52965
  • Molnibalage
    #2146
    Bazz, most néztem meg, annyi használható extra cuccom van, hogy az már fáj.
  • Molnibalage
    #2145
    Sajnos pont az EF2000 modjában vannak ezek, de ezen is lehet segíteni!
  • Molnibalage
    #2144
    A yahoos mailcímen fennt van az összes. Sajnos az csak a Cobraval működik, kivéve a simdata.zip-et. Az az összessel jó, az buherálja meg a rakéták manőverezőképességet, a gépek fegyverzetét az objects könytárban levő fileok. Azt a moddolási segédeltemmel bárki, bármeilyik falcon verziüvan serperc alatt megbuherálhatja.

    Sajnos az objectben levő file-kat egy-két igen egyedi mod az felülírja, amit a most betett tárhelyen találtam. Van 3D-s (!) EF2000 kabin is!
  • L Viper #2143
    Annyi a lényeg, hogy SP4-OCI-t ha telepítem akkor nem kérem hozzá a hitiles textures-t, mert már azt korábban elmentettem. Pusztán időtakarékosság, hogy azzal ne kínlódjon a gép. Tehát azt a régebben elmentett texture.zip-et másolom be később, mert SP4-ben lehet, FF-ben meg nem. FF-ben máshogy működik, mint tudjuk ott a Freefalcon install előtt kell.

    A sima FF-ben annyi földi objektum van, mint az eredeti Falconban, az SP4-ben meg annyi, mint az AF-ben.
    De ez annyira nem fontos, szeretném ha lenne végre egy teljesen hibamentes Falcon, amiben minden jól működik...Talán majd az FF4.
    Sajnos addig meg próbálgatok, összehasonlítgatok.

    Engem érdekelnek a modok, a simdata, meg ahogy a rakétákat átbuheráltad.
    A Freefalcon 3.1.1-hez lenne jó. Hány mega a cucc ?
  • Molnibalage
    #2142
    Ezt hogyan találtam meg, ez ARANYBÁNYA! A banner alá be kell rakni közvetelen linbe. A banner helyett is lehetne valami más. Több szó van itt már FF-ről és OF-ről, mint AF-ről. Bakker,ez a sok rövidítés.... :)
  • repvez
    #2141
    Ha valakinek hiányozna pár fájl a gyüjteményéböl itt potolhatja a mulasztását :)
    falcon4 raktár
  • baroncs
    #2140
    Valaki nem tudja, hogy hol lehet állítani a joystick érzékenységét??
    Vagy az F-16-osnak ilyen érzékenynek kell lennie??
  • Bucser
    #2139
    3.03-at raktam fel:D közben rájöttem miért nem szerette a joyomkat:) Nem volt beállítva preferred devicenak:)
  • Molnibalage
    #2138
    De mivel írod felül? Ez nekem nem tiszta. Én a SP4.2-es kb 57MB-os texture.zip-pel írom felül az eredeti 27MB-osat. A sima FF-ben is van ennyi obkejtum. A Chilei hadszíntér meg nem érdekel. Az európai hadszíntér is egy cél nélküli valami, mert nincs egy cél sem megadva amit a csapatoknak el kéne foglalnia és teljesen befejezetlen a hadjárat és teli van hülyeségekkel. Ha majd nagyon sok időm lesz, akkor befejezem, de melyik FF verzió alá írjam???

    5 használható helyszín van:

    Korea, Europe, Balkan, Desert Storm és Israel, de az ÖSSSZEST moddolni kell, mert sehol sem megfelelő géptípusok és fegyverek vannak. A '73 Yom Kippur-i incidenst is meg kéne csinálni, mert izraeli oldalon nincs más csak A-4 és F-4, pedig benne van a játékban izraeli skinnel a Kfir...

    http://falcon4.nekromantix.com/theaters.php Itt tengernyi helyszín van felsorolva, de ennek csak tördéke található meg bárhol is. Gyakorlatilag a fentiek + Vietnam, de az meg nem működik...
  • L Viper #2137
    Nem is a táj miatt készült a kép, csak az objektumokat próbáltam megmutatni. Épp mint az AF-ben.
    A Texture.zip meg bármikor felülírható. Inkább a stabilitását tesztelgettem, meg az éjszakát és a kabinokat.
    A neten elég sok helyen foglalkoznak az SP4 OCI-val is. Van fent Chilei hadszíntér.
  • Molnibalage
    #2136
    Hááááát.... Ennél jobb a sima FF3, ha nem rakod fel a Cobrat. Abban füst is olyan szép, hogy ehaj. Vágtam már be róla képet kb. 2-3 hete.
    A tájat meg miért hagytad ilyen gányra? Miért nem jók az új textúrák?
  • L Viper #2135
    http://www.acealpha.com/new/jaryoo/content1.asp?jaryoo_id=fighter&board_idx=612&page=10&startpage=1

    Jó hosszú kis link :)
    innen elindul a letöltés is (Japán)
  • L Viper #2134
    http://johq.filefront.com/ az alja felé ott van az 1.03-as
  • L Viper #2133
  • L Viper #2132
    Húú nem tudom, honnan szedtem le, de ezt írd a Google-be: F4-BMS1.03. Lesz egy csomó találat, de azért nézek egy működő linket.

    Egyébként az F4-BMS1.03zip az 12.5 MB-os.
  • L Viper #2131
    -Install Falcon 4.0 Tipical
    -Install Install SP42_OCI (~264 MB)
    -Türelmesen várni amíg a patch ablak után elindul megint a telepítés :)
    -Megkérdi a HITILES textúrák használatát
    -Ha igen akkor megint várni amíg csomagolgat.

    Én nem kérem, mert mint írtam később is bemásolhatom a texture.zip-et.

    -Install F4-BMS1.03-Setup.exe
    -Fontos: Ha kész akkor a config editorban az F4-BMS exe-t kitallózni, mert alapból a Superpak exe-n áll.

    -Na ennél a BMS 1.03-nál nincs semmi decompress, 1 perc alatt fent van.

    Ahogy észrevettem, csak pár gépskint cserél le jobbakra és a szép időjárást ill. füstöket cseréli le.
  • Molnibalage
    #2130
    SP4 install az nekem 132,8 MB. Erről lenne szó? Milyen egyéb kieget raktál fel még hozzá?
  • Molnibalage
    #2129
    BMS. 1.03 hol érhető el? Nekem már csak a 2.0-és van meg...
  • Molnibalage
    #2128
    Próbáld itt.

    http://sgupload.uw.hu/index.php

    Ezzel akármekkora képet felrakhatsz.
    Az, hogy lehet, hogy nincsen decompress?? A grafikai setup menuben kell lenni a cuccnak emlékeim szerint. Ez zavart meg még nagyon régen, mikor először tettem fel, hogy mit vacakol vagy 20 percig. (akkor még nagyon zsenge gépem volt)
    Az SP4-ből ez még az ősrégi verzió?
  • Gundark
    #2127
    Melyik TSht raktad fel? Már a 3.03 nál tartanak :) Én is szoktam vele néha játszani, sok jó dolog van benne. No és ugye az hogy hordozó fedélzeti :))
  • L Viper #2126
    Oké, küldök :)
    De ide csak 20 kb-ost enged nekem.
  • Bucser
    #2125
    egy kicsit nagyobb felbontásban nem tudnád elküldeni aze-mailemre? mert így kb semmi nem látszik:) akár lehetne az F-16 Fighting Falconból is:D
  • L Viper #2124
    A kép Sp4 OCI + Bms 1.03 -al készült.
  • L Viper #2123
  • L Viper #2122
    Én momentán leszedtem a Cobrát.
    Sajnos túl sok engem nagyon zavaró hiba van benne. De azért sok jó is.

    Most az SP4-oci van fent BMS 1.03-al. Erősen elkezdtem tesztelni.
    Meglepő módon eléggé jó így.
    Azért nem a BMS 2.0-ával, mert az elbarmol dolgokat a grafikában.
    Ha nem untatlak benneteket leírok egy két érdekes tapasztalatomat:

    Több földi objektum van az SP4-ben, mint az FF-ben! Hangárok, házak üzemanyagtárolók pl. Pont mint az Allied Force-ban. ( Valószínűleg az LP is ezeket használta fel, sok mindenben meglepő a hasonlóság, pl kerítés a reptér körül, kutyanyelvek a kis repterek mellett. )
    Robbanások, füstök hibátlanok.
    Az éjszaka megfelelően sötét. Az éjszakai cocckpitek is hibátlanok, még éjjellátóval is. Alapból benne vannak ( cockpit addon nélkül )több típus nagy felbontású cockpitjei, szebbek, mint az FF Cockpit addonban lévők. Ezek is nagyon olyanok, mint az AF-ben, nagyon olyan minha ezek lettek volna az LP-s srácoknak a továbbfejlesztés kiindulópontjai.
    Rakéták füstjei nagyon jók.

    Az időjárás állítható a gyakorlásoknál ( csak a BMS 1.03-al )
    Ja és nagy pozitívum, hogy nagyon hamar fel lehet telepíteni, semmi decompress...
    Mivel ki lett lopva még régen a Texture.zip, ha akarom bármikor kicserélhető, működik, nem úgy mint az FF-nél.

    Negatívum: A játék menüjében a Bms felrakása után eltűnt egy-két dolog, a grafikus beállításoknál az advancedben pl, de semmit nem befolyásol.

    Nem tudom, hogy lehet integrálni bele más helyszíneket, pl Balkán...Bár ennek még nem igazán néztem utána, de úgytudom lehet valahogy.

    Elnézést, ha kissé hosszúra sikerült.





  • Molnibalage
    #2121
    Sakcok, használja valaki a modomhoz írt fájlokat amiket az objects könytávrba kell betenni? És a simdata-át? Sajna csak a Covbra-val működik, úgy tűnik. Ha van rá igény akkor helyrereakhatom a gépek fegyverzetét a sima 3.1.1-es verzióhoz is.
  • Bucser
    #2120
    Nos uraim sikerült beszereznem az Jane's F/A-18 Hornet-et. Felraktam a Team Superhornet 2 service packját (a másodikat nem mivel az csak a Jane's F-15-ben lévő iraki színteret vette volna át) és mit kaptam jutalmul?? egy tökéletesen működő 3d clickable F18 cockpitet ráadásul lehet használni F14-et is benne:) úgyhogy nagyon szépen meg van oldva:)

    Nem olyan szép mint a freeFalcon viszont TrackIR támogatás lett hozzá időközben+ valós avionika meg egyebek:) prbálom életre kelteni vele a joyomat és repülök is vele egy keveset:)
  • Molnibalage
    #2119
    A rádiózásra már gondoltam, hogy innen-onnan bevágni csak nehéz megfelelőt találni, hogy ne "halandzsa" legyen az egész és ne háttérzaj töltse ki az egészet.

    Az FF fórumon meg lehetne kérdzeni, de pár srác igen aggrwsszív lett 1-2 hónapja, hogy az FF fórumán hogy merünk OF-fel foglalkozni, de ettől függetlenül megkérdezheti valaki.
  • repvez
    #2118
    A video témára tudnék egy jo kis lehetöséget.Mi lenne ha a neten megtalálhato éles géplevövések rádiozására csinálnád meg a videot és ugy összevágni a jelenetet, mint ahogy a rádioban történnek az események.

    Esetleg valaki tudna egy ötletet mondani hogyan lehet egyszerre felrakni az FF3-at és OF-et?Müködhet ugy ha 2x veszem fel külön mappába az alap falcont és ugy patchelem?Esetleg nálam angolul jobban tudo feltehetné ezt a kérdést valamelyik külföldi topicban.
    kösz
  • Molnibalage
    #2117
    Na jó, Van Halen még belefér.
  • Molnibalage
    #2116
    Na, ma fél napig nem lehetett elérni az FF honlapot. Már kezdtem örülni, hogy itt is kiszivárogtatás volt. :)
    Sajnos nem lett ma sem FF4. :(
  • Siluro
    #2115
    Ideje haladni a korral! Tiestot a repülős videók alá! ;)
  • Siluro
    #2114
    Ideje haladni a korral! Tiestot a repülős videók alá! ;)
  • Bucser
    #2113
    Because Rock Is good!!!
  • Molnibalage
    #2112
    Az a baj, hogy az olyan zenéket nem szeretem, nem is értem, hogy miért mindig olyan zenékre csinálnak videoklippet. Mert az olyan vagány, vagy mi?? Most volt valami afterburner nevű a patricknél, de amint elnidult a zene, szinte azonnal leállítottam és letöröltem letöröltem.

    Most pl: Vaneglis-től az 1492 felhasználásán gondolkozom, de Mike Oldfield is szóba jöhet.
  • L Viper #2111
    Jó lett, nekem tetszik, de valami dinamikusabb metálosabb zenére legyen a következő. :) A Falcon 4.0 zenéje is olyan jó kis gitáros.
  • Molnibalage
    #2110
    Na, milyen az új klip? Ebbe terveztem eredetileg a műrepülős figurákat, de így csak szóló figurák maradtak...
  • Molnibalage
    #2109
    Tényleg abbamarad a füstölés. Ez van.
  • L Viper #2108
    Én hiányolom azt az effektet, bár a robbanások ugyan szebbek.
  • Molnibalage
    #2107
    Megnézem, de szerintem ez alapból ilyen.