52965
  • L Viper #1346
    Hát igen...Felraktam, szépek lettek a textúrák de a felhők 2d-sek maradtak. A menü is a régi superpak-os volt, nem az a gyönyörű, mint a képeken. Ott valami verziószám is látszik (mármint a képen amin a szép menü van), 2.7.1.8 az OCI-t felrakva nem láttam verziószámot.
    Nekem jól futott a grafikus "feljavulás után is".
    Felraktam a BMS 2.0-át, a radar fix-et, meg ami ott van a BMS-hez kiadott javítás az OCI-hoz (SP4.2 BMS data)
    Lett szép időjárás, verziószám, természetesen a menü lecserélődött a BMS-ére.
    Két bug, ami eddig idegesített megmaradt ugyanúgy.
    1. Take off gyakorlásnál a kifutó szélén szetcseszi a piros jelzőfényeket,
    krisz-kraszos csúnya lett.
    2. Szintén itt: a guruló melletti leálló villog, bugzik a textúrája. Több
    reptérnél is láttam.

    Nem tudom a fent lévő képeken miért olyan a menü, meg leírhattak volna valami bővebb infot is :(
    Még próbálgatok. Ja a hangárok is tök jók :)
  • Molnibalage
    #1345
    Tényleg yönyörű. A menu is olyan lesz, mint a screeneken?

    Ja BaZT_-_SRTM_Korea_v1.5.rar ez hasonló szépségűre varázsolja Korea-t, de csak egyszer próbáltam még vagy 1,5 éve , mert nagyon combos gép kell hozzá.

    OCI után kell BM 2.0 ?
  • L Viper #1344
    Szasztok! Én felraktam az SP4.2_OCI-t, hát a táj az eléggé megváltozott, szebb lett. Az időjárás, felhőzet még mindig a régi superpak-os. Több időm nem volt még, fel kéne rakni hozzá a BMS-t , meg ahhoz a javításokat is.
    Ezen az oldalon sok minden van : http://www.openfalcon.org
    download-patch, ott lesznek.
    De érdemes megnézni a Screeneket is.
    A telepítés után eléggé "felhízott a texture.zip tartalma, amit ki lehet csenni és valószínűleg jó a freefalconhoz is.
  • Molnibalage
    #1343
    Huh. Aszt hittem ennél bonyásabb lesz. Kösz.

    Éppen most írom ki egy DVD-ra az összes FF és SP cucost meg kabint amim van és érdemes megtartani. 1,5 GIGA :)
  • repvez
    #1342
    itt egy fullos leirás,de ez még az OCI megjelenése elöti állapot.Aszem most alap F4+1.08US+SP4.2OCI+BMS2.0
    SP4.2 telepités
  • Molnibalage
    #1341
    Vazzeg ez tényleg jó. Jártam már itt csak olyan rég, hogy már rég elfelejtettem. Kösz a linket!

    Értesz az SP4-hez is? Mert én régen csak az alap SP4-ig mentem el FF2-vel kombózva. BMS-sel a legutolsó SP42_OCI.zip-val hogy kell? Ez a 250MB-os cucc.

    De van még Sp4.1 Update.exe [7,9 MB],SP4.1aUnofficialUpdate.exe [7,7MB],SP4.1BMSdataV1.4.exe [1,5 MB], Sp4.2_BMS_DATA_v1.0.exe [3,5MB] és SP4.2_Hi-res.exe [114,2MB].

    Gnodolom ezek közül a 250-es és 114,2 a lényeg De nem tudom...
  • repvez
    #1340
    Itt meg minden megtalálhato ami A freefalkon vagy a superpack telepitéshez kell.
    Itt vannak területek is köztuk az izraeli.
    Bár nem tudom hogy mindegyik link él e még.Területek még a freefalcon.com-on is letölthetök.http://www.paveway.net/
  • repvez
    #1339
    Bocs az elözö link rossz aki tudja törölje.
    Ez a jo link :f-14RIO
  • repvez
    #1338
    Ha minden igaz akkor ezen a linken:f14
  • Molnibalage
    #1337
    Nincs meg van valakinek az Izraeli helyszín? Kéne nagyon..
  • Molnibalage
    #1336
    Hol van a szép F-14 kabnin? Nem találom.
  • 42nd Intruder
    #1335
    Sajna nincs bankkártyám.. :) Meg most nekem a AF-van erre meg FF4 nem nagyon megy föl... Na mind1 akkor marad itt a Falcon, de nagy átlagban a Lock ON :)
  • repvez
    #1334
    vagy még inen lehet hasznos dolgokat beszerezni.
    Van itt egy szép f-14-es kabin elsö, hátso.
    http://www.falcon5.nl/
  • repvez
    #1333
    Ezt is érdemes lenne megnézni valakinek aki ért angolul én ha jol vettem ki a focimböl akkor itt le van irva hogyan lehet másik területet betenni az AF-be
    f4AF theater
  • Molnibalage
    #1332
    Nekem még beta 2..... Közös rendelés? Még mindig senki? Vagy várjuk meg FF4-et. Elvielg augsztusra ígérték.
  • 42nd Intruder
    #1331
    Ami megvan neked azt honnan lehet leszedni? Mert amit én találtam az csak olyan beta 3 még 2003-ból, szóval...
  • Molnibalage
    #1330
    Uh. Mégse. Az enyém nem olyan szép és közel sem áll 36 db-ból. De, ha valakinek van hitelkártyája hozzá én szívesen beszállok egy közös rendelésbe.
  • Molnibalage
    #1329
    Nekem meg van.
  • 42nd Intruder
    #1328
    Nincs meg valakinek van valami elfogadható F-15E kabinja? Kb olyan jó lenne mint a cockpits.nl-en van :D
  • Molnibalage
    #1327
    Hát egyenlőre CSAK AF volt hálóban. FF3-nál meg nem számít, hogy kinek milyen kabin van feltéve, mert csak a hostolótól csak az adadtokat kpeja meg a repcsik és minden más helyéről. A kinézetet azt a saját gépedről szedi le. (szerintem)
    FF3-nál összevissza két file-t kell felrakni. Ezt nem nehéz egyezetetni....

    Azért erőltetem az FF3-at mert szinte minden gépenek élvezehetőbb repmodellje van, mint az F-16-nak. (én nem kell programzoni a chaff/falre szórást, gombnyomásra megy)Szebb is és az IR rakétákkal is élvezhető lehet a légiharc.
    (furballban)
  • Weaver
    #1326
    Szisztok! Lassan jó lenne eldönteni, hogy melyik Falconnal, milyen konfigban kellene repülni, mert így az életben nem fogunk együtt repkedni! Az mind szép és jó, hogy lehet mindenfélével kísérletezni, de engen pl. nem érdekel, hogy milyen a kabin, van-e textúra a gépen, vagy nincs! Én elsősorban repülni szeretnék, de nem ostoba AI wingmannel, akinek nem tudom rendesen elmagyarázni, hogy mit akarok! Szóval jó lenne, ha sikerülne végre tető alá hozni ezt a dolgot és a repülésre lehetne koncentrálni!!! Üdv!
  • Molnibalage
    #1325
    Figyu ha sikerült egy életképes SP4 feltelípés neked akkor megírnád? Nincs kedvem szöszölni vele.
  • L Viper #1324
    Na itt egy link, ahol bőven le van írva az egész superpak4 történet.
    http://www.geocities.com/kamox/
  • L Viper #1323
    Hát igen, bug-ba botlottam bőven én is.Telepítgettem én már szegény Falcon4-et
    annyiszor a gépre, hogy az csuda :)
    Ezért is írtam kissé lentebb, hogy tanácstalan vagyok. Gondolom már te is végigbogarásztad a témát és túl vagy pár telepítésen. De dugig van a net angol nyelvű fórumokkal is és abból sem lesz igazán okosabb az ember.
    Az általad leírt séma legalább már le lett tesztelve és talán az a legstabilabb.( FF3+hotfix1n2...stb )
  • Molnibalage
    #1322
    Asszem én próbáltam a SP4.2-tőt de semmi különös nem volt. Ráadásul nálam van valai bug. Akárhányszor felrobbanna a gépem játék egyszerűen kilépett SP alatt.
    (90%-ban)

    Majd hétvégén lehet, hogy telepítgetek. Sajan nem megy az SP4.2 FF3-mal csak BMS-sek. Az meg nagyon bugos.(kell hozzá radarfix is)
  • L Viper #1321
    Nézegettem infókat erről a dologról.
    Az FF3 telepítő exe az 2005.01.05-ös
    az FF3 3.1-é pedig 2005.03.01-es.
    Ez az sp4.2 oci pedig 2005 novemberben jött ki.
    Szerintem megnézem, megér egy próbálkozást.
  • L Viper #1320
    Persze, tudom hogy még az FF3 előtti időszak a Superpak.
    Arra gondoltam, hogy van ott egy one click installer: SP4.2 OCI nevű (250 mb asszem. Ha megnézed a download szekcióba, akkor van ott valami ami felcsigázta a fantáziámat: highres addon Sp4.2 is bele van építve. Ha a screenshotokat megnézed akkor sokkal szebb és részletgazdagabb a táj, mint az eredeti falcon textúrákkal. Olyan mint az AF-hez pénzért leszedhető tájtextúrák, csak ez ingyenes.
  • Molnibalage
    #1319
    Az amit ott látsz az már mind elavult gyakorlatilag. Ez még az FF3 előtti dolgok kusza halamza idején volt amikor SP-re kellett BMS-t rakni. Nem volt sikeres, ezért lett FF3 one click installer.

    Az időjárás mindig naposan indul, de aztán változik. Nekem Koreában volt olyan időjárás, hogy 500 láb környékén volt a felhőalap és esett, mint állat. Persze csak az északi oldalon...
  • L Viper #1318
    Találtam egy jó oldalt, elég sok érdekes dolog van ott a Falconhoz.
    Nem ismeri valaki? Érdemes vajon kipróbálni? Lehet jobb mint az FF3.
    Nagyon klassz Screenshot-ok vannak.
    Kész káosz van már bennem Falcon4 téren, melyik lehet a jobb ? :)
    itt a link:
    http://www.openfalcon.org
  • L Viper #1317
    Én biztos, hogy kipróbálom a kabinokat, mert szeretem az FF3-at, csak még le kéne szedegetnem a kabinokat.
    Meg nyár van és kicsit kevesebb idő jut a gépre.
    Kérdés: ha így rakok fel mindent, akkor lesz valami időjárás is az FF3 campaignban, vagy még mindig napsütés bárányfelhőkkel ?
    A régi Superpakban generált időjárást campaign-hoz, igaz elég ronda volt. Lapfelhők, meg az eső effekt is elég csúnya volt.
    Ha a Cobra patchat raktam fel akkor lehetett ugyan állítgatni, de nekem campaignban ugyanúgy minden kezdéskor csak az alap időjárást adta. Ha előtte nem állítottam máshogy.
  • Molnibalage
    #1316
    Hát ehhez nem értek. Még mindig senki FF3-ban? Akkor legalább próbáljátok ki az F-18A és F-18C típusokat. Aztán az F-18E vagy F. Hogy mekkora szar az utóbbi két modell. A MIG-29, SZU-27 és de főleg F-15A F-18A és F-18C típusok modellje sokkal élvezhetőbb, mint a többié. Lehet jól "túlhúzni" őket.
  • repvez
    #1315
    Valaki segitene hogyan kell ezt a progit használni?Nekem valahogy nem sikerül beolvastatni a logbookot.falconlog
  • Seaweed
    #1314
    De ha a Mig-23M/MF "oktato valtozatat" akarod jelolni akkor meg Mig-23UM a helyes megjeloles!
  • Seaweed
    #1313
    MFU?! Ez valami sajat gyartmany?! Ez egy Mig-23UB kabinja. (Az airliners.net-en is ez van a kep ala irva...)
    (Nem letezik olyan hogy Mig-23MFU!)
  • f2d
    #1312
    Ez lenne az. Egy Mig-23MFU Flogger

  • f2d
    #1311
    Köszi a képeket Seaweednek és Molnibalagenek is.
    A játéból kivett cockpit egy Mig-23MFU első kabinja, legalábbis arra nagyon hasonlít. Az Airliners-en van fent egy fotó azon egy szürke műszerfalas MFU van lefényképezve, majdnem ugyanaz mint a játékban lévő (Iliya Morozov fotója).
  • Molnibalage
    #1310
    Mikor játszik már valaki hálóban FF3-at? Nagyon fasza egymás elleni dogfigtot lehetne tolni...
  • Molnibalage
    #1309
    Mondjuk azt kihagytam, hogy a játék úgy lett megírva, hogy 1 MFD-nek legalább látszania kell. valóságban a MIG-23-as radarképe a HUD-ra van vetítva. Itt ez azt jeleni, hogy az egyik MFD képe a HUD-on van. Át kell váltai, úgy hogy az egyik MFD off legyen és a másikon legyen a radar. Akkor már élvezehető.
  • L Viper #1308
    Köszi, asszem így már könnyebb elindulni, ennyi linkkel. Volt egy pár amit már látogattam. Leszedegetem őket.
  • Molnibalage
    #1307
    http://www.simradar.com/File/Falcon_4_0/index.html