52965
  • Molnibalage
    #1946
    Hááát, max hétvégén, de akkor sem sokat és csak a multis repülés miatt. Nekem az AF már nincs is fennt vagy 4-5 hónapja.
  • repvez
    #1945
    mostanába senki nem akarja kiprobálni egy kicsit a multit AF-ben?
  • repvez
    #1944
    nocsak most nézem hyperlobbyn kint van egy 1.09 test server.Ezekszerint mégsem az utolso volt az 1.08.
  • Bucser
    #1943
    Top gun-ból a Great B pl nagyon jó kis pörgős szám:)


    Genesis-ből - I cant Dance, Congo alapművek

    Green Day American Idiot albumról - Wake Me Up when september ends
    és a Dos Gringos-tól - Wingman

    Alapművek és videokba is jól használhatóak szerintem.
  • Molnibalage
    #1942
    Én ilyen néven töltöttem le még régen egy fickótól.

    John Scott - The Final Countdown - End Titles

    Ha nem tudod letöteni akkor felrakom ezt is a yahoos mailboxba.
  • repvez
    #1941
    A végsö visszaszámlálásnak mi is a szám cime?
  • Molnibalage
    #1940
    Jaja, padlock rulez. A padlock box-ot akkor még nem lőttem le a config editorban, ezért látszik a SU-27-en egy kis sárga négyzet.

    A következő videoklipphez nezhéz lesz jó zenét találni, főleg olyat aki még senki nem használt. A The Rock film zenéjét már annyian használták... Top Gun szintén kilőve. Lehet, hogy nem is akciódús lesz, hanem inkább a szép látványon lesz a hangsúly. Mindenestre egy jelöltek már vannak zeneileg.

    1. Requiem for a Dream Remix-re. Ez lenne egy NAGYON akciódúshoz.

    2. A Végső visszaszámlálás zenéje még rémlik valkinek? Amikor a Tomcat-ek hajkurásszák a Zero-kat. Az is szóba jöhet.

    3. Karib-Tenger Kalózai-ból a Medallion Calls.

    4. Vangelis, 1492

    5. A Crimean Thunder Lock On-os video zenéjére.
    Aki tud még jó zenét az megírhatja.
  • repvez
    #1939
    Tényleg jol sikerült összehozni a zenével.Jo kis eksön van benne.A célkövetést a padlokkal csináltad vagy hogy sikerült ilyen jol követni légiharcban az ellent?
    Kiproszáltam az AF-et hyperlobbyn és elég könnyen kapcsolodik csak kár hogy eloszlanak az emberek 11-en voltunk a serveren de valahogy most nem mutatja az összes missiont igy nem tudtam olyan csapathoz kapcsolodni ahol emberek vannak.
  • Molnibalage
    #1938
    És, milyen? :)
  • repvez
    #1937
    muködik vele.
    Jo lenne rájönni hogyan lehetne feltenni az FF és OF-et egyszerre, mert most hogy már itt az uj masina ki szeretném mindegyiket probálni csak nagyon hosszu a telepitése mindegyiknek ahhoz hogy fel le telepitgessem és cserélgessem a kettöt.
    Valaki már probálta a gamerstools oldalrol a multifalcon progit hogy muxik-e?
    Ja és ugyanonnan leszedtem a modpack nevü progit AF-hez és hozzá pár modot, de azt irja hogy a zip-eket nevezzük át mdk-ra, de igy sem sikerül életre keltenem oket.
  • Molnibalage
    #1936
    Na, felraktam az 5-ös zip-et is. Nézzétek meg, hogy megy -e a többivel.
  • Molnibalage
    #1935
    A k*rva életbe. Nincs normális uploadom, nem tudom felrakni most. Majd holnap próbálkozok.
  • Molnibalage
    #1934
    Na, ezt eltoltam. A tömörített cuccokat letöröltem. Kívácsi vagyok, ha újra összenyomom, akkor annak az 5-dik file-ja jó lesz -e ezekhez....Amit tudom felrakom, csak most installálom újra az egész gépet, mert egy szemét trójai hazavágta. Halál a vírusírókra.
  • repvez
    #1933
    hiányzik az 5 ös rész a videobol nem lehet kitömöriteni,ha átnevezem hogy sorrendbe legyen akkor meg crc-s.
  • Molnibalage
    #1932
    Ezek hol vannak a Vegas-ban?

    A video fennt van a yahoos címen, a régi le lett törölve. Lehet értékelni a művet! :)
  • Bucser
    #1931
    DoF = depth of field amikor fókuszálsz valamire és a környezet (ami adott objekt előtt vagy mögött van a térben) homályossá válik

    HDR pedig olyan fényeffektek amikor pl kimész a napra a sötét szobából és tompábban látod a színeket agy ideig vagy elvakít a nap majd eza vakítás egyre csökken. Vagy pl a napsütés hatására attól függően, hogyan éri a fénytörés a szemedet más színárnyalatait látod ugyanannak a színnek.
  • Molnibalage
    #1930
    Na, készen van az újabb verzió. Asszem ezzel már nem dolgozok tovább, bevezetőnek jó volt, csak attól félek ezt nehéz lesz felülmúlni a jó zenei alátét miatt, meg sajnos a nyers alapfelvételt letöröltem és az újrakódolások nem tesznek neki jót.

    Rakom fel a yahoos címre amint tudom.
  • Molnibalage
    #1929
    Egyébként pontosan mi is az a HDR és DOF? Ilyen nevűeket nem haszánltam eddig.
  • Molnibalage
    #1928
    Ja olyan lesz. Van már benne sokminden olyan ami a nagyokban. Fókuszálás, átmosás a két jelenet közt, sötétítés, főcím egy felvillanásban.... Ez még az előző videóra van alkalmazva. Majd karácsonykor összedobok egy ütősebbet.
  • repvez
    #1927
    Tegyél rá egy kis HDR szerü efektet és DOF-t, hogy amire fokuszálsz az éles a többi meg homályosabb.Ugy mint az OF-es showcase vidben.az nagyon bejön az a film.
    Ja és nem kell megkérdezni nyugottan toljad fel minden jöhet.
  • Molnibalage
    #1926
    Bakker, nem semmi progi ez a Vegas. OLYAN filmeffekteket lehet berakni, hogy majd lefordulok a székről...
  • Molnibalage
    #1925
    Na, elkészült a módosított videoklip. A zene kicsit elcsúszott, de talán kicsit jobb lett. Felrakom majd a yahoos címre. Kell?
  • Molnibalage
    #1924
    Hát igen. Szinte megtanít moddolni.
  • Vinyu
    #1923
    Az RP5 manualt tanulmányozom, vannak benne érdekes dolgok.
  • Molnibalage
    #1922
    Skacok, NAGYON lassan megtanulom használni a Vegas progit amivel effekteket tudok csinálni. A már meglevő videómon kipróbáltam. Majd felrakom a módosított verziót. Szerintem jobb lett.
  • Molnibalage
    #1921
    http://www.tmet15.co.uk/

    Van itt három jópofa video.
  • 42nd Intruder
    #1920
    Megnéztem simradaron, de nem találtam a 15ös kabint :( Az F-14_RIO megvolt, de már nincs meg, ha el tudnád küldeni megköszönném, meg esetleg az ingyenes 15E kabint (ha jól emlékszem jópár éve az is megvolt anó beta 2 néven futott még. Előre is köszike!
  • Molnibalage
    #1919
    Nos, F-14-ből van egy jó 2D-s és egy olyan szutyok 3D-s, hogy azt meg sem tartottam... www.simrardaron fent vannak az "egzotkusabb", ritákán megtalálható kabinok.

    A tisztességes F-14 2D-s kabin az F14_RIO.exe alatt fut és 9,5MB. Ha nem találod meg sehol akkor felrakom a yahoo-s mailcímre.

    Az F-15E az fizetős, de egy félkész 2D-s van belőle a simradaron. Az előrenéző rész készen van, de a műszerek körbe-körbe alenti nézeteknél azok még a F-16-ból vannak.

    Össszeségében normális 2D és 3D-s kabin van A-10A, F/A-18A/C , F-15C, Mirage-2000, F-16C-ből. Ezek ingyenesek. (valaki készít F-16A-t is, de még nincs kész...)

    2D-s ből korrekt a MIG-29 és SZU-27, F-22, F-117, MIG-21, MIG-23 Rafale és Harrier. Annak speciális a 2D-s műszerfala, mert csak a wide-view móban vált át. (Shift+2) A MIG-23-nél meg be kell állítni, hogy a felvetített kép a HUD-ra az ne egy MFD képernyő legyen, hanem a radar, mint a valóságban.
  • 42nd Intruder
    #1918
    Ó igen és ha lehet egy F-14-es kabint is kérhetek? Megnéztem újra az FF3-at és így kicsit több értelme van a kabinoknak, hogy egyszerre fönt lehet x mennyiség, csak mostmár tényleg az áhított kabinoknak kellene megleniük... :$
  • 42nd Intruder
    #1917
    Tudna nekem küldeni valaki egy F-15E cockpitot? Kerestem a neten de nem találtam... Előre is köszönöm!
  • Molnibalage
    #1916
    Na, rossz linket tettem be..


    http://www.freefalcon.com/forum/viewtopic.php?t=14597
  • Molnibalage
    #1915
    Sakcok, kéne egy kis segítség. Jól értem, hogy az LP nem engedi megjelentetni az FF4 -et?? Met, ha igen akkor halál rájuk. Még az FF3 is jobb, mint az AF....


    http://www.freefalcon.com/forum/viewtopic.php?t=14587
  • Molnibalage
    #1914
    Na, sikerült már valami érdemlegeset alkotni? Segített a leírás?
    A rakettákat olyan faszán belőttem, hogy ehaj. Átírtam itt-ott a simdata.zip-et. SOKKAL élvezhetőbb lett a drága...
  • Vinyu
    #1913
    Áhá igények? Azok vannak. Mindenképpen legyen Európa (még nem járok ott hogy megcsináljam, no meg a türelemem csak rövidtávú, inkább kísérletezgetek). Az erősség? A gépek? Izmosak. Had izzadjon a pilóta. Hogy azt is meg kelljen gondolnod mikor szállsz harcba az ellennel, és hogy? Bár ezt az AI...? ...Hát nem is tudom. Szerintem egy MIG-21 le akarja lőni a 4 F-16 ot AA-1- el, mikor ez öngyilkosság. Bár ha egyet elkap akkor már nem. Érezd te is ugyanezt a Szu-27-ellen.
    Szerintem nem baj ha van benne egy kis fikció. Jó háttértörténet, mi miért, és mehet a banzáj.

  • Molnibalage
    #1912
    "Hogyan kapnak e légi és a földi egységek utánpótlást? Ha nem csinálok Air Lift bevetéseket nem lesz a légi egységeknek utánpótlás?"

    Sajnos ez a része homály... A status opcióval kiírja, hogy mikor lesz a legközelebbi. Ezt a tréképen tudod megtenni játék közben, ha jobkliket nyomsz.

    A tolóerő/tömeg arányt elvileg a simdata.zip-ben tudod típusonként megadni, de én meg sem próbáltam, mert nezéz. Paraméteres görbék írják le linearizált formában. (A HFFM-ben van egy rakás ilyen. A régiben.)
  • Vinyu
    #1911
    Ez az a szabadság amit mindíg is kerestem a szimulátorokban, stratégiákban. Már csak az ATO-n kéne egy kicsit piszlálni és az FF3 lenne az etalon. Bár így is az. Ha akarod repülhetsz (jónéhány típussal), csinálhatsz új gépeket, új egységet, új fegyvereket, vagy feljavíthatod a régit. Ha akarod csak irányítod a légi v. a földi hadműveleteket estleg mindkettőt. És mindezt több helyszínen, nem kevés egységtípussal. Kell ennél több???

    Egyébként kell. A legjobb "játék" az lenne (számomra) ami az FF3-at, Gunship-et, Mi-24-et, Harpoon 4-et (bár ez nincs), Dangerous Waters-t, egy hajószimulátort, egy valós idejű modernkori stratégiát egyesítene. Ja és mindezt hálóba. 2015 környékén már lehet hogy lesz. Várok.

    Ha megváltoztatom a tolóerő/tömeg-et az egy hajtóműcserének felel meg vagy esetleg még valamire hatással van.

    Úgy látom a Balkánon már izmosabb gépek is a tálcára kerülnek (kezdéskor).

    Hogyan kapnak e légi és a földi egységek utánpótlást? Ha nem csinálok Air Lift bevetéseket nem lesz a légi egységeknek utánpótlás?
  • Molnibalage
    #1910
    Miért? Moddolni nagyon jó, hollári,hollári hó!
    Sajnos nincs rá most időm, de ha van valami kívánság megpróbálnám megcsinálni. Tervezek az Európai téképre is egyet, de lehet, hogy megcsinálom a '73-as Yom Kippur-i balhét rendesen.
  • Gundark
    #1909
    Ó Anyám! Még egy moddoló megszállott
  • Molnibalage
    #1908
    A www.freefalcon.com-on asszem bennt van a downloads valamelyik részében. Az Euróapi harmadik hdjérat az hibás, senkinek sem megy. Pont az van amit leírtam a manualban. Valamelyik egység rosszul van benne, nem tesztelték a drágát. Az Európai helyszínt erősen moddolni kell, mert teli van hülyeségekkel.

    A manualból a a simdata.zip -pel való babrálás kimaradt, mert akkor még nem csináltam. A radaros babrálás amit említettél simán megy. Csak a radar számát kell átírni arra, ami a SZU-27-esé, azt hajrá!
  • Vinyu
    #1907
    Siker! Az Europa megy. A 3. hadjárat nem de a többi jó. Úgy érzem le kell rohannom európát, vagy meg kell védenem?

    Áttanulmányoztam a manuálod. Nagyon jó, csak kevés, vagy sok az infó?
    Van egy csomó paraméter amit nem tudok micsoda, mit és hogyan befolyásol. Sebaj. Így is el lehet vele motyorogni egy ideig. Új gépeket pl. Mig-21-2000-et csinálni, megnézni hogyan szuperál a harctéren egy Szu-27 radarral. Esetleg nyugati elektronikával. Beindította fanatáziámat.
    A manual végén F4_Campaign_Creation_rev2.doc - ra hivatkozol. Ezt honnan lehet megszerezni?

    Az Openfalcontól elvetted a kedvemet. Vagyis a gépem kedvét, úgyhogy jelenleg FF3 betanulás.

    Üdv
    Vinyu