52965
  • Gundark
    #1666
    Az FF3mmal szünt meg a tánc ha jól emlékszem :) Felteszed és kész :) Én minden mást utána szoktam, ötletszerű sorrendben. Kivéve a kobrát mert az kicsit túlzásokba esik :) Repültem egy BARCAP-et, gépet még csak nem is láttam, de annyira boldog lett hogy kaptam egy ezüst csillagot :))

    Balázs :
    Működik? Ha igen akkor kipróbálnám én is.
  • repvez
    #1665
    Valaki le tudná irni hogyan kell normálisan feltenni a FF3-at?Mert én a hivatalos oldalrol leszedtem a legutolso telepitési utmutatot(aragorn install guide v6.7), hogy mi után mit kell felvenni,de csak odáig megy hogy elindul a játék kiválasztok valamilyen küldit és mikor a betöltökép után elindulna a játék akkor hibát ir ki, hogy a falcon4SP.exe hibát észlelt ezért leáll.Majd holnapután irok egy részletes listát hogy mik vannak meg amit fel kéne tenni.
  • Molnibalage
    #1664
    Nos, újrakezdet a mod-ot. Most gyakaban fogom ellenőrizni, hogy stabil-e. A repcsik már megvannak, jöhetnek a földi csapatok. Valszeg ott volt gond. Most kicsit óvatosabb leszek. Eddig működik a dolog.
  • Molnibalage
    #1663
    Azok felé akiknek elküldtem a a mod-ot lenne egy kérésem. Indítástok el a hadjáratot és gyorsítsátok be az időt maxra és várjátok, hogy eléri -e az idő 1.nap 06:06:00 -át, mert málam akkor kilép. Ez pomt akkor vann. amikor a statisztika frissítené az erőviszonyokat. Egyelőre fogalmam sincs mi lehet a gond.
  • repvez
    #1662
    nekem jöhet mind a kettö.
    repvez kukac gmail pont com-ra
  • Molnibalage
    #1661
    Nos, Weaver kipróbálta és működik a mod! Mégvalaki?
  • gszaloki
    #1660
    Sziasztok!

    Nem tűntem el, csak nagyon sok melóm volt az elmúlt időszakban, de a fórumot - mikor volt időm - szorgalmasan olvasgattam. Az F4AFmanualHUN fordítás is sajnos a sok meló áldozata lett, még csak a 100. oldalnál tartok. Molnibalage észrevételeit is beletettem. :-))) Kinek küldhetem?
  • Molnibalage
    #1659
    Na skacok, a mod kb. 90%-ban kész. Lehet tesztelni. Én most repültem egyet egy 4 gépes F-5 kötelékkel. Kurva jó volt.

    Bombákat én már leoldottam a kísérők még csak kb. a felét. AWACS beszól, gépek gyünnek. Mentük mi is. 4 SZU-25 volt. Az egyiket két AIM-9P vel leszedtem. (Mindkettő talált, elég ritka.) Kísérők is beszálltak ,csak hirtelen felbukkant felettünk egy Q-5 ös kötelék egyik mellettem lezúgva szedte le az egyik kísérőmet én meg azonmód utánránottam és egy bukfenc közben gépágyúval ledurrantottam az égről. Egyik kísérő még leszedett egy Q-5 -öt ha jól láttam aztán BINGO fuel miatt olajra léptük. Év alamit nagyon eltrafálhattam, mert 52 földi egységet lőttem ki. Jött is az Air Medal. Lehet, hogy túl sűrűn vannak már a földi egységek. Kicsit széjjelhúzom őket. A front felett 3000 láb alatt repülni most már tényleg húzós. Nagy élmény, próbáljátok ki!
  • Molnibalage
    #1658
    Nos az északiak elvileg készen vannak, most jönnek a déliek, de azok elvileg hamar meglesznek.

    Egyedüli probláma a gyalogosok modellezése. Mennyit jelenthet az 1xM16 vagy 1XAK47? Sebaj. Tettem ki bőven. Van kb. 100 infanry battalion AK-47-es ből és kb feleannyi M-16 a déli oldalon. Az arány megvan. Eltávoltítottam pár olyan eszközt ami nem volt '83 környékén. pl.: Avanger (Stinger a Humvee -n)

    Az oroszokhoz teszek be MIG-23, MIG-31, TU-16 típusokat. A többinek nincs érteleme a hatótáv miatt. (MIG-23-as ok nem az orosz bázison lesznek, hanem a legészakibb koreai reptereken és a kínai vadászok is így lesznek megcsinálva, de a bombázók nem) Orosz földi erők nem lesznek csak légvédelem otthon. Kínaiakból azért testzek be ezt-azt.
  • Weaver
    #1657
    Ha lehet én szívesen kipróbálnám! Elküldöm privátban a mailt ahova lehetne küldeni. Előre is köszi!
  • Molnibalage
    #1656
    Hja, csak egy darab doksiba kéne összetenni...
  • repvez
    #1655
    Igen az a forditás kéne,de nem sürgös csak kérdeztem,mert gondolkodtam rajta hogy a metamorpho segitségével egy nyers forditást csinálni belöle majd abbol már ki lehet következtetni hogy miröl van szo igy azok is tudnának segiteni a forditásban akik az angolhoz nem de a játékhoz egy kicsit értenek.
    A haderő az nem gond megvan 3db kivételével az összes topgun/aranysas és a haditechnika legalább 6 évfolyama is +az internet :).metamorpho
  • Molnibalage
    #1654
    Az 1:1-ben fordítás kéne? Azóta sem jelentkezett, de megvan elrakva mailban a cucc, így a címe is megvan a srácnak. Majd pár hónap múlva megkérdezem, hogy hol tart. :)

    Magyar címen lehetne egy félhipotetikus hadjárat '93 táján. Az agresszív szerb rezsim betámad a környéken vagy valami hasonló. Nekünk lenne akkor még MIG-21,23,29 és SZU-22. Egy idő után meg beszállna a NATO/ENSZ és segítenének.
    Aztán jöhetnek képbe még a környező országok is. Lehetőség az van...
    Nagyon sok info kéne a környező országok haderejéről.

  • repvez
    #1653
    Én voltam az az elvetemült :)
    Talán az europai jobb lenne ott nagyobb a zsárazfoldi rész igy nem kell olyan messzire repkedni egy bevetés alatt,csak ott ki legyen a feketebárány akit le kell gyözni?Mert a balkánon meg lehetne csinálni a '94-es koszovoi akciot.Taszárrol indulo gépekkel.
    Egyébként johet a leirás.
    Nemtudom hogy mennyire haladt azota a manualal az a srác amit egyszer küldtél,de azt is elküldhetnéd mégegyszer mert ujratelepitésnél letörlödött.
  • Molnibalage
    #1652
    Bocs, hogy bombázom a topcikot, de újabb dolgokra rájöttem. Már azt is tudom befolyásolni, hogy meddig tartson egy hadjárat és mikor lépjenek be a küzdőfelek.

    Valaki említette, hogy szeretne egy magyar hadjáratot. Nos melyik térképen? Az Europe-on vagy Balkánon? Az utóbbit még soha nem tettem fel FF3 alá, de megnézhatem azt is. Ha tényleg akarjátok, akkor leírom, hogy hogyan kell használni a szerkesztőket és csinálhatjuk többen is.

    A mod magyon halad. Észak-korea szinte már teljesen kész.
  • Molnibalage
    #1651
    Kösz, ezeket én is ismertem, nem is kellenek, mert a térképet, mnit tájat buherálják, ahhoz én meg hozzá sem nyúlok. Asszm én is innen szedtem le amit kellett.

    Más. A www.openfalcon.org csak nekem nem jön be? Ezt vágja a képembe:

    "You don't have permission to access /index.html on this server"

    Annyira már jutottam, hogy a chafff és flare kidobásokat tudom állítani. Amelyik gépen nincs a valóságban ott átírtam 0-ra. Egyes gépekét meg megnövelem. Pl. F-4G-re több chaff. Érthető okokból.

    A rakétákat is próbáltam buherálni, de nem történt semmi eddig. Az AA-2C tulajdonságait áttettem az AIM-120C-re, de most is halálpontos maradt és egyéb paraméterei sem változtak. Érdekes..
  • repvez
    #1650
    Találtam még pár progit amik lehet hogy hasznosak lehetnek és még nem ismered:
    http://falcon4.nekromantix.com/downloads.php és http://www.zianet.com/baldeagle2/TheaterUtilities.htm
  • Molnibalage
    #1649
    Well. Rájöttem hogyan lehet a repcsik adadtai erőteljesen módosítani. A zips könytárban a simdata.zip könytárban az acdata könytárban vannak az cuccosok. TXT editálás az egész. Kipróbálok ez-azt. :)
  • Molnibalage
    #1648
    Mit értesz magyarosítás alatt? A játékban semmi sem lesz magyar nyelvű vagy szövegű, ha arra gondolsz. Viszont összenyomott magyar nyelvű "manual" az van.
    A http://bop.agria.hu -n megtalálod.

    Bár megjegyzem ez a kérdés kicsit azért zavaró. Miért, azért egy kis nyelvtanulás nem árt meg senkinek. Nekem sincs nyelvizzságm, de azért boldogulok.

    Más. Kipróbáltam egy bevetés erejéig a modot. Kurva jó!!! Végre nem halálos ítálet a Sidewider indítás. Még a H-5 is ki tudott előle térni. Azt meg öröm volt nézni, ahogy dolgozott az északiak légiereje. Q-5 és H-5 kötelékek szépen taroltak. 12 gép leradírozott vagy 35 járművet. Aztán jött a bosszú. (ÉN!!!) :)
    Ja és NAGYON nagy az élet a frontvonalon. Van vagy háromszor annyi jármű, mint eddig, pedig a déli oldalra jóformán mág semmit se raktam ki.
  • powerdozer
    #1647
    Hali

    Létezik ehez a gameshez magyarosítás?
  • Molnibalage
    #1646
    Na, kipróbálható verzió van a modból. Akit érdekel írjon és leírom, hogy mit kell csinálni és elküldöm mailban neki. Még nincs kész, még azért jó sok egységet ki kell rakni, de az északiak "kicsit" már fel vannak turbózva.
  • Molnibalage
    #1645
    Gőzerővel készül a mod, már a légvédelem is a helyén van mindkét oldalon.
    Apró problémék sajnos vannak. Kezdetben amikor ki lehet a hadjárat indulásakor ki kell választani, hogy melyik században repülj, azt hibás, még a régi állapotot mutatja, de az első mentés után azonnal jó. Tehát belépsz, beállítod a prioritásokat és OK. Aztán exit vagy előtte save és újra belépsz.

    Északi-oldalról gondolom úgy se akar senki tolni vele...
    Lesz egy előre elmentett állás is a csomagban, ahol az északi oldalnak értelmesebb prioritásokat adok meg.
  • Molnibalage
    #1644
    Ennél jóval többet is. Leírhatom majd, hogy hogyan és mit kell használni.
    F4browse és Tacedit a két progi ami kell.

    AF-hez nem jó, azt nem ismeri fel. (kösz LP...)
  • repvez
    #1643
    Nem ez egy olyan textura javitás mint amilyen az AF-hez van és még mellette lehet felvenni a BAZT1.5-öt.Bár még nem probáltam mert még nincs meg.
    Egyébként hogyan kell használni azt a progit amivel a modositásokat végzed,mert lehet hogy én is megnézném mit tudnék kezdeni vele.Azt meglehet adni neki hogy mondjuk ki-kivel van?Tehát mondjuk egy balkáni hadjáratnál a magyar 29-esek a szövetséges oldalon álljanak és akár ök is támadhatnák a jugoszláv gépeket?
  • L Viper #1642
    A Kobra patch-nél engem legjobban az égbolt hibája idegesít, legalábbis szürkületkor a csillagok kis fekete pontok és nem lehet eldönteni, hogy azok most távoli rep. kötelékek, szóval én főleg ezért nem használom.
    FF3-ban viszont az éjszakai kabinnál nálam csak a zöld jelzőfények világítanak, éjjellátóval sem látszik csak a koromfekete műszerfal, 3d-s kabinnál persze jó. AF-ben 2D-s kabinnál is látni jól a kabinban. Ezenkívül más komolyabb hibáról nem tudok.
  • L Viper #1641
    A Baz-SRTM korea.exe-ről van szó ? Ami az Openfelcon-ról is letölthető?
    Azt megnéztem én is, de abban nincsennek új grafikai elemek. Ha jól olvastam az infót, az a Korea map-hoz egy pontosabb radartérkép, valami elképesztő részletességgel ha jól emlékszem.
  • Molnibalage
    #1640
    A Baz** akármire célzol? Mert az is szinte tökugyanaz volt, mint most az SP4, de csak Koreára volt jó és baromira lassította a gépet. Az SP4.2-ét meg se érzi, pedig szép.
  • repvez
    #1639
    Akkor már a textura sem lényeg ,mert régebben a sima falconhoz is kiadtak egy Hitiles packot.
    Akkor ugy néz ki mire végzel a modositással addigra az FF4 is kint lesz.
  • Molnibalage
    #1638
    Ha lesz FF4, nem hiszem, hogy utána kéne az FF3... Szerintem one-click install-os lesz, mert BMS-es szarakodásnál is rájöttek, hogy sokan vannak akiknek nehéz feladat volt egymás után meg összevissza pakolgatni a dolgokat. SP-vel meg ki akar játszani? A tájtextúrát ki kell belőle nyúlni, de azt leszámítva semmi jó nincs benne.

    Az Openfalcon-os menu vajon mikor jön ki meg a fasza kabin.....?
  • repvez
    #1637
    Csak azért érdekelne mert igy csak egyszer kéne az alapjátéknak fenn lenni és csak a különbözö ikonok döntenék el, hogy éppen melyik változatot töltse be.Mert igy lehet fenn lehetne egyszerre mondjuk az FF3 vagy FF4 és az SP4.2 is. és nem kéne ujra telepitgetni ha valamiért épp a másikkal szeretne menni valaki.
  • Molnibalage
    #1636
    Semmi értelme. A Cobra füsteffektjei roasszabbak és nálam elrontja a textúrákat sok helyen bár ehhez van JointTexturePackage_FF3_COBRA.rar, de asszem nekem nem ment. A Cobra-ban csak annyi a jó, hogy lehet a wingman min. alt-ot lejjebb venni, de azt leszámítva totál felesleges, még a 3.1 sincs nekem fennt. Nem kell.

    Mod: Az összes repcsi és heli ki van téve, már csak a földi egységek vannak hátra. A méretek is már készen vannak és 1 kivételéven minden típus függesztményei ki vannak javítva. Ha majd teszteléskor valaki hibát lát szóljon és én átírom.
  • repvez
    #1635
    mekkora helyigénye van az FF3-nak?És hogyan lehet egyszerre több féle falcon fenn?Itt irnak rola valamit csak nem értem nagyon hogyis kéne nekiállni.
    multi install
  • Weaver
    #1634
    Én megpróbálnám, fenn van az FF3-is!
  • L Viper #1633
    Az az igazság, hogy én is inkább FF3-azok. Szerintem nem az a lényeg, hogy kissé kevesebb a földi objektum, házikó stb. A grafika összképe, pára, gépek csillogása nagyon hiányzik az AF-ből. Nomeg a kabinok is. Na nem fikázni akarom az AF-et, mert nagyon jó kis szim, de pár dolog hiányzik azért belőle.
    A kézikönyv az nagyon tuti hozzá, az biztos.

    Remélem nemsoká tényleg jön az FF4 is :)
  • Molnibalage
    #1632
    Well, a mod ezerrel készül, nem akakrom elkiabálni, de hogy hétvégén már kipróbálható lesz a dolog.

    Észak-koreai oldalon ki van már pakolva kb. 1200 páncélos. Az eredeti mennyiség kb. 30-40 százaléka lesz benne lemodellezve. Egyes fegyvernemeknél ez eltéhet egy kicsit. C-2 és E-2C-t nem teszek bele, mert egyenlőre űgy tűnik, hogy nem hajlandók bevetést repülni hordozóról és amúgy is van E-3.

    1 hordozó csoport maradt, 48 harci géppel. 12 F-14A, 12 F/A-18A, 12 A-6E, 12 A-7E, 8 EA-6B századokkal.

    Az oroszok és kínaiak csak légierővel vesznek részt a harban amennyibem bekapcsolódnak a küzdelembe, de az oroszokat lehet. Sajnos moddolásbeli gondok vannak. Nem tudtam eddig még önállóan battaliont kipakolni, úgy, hogy működjön és a létrehozott brigade-ek sem jók neki valamiért ezért a létező battalionokat bővítem ki. Egy brigade-ben 5 battalion van. Ezt nagyon sok helyen nincs feltöltve. Mivel légvédelemből több van egy kicsivel, mint kell azokból is lehet bármi mást csinálni.

    A nagy kérés már csak az, hogy hogyan lesz szétterítva a mod. Elvileg a \terrdata\objects könytávrból kellenek a kis méretű file-k amik tartalmazzák a felfüggesztsi pontkról és az egységekről az infokat (lásd FF3 manual 46 oldaltól) , meg persze a .cam kiterjesztésű file.

    Kinek kell majd?
  • Gundark
    #1631
    Valóban az ilyen élmények adják a Falkon értékét :) Magánban elküldöm a cimet és köci :)
  • Molnibalage
    #1630
    Hej, de fasza élményem volt ma! Tesztelem a játékot erre eltrafál valami
    (valszeg SA-7) és összes MFD elmegy, hajtómű meg leáll, de lenézek jobb oldalra és csak egy hibajelzés van. Nosza, hát próbáljunk újraindítani! Magassságom is volt hozzá. Sikerült is és öröm volt nézni ahogy életre kelt a rendszer.
  • Molnibalage
    #1629
    Nekem csak 512 RAM, de ez majd idővel változni fog és egy AMD 3000+ a proci.

    Egyébként az AF kódja egy rakat szar az FF-hez képest. Ha elkezd lassulni a játék, az FF maxra húzva 18 gépes dogfightban sem esik 9 FPS alá, és egyenletesen szaggat, az AF nem. Eleve kisebb FPS számmal megy még valamivel gyengébb graf beállításokkal is és nem egyenletesen szaggat, hanem néha másodpercekre kimerevedik. Szégyen..(pedig sokkal randább, mint a másik)
  • L Viper #1628
    Nekem is ilyen kártyám van, pont mint a tied. FF3-ban ugyanaz: primary display driver, mást nem állíthatok. AF-ben néha nekem is döcög.
    Nekem 1 giga Ram van a gépemben ( Kingston ) 2,4-es P4 celeron, biosban 10%-al húzom, úgy még stabil 2,66 Mhz így.
    Csak azért írtam ezeket a dolgokat, mert én nem vagyok szakértő, de egy barátom azt mondta, kicsi a procim. Neki dettó ez a kártyája van, AMD alaplap, proci nemtudom a pontos konfigurációt. A lényeg: az ami nálam döcög neki hibátlan.
    Tehát a kari bírná.
    Lehet benne valami, mert a Lock On-nal is teszteltem. Azokon a beállításokon amin ő játszik én nem tudok, pedig ugyanaz a kártyánk.
    Sajnos vennem kell egy jobb alaplapot, meg procit hogy ki tudjam használni a kártyámat.
  • Molnibalage
    #1627
    Bazz, működik a hordozó manipulálás!!! (kép róla a galériámban) Már akkor csak egy apró infó kéne, az hogy két hordozó az reális a Korea környékén? Mert van a csendes-óceáni és az indiai flotta. De, hogy az utóbbihoz tartozott -e akkoriban hordozó?....

    A hordozókon ez lesz.

    1. csoport:

    - 12 F-14A
    - 12 F-18A
    - 12 A-6E
    - 12 A-7E
    - 6 EA-6B
    - 4 E-2C

    A helikopterek, S-3B és a C-2A Greyhoundok valszeg nem lesznek lemodellezve, bár a raketták elfogyása miatt szükség lehet rájuk (supply). A AIM-54 a 2-3 napra el szokott fogyni.

    2. csoport:

    -12 F-14A
    -12 F-14A
    -12 A-6E
    -12 A-7E
    -4 E-2C
    -6 E-6B