52965
  • Molnibalage
    #1906
    Na, sikerült?
  • Molnibalage
    #1905
    Itt van az egyik.

    http://www.patricksaviation.com/videos/Fill/1103/
  • Molnibalage
    #1904
    Ahhoz, hogy a feltelpített térképek menjenek (Asszem izreali kivételével) a telepítés után használni kell a \Utilities\Birds All-in-One Theater Patch-ben található exe-t, hogy átkonvertálja a helyszíneket az új garfikai motor alá.


    Orosz gépekhez nincs 3D, de nam is nagyon számít. Kb. ugyanúgy látni ki belőlük, mint az F-16-ból vagy F-15-ból. A Falconban csak erre jó a 3D-s cokpit. Kabinok a www.simradar.com-on vannak.

    A billentyűzetkiosztás minimálisan tér el az AF-től. A radarnylábszűkítés (asszem F8), az HSD nagyítása/kicsinyítése (F11/F12) és a alternatív futómű kiengedés más (ALT+g).

    Az Openfalcon pár dolgoban szép, de kiforratlan. Grafikalilag pár textúrában szebb, de alapvetően radább. Van benne realisztikusabb rádiózás és TACAN, és a EWS is jobb lett. Grafikailag jó a szürke IR és Maverick képernyő és szép 3D-s kabinok vannak F-16,F-15,F-18 és A-10 gépekhez. A CBU-k robbanási effektje is más. A robbanások is nmáshogy néznek ki, de mivel még a TELJESEN régi Falcon motoron alapul, baromira erős gép kell hozzá. MIN. 1-1,5GB RAM és egy 256MB-os videokari sem elég neki.

    Ha kell video belőle, akkor néz körül a http://www.patricksaviation.com/-on.
  • Vinyu
    #1903
    Kösz. Tanulmányozom. Az Sp4.2 - t hanyagold, vagyis a textures.zip-et. Megtaláltam az Sp-t.
    Próbálgattam a FF3-at és a cuccokat ami hozzá van. A térképekből egyik sem múködött normálisan. Lefagyott, ha elindult az épületek a kifutón voltak (Israel), sőt miután felraktam egy párat a Korea sem ment.

    A fülkék viszont jók legalábbis amiket találtam hozzá. Bár egy kicsit hiányosak az ingyenesen letölthető fülkék. Van amihez nincs csak 2D, és egy kicsit illúzióromboló, hogy ha padlockba kapcsolok az F-16 fülkét dobja be mikor egy MIG-29-ben ülök.
    Nincs valamelyik orosz géphez 2d és 3d -is? Ja és az F-15C-hez 2d?
    Mire jók a Rough3dCockpits.zip-ben található 3dckpit.dat-ok. Nem nagyon tudtam valük mit kezdeni. Ezzel lenne 3d fülkém? Hogyan?
    Odáig még nem jutottam hogy érdemben repüljek az FF-3 al. Van valami különbség a bill.kiosztásban a többi Falconhoz képest?

    Nyilatkozzatok már valamit az Openfalconról. Ok, hogy mindenki letöltötte, de nem negyon szóltatok róla se jót se rosszat.
  • Molnibalage
    #1902
    Na, van már egy-két új dolog fennt a yahoo-s címen.
  • Molnibalage
    #1901
    Ok. Fel lesz rakva a lenti yahoo-s címre a moddolási segédlet valamikor még a héten meg az SP4.2-es textúrát is majd feltötöm. A '83-as Korea mod is ott van fent.

    A Harpoon 3 érdekel, persze, de csak jan-febr környékén. Addig igen sok dolgom van, nem lesz rá időm. :(

    Az ATO nem birzigálható, de a gépek repülséi tervét azért babrálhatod, de ezz kicsit sokáig tart. Ez van. Persze kell az 'any waypont tasking' opció.

    Természtesen minden gépenk saját modellje van, (Akár bele is piszkálhatsz, a rakétákkal megtettem egy-két helyen.)különben mivel repülne az AI?


    F4 AF gyakorlatilag moddolhatatlan, igen nehéz báemit kezdeni vele. Engem már rég nem hoz lázba. FF4 jöhetne már...
  • Vinyu
    #1900
    Hello mindenkinek! Úgy látom nem csak én rajongok a F4-ért. És ez jó. Régről mikor még a patchek rengetegéből próbáltam a Falcon 4.0-at tuningolni abbahagytam a repkedést. Elvesztem az SuperPakok és az FF - ek rengetegében. Úgy látom a fórumon van ezekkel kapcsolatban a megvilágosodás. Bár az elmúlt időszakban az F4-AF-et repültem, de látom hogy itt az FF3-ra esküsznek az emberek. Igy jelenleg az FF3 installálódik a jó öreg 4.0-ra. +Ki szeretném próbálni a Korea 83-at.

    Molnibalage, érdekelne a mod készítő manuaálod. Ha lennél oly jó hozzám fel tudnád rakni a yahoo-s mailre. Vagy valahol már publikálva van? Érdekel még a Harpoon 3?

    Honnan lehet megszerezni az SP4.2-t? Végülis csak elég lenne a 60MB-os texture.zip.

    Ezzel lehet az ATO beállításait is változtatni? Pl. ne mindíg nagy magasságon küldje a gépeket harcba.
    Lehet az F4 AF-hez is modokat készíteni?

    Ha más géppel repülsz a repülési modell is változik? (remélem)

    Segítségeteket előre is kösz.

    Üdv.


  • repvez
    #1899
    a hétvégén már nekem sem fog akadni :)
    Egyébként a kompatibilis hyperlobby itt érhetö el.
    HL
  • Gundark
    #1898
    Én nem akarlak elkeseriteni de nálam egyáltalán nem akad. 1280x1024 ben játszom és gyakorlatilag minden be van kapcsolva. Sem az FF sem az OF Sem az AF :) Egyébként kipróbáltam az OFben és tényleg egy másodpercig nyomni kell és elhussan az AMRAAM.
  • Molnibalage
    #1897
    Nos, van Hyperlobby támogatás, de vajon működik is majd? Ettől függetlenül én nem játszok majd vele, mert az összes hajáratnak "we are so cool" hangulata van, és a 2010-es beállítások meg röhejesek. A modern rakátákat lehetetlen megtéveszteni chaff/flare-rel, csak dísznek vannak a gépen....
  • repvez
    #1896
    A fenébe mivel nincs benne a registryben nálam az AF ezért nem települ fell a javitás.Ezért most várnom kell egy hetet mert épp gépcsere elött állok.De legalább letesztelem majd milyen egy X2-es AMD-vel.Állitolag támogatja a dualcoros procikat.Talán azzal nem akad a reptér fölött és OF is simábban megy majd.
  • repvez
    #1895
    Kinnt van az 1.08-as Patch az AF-hez!!!
    Valaki leforditaná hogy miket javitottak?
  • Molnibalage
    #1894
    A videoklip fel lett töltve az lentebb említett yahoo-s címre. Élvezhetőbb szerintem így....
  • Bucser
    #1893
    ja néhány cucc előkerült de azt ajánlja, hogy nepróbálják hozzáadni más exe-hez mert nagyon nagyon nagyon valószínű, hogy egyáltalán nem fog működni.
  • Molnibalage
    #1892
    "Hello everyone,

    I have become aware that the possibility exists that some version of FF4 data is floating around out there.

    I hesitate to call it a leak, exactly, because I'm almost positive it was inadvertant, and most likely my fault. Through some sloppy use of those dropfile places, and at least one mis-placement of a zip of FF4 data files into a p2p shared folder, it seems that some of FF4's data is "in the wild."

    I've also gotten the impression that some people might be trying to mate the data with other exes. I can only say that that would be VERY unlikely to work correctly. I seriously recommend against that.

    If you somehow come by these data files, please consider the wishes of the people who spent the time and energy on them and respect them by not re-packaging or redistributing their work without permission. There's been enough of that in Falconland already."


    Ezt olvastam az FF fórumán. Jól étem, hogy kikerült ez-az az FF4-ből?
  • Molnibalage
    #1891
    Na lejött a Camtasia és rá is jöttem, hogyan működik. A köv. video már SOKKAL látávnyosabb lesz!
  • Molnibalage
    #1890
    Hát az a multifalcon arra készült, hogy tobb FF3 vag SP verzió legyen fennt. ÉN meg sem próbáltam azt, hogy hogyan lehetne fennt egyszerre az FF3 és OF. Apropó, jöhetne már az FF4. Rég volt augusztus...
  • repvez
    #1889
    A #1865 hsz-emben lévö linken van egy multifalcon v1.1 nevü progi amivel fel lehet több változatu falkont telepiteni egyszerre és váltogatni köztük.Valaki kiprobálná hogyan müködik ?
    Ugyan azon az oldalon van egy Modpack installer amivel hangokat skineket és grafikai modokat lehet könnyen betenni mint lomacban a modmannal.
    Sajna én most ezeket ujratelepitésig nem tudom kiprobálni mivel nincs a regisztribe bejegyezve az AF,de igy is megy csak a progik igy nem találják meg és azt irják hogy nincs telepitve.
  • Molnibalage
    #1888
    Ebből van olyan ami nem trialos? A video mégsincs fennt még a címen, mert nem küldte a levelket a yahoo, merthogy túl nagyok voltak. Szólhatna már feltöltéskor is a drága. Yahoooo....!
  • repvez
    #1887
    Ha jol tudom camtasia progival kijelolheted hogy a monitor képének melyik részét vegye fel.Igy ki tudod a menuket iktatni
  • Molnibalage
    #1886
    Na, fennt van a video a lentebb említett yahoo-s postafiókban.
  • Molnibalage
    #1885
    Igen, csak akkor a menu többi része is látszódna a filmfelvételen és kabin nézet sem lenne. Azt nem tudom, hogy a felvett anyagból hogyan lehetne megcsinálni, hogy csak az rész látszódjon, ahol maga a visszajátszott kép megy.

    Az OF-ben az F-15, A-10 és F-18-asnak is a szép új 3D-s kabinja van. A kövekező felvétel lehet, hogy már abból lesz, bár a táj többi része abban nem olyan jó és a flare és füsteffeketek kifejezetten randák.
  • repvez
    #1884
    Köszi ezek megvannak csak valahogy nem sikerült még normálisan ezeket egyszer sem feltenni, meg szinte csak f16-tal nyomom ugyhogy nemvolt életbevágo.De láttam egy OF-es videot f15-ös 3d kabinnal és az egészen megtetszett majd ha legközelebb felrakom kiprobálom a többi gépet is.
    Nemvagyok egy nagy falcon mayer videofelvétel terén,de ebben lehet olyant csinálni mint a lomac vagy sturmoba hogy trackbe felveszed a missiot és utánna szabadon visszatudod játszani az összes kamera állásba?Mert akkor lehetne egy olyan hogy a küldetés alatt a legizgalmasabb részeket összevágni a többi egyszég tevékenységéböl is.
  • Molnibalage
    #1883
    Ja, csináljak még majd párat? :)
  • Molnibalage
    #1882
    http://www.cockpits.nl/index2.html

    Itt van a cuccos. Jó innen még az F-18, A-10 2D/3D-s kabin és MIG-29 és SU-27 2D-s is jó.
  • Molnibalage
    #1881
    Asszem az Aeyes-ről van vagy Simradarr-ól. Már ezer éve megvan. Elküldjem mail-ben, ha nem találnád meg? F-15C_3D_Superpit_v1.0.exe néven fut és 7,4 MB-os.
  • Molnibalage
    #1880
    Nem, onnan tudom, hogy elrontja, hogy az ugyaniolyan mértetű blakban lejátszott video a BsPlayerben sokkal szebb.
  • Gundark
    #1879
    Nekem is tetszik. A rakétázás az elején kicsit hatásvadász, de annyi gond legyen :) Nem lehet hogy azért rontja le a minőséget mert nagy? Mármint a videjó képmérete. Ha esteleg megpróbálnád kisebben? Már ha ennyire zavar a minőség :))
  • repvez
    #1878
    Jo lett!
    Nekem még egyszer sem sikerült ilyen közel kerülnöm egy szuhojhoz.
    Ez az f-15-ös kabin melyik fajta?Nagyon jol nézett ki.
  • Molnibalage
    #1877
    Ennyire jó lett a közepe?
  • Bucser
    #1876
    miután nem a képminőség alényeg hanem a film maga így engem nem zavar. a videó jó zeneiloeg és aképek összeillenek bár a sok rakétaindítgatást az elején kihagyhattad volna:) nem volt rá szüksége:)
  • Molnibalage
    #1875
    Bazdmeg, hát ez úgy ledegradálja a minőséget, hogy ehaj...

    Felrakom majd egy yahoo-s címre is.

    login: koreamod83
    passw: korea83
  • Molnibalage
    #1874
    Na. elvileg fennt van a video a google videon Freefalcon video y Molnibalage néven.


    http://video.google.com/videoplay?docid=-5041700419666070883
  • Molnibalage
    #1873
    Eszembe se jutott ilyesmi eddig. Azt sem tudom, hogy hogyan kell. Majd utánanézek. Igaz, hogy készen van, de javítgatom még, ha lesz rá időm, meg gépem, mert le kell adnom most 3 napra. Hosszú lenne elmesélni az egész sztorit....

    Lesz majd új video is, valamikor...
  • Bucser
    #1872
    miért nem teszed fel youtube-ra vagy google video-rA?
  • Molnibalage
    #1871
    Na, nagyjából kész van a videoklip. Kinek kell majd? Majd felrakom a yahoo-s mailcímre.
  • Molnibalage
    #1870
    Na, lassan készülget, de nem lesz olyan látvánmyos, mert azt nehéz lenne megcsinálnom egyelőre.
  • L Viper #1869
    Red Baron II, vagyis a Red Baron 3D. Legtutibb I. vil. háborús.
    Kőkemény 1000 Ft-ért megvettem eredetiben kb 1 éve a Corában, mert sajnos anno csak "törve" volt meg. Tele van az internet cuccokkal hozzá, pl xp-hez javításom is van és működő glide (voodoo) emulátor. Új textúrák repcsi modellek stb.
    Jó kis szimulátor.
  • Gundark
    #1868
    MAI grafikával és szimulációval rendelkező 1 VHs-ra vágyom :)
  • Bucser
    #1867
    RED Baron II:)