52965
  • Bucser
    #2026
    Próbáld meg, hogy feltöltöd a képet vágólapra kéred a gomb segítségével. Ilyenkor a teljes linkelést beteszi a szövegmezőbe ha tolsz egy ctrl +v-t.

    És vedd ki az ékezetet a filenévből.
  • L Viper #2025
    [IMG]http://[/IMG]
  • L Viper #2024
    [IMG][/IMG]
  • L Viper #2023
  • Molnibalage
    #2022
    Amen! :)
  • L Viper #2021
    Ha már a fikázásnál tartunk, egyszerűen érthetetlen miért hagyták benne az AF-ben azt a gagyi effektet, amikor lezuhanok, 3-4 darabra esik a gép és forog körbe-körbe a kabinszekció. :) Gondolom tudod miről beszélek.
    Az AF-hez inkább valami olyan patchet kellene írni, ami az idegesítő 2D-s lapfelhőket javítja, a kilőtt rakéták füstjeiről nem is beszélve. Az meg egyenesen felháborító, hogy a Tájtextúrák a régi alap Falconban szebbek, egységesebbek.
    Talán a stabilitás az egyetlen előnye.
    FF4-ET DE GYORSAN !!!
  • Molnibalage
    #2020
    Ráadásul a játék motorja és néhány skinje egy az egyben még a régi Falconból van MÓDOSÍTÁS nélkül.(ugyanazokkal a bugokkal, mint régen, tehát még azokat sem javították ki...)akkor mire olyan büszkék ott az LP-nél? Néhány fanatikus rajongó jobb munkát végez náluk...
  • Molnibalage
    #2019
    Sajnos(?) én nem vagyok jogász ezért nem értem, hogy az LP-nek mi a fasz köze lehet a FF3 jogaihoz. Az eredeti játék a Falcon 4.0 Microprose/Hasbro volt és ez lett a teljesen szabadon buzerálható.(Azt majd megnézem, hogy a TELJESEN alap Falcon 4.0-ban milyen módon vannak az adatok, hogy az mennyire buzerálható.)

    Akkor ebbe milyen jogon ugat az LP???? Akiknek ráadsául a szar terméke még nem is moddolható. Rejtély.
  • L Viper #2018
    Hát igen, én is pont ezeken agyalok, mert a kiszűrődő infók aggasztanak.
    Az Openfalcon web oldala is megszűnt.
    Azt meg nem csodálom, hogy az LP-nél komolyan aggódnak, van is nekik miért. De olyat tehetnek, hogy megakadályoznak egy megjelenést? Bár sajnos pénzért mindenki megvehető, vagyis majdnem mindenki.
    Egyébként az AF-et ha jobban megnézed az objektumok és repterek nagyon olyanok mint az SP4-ben. Gondolok itt a kerítésre és a "kutyanyelvekre".
    Kísérteties.
    Én már annak is örülnék, ha valaki végre "összepofozná" az FF3-at, gondolok itt a kisebb hibákra ( éjszakai kabin, naplemente, éjszaka, vibráló csillagok stb. )
  • Molnibalage
    #2017
    Hát az FF fórumán pofáznak mindenről, de a felét sem értem a szleng miatt, meg a készítők elég poéos srácok és a felét sem kell komolyan venni amit mondanak. Néha olyan hozzászólások is voltak, hogy mintha soha nem jelenhet meg az LP miatt. (remélem ez nem igaz)
    Az is elég gyanús, hogy ennyi idő alatt még egy screenshotok se voltak képesek csinálni és tesztereket sem kerestek, viszont ennek ellenmond, hogy itt is volt valami kiszivárogatatás, mint az OF-nél. Ezzel is összehasonlítoták, hogy az se fog soha megjelenni, tehát ez sem fog.

    Akárhonnan nézem, igencsak gyászos a helyzet. Hol van már az augusztus.... Ha karácsonykor tolhatnám igen boldog lennék, de attól tartok, hogy ez nem fog bekövetkezni.
  • L Viper #2016
    FreeFalcon 4-ről semmi hír ?
  • baroncs
    #2015
    igen, kossz
    az elejen is a kezikonyvre gondoltam mint magyaritasra, csak nem akartam felreerteseket
  • Molnibalage
    #2014
    Na segít valamit a cucc? :)
  • baroncs
    #2013
    kossz a tippet es bocs a hozzaszolasert...
  • Bucser
    #2012
    Akkor ne írj úgy mint aki szereti:)

    Itt nincsennek niggak csak a repülés és haditechnika szerelmesei. egyébként asszem a bop.agria.hu-n van egy magyar leírás az AF-hez talán.

    Magyarítás nincs sajnos.
  • baroncs
    #2011
    bocs, de nem szeretem a machboxos jatekokat.............
  • Bucser
    #2010
    Nincs magyarítás hozzá. Tanulj meg angolul repülni.

    Ja és a gengszter dumát hagyd légyszíves a carbon topicban...
  • baroncs
    #2009
    ................:::::::::::::HY::::::::::..............
    Valaki nem tud a Falcon 4.0 Allied Force -hoz egy magyaritast????? , mert nehez angolul tanulni repulni.....
    -----------=========THX, NIGGAZ=========----------- | | |
    ---- |
    | | |
  • Molnibalage
    #2008
    Sajnos a Korea MOD-om csak Cobra alatt megy. :(
  • L Viper #2007
    Hová lett a Topic kép ???
  • repvez
    #2006
    1993 hszban van hogy mivel csak valamiért az FF-el nem megy
  • Molnibalage
    #2005
    Valaki írt itt a skinezésről. Valaki csinálhatna magyar MIG-29-es skint. Én sajna ehhez nem értek. Sőt, most már Gripren is gyühetne.
  • L Viper #2004
    Igen eléggé kimerítő volt, köszi.
    Azért kérdeztelek, mert szerintem akik ide írogatunk ebbe a fórumba, valószínűleg Te telepítettél már a legtöbbet Falcont és annak extráit.
    Azért az én vinyóm is kerregett már elég sokat :)

    Anno sokat játszottam a Flankerrel, abban is elég világos az éjszaka, na majd eldöntöm melyik legyen.
    Hasonlók nekem is a tapasztalataim.
  • Molnibalage
    #2003
    Nos a Cobra-nak KÉT nagy előnye van.

    1. A robbanás effektek elképesztően gyönyörűek.
    2. Az F-16 3D-s kabinja itt a legjobb és a felriatok a DED-en és másutt sem csúsznak el, ha zoomolsz és forogatod a fejed a kabinban. Ez az összes típus kabinjában így van.

    Hátránya, hogy elbassza az éjszakát (túl világos) és a napfelkeltét.

    Ha CSAK a sima FF3-at takod fel (esetleg még hozzá a FreeFalcon-3-Hotfix1n2.exe-t), akkor a lenti szép füsteffektek lesznek, de a 3D-s kabin nem lesz jó, bár ezen lehet, hogy segít, ha a Cobra feltelepítésből a 3D cocpitok dat file-val felülírod az ittenieket. Ezt még nem próbáltam ki. Valaki átküldhetne egy ilyen file-t, mert nekem most csak az alap van fennt. Kipróbálnám, de a szerintem nem fog működni, mert a Cobra az összes 3D-s kabint korrigálja, tehát "központilag" van visszavezérelve a DED és az összes többi cucc "rávetítése" a kabinra. Egy próbát azért megér.

    A 3.1 (39MB) és még hozzá az utolsó 12,1MB-os patch-csel, de Cobra nélkül a füsteffektek kicsit elbarmolódnak, de biztos csinál egy-két doglot a patch, gondolom javít pár apró hibát. Az éjszaka és naplemente korrekt, mint a simában.

    Összegezve, ha NEM a robbanások látványa a fontos és a szép kabinfelirat 3D-ben, akkor 3.1.1 a nyerő. A 3D kabin lényege, hogy a megfelelő kilátást szimulálja. Kicsit segít a dolgon, ha felrakod F16_3DSuperpit.exe-t (8MB). A cockpit.nl-en elérhető, ingyenes.

    Elég kimerítő volt?
  • Bucser
    #2002
    A régi falcont az idő igencsak megszépíti azért...
  • L Viper #2001
    Nevetséges, hogy a táj is csak a Hitilessel néz ki valahogy, egyszerűen a régi Falcon tájtextúrái jobbak. Az AF-ben több ugyan a reptéri ojjektum :) házikó stb.
    Le is szedtem az AF-et. Asszem inkább FF3, kisebb hibái ellenére.
    Balage, most melyik összeállításra esküszöl, melyiket a legjobb használni szerinted ? A Patchekre gondolok. Térjek vissza az alaphoz: FF3 + FreeFalcon-3-Hotfix1n2 , vagy Kobra ?
    Valamit felrakok az biztos.
  • Molnibalage
    #2000
    Hát igen. Az AF már bocsánat, de egy-két apróságtól eltekintve egy nagy fos az FF3-hzo képest. Grafikailag az FF3 erőlködés nélkül lemossa (Cobra robbáneffektejivel meg lazán) és még a gépigénye is kisebb.

    Az FF3-ban akkor a legszebbek a füsteffektek, ha az alapon kívűl SEMMIT sem teszel fel. Olyan szép vastag füst van, hogy ehaj.



    Ez a sima FF3 egyetlen patch nélkül. Esküszöm ha csak a tájat nézem, akkor ez szebb az öszes többinál, főleg ha napfelkelete/lemnete van.
  • repvez
    #1999
    Nálam már megszünt ez a jelenség.
    (Vagy csak a 4000+ dualcore proci miatt )
  • L Viper #1998
    Felraktam az AF-et, meg az 1.09-et, de még mindig meg-meg áll egy pillanatra a játék időnként. Nemigaz, hogy ezzel nem lehet kezdeni valamit. (Vagy csak nálam, ha jól emlékszem Molnibalage is írta ezt a jelenséget?) Na mindegy.
    A füsteffektek is jobbak FF3-al.


  • Molnibalage
    #1997
    Beállíottam, hogy uncompressed legyen. Akkor 5 FPS-ben vett fel.
  • Bucser
    #1996
    azért lassú mert ne csak rögzít hanem realtime code-ol. Nem tudod beálítani, hogy a felvétel kimenete uncompressed avi legyen? Utólag meg betömöríted.
  • Molnibalage
    #1995
    Well, kipróbáltam a Camtasia Studio 4 felvevőjét, de ez meg amiatt nem jó, hogy nem tudom butatítani a felvétel felbontását (mint Fraps-nél a half size), és így nem tud elég gyorsan felvenni. 3-4 FPS-ben vesz fel, bár ez működik ACMI alatt. Ez így nem jó semmmire, és nem találok semmi olyat amivel ezt javíthatnám. A tömörítést át tudom állítani, de attól még nem válozik szinte semmi.
  • Bucser
    #1994
    uncompressed avikat csinál. Azért ekkorák:) (szal ha abbol képet mentessz az olyan felbontású lesz mint a játékban lévő:D)
  • repvez
    #1993
    ja és egyszer kérdezte valaki hogyan lehet skint késziteni.
    A lodeditor 4.5-ös változatát probáltam most és azzal egyszerüen ki lehet exportálni bmp formátumba onnan meg már PS-ben szerkeszthetö.Ahogy néztem FF-el nem mukodott csak AF-el.
  • repvez
    #1992
    ugynézki azért csendbe csinálnak AF-hez is 3D-s kabint
    3dkabin
  • L Viper #1991
    Na fasza, még az 1.08-at sem próbáltam ki :) akkor dobom is a kukába
  • L Viper #1990
    Na a Fraps-et kipróbáltam, tetszik, hogy képlopó is.
    Jó kis méretű avikat ment :)
  • repvez
    #1989
    kijött az 1.09-es javitás AF-hez :)
  • repvez
    #1988
    Esetleg probáld meg a camtasiat videofelvevésre.Az egyik ismerösöm azt mondta jol lehet használni olyanra is mint a youtube mert meg lehet adni hogy melyik részét vegye fel a képernyönek.És az bármit felvesz ami a képernyön történik igy talán az ACMI-nál is jo lenne.
    Egyébként nekem is tetszene egy olyan variácio mint amit Bucser mondott.
  • L Viper #1987
    Fraps 2.72 kettő is van ott. Az egyik full verzió, 3,74 mb a másik cracked 5,56 mb.
    Melyiket szedjem le ?