52965
  • CodeRed
    #1746
    Durva!
  • CodeRed
    #1745
    Ez nagyon jó, bár erre a zenére lehetett volna benne egy kis csihi-puhi! Nem baj, majd énis megcsinálom a magam videóját
  • repvez
    #1744
    szép video.Jo lenne a játékban is ilyen HDR féle fényviszony mint amit a videoban rátettek.
    OF Showcase.
  • Molnibalage
    #1743
    http://www.freefalcon.com/forum/viewtopic.php?t=13726&postdays=0&postorder=asc&start=0

    Nem gyenge... Bár értenék a Photoshop-hoz meg 3 Studihoz. Én is hegyekbe gyártanám a cokpitokat. Aztán még a Falcon moddoláson is volna még mit tanulni. Eddigi próbálkozásaim inkább csak barkácsmunkák, csak a meglevő elemekkel operálok.
  • Molnibalage
    #1742
    Bocs, hogy itt elírogatok magamban, de lehet, hogy mégiscsak működik. Én láma nem vettem észre, hogy 4 fajta skin van az OF-ben. Tehát kéne egy kis segítség. Én átkülenék egy pár dds file azoknak akik FF bármely verzióját használáják.

    Ki kéne próbálni, hogyan megy -e a cucc. F-111-nél azért ment simán, mert csak egy skin van az FF-ben. Ha van kívánság, hogy mit szedjek ki OF-ből akkor megpróbálom megcsinláni. Igazából szeintem az F-15C/E, zöld A-10 és F-111, SU-25 és MIG-29 kivételével nem nagyon kell más belőle. De azok tényleg jók.
  • Molnibalage
    #1741
    Nos, ez nem járható út. Csak az F-111-nél műdködött. A terepszínű skint az FF-ből le tudtam cserélni egy sötétszürkére az Open-ből. A-10 -nél csak elbarmolódik az egész. Azért nézegetni érdemes a dolgokat. Ki csinálta meg ez az iszonyat sok 3D modellt 3D Studo-val? Iszonyatos adattömeg a játék.
  • Molnibalage
    #1740
    Na felraktam az Open-t megint. Nem onnan valók az általam beszúrt skinek nagy részhe. Sem a B-52, sem a Viggen. A Viggen nincs is benne az Openben.

    A F-15 MINTHA onnan lenne, de nem biztos. A LODeditor sajnos nem teljesen kompatíbilis az Open-nel. Nm jelennek meg a textúrák, de a soraszámát az kiírja. Ha megjelenítem a 3D-s modellet az is textúrázatlan. Kipróbálom átrakni az F-15 és A-10 skineket átrakni meg talán az F-111-et, mert ezek néznek ki jól az Openben. Ezek CT számai megegyeznek, de sokminden másé nem.
  • Molnibalage
    #1739
    Skacok, asszem megvan, hogy hogyan tudom kideítnei az egyes gépekhez tartozó textúrák számát. A LODeditor nevű cuccal lehez ezt megtenni. Itt kéne egy olyan segítség, hogy Openfalconban meg kéne nézni az F4Browse nevű progival egyes gépet CT numbereit és a LODeditorral a hozzájuk tartozó textúráksoraszámát. Ekkor össze lehetne vetn a dolgot és, ha abban szebb a textúra akkor átrakni a másikba.
  • Molnibalage
    #1738
    Hát ez az én bajom is. Fú de rohadt nehéz részegen gépelni. Most gyüttem buliból...:)
  • Gundark
    #1737
    Felőlem is jöhet a modmanuál, de nem igérek semmit :) Én katona vagyok, és repülöm a harceszközt nem paraméterezem :)) Mikor lesz FF4 ? Én nézegetem a forumot de senki nem mond semmit :))
  • repvez
    #1736
    nekem fenn van csak azt kéne tudni hol vannak a hozzájuk tartozo skinek és hogy melyik az pontosan.
    A manuál jöhet csak mostanában el vagyok havazva ezért voltam ritkábban.
  • Bucser
    #1735
    Nagyon is! Mert én pl azért nem esek neki mert halvány lövésem sincs ahhoz hogy kell csinálni. AF tetszik csak kicsit ronda (na jó nagyon)
  • Molnibalage
    #1734
    Amennyiben így van akkor ki kell deríteni, hogy melyik flie-ok tartzonak hozzájuk(az új skinekhez) és csak át kell copy-zni a xy.dds-t . Elvileg...
    Ha fennt van valakinek az Open az segíthetne egy kicsit.
  • Molnibalage
    #1733
    Fennt van neked az Open?
    Mert abban nem így néz ki maga a játék, ha jól emléklszem. Pl. Más a status bar.
    Nézd meg és abban nincsenek ilyen frankó szkinek. A F-15 és F-16 tuti, hogy nem onnan van. A B-52 sem.

    Ha írnék egy kis manualt a moddoláshoz érdekelne valakit?
  • repvez
    #1732
    Azokat a képeket megnéztem és sztem azok az OF-böl valok mivel elötte arrol beszéltek.
  • Molnibalage
    #1731
    Hivatalosan nem, de azért apró változtatásokat lehet tenni benne. Egyik fórumban leírták, hogy hgyan lehet a másik Falcon-ból való egyik helyszínt beápíteni a játékba. Azátán itt visszaolvasva találsz egyik hozzászólsában egy hosszú listát, amivel lehet piszkálni ezt-azt, de a progi az igazi moddolástól tényleg távolt áll. Azért, ha valaki AF-hez ragaszkodik akkor ésrdemes az AI min. magasasságát átírni és a labels kiíratás távolságát 3-4 mérföldr átírni.

    Az FF3 gyakorlatilag at ATO-t és az AI-t leszámítva mindenben jobb. Kevesebb vas kell hozzá és nem összevissza szaggat, mint az AF ami hajalmos másodpercekre kimerevedni és SOKKAL szebb főleg a Cobra-val. Ja és azt csinálok vele amit csak akarok. Éppen most készüleg alá egy átdolgozott hadjárat. Szép lassan majd lesz belőle valami.
  • Razgon
    #1730
    Lehet hogy tévedek, de azt hiszem, hogy az AF nem moddolható. Ha tévedek javítsatok ki.
  • Molnibalage
    #1729
    Olyanra gondolsz amikor lehet 3D-ben is nyomkodni a gombokat. Elvielg mindkettőben lehet, de csak szemvedés.

    Más. Tegnap végigmentem a Freefalcon egyik screeshot topicjában és érdekes dolgokat találtam. Ha ezek és ilyenek benne lesznek FF4-ben az nem lenne gyenge. Számos ingame is van, de akkor zokat miért nem lehet sehonan leszedni??? Képek a galériámban. (Azért halkan megjegyzem, hogy szerintem 12- dolog szebb, mint a Lock On-ban.)
  • CodeRed
    #1728
    Hi! Olvasgattam a fórumot, de sokmindenben már "egybefolyik" az AF és a sima Falcon 4.0. Az lenne a kérdésem, hogy van e használható virtuális cockpit az AF-hez? Tudom, hogy a játékban van, de rengeteg mindent nem lehet használni, és rengeteg műszer inaktív.
  • Molnibalage
    #1727
    Nekem az van fennt és azzal is hibás.
  • L Viper #1726
    Én is ismerem ezt a műszerfal váltó opciót, hogy hány órakor állítsa át, de sajnos úgy sem működött. Ki kéne még próbálni a Cockpit Add-onnal.
  • Molnibalage
    #1725
    Igen azzal nyomom, bár iszonyúan szaggat már 8-10 gépnél is a hadjáratban. RAM-ot kell vennem, mert az 512MB már édeskevés ma. Ez van. Van pár új skin is benne. A Night vision-nal tényleg nappilban van a 2D-s műszerfal legalábbis nappal, éjszaka még nem repültem. Ez azért van szeritem, mert van olyan opció, hogy mikor váltson északai kabinra és majd akkortól lesz a NV-vel is zöld. Mellesleg én nem használok NV-t. Asszem még nem szériafelszerelés a gépeken ma sem főleg nem F-16A-n. Én a '80-as évek beállításaival játszok.

    Az, hogy ki milyen kiegeket tesz fel hálóban az nem számít. Ha azok a fájlok megegyznek amik eldöntik, hogy milyen bejegyzéssel van egy fegyver, egy repcsi vagy bármilyen fizikai dolog az elég. Ez még asszem az FF3 és 3.1-nél is egy két egység kivételével ugyanaz, tehát ha az az új egység (pl:MIG-23MS) nem jelenik meg a játék közben akkor TALÁN még a 3.1+Cobra 1.1.1 is elfut egy sima FF3-mal hálóban.(Csak akkor a pár újdonságot ki kell törölni a cfg file-ból, például a AI min. altitude-ot) Az, hogy mit rendel hozzá grafikailag az már mindekinek a saját installjától függ. A lényeg, hogy pl. a reptér azonosítója mindekinél pl.:1123 legyen. Az, hogy te mit látsz a monitoron kijelezve az attől függ, hogy a hozzá linkelt *.dds textúra az milyen, de ezeket már mindenkienek a saját fáljaiból olvassa ki a progi. Tehát, ha neked fennt van a cockpit addon nekem meg nincs akor ha te F-5-tel repülsz van jó 2D-s műszerfalad, nekem meg nincs. Ettől még működik a cucc.
  • L Viper #1724
    Akkor mostmár a Cobrával nyomod?
    Tényleg kérdeztem lentebb az éjszakai cockpit dolgot, hogy nekem a Cobránál nappali fényben virít, csak néha ugrik be rendesen zöldes Night Vision fényben.
    A cockpit addonnal is rossz, vagy azzal jó lesz?
    A Cockpit addonban van egy night mappa, ott láttam, hogy megvannak a zöldes műszerfalak, csak nemtudom azzal jó lesz -e ? De olyan hosszadalmas felrakni mindent, ha valaki tudja írja le.
    Köszi.
  • Molnibalage
    #1723
    Megnétem pár nagyobb repteret is. Elképesztően igen-igen lezüllött állapotban vannak egyesek.(az egyéb létesítményekről nem is beszéve az egész ország területén) pl: Koksan és Mirim. Az van odaírva a közösség által, hogy aktív repterek. Hááááát, a kifutók úgy néznek ki, mintha helyenként kráterek lennének már bennük. Gépek szimplán a szabad ég alatt parkolnak sok helyen. Van olyan retpér ahol a hangárok egy hegy belesejében vannak és onnan idnulnak ki a gurulóutak.

  • Molnibalage
    #1722
    Nézegette már valaki Google Earth-tel Phenjant és környkét? Egy fickó vagy 80(!) SAM indítóállást jelölt be CSAK a környéken. Még a városon belül is annyi van, mint a szemét. Csak a jellegzetes csillag vagy körkörös elrendezést látni a fotókon a rakéták az állványokon nem kivehetők, de ennek még ha töredéke is működőképes vagy aktív...
  • Molnibalage
    #1721
    Nem próbáljuk ki hétvégén mutliban az FF3.1+Cobra1.1.1-et?
  • Molnibalage
    #1720
    Oké, kösz már rájöttem. VÉGRE MŰKÖDIK hibamentesen a cucc. Viszont eszméletlen, hogy milyen erőforrásigényes, még ha a High activity spec. effekteket is leszedem. Még ha az sincs bepipálva akkor is nagyon szép. Azzel meg aztán...
  • L Viper #1719
    Bocs, ha félreérthető lettem volna, a Freefalcon.com-on a downloadsban ezen a néven szerepel: FreeFalcon-Cobra-Patch.exe 12.1 MB
    ( Patch FF3.1.1 and Cobra 1.1.1 )
  • Molnibalage
    #1718
    "FreeFalcon-3.1_or_Cobra_hotfix.exe" Az melyik? Mert nekem ilyen nincs.
    Hány megás az exe?
  • L Viper #1717
    Az alap Falconra rakom az FF3-at, majd 3.1 cobrával és utána
    FreeFalcon-3.1_or_Cobra_hotfix.exe-t is rakom. A cockpit add-on-t nem szoktam felrakni, mert nekem nem tetszenek annyira az abban lévő f16 cockpitek, de azzal is jó a grafika nálam. Próbáltam úgy is.
    A Cobrában még szerettem az időjárás állítgatást gyakorlásnál.
    Szerintem a FreeFalcon-3-Hotfix1n2.exe felesleges, mert az FF3-oldalon is csak az általam használt peccsek vannak már fent. A FreeFalcon-3-Hotfix1n2.exe-t én nem is onnan szedtem már le.
  • Molnibalage
    #1716
    A Cobra-t ti hogyan rakjátok fel, hogy nincs textúrahiba, mint nálam?
    Az alap után gyből a 3.1+Cobra jön? Mert én beikatom a FreeFalcon-3-Hotfix1n2.exe -t is előtte.
  • L Viper #1715
    Ja, mikor rámszürkült elősször, lelkesen be is akartam fogni a radarral néhány csillagcsoportot, érdekes módon nem sikerült.

    Nekem ilyenek a csillagok, és a lentebb leírt műszerfal este, vagy másnak is a Kobra peccsnél ?

    Én is nagyon várom az FF4-et, remélem nagyon profin össze lesz rakva és nem kell utána megint peccs orgiákat ráküldeni a sok kiderülő bughalmaz miatt.
  • Molnibalage
    #1714
    Nincs semmi info arról, hogy mikor jön. Most már nehéz is lenne, mert bezárták az oldalt. (Meddig???)

    Én amúgy is az FF4 -et várom.
  • Bucser
    #1713
    "A csillagok szürkületkor fekete pontok, távoli rep. kötelékeknek nézhetőek"

    Legalább mindig van valami izgalom a naplementében:D
  • L Viper #1712
    Nekem nem barmolja össze a grafikát, de van két idegesítő dolog ami zavar.
    Én nem használom az általad leírt skinpackot, de szerintem annak úgysincs köze hozzá. Ha felrakom a 3.1-et és hozzá a kobrát azután még felrakom a :
    FreeFalcon-3.1_or_Cobra_hotfix.exe-t is.

    A két idegesítő dolog: A csillagok szürkületkor fekete pontok, távoli rep. kötelékeknek nézhetőek és a másik az éjszakai kabin, ami nappali fényben pompázik éjjellátó használatakor. Ritkán beugrik rendes "zöldes" fényben is.

    Kérdés: Az openfalcon mikor jelenik meg hivatalosan is ? Erről nem tudtok valamit ?

  • Molnibalage
    #1711
  • Molnibalage
    #1710
    A Freefalcon Toytest tocpijában vananl érdekes dolgok.
  • Molnibalage
    #1709
    Nos, úgy túnik ,hogy a grafikai hibákat leszámítva lehet, hogy mégis van értelme feltenni a Cobra-t és a 3.1-et. Van végre tisztességes IFF. Végre képes vagy AWACS nélkül is eldnöteni, hogy barát vagy ismeretlen. Ehhez viszon át kell írni a repcsi adadtait a simdata.zip -ben. Ezt a sort kell beírni, ha akarod, hogy az adott típus rendelkezzen ezzel a képességgel.

    HasIFF 1

    Ha ez megvan akkor a CTRL+bal nyílal csinál egy 4 mp-s scant és az észlelt célokat beazonsítja. A barátiak zöld körré változnak.

    De még az új 3D-s kabint is le kellett lőnöm, mert nem működik valamiért jó és a külső nézet forgatását is elrontja.

    A Cobra-ban levő új robbanáseffektek sem rosszak.
  • Molnibalage
    #1708
    Na feltettem a Cobra-t és a 3.1-et is. A Skinpackkel felülírtam a dds file-kat, de így is grafikai hibák vannak a repterkenél és városoknál. Másnak is ez van? Kép a galériámban.
  • Molnibalage
    #1707
    Hát az biztos. Októberben veszek majd még egy gigát. Másfél talán elég lesz..