52965
  • L Viper #1506
    Ne feledkezzünk meg a szintén Microprose remekművéről, a Dogfight-ról sem. Bár abban a szimuláció kissé le volt egyszerűsítve, de a hangulat és a korok légiharcai kimagaslóak voltak.
    És anno még nyomtuk soros kábelen hálózatban is.
  • Seaweed
    #1505
    Nah ha mar enyire belelendultetek:

    Szimmuzeum

    Aztan ha meg mindig porogtok irjatok leirast azokhoz amihez nincs vagy epp nincs is listaban! Mi meg jol kirakjuk (termeszetesen a szerzo kiemelesevel az iras vegen!)

  • L Viper #1504
    Hú, látom elkapott mindenkit a nosztalgiázás. Tényleg király szimcsiket soroltatok fel. Szép idők voltak azok az ősi DOS-os évek is.
    Az 1942 Pacicific Air War is jó volt (Microprose).
    De az EF2000-ret se hagyjuk ki.
    Néha még előszedem, de már kell hozzá CPU killer, mert kicsit rohan benne az idő :)
  • Gundark
    #1503
    Bizony ez az őskor :) Nekem még beugrik a dinamix is, ők csinálták az első és igazi Vörös Bárót. Az is mekkora játék volt :) Bár nekem az örök szim az F19 Stealth Fighter marad. Kalandos volt leszállni a nagy kelet-európai éjszakában egy földnyelvre a hidegháború idején, és titkosügynököket hozni vinni :)) Bucser emlékszel a lokkon körüli cirkuszra? Mennyit tologatták azt is :)) Aztán jól belelkesültünk hogy már csak egy hónap és.. :)) A végén már ember nem volt aki elhitte hogy megjelenik :))
  • repvez
    #1502
    Egy kicsit probálgattam a rampstartot meg kiprobáltam hogy lehet-e hajtömű inditás nélkül akksirol leellenörizni az elektromos rendszereket,de ugy nem kapcsolodott fel a HUD az MFD csak a lámpák világitottak.(vagy csak valamit elrontottam).Pedig jo lenne ha lehetne száraz repelötti ellenörzést végezni.Igy szép nyugisan végiglehetne probálni a beállitásokat.
  • f2d
    #1501
    Az SSI nevében benne van, hogy ők mire utaztak: stratégia legfőképp. Persze azért jó kis szimeket is kiadtak. Én csak a (szerintem) két nagy őst említettem, akik anno ontották a jobbnál jobb szimulátorokat.
  • Bucser
    #1500
    meg volt ott egy SSI is azért valamint egy orosz csapat nem is tudom mi a nevük de csináltak egy Flanker-t egy Flanker 2.0-át egy nagy patchet hozzá (Flanker 2.5) meg valami szar Lock On-t

    Szóval nem csak nyugaton születtek szimek:)
  • kiskorúbézoltán #1499
    Ilyen szempontból a LOMAC+FC is az ...
  • Gundark
    #1498
    Jaja :) F15 III :) textúrázott talaj :) Mekkora áttörés volt :) Senkinek a gépén nem ment rendesen :))
  • f2d
    #1497
    A Digital Integration és a MicroProse volt régen az a két cég akik elkezdtek komolyabb szimulátorokkal foglalkozni. Mondhatni, hogy a mai irányvonal úttörőinek lehet őket tekinteni. Mivel ezek a simek már komplikáltságuk és összetettségük miatt kikerültek a populáris piac érdeklődési köréből a két cég a mai napra teljesen el is tünt. (Ne feledkezzünk meg a Graphic Simulations-ról sem, spec én nagyon komáltam a Hornet 3.0 és a Koreát. Ja és a Falcon4 AF-nak ő a kiadója.)
  • neuro
    #1496
    úgy néz ki nekem is csak 8 után lesz jó (már ha addig befejezem a munkát) - ha végeztem megyek msn-re
  • Weaver
    #1495
    Sajna csak este 8-után, ha megfelel. Fent leszek MSN-en, gyere be és mehetünk!
  • Gundark
    #1494
    Sajna a gunship! volt a példája annak hogy hogy nem kell heloszimet csinálni :) Aztán volt még olyan hogy Longbow Apache a Jane's-től. :) A hind örök szerelmem marad. Milyen romantikus volt a gyalogságot géppuskázni :) Bár most a terrorista besorolást kapnám mert némely esetben ez a gyalogság amerikai volt :)) Csakhát ugye a DI a Janessel való cirkusz óta nem csinál pcre semmit. Vagy beleolvadt a Titusba? Már nem emlékszem csak a super hornetes cirkuszukra. Mondjuk a DI superhornetje is király volt. Akkor. De azt azóta sem csinálták meg hogy emberek mászkáltak a fedélzeten mint abban.
  • neuro
    #1493
    ok én benne vagyok. hány órától érsz rá?
  • Weaver
    #1492
    Hoppá! Ez mellé ment! Eredetileg Neuro-nak szántam az üzenetet!
  • Weaver
    #1491
    Este kerülünk egyet AF-el? Múltkor már egészen kezdett a dolog hasonlítani arra amit mindig is el szerettem volna érni egy repszimmel! Ha rendbetesszük a kommunikációt szerintem nagyon frankó mission-ket repülhetünk! Nem kell a dolgot túlkomplikálni, úgy elmarad a repülés öröme! Üdv!
  • f2d
    #1490
    Ugye hogy milyen jók. Bár én már egy jóideje nem röpködök semmivel, de e két helo sim anno nagyon a kedvencem volt. Emlékszem amikor beharangozta a MicroProse, hogy a Gunship!-pal kompatibilis lesz az M1 Tank Platton III, akkor neki álltam gykorolni, hogy minél jobban kiismerjem a helo-k taktikáját, fegyverzetét. A Hind-ről meg azthiszem, hogy nem kell mondanom semmit, a maga korában messze messze felülmúlt minden szimet, ezzel akkor mindeniki egyetértett.
  • neuro
    #1489
    és mennyit játszottál vele? 5 percet? (se)
  • kiskorúbézoltán #1488
    Én nyomtm pár évog mind a kettőt (időnként még ma is előszedem) de ilyet még nem láttam) . BMP-2 , 30as gépágyúval , 2km-ről az igen , de gpuval ?! Nem is láttam , hogy azzal lövöldöznének .
  • repvez
    #1487
    most néztem a fighter ops honlapját.És nem lettem boldog töle a forumon azt irják hogy 100$-ba fog kerülni,de a javitások és az addonok ingyenesek lesznek.Egyébként tényleg kiváncsi vagyok hogy min fog elmenni mert csak a katapult ulés olyan részletes mint némely simulátorba az egész gép(vagy lehet csak azért mert sokat fogjuk látni müködés közbe )
  • f2d
    #1486
    Melyiknél?
  • Razgon
    #1485
    A Comanche-Hokum-ot nem próbáltam, de gondolom hasonló.
  • Razgon
    #1484
    BMP lelőtt 6km-ről géppuskával.... A billentyűzetet nem lehet konfigurálni, még megnézni sem, hogy mi mire van állítva.... LOL.
  • f2d
    #1483
    Hind a király.
    Nekem a Gunship! is tetszik, ugye az is MicroProse.
  • f2d
    #1482
    Hát ezekközül a thunder-works munkája a legigéretesebb. Az látszik, hogy ők nem a pénzre mennek, ugyanis a korszak ahol játszódik a játék, és a géptípusok amikkel repülni lehet nem igazán tartoznak a sláger kategóriába. Nekem kimondottan szimpi a project-jük.
    A fighterops nekem egy kicsit "amerikai" játéknak tűnik, azaz szép grafika, gagyi szimuláció, de lehet, hogy tévedek.
  • Razgon
    #1481
    Az Apache-Havoc? Viccelsz? A legrosszabb, legidegesítőbb helikopteres játék, amellyel valaha játszottam. Hajtépős, komolyan.
  • neuro
    #1480
    enemy engaged apache-havoc és comanche-hokum
    valószínűleg a legjobb pc-s helikopter szimulátor

    http://helosim.com/review_eech.htm
  • Molnibalage
    #1479
    Mi az a EECH? Futtatható még? Honnan lehet szerválni?

    Az UH-1 szim meg azért nem tetszett, mert már a Bink video-n futó "demo"-t se tudta vinni a gépem, pedig csak egy video.(és egyáltalán nem volt a grafikában semmi extra) Milyen lesz játék akkor? (Bár még tuti optimalizálatlan az egész..)
  • Gundark
    #1478
    Hát lehet hogy nem nagy szám de az EECH óta nincs rendes heliszim :) Na jó voltak a SaR-ek de abban mégsem lehet lőni :)) De viszont kellemes volt a modelljük. Régi szép idők, mikor a Sea Kinggel leestem a kórház helipadjáról :))
  • neuro
    #1477
    nem jó neked semmi :))
  • kiskorúbézoltán #1476
    SoW->Olegék új WWII-ese
    WoV->heli Vietnámban
    BS->heli LockOn kieg
  • Molnibalage
    #1475
    Egyébként mi az a másik kettő? A vietnamos az nem egy UH-1 szim? Mert abból láttam egy video-t de nem tűnt nagy számnak.
  • Gundark
    #1474
    Azt hiszik hogy könnyebb mert "régi" :) Ami meg a SoW meg WoV-ot illeti én már várom őket :) A falcon 5 öt ki fejleszti? A Lead Pursuit? Van róla valami kép vagy infó hogy mit akarnak kihozni belőle? Vagy még mindig a 98as enginet töcskölik?
  • Molnibalage
    #1473
    Már jövőre? Miket hallok! Az nagyon zsír lenne.
  • neuro
    #1472
    ezeket mind amatőrök fejlesztik, nem meglepő hogy nem lesz belőlük semmi...

    ami várható hamarosan az a Storm of War, a Whirlwind of Vietnam talán még a Black Shark, esetleg jövőre a "Falcon5"
  • Molnibalage
    #1471
    Pedig szerintem az IL-2 széria sokkal nehezebb, mint az újak. A Sturmovikban már egy felszállás is sikerélmény...
    (persze le is lehet butítani, de úgy meg nem az igazi)

    Aztán az IL-2-ben még meg se próbálkoztam, hogy én állítgasssma a hűtőt, a propellert meg a keveréket. Igazság szernit nem is játszom vele...
  • Gundark
    #1470
    Tudod jól hogy a repszimekben nincs nagy pénz. Olegéknak is azért tudott beütni a bolt mert második világháborús, és az annyit jelent a piac nyelvén "hogy gyó eccerű osztá röpdösünk meg lelőjjük a ellenséget" Egy modern szimben már a kabintól megijednek :)
  • Molnibalage
    #1469
    Hát gyrekek ez kicsit égő. Úgy tűnik már senkinek se akarózik kiadni egy nyamvadt repszimet se...

    http://www.thunder-works.com/ (erről már van mozgókép is)

    http://www.fighterops.com (erről csak screeshot, tényleg gyönyörű de mi kell majd hozzá???? És minek ilyne részletesen??? REPMODELL kell nem grafika..)

    http://www.combat-helo.com/
    (Egy éve ez még normális honlap volt, de ezt is 2002 (!) óta fejlesztik.)

  • Seaweed
    #1468
    Nem hasznaltam meg soha...csak tudom hogy ez erre van elvileg.
  • Molnibalage
    #1467
    Köszi, de sajnos nem értem. Bemásolom a linket oda ahova írja és get linket nyomok, frissít és nem történik semmi? Részleteznéd a gyengébbek kedvéért? :)