52965
  • L Viper #1986
    Köszi, ki fogom próbálni. A felvevőt mindenképp.
    Remélem van hozzá valami jó leírás is a használatukról.
  • Molnibalage
    #1985
    Egyértelműen a Vegast 6.0-át. Van hozzá regkód generálóm. Felvenni igazából úgy látom, hogy mindenki Fraps-szel szokott. 2.72-es verzió letölthető a mininova.org-ról, még crak sem kell hozzá.
  • L Viper #1984
    Én a Red Baron 3D-ből csinálnék egy kis videót. Azzal játszottam mostanában, a felturbózott változattal.
    Egy videót találtam csak a neten, az is jó kis rövid.
    Milyen progit ajánlassz hozzá ?

    Néhány kép a galériámban kedvcsinálónak :)
  • Molnibalage
    #1983
    "Nekem kicwsit úgy tűnt, hogy a harcok és történések kicsit ad hoc jellegűek van benne kicsi ez kicsi az is."

    Hmmmm.. Ez jön le belőle? Pedig én nem ezt akartam elérni.

    A másik részéről meg annyit, hogy legelső videom így készült másoknak meg az nem tetszett.(Google videon fennt van a nagyon alap változat, keress rá a nickemmel, ha akarsz.) A felszállásokat és leszállásokat itt elhagytam az időhiány miatt, de az elején megvan a bemutatás, mint a görög drámákban. :)
  • Bucser
    #1982
    próbáld meg tematizálni. nekem kicwsit úgy tűnt, hogy a harcok és történések kicsit ad hoc jellegűek van benne kicsi ez kicsi az is.

    Mi lenne ha pl nem csak úgy in medias res történne minden benne, hanem felszállástól leszállásig végigkövetve a szereplők röpke történetét. (pl.: felszáll bevetésre egy kötelék légifedezetnek, egy másik pedig ground supportra. Az ellenfél vadászőrjárata észreveszi őket (mutathatod egy pillanatra az ellenséges awacs-et is ha van) majd jöhet a légiharc majd a földi támadás és a végén pedig hazakísérik a földdöngölőket a vadászok.)

    Lehet kicsit blődli de szerintem működne:)

    Más persze nem könnyű ezt így megcsinálni és birka türelem kell hozzá:) Csak tanács volt:)

    Frapsen kívül mást nem tudok sajnos egyébként amivel lehetne még felvenni anyagot. Free falcon fórumon nem mondtak valami erről, hogyan lehet visszajátszásból videot rögzíteni?
  • Molnibalage
    #1981
    Köszi. Az csak kísérletezgetés volt egy másik effekt előjátékaként amit nem is tettem bele.

    Egyébként mitől lesz jó egy video? :) Ennél több akciót azért már elég nehéz lenne belevinni szerintem. A zene nem passzolt talán alá? Mert az előttem felrakott video az 'F15 Overloadot' letöltöttem és abban gyakorlatilag SEMMI sem történik nagy részében és a zene is gyík, (szerintem) és mégis 3 feletti átlagot kapott a szavazáson és meg valamivel 4 alatt...

    Sajnos az ACMI alatt nem lehet Fraps-szel felvenni, pedig tudnék egy-két dolgot még azzal is látávnyosabbá tenni. Milyen más videofalvevőt ismertek? Hátha az vesz fel akkor.

    Nem könnyú feladat olyan felvételekt csinálni, hogy egyszerre vezess és vegyél fel, de azért szedd le a MIG-et 30 sec alatt, mert több nem fér bele a videoba, de félbevágni sem jó egy légiharcot és mindezt úgy, hogy kitről vezetem a gépet.. Ezért nem tudok olyat csiánlni, hogy egy 3-3 gép elleni rakettás légiharcit, mert miküzben jó kamerpozíciót keresnék, már rég leszednek. Ezért kéne az ACMI, de ott meg a robbanásokat nem jeleníti meg, úgyhogy az "csak" a kamerabeállításokban segítene.
  • Bucser
    #1980
    Megnlzte a videót patricksaviationön... jó lesz de SZVSZ kevesebb effektel többet érnél el... Nem az effekt teszi a videót. (pl az elején a 3-4 lens flare mindenhol engem kicsit zavart)

    Nem ettől lesz jó egy videó.
  • Molnibalage
    #1979
    "Na mindegy, nem morgok akkor is a Falcon a legjobb szimulátor!"

    Amen!

    Modjuk az igazi szimes, nem a szép robbanásefektekért játszik, de azért sokszor hasznos látni, hogy valóban felrobbant -e modjuk a ZSU-23 vagy SA-13 amire rácsaptam A-10-zel. Nagyon nem mindegy. Éjszaka meg amúgy sem nagyon látszódik....

    Az FF 3.1.1. -ben a normális éjszaka nagyon sokat számít, hogy TÉNYLEG sötét van és normális a naplemente. A Cobra-ban az egész olyan kékes akármicsoda. Nagyon zavaró. A köv. videohoz mindkét verzió kell majd. Először megcsinálom az éjszakai felvételeket aztán lehet megint telepíteni. A Cobraban nincs textúrázott TGP és MAV cézó sem.


    TÉNYLEG jöhetne már az FF4.
  • L Viper #1978
    Sajnos én is ettől sokalltam be. Használtam a 3.1-et, mer a Cobra nyavajái idegesítettek. De a Cobrában meg a gyakorlásoknál is lehet buzerálni az időjárást. A villámlás robaja tök jó :)
    Talán majd az FF4-ben végre orvosolják ezeket, de attól tartok, ahogy duzzad az anyag, nem lehet kikerülni bizonyos hibákat és nagy patchalés áradat lesz az FF4-hez is. DE JÖNNE MÁR VÉGRE
    Az AF meg nem buzerálható, legalább jelenne meg valami kabin add-on, meg jobb gépskinek, csillogo effektek stb. Érthetetlen, hogy miért nem lehet az AF-et is tunningolni :(

    Na mindegy, nem morgok akkor is a Falcon a legjobb szimulátor!
  • Molnibalage
    #1977
    A külnöböző Falcon installok kicsit az agyamra mennek. Az FF3.1.1.-ben szépek a naplementék, de hiányoznak a Cobra robbanáseffektejei és a 3D kabin is ronda a Cobraéhoz képest. Nem igaz, hogy nem tudnak egy olyat összerakni, amiben az összes jó dolog benne van...
  • Molnibalage
    #1976
    Karácsony környékén majd csinálok még videokat, de addig most asszem sztornó. Ezer más dolgom van. Majd ezeket be lehetne tenni a BoP-ra vagy leglább belikelni, hogy lássák, hogy hazánk fiai is tudnak alkotni. :)
  • Molnibalage
    #1975
    Hát igen, a Vegas nagyon ott van. Amikor átmegy fekete-fehérbe a MIG-29 nézet, az érthető, hogy mit akartam ott?

    A napfény effekt megoldva. Ne tedd fel a Cobra-t, CSAK a 3.1 -et és akkor az utolsó patch (12MB-os) már nem is kérdezi meg a 3.1.1-re rakás előtt, hogy akarsz Cobra-t patchelni. Nem is tudnál..Na akkor szép marad minden, ha így csiánlod. Mellesleg ezzel kiderült, hogy a 3.1.1. az a Cobra-tól független számozás.
  • repvez
    #1974
    nagyon jol sikerült!Gratula
    Kár hogy a játékban nincs ilyen szép napfény és csillogás, pedig ugy már majdnem olyan lenne mint igazibol.
  • Molnibalage
    #1973
    Fennt van a patricksaviation -on is.
  • Molnibalage
    #1972
    Na, a yahoos címen fennt van a video 5 megás szeletekben. Be van sorszámozva. DS 01-19-ig. Most megpróbálom felrakni a patricksaviation- ra.
  • Molnibalage
    #1971
    Na tesztelgettem a napfelkelte effektust. Az alap FF3 mindenféle kieg nélkül a teljesen korrekt. TÉNYLEG sötét van este, a csillagok is jól "működnek" és végre narancsos a naplemente/felkelte. Most azt nézem majd, hogy ha csak Cobra-t vagy csak 3.1-et rakom fel akkor mi van.
  • Molnibalage
    #1970
    A baj az, hogy nincs tisztességes uploadom most. Ezt is alig tudom majd elküldeni. Esküszöm lelövöm azt a köcsög szolgáltatót!

    Fennt lesz a yahoos címen is. Legrosszabb esetben kedden felrakom, ha majd járok bennt az egyetemen. Ha valaki letölti majd az felrakhatja majd a http://www.patricksaviation.com/-ra a nevemben. Esteleg annyi komment lehet, hogy ez a második videom. Az elsőt is feltölthet valaki akár már most is. A komment lehet annyi, hogy az csak egy próba volt.
    Örülnék neki. A kettő együtt nem fog menni, mert 100MB a korlát egy hónapra a siteon.
  • L Viper #1969
    Ha máshogy nem megy, rakd fel két részletben. Part I, Part II, bár tudom, hogy nem lenne jó kettévágni. Én kíváncsi vagyok rá, az előző is tetszett.
  • Molnibalage
    #1968
    Na, át van konvertálva. Majdem 90 MB-os. :(

    Legálább egy darab pixelhiba sincs benne, nem úgy mint az elsőben a sok konvertálás miatt. Egyelőre még nem tudtam feltölteni, de majd próbálkozok.
  • Molnibalage
    #1967
    Készen van! Ha az előző tetszett akkor ez.... El sem hiszem, hogy én ilyet tudok csinálni...

    Amint tudom felrakom a yahoos címre.
  • Molnibalage
    #1966
    Valamikor hajnali 4 után kéne próbálkozni és este 7 után. Szállj le egy kifutóra és tedd 64x -esre az időgyorsítást. Egyszer el kéne jönnie a kívánt állpotnak.

    A videoklipp gyakorlatilag mindjárt kész. OLYAN rohadt jó, hogy még a patricksaviationra is elküldöm majd. Ez a Vegas progi egy ISTEN!!!!
  • repvez
    #1965
    Ez a naplementés kép kb hány orás állapotot tukröz mert amit én állitottam be annál már vagy sötét volt vagy még szürléskék az ég.
  • Molnibalage
    #1964
    Készül az új video. Iszonyat jó lesz az előzőhez képest!
    A Top Gun nyitózenéjével fog kezdődni, a többi része még kérdéses.
  • Molnibalage
    #1963
    A kettő ugyanaz. Narancsos naplementét még mindig nem csinált senki? Fontos lenne. Ha Cobra-val nem megy kénytelen leszek igeiglenesen leszedni.

    Az FF 3.1.1 az ugye a Cobra a 12MB-os utolsó patch-el???
  • L Viper #1962
    Persze, én az Openfalconban található texture.zip-re gondolok, hogy abban szebb, jobb tájtextúrák, vannak-e, mint az SP4.2-ben.
    Javítottak-e rajta az "Openfalconosok". Nekem csak az SP4.2-ből kilopott texture.zip van meg.
    A sorrendet tudom, természetesen :)))))))
  • Molnibalage
    #1961
    Ezt nem értem. Mindig van texture.zip :)
    Gondolom az SP4.2-esére gondolsz. Az van az OF-ben is, ha a közpéső installt választod. Igen, érdemes, de még az FF3 telepítése előtt írd felül.

    Akinek sikerül a lenti képhez hasonlót előállítani, az szóljon! Kell majd egy videoklipphez...
  • L Viper #1960
    Még egy kérdés: A texture.zip-et érdemes felrakni a Cobrához ?
    Tényleg: az Openfalcon-ban milyen a táj ? Még sajnos nem láttam.
    Abból vajon nem lenne érdemes kiszedni és átbuzerálni FF-hez ?
  • L Viper #1959
    Nálam a Cobrával meg "világosabb" az éjszaka, mint sima FF3-mal. Magyarul jobban látok éjjellátó nélkül is.
    Ha jól emlékszem nálam a naplemente vöröses volt Cobránál, majd megnézem, ha felrakom végre
    A grafikus anomáliák lehet, hogy az újfajta videokártyákkal jönnek ki ?
    A Repvez által említett dolgok nálam jók voltak, csak a keret szélénél volt egy kis csík, ami elhanyagolható.
    A Cockpit addon nálam is jó, tökmindegy mikor rakom fel rá, bár én nem használom, mert annyira nem tetszik, kicsit kevésbé részletes szerintem.
    Nekem ez van meg: FF-Cockpit-Addon.exe 44,89 Mb.
  • Molnibalage
    #1958
    Közben észrevettem egy fura dolgot. Naplementekor nem narancs vagy vörös színű a horizont és az ég 3.1+Cobra-val. Nem értem miért, mert a lejjebb belinkelt helyen van egy video (College vid.wmv) ami az Freefalcon 3.1.1-gyel készült, ami ugyebár a Cobra-s telpítést jelenti és ott olyan, mint régen. Erre gondolok. Ilyen már nincs. Miért????


  • Molnibalage
    #1957
    Na, kezd körvonalazódni az új vidoklipp. Sivatagos terület felett lesz a változatosság kedvéért a repkedés. Van már belőle egy 20 másodperces rész készen. Esetleg egy előzetes belőle érdekel valakit? (zene nélkül)
  • repvez
    #1956
    Azt hiszem emulerol van de nem tudom mivel tud többet.
    Amugy most mentem egy missiont és elég szomoru vagyok most mivel van pár grafikai anomália.A kabin nézetnél mindenhol vékony kék szegély van és látszanak azok a kockák is ahol a különbözö nézetekhez tartozo képek találkoznak.Külsö nézetben valahol átlátni a gép részei között és hiányzik textura is és a jobb oldali horizontnál van egy legalább 2cm magas és nagyon hosszu fekete csik.
    Lehet nem szereti az uj 64bites masinát?
  • Molnibalage
    #1955
    Hmmm... Ezt még nem is ismerem. Honnan van? Mi lehet a difi a tied és az enyém közt?

    A cokpit addon hibája érdekes. Én már teleptetem az addont mindeféle sorrendben (3.1 előtt és után is) és mindig működött.
  • repvez
    #1954
    Na felraktam én is Az FF3-at,de én nem tudtam feltenni a cockpit addont mert azt irta ki hogy abban a mappában nincs feltelepitve a falcon4+freefalcon3.akkor hogy tegyem fel?
    Egyébként nekem van egy _HFFM_for_FF3[1].1_full_updated_for_pumpy_model.zip 16MB nevü fájlom is.

    Meg megjelent a hamachi 1.01-es változata is.
  • Molnibalage
    #1953
    FreeFalcon&SuperPAK-BMS High Fidelity fm's v1.00.exe 19,8 MB
    Van ilyen, de ez Cobra alá nem megy fel.

    Viszont érdekes, hogy 3.1-hez van ilyen: HFFM for FF3.1.exe
    Viszont ez csak 1,9 MB. Ezt felrakom.

    Egyébként tök mindegy, hogy fennt van -e asszem. Kompatibilitásnál szerintem ezt nem vizsgálja, mert ezeket az adatokat mindenkinek a saját gépéről veszi le a játék. (Az is lehet, hogynem.)

    FF3-hoz viszot kell Hamachi LAN emulátor.
  • L Viper #1952
    Amúgy a multis repülést felvenni jó ötlet szerintem is.
  • L Viper #1951
    Csak egy kérdés még:
    A Cobra patch-hez használod a High Fidelity flight modellt, vagy azt ne rakjam fel ?
  • Molnibalage
    #1950
    Igazábók kéne a következő videohoz a TI segítségetek. Multiban kéne repülnünk és úgy vennék fel anyagot hozzá. Természetesen FF3-mal a lentieket felrakva.
  • L Viper #1949
    Oké, régen így használtam én is, csak a Cockpit add-ont nem.
    Kivéve a kedvenc más típusaimat, pl SU-27
    A recompressektől meg tudok őrülni, olyan sokáig csinálja.

    Ja, néztem a videót amit vágtál. Szerintem kedvcsinálónak sem rossz,Falcon híveket toborozni.
  • Molnibalage
    #1948
    Igen. Az installálás az alábbiak szerint.

    FreeFalcon3-BT.exe 214,5MB
    FreeFalcon-31.exe (select both two) 39,2MB (itt megint van recompress)
    FreeFalcon-Cobra-Patch.exe (select both two) 12,1MB
    FF3-Cockpit-Addon.exe 43,3MB
  • L Viper #1947
    Az FF3-at a Cobrával nyomod ?
    Freefalcon 3.1 és a Cobra javítás is ?
    Mostanában nem nagyon volt időm Freefalconozni :(
    Most akarom felrakni.