52965
  • Gundark
    #1706
    Pentium 3000 2 giga kingston ram. Ge6600gt/td . Szóval annyira nem. Inkább a memóriád lehet kevés.
  • Molnibalage
    #1705
    Milyen gépen tolod? Mert nekem egy AMD 3000+, 512RAM és GeForce 6600GT 128 MB van. A tied biztos jóval combosabb.
  • Gundark
    #1704
    Csak még annyit a szaggatáshoz, hogy 1280x960 ban játszom, minden szar bekapcsolva a grafmenüben, és a hadjárat alatt nem szaggatott be. Pedig szokás szerint 4 16ossal mentem tankra vadászni :) Az élet pedig pezsgett, mint mindig a hadjárat első óráiban :) Visszajövetelkor fél órát köröztettek mert a sok lógós akkor ért vissza. Persze 4 század van a reptéren :)
  • repvez
    #1703
    Tényleg nem induk el az FF3 ha ez is fent van :(
    Az IFF-t csak azért kérdeztem mert csak most tunt fel a DED-részén a menüje,de nem lehetett benne lépkedni aztán megnéztem AF-ben is és ott is ugyan olyan,de A cobrában vagy a 3.1-es javitás manuáljában irnak rola és zöld korrel jelöli a saját gépet ami azután a navigácios képernyön is látszani fog.
    Sidewindert meg csak kiválasztottam megnyomtam a d-t majd a befogás gombot és ha elöttem volt a cél akkor bemondta hogy lock ha rányomtam az u-t akkor szépem rámászott a rombusz és mehetett a raketya szép füstje volt :)
    Kicsit jobban szemügyre vettem a kabint és jobb hátul már müködik az oxigén panel bár nem tudom hogy az mire jo nekunk mert ha lekapcsolom se fullad meg a pilota.
  • Molnibalage
    #1702
    Hát én is. Az A-10-et is kipróbáltad? Annak is ilyen újfajta lett.
  • gszaloki
    #1701
    Na én is kipróbáltam az OpenFalcon-t. Mondjuk nem túl sokat repültem vele, főleg a 3d cockpitre voltam kíváncsi. Az nekem nagyon bejön. Ami nem tetszett, az a szaggatás. A játék menüjében baromi sokszor elkezd szaggatni, és egy-egy zenerészletet 15-20-szor is hallok. Mire el tudtam indítani egy játékot az vagy 3-4 percembe került. Ez eléggé gáz. Beállítottam egy F-15-ös repülést, akkor meg jól kidobott a játékból. Majd azért még próbálkozom. Remélem az FF4-ben is lesz ilyen 3d cockpit...
  • Molnibalage
    #1700
    Mint mondtam most ezzel most nem foglakozom, de mi a baj az IFF-fel? Van benne tisztességes IFF? Kiírja, hogy barát vagy ismeretlen?

    Szólóban van felrakva vagy FF is van mellette? Mert én miután felraktam az Opent az FF nem ment.

    Hogyan lőttél Sidewindert?
  • repvez
    #1699
    HÁt eddig nekem nem sok sikerem volt ilyen téren.Föleg ha gépágyus dogfight-ra került a sor.
    Egyébként tényleg lett rádiozás ha kikapcsoltam a rádio tuningot.És sidewindert is sikerült már lönöm csak a többi irányitott fegyvernél irja ki a monitor hogy "weapon off" és a Harmnak sem adja be a sokásos befogási képernyöt.
    Ha ez a probléma megoldodna akkor egész jol ellennék vele,itt aztán van rendesen forgalom szinte egy sárga pötty a radarkép
    (IFF-et hogyan leghet manuálrol automatába kapcsolni a DED-en?)
  • Molnibalage
    #1698
    Nos kipróbáltam a kitérési módszert és R-77 és AMRAAM ellen is kiválóan működik.
    Van egy ACMI arról mikor két AMRAAM-ot kerülök ki egymás után és van R-77-ről is. Az mintha kicsit jobban manőverezne. Chaffet egyik esetben sem használtam!!!!
  • Molnibalage
    #1697
    Nos az utolsó két hozzászóláshoz.

    Tényleg más dimenzió az AMRAAM, de láttuk, hogy '99-ben is 2db kellett ÉJSZAKA(!) leszedni egy MIG-29-et, pedig akkor nehezebb kitérni előle, ugyanis nem látod...

    A triplaindító lazán megoldható F4Browse-val. Kép perces tevékenység. Leírjam hogyan kell?

    A kabin tényleg az új F-16 kabin mindegyiknél. Zavaró. Megcsinálhatná már valaki az F-16A-t is. Bersze a "bunkó" nyugatinak kell a "we are so cool" mentalitás. Nekem nem. Én csak úgy játszom a játékkal, mintha még a 80-as években járnánk.

    A drag factor az FF3-ban is nagyon jó. A torony mg aztért nem válaszol szerintem, mert bekpacsoltad a manual tuningot a configban, akkor neked kell birizgálni rádiót. Erre most 1 hétig nincs időm, hogy ilyesmivel foglalkozzak, ez áll a D-Link-re is.

    A pulzáló utánégető szép és jó, de csak F-16-on. F-15-ön halál szarul néz ki, mrt ott más az egész.(Azt meg nem értem, hogy a szép új skin miért csak F-15C-n van F-15A-n miért nincs???

    Lentebb leírtam, hogy NEM F-16-tal sikerült csak fegyvert indítani. F-16-tal összevissza egyszer próbálkoztam. Valami igen izmos bug lehet...

    Az A-10 skinje kurva jó és a 3D kabinja is olyan lett, mint az új F-16 kabin.
    A skin talán átrakható valahogy, a kbinok alapból nem működnek. Kipróbáltam.
    A kabinok dat filehoz tartozó összes újdonságot ki kéne bogarászni és helyére tenni. Szerintem reménytelen.

    A szürke radarkép és Maverick képe is jó. A realistic csak annyiban tér el, hogy amikor rányomsz a PWR-re akkor 3 perc kell, hogy a "not timed out" felriat eltűnjön és használhasd.

    Éjszaka még nem repültem és már le is szedtem, mert össeakadt a fennt levő FF3-mal. Majd egyszr talán visszarakom.

    A szaggtás meg azért lehetett, mert mindent max-ra húztam, ahogy FF3-az szoktam, de én hadjáratban próbáltam ki. Mondjuk FF3-ban nem teszek fel Bazt...
    De alapvetően SOKKAL rosszabb a kódja, mint FF-nek. A hangok is igen furán viselkednek. A pilóta szuszogása újabb jó pont. A G hatás itt sincs kijavítva.

    ACMI akkor nem kell? Egyéként az SA-2 is chaff szórás nélkül lazán kikerülhető. A lényeg, hogy minden rakéta elől úgy térj ki, hogy legalább 450 legyen a sebesség és 10 és 2 óra irányából közelítsen és abba az irányba fordulsz ahonnan a rakketta gyün. Ennyi. SA-2-né még ez sem kell. A 10-12 indítás után már unalmas kerülgetni. :)

    Persze hadjáratban ezt nehezebb, mert több irányból jön a fenyegetés...

  • repvez
    #1696
    Hogyan tudsz vele fegyvert inditani nekem sehogy sem akar a gépágyun kivül mást inditani?Ha jol látom akkor tényleg MLU kabint használ b52-es helyett.
    Ha a Patchben bepipáltam a realistic maveriket akkor mennyiben változik az inditás az eddigiektöl?(mennyit kell várni és mit kell még bekapcsolni?.Tök jo lett az éjszkai reptér kivilágitás.

    Balage irnál valamit a D-link használatárol és hogy mit értesz a hiperrealisztikus rádiozáson?Mert én eddig nemsok változást hallottam,de lehet hogy most már csatornákat is kéne hozzá állitani?Csak most számokat ir ki a DED az UHF és VHF csatornákhoz és nem a neveket igy nem tudom mire vonatkozik.
  • Gundark
    #1695
    Mondjuk ha megfigyeled az életben is halálosak az amraamok :) Egy más dimenzió az a raketta mint a többiek. Szép még a pulzáló utánégető. (openfalcon :) Bár a kabin kicsit furi. Nekem AMnek tűnne úgy elsőre de én egy 52esben voltam :)) Van viszont JASSM. Visszakaptam a JSOW-t is. Szeressük :) Viszont nincs LAU88 triplainditó a maverickhez. Ez szomorú és egyben nagy hiba is. Nálam nem jelentkezett a szaggatás
    semmikor. Pedig eldobtam egy missziót csak a próba kedvéért, egy stripet kellett szétkapni durandalokkal. (hö, nincs is már rendszerben :)) Kellemesen tunya volt a gép mikor felpakolva nekiindultam. A drag faktor is egész jó lett. A torony meg tényleg nem válaszol . Lehet hogy utálnak :))
  • Molnibalage
    #1694
    Próblgattam a hajókról kilőtt SA-4 -et kikerülni. Semmi komoly. Zsinórban 7-et kerültem ki, pedig még chaff-et sem szórtam ki. Van ACMI ha kell. Egyéként a játék modelljei kurva jók kivétel AIM-120 és R-77. Az AIM-7F és AIM-9M is kikerülhető MIG-21-gyel is csak jók kell csináli. (sajnos az AI nam jól csinálja...) Erről is csinálhatok ACMI-t. Egy MIG-21-gyel 2 AIM-7 és két AIM-9M-et manőverezek ki. AIM-9M-et csak szemből indításnál lehet, hátulról történő idításnál már kell chaff is.
  • Molnibalage
    #1693
    Mi van? Senki nem próbálgataja az Opent?
    Sajnos is is halálosak az AMRAAM-ok, de az AIM-9X érdekes módon már nem.
    Vszion F4Browse-val megnéztem egyes dolgok adatait és teljesen elüt az FF3-tól.

    pl: A rardarok "chaff chance" értékei sokkal nagyobbak.
  • Molnibalage
    #1692
    Nos kipróbáltam az Openfalcont. Jó is, meg rossz is. A földön tankolás működik.
    Fegyvert F-16-ról én sem tudtam indítani, de másról igen. Grafikaliag sokminden nem jobb, sőt rosszab, mint eddig és az erőforrásigénye max-ra húzva iszonyatos, de ha nem húzom akkor is. Nagyon nincs optimalizálva. Nem jó. A textúrák sok gépnél iszonyat régiek. Akkor meg mitől szaggat, mint állat?
    A füst is rosszab lett.

    Az új 3D-s kabiok döbbenetesen jók. Az A-10 3D-s kabinja is olyan fasza, mint az új F-16. Kipróbálom működik -e FF3-mal. (szerintem nem fog...)

    Na és az avionika! Végre felszállás előtt be lehet állítani még az MFD-ket és a programokat is. ÉN(!!!!!) állítom be az összes programot a chaff és flare szórásra.

    Hiperrealisztikus rádiózás van. Még ki se próbáltam, de nagyon ütősenk tűnik. Ugyanez a TACAN-ra és ILS-re is.

    Ugyanez a D-LINK rendszerről is elmondható. Előre beprogramozható rajta kismillió dolog és most már, ha jól láttam a package tagjai is megjeleníthetők.

    Összessgégben sajnos a harverigénye miatt bukta. Nem lehet vele játszani.

    Remélem az FF4 ehhez hasonló lesz. Akkor nagyot fog szólni!

    De amit az
  • Molnibalage
    #1691
    Berakjam valahova, hogy hogyan számolja a játék a radar befogást? Chaff és flare hatékonyságot és egyéb hasznos dolgokat. Adatok a játék motorjáról.
  • repvez
    #1690
    Én már kiprobáltam az OF-et.Tetszik.Csak akad egy kicsit és egyenlöre nem jöttem rá hogy hova tették el a tower menuböl a felszállási engedély kérést és hogy miert nem válaszol a torony ha le akarok szállni.Ahogy eddig megfigyeltem kötelékbe kéne felszállni csak addig nem indulnak el a társak mig én nem kezdek el gurulni de volt amikor a wingmenen elörébb vot mint én és nem tudtam töle elindulni.Amugy szép a táj a modellek és az uj robbanások és hogy látszanak a felszállo füstoszlopok a találatok helyén.Most szurke fehér a foldi radar képe és van JDAM bomba.Egyenlore még nem tudtam semmilyen fegyvert ellöni mert hiába fogtam be a célt nem ment el a rakéta/bomba.Lehet ennél még valami mást is kell csinálni inditás elött mint a másikaknál.Ráadásként a Doc mappába megtalálhato az összes felhasznált patch manuálja plusz a repterek megközelitési adatkártyái.
    Na egyenlore ennyi.

    Nos igen biztos hasznos olvasmány aki megérti az angol szöveget.
  • Molnibalage
    #1689
    Mindenkienk ajánlom figyelmébe az már lentebb említett realism patch olvasmányt. ELKÉPESZTŐEN jó és részletes.
  • Gundark
    #1688
    Tudom hogy lehetett gondolod nem csináltam :)) De úgy a király ha láccik belülről :)) Ja én is köci a hotfixet. Nekem sem volt meg. Délután kipróbálom ezt az openfalkont. Addig elleszek mig jön az FF4 :)
  • Hajdinak
    #1687
    köszönöm szépen
  • Molnibalage
    #1686
    Az már az FF3-ban is megtehetted csak belülről nem látszott.

    http://www.paveway.net/ Itt van ami csak kell.
  • Hajdinak
    #1685
    bocs ez már megvan viszon a HFFMforFF3.1.exe-ből nem találom a régit, bocs a 2 hszért
  • Hajdinak
    #1684
    HI!
    olvasgattam a topciot és az érdekelne hogy FF3-Hotfix1n2.exe honna tölthető le mert akárhogy néznam a freefalcon.com-on nem találom
  • repvez
    #1683
    Hivatalos info a megjelenésröl nincs,de azt hiszem hogy ingyé akarják adni mivel bárki részt vehet a fejlesztésben aki kedvet érez hozzá.
  • Gundark
    #1682
    Kipróba :) Misztikusan vonzódom ahhoz hogy a ki ill begurulás közben kinyissam a kabintetőt:)) No meg kiváncsi lennék a 3d műszerfalra. A hivatalos megjelenés mikor van? Pénzbe fog kerülni, vagy olyan barátságból lesz mint az FF?
  • repvez
    #1681
    Legjobban talán a bomblebee vagy hogy irják videoban régebben volt is linkelve.De a legszembetünöbb amit eddig láttunk az a 3D-s kapcsolhato fulke és mozgo kabintetö.És azt nem tudom hogy ebben már benne van-e de az oldalon láttam képeket az europai területröl.Gyanitom azért nem megy az oldal mert lehuzták a netröl nehogy más is kikerüljön,mert az összes külföldi oldalön törölték a linkeket és bannonták azokat akik feltették.
  • Gundark
    #1680
    Aszittem hogy ez is egy FFes kieg. Az openfalcon.org nekem nem megy. Hol lehet látni hogy mit tud? :)
  • repvez
    #1679
    Még senki se ,mert ez egy kiszivárgott anyag.De a kommenteknél azt irták hogy a sima F4cd-re ráinstallálni és kész.
  • Gundark
    #1678
    Meg vagyok botránkozva. Fuj. :) Hogy kell használni? Még soha nem láttam openfalkont.
  • repvez
    #1677
    Na mit találtam?
    Meglepi
  • Gundark
    #1676
    Elegem van a sok szar felrakásából :) FF4et akarok :))
  • Molnibalage
    #1675
    Sakcok a F4_RP5_User_Manual.pdf elég részletesen leírja a moddolás menetét, csak k*rva hosszú. Még az is benne van, hogy hogyan számol egyes dolgokat.
  • Molnibalage
    #1674
    Nem megy a módosítás. Hiába írok át ezt-azt nem törtpnik semmi. Asszem megkérdezem a FF fórumán.
  • repvez
    #1673
    teljes mértékben érthetö csak gondoltam mivel késöbb adták ki a 3.1-et és a cobrát hogy jobb lesz töle.Most állok neki az ujratelepitésnek egy 2 oráig megint elleszek vele mire az összes texturát kitömöriti.
  • Molnibalage
    #1672
    ÉRthető amit leírtam? Nem kell túlbonyolítani. A mod-ban most tesztelem le az egyes SAM-ek átáírt pontosságát. Majd leírom a tapasztalatokat.
  • repvez
    #1671
    A hitiles nem az AF-hez valo hanem az eredetihez ez csak 81mb az AF 122mb-jával szemben.
  • Molnibalage
    #1670
    Bocs, egy helyen elírtam. "HFFMforFF3.1.exe" nem kell. Van a régi verzió, azt tedd fel.
  • Molnibalage
    #1669
    A sorrend jó.

    FF3-BT.exe Igen ezzel kezdj.
    FF3-Hotfix1n2.exe Aztán jöhet ez.
    FF3.1.exe Ócska, nem kell.
    FF3-Cockpit-Addon.exe Jöhet ez is.
    FF3-Cobra-Patch.exe Ócska, nem kell.
    HFFMforFF3.1.exe Igen, gyühet.
    FreeFalcon&SuperPAK-BMS High Fidelity fm's v1.00.exe
    PumpyUpgradeInstaller09.exe (F-16-os model javitás) Igen, jöhetnek,
    bár sokat nem
    zavar, csak látványos
    éjszaka.

    Falcon4HiTiles.exe (Ez az AF-es?) Én az SP4.2-ből kiszedett texture.zip-et használom. FF3 install előtt másolom be az előz helyére.

    BaZT_-_SRTM_Korea_v1.5Korea.exe Nem használom, nem'tom.

    Területek:
    Falcon4FFBalkanTheater.exe Ezeket csak felrakod azt az FF-ban levő switcherrel
    Falcon4FFEuropeTheater.exe konvertálod át.

    Ha a fülkéken nem tudod felrakni, akkor írd meg, hogy melyik nem megy.
  • repvez
    #1668
    Na akkor listázom hogy mik vannak nekem amit jo lenne egybe látni:
    FF3-BT.exe
    FF3-Hotfix1n2.exe
    FF3.1.exe
    FF3-Cockpit-Addon.exe
    FF3-Cobra-Patch.exe
    HFFMforFF3.1.exe
    FreeFalcon&SuperPAK-BMS High Fidelity fm's v1.00.exe
    PumpyUpgradeInstaller09.exe (F-16-os model javitás)
    Falcon4HiTiles.exe
    BaZT_-_SRTM_Korea_v1.5Korea.exe (60m-es felbontásu talajhálo)

    Területek:
    Falcon4FFBalkanTheater.exe
    Falcon4FFEuropeTheater.exe

    Cockpitek:
    Aeyes_F16_Superpit_v1.7.exe
    3Dsuperpit.exe
    Falcon4 - Aeyes F18Pit.exe
    F14_RIO.exe
    A10pitinstaller.exe
    MiG29pitinstaller.exe
    SU27pitinstaller.exe
    F4pitinstaller.exe
    F-15C_3D_Superpit_v1.0.exe
    Mirage2000-C_3D-pit.exe
    Patchpit2D2000-CbyBuzzzv2.5.exe
    F111pitinstaller.exe
    nem telepitös fülkék:
    Mig-23
    Mirage200-c-v2.0
    A-7H
    F-22 v2

    Addig müködött is amig csak az FF3-at tettem fel bár a fülke körül 1mm-es csikban látszodott a kék háttér.De jobban szeretném kiprobálni milyen amikor a táj és a modell is egy kicsit meg van tuningolva és más gépekkel is lehetne reppeni,de nem jövök rá hogy melyik okozhatja a hibát.

  • Molnibalage
    #1667
    Nos az FF3 telepítése tényleg pofonegyszerű. Alap felrak. Azátn FF3 One Clicik Installer és a FF3-Cockpit-Addon és FreeFalcon-3-Hotfix1n2. Ennyi a 3.1 és Cobra abszolút felesleges. A Cobra-ban egy jó, dolog van, hogy a AI mininmum rep. magasságot leveheted 100 vagy 200 lábra, de csak ezért tényleg nem éri meg, mert rengeteg mindent elgányol, akárcsak a 3.1.

    Az, hogy a többi szutyok ami fennt van mire kell.... Az az a Ara's install guid-ot soha nem néztem meg.

    A modot újra kellett kezdenem, mert valami rejtélyes problémája volt valószínűleg földi egységekkel. A statisztikák frissítésekor elszállt a cucc.(Minden egész óta 5-dik percében csiálnja a motor) Pár nap és kész lesz, mrt most már gyorsabban megy, mert az egységméretek és a felfüggesztési pontok már jók, "csak" azt a kb. 200 battaliont kell kipakolni és kb. minden tizedik utén megnézni, hogy még megfelel -e neki. Értem ezalatt azt, hogy nem száll el. Estig megcsiánlok belőle valamennyit azt majd szétküldhetem. Most húzok aludni, msot jöttem meg éjszakai melóból....