnem rámomlott a ház :)
  • Molnibalage
    #1290
    Van arról egy pár mp-sem, de nem onnan. Ott nem is találpok XB-70-ről videot.
  • Weaver
    #1289
    Megnéztem, tényleg jó! Nem senkik ezek a francia srácok! Az XB70-ről készültet is tudom ajánlani, elképesztő az a madár!
  • Weaver
    #1288
    Üdv neked is! Ha már ilyen szépen összejöttünk nem lenne kedvetek multiban is kipróbálni az AF-ot?
  • Gundark
    #1287
    Nos valóban vannak bosszantó dolgok benne. De az összkép az kiváló. Én még várom az FF4et :)
  • L Viper #1286
    Köszi a válaszokat srácok, tényleg eszméletlen jó a Falconban a Campaign generátor, ezért szerettem már Ősidők óta :) Nomeg a rádió forgalmazás sem piskóta.
    A Flanker 2.5-öt is sokat nyomtam, de pont ezeket hiányoltam belőle. A Lock on is jó, de csinálhattak volna benne valami komolyab campaign-t, nem csak ilyen sablon küldetéseket. Meg a gépigénye sem semmi :)
    Molnibalage-nak üzenem: Az US Navy fighters(marine fighters verziója) az még anno DOS alatt nagy kedvencem volt, még küldetéseket is fabrikáltam hozzá. De abban sajnos nincsennek videók ( kissé lebutított verzió ) sajna xp alatt már nem lehet futtatni ezeket a DOS-os remekműveket, a Dosbox progi kevés nekik :)
  • Razgon
    #1285
    Van más új ember is a klubban..! Nemrégiben kaptam kölcsön az AF-et (nézmá' meg én hülye vagyok hozzá mondta a tulaj..) azóta sem játszom mással. Néha vannak idegesítő dolgai, de azért imádom. Az FF3-al is próbálkoztam, jó lenne a leírás a cockpitekhez, én is megköszönném!
  • Weaver
    #1284
    Üdv a klubban!
  • Molnibalage
    #1283
    Nos a Cobrát én nem terszem fel, mert csak baj van vele. Még az 1.1-et se rakom fel.

    A kabinokat többféleképpen lehet felrakni. Valahol csak az art/ckpart-be kell létrehozni egy könyvtárat és bemásolni oda a file-kat. (CockpitList.txt-ben megtalálod, hogy milyen neveken kell elnevezni egyes típusokét)

    De amihez van exe-s install file annak jelöld ki a falcon könytárat és az F4Patch könytárba telepít cuccokat. Ilyen van F-18, MIG-29, SU-27, F-111 gépeknél. Lehet, hogy több is, de fejből erre emlékszem. Ha ezek megvannak akkor az F4Patch progival (BMS cofing edior asszem alapból az ikonja) csinálsz egy olyat, hogy expand akkor kérdez ezt-azt. Válaszolj értelemszerűen. Ha sijkerült akkor meglátod a kiválasztható sorokban az aktíválható kabinokat.

    Hétévgén lesz végre már egy kis időm, majd ponotsan leírom, hogy melyik milyen és hogyan.
  • L Viper #1282
    Pár napja bogarászom ezt a fórumot, szerintem is tök jó Freefalcon3.

    Leszedtem az oldalukról egy csomó cuccot, sokat jojózgattam rajtuk, de mindegyikben volt valami prücök. A Cobrás-ban jó hogy lehet variálni az időjárást, de nálam az éjszakai 2D-s cockpit vacakol. Segítene valaki, hogyan kell pl F18-hoz, F15-höz, stb. 2D-s és 3D-s cockpitokat felrakni ? Az f18-nál a 3d-s az alapból benne van, az tetszett.

    Jó az Allied force is, de szerintem a Freefalcon szebb. Lehet hogy az AF-ben több az épület, de az új texturáknál néhány elég kockás, pixeles. És kivették belőle a más repülhető típusok lehetőségeit. De azért rengeteg benne a pozitívum is, kénytelen vagyok mind a kettő verziót a gépen hagyni :)

    Sziasztok, várom a segítséget a többi cockpit beállításhoz, jó repkedést!
  • L Viper #1281
    Szasztok, örömmel látom hogy vannak még Falcon4 rajongók :)
  • Molnibalage
    #1280
    Sakcok a www.patricksaviation.com-ról szedjétek le a French in Flight.avi videot.Fasza nagyon. 2:30-tól vannak benne finom dolgok, de az egész jó!
  • Molnibalage
    #1279
    Sakcok! Nincs meg valakinek a US NAVY Fighters ('95-ből) vagy JANE'S US NAVY Fighters ('97)??
    Vannak benne fasza kis video-k igen sok gépről. Onnan jutott eszembe, hogy a www.patricksaviation -ról egyik leszedett video abból lett kiszedve van és csak most vettem észre. (a kommentátor jellegzetes hangjáról...)

    F-14 Tomcat Mini-Documentary.wmv néven fut.

    (Tudom, hogy nem ide tartozik, de itt vannak ehhez közeli emberek.)
  • Molnibalage
    #1278
    Na ezt nem értem, mert alapból ha nem piszkálsz semmit akkor onnan fogy.
    Ha vészleoldással szabadulsz meg tőlük, akkor te is láthatod, hogy a belső kb. 7200 lbs megmarad.
  • Pzolika
    #1277
    SZIASZTOK

    CSak 1 kérdés

    Falcon 4
    A szárnyon lévő póttankból nemtudom elhasználni az üzemanyagot,ha lenne kedves valaki segíteni hogy hogy kell használni az üzemanyagkapcsolót(hogyan merre??)mert 1 x rűen nembírom megfejteni.

    Előre is köszi :):)
  • Molnibalage
    #1276
    Aért gondoltam FF3-ra, mert F-16 F-16 ellen egy kicsit uncsi és hasztalan. Na de egy F-15 vs. MIG-29 vagy F-15 vs. SZU-27 vagy egyéb jó kis típusokkal és az IR a rakéták sem olyan gyilkosak...
  • Weaver
    #1275
    Hmm. A napokban töröltem le az FF3-at. Sok gondom volt vele. AF-ben még most sem lenne érdemes megpróbálni a dogfight-ot? Egyébként szívesebben mennék figter sweep-et. Mondjuk hárman vagy négyen. De jó lenne egy preplan CAS is!
    Ma délután?
  • Molnibalage
    #1274
    Skacok ,valaki nem játszana FF3-at? Fasza kis dogfightot lehetne egymás ellen nyomni.
  • Weaver
    #1273
    HI! Remélem egész heti lustálkodás után a hétvégén összehozunk pár jó kis missiont! Üdv!
  • Molnibalage
    #1272
    Miért ne?
  • Weaver
    #1271
    Hello! Ma este volna kedve valakinek repülni egyet?
  • f2d
    #1270
    Foxtrott Uniform=rókabőr, csak vicc volt, de nem lehetett kihagyni.
  • neuro
    #1269
    A rádióüzenetek közül a "Foxrott Uniform" és a "Noooooooo" mit jelent? :))
  • Molnibalage
    #1268
    Na, ha vége a vizsgaidőszaknak akkor írok egy kis kiegészítést a kézikönyvhöz, mert egy-két apróság kimaradt és van benne néhány apróbb hiba. Esetleg, ha van rá igény, akkor megcsinálhatom a leggyakrabban elhangzó rádióüzenetek fordítását és újabb tapasztalatimat a rakéták előli kitérésről és a zavarás hatékonyságáról.
  • Molnibalage
    #1267
    Nos, úgy tűnik találtam egy bugot a játékban multiban. Az RWR csak sípol, de legtöbb esetben nem jelezi a légvédelem általi rakétaindítást. Tök üres a kijelző, SŐT még a 7-est lenyomva sincs incoming missile nézet.

    Meg van egy aapróbb. Hiába állíto át a BINGO fuel értéket ,akkor is 1500lbs-nél jelez.