52965
  • Molnibalage
    #2186
    Nem, mert akkor pont NEM azzal tolnám, a régebbiek szebbek a robbanások kivételével (füst és naplemente régen jobb volt és az ééjszakák is sötétek voltak),de ez alá írtam a modotmat, mert az az elterjedt....
  • Bucser
    #2185
    "A többi az már csak erőfitogtatás szerintem"

    Mondod te aki az Eyecandy miatt FF3+cobrázik:)

    Na mindegy csak gondoltam kötök egy kicsit:)
  • Molnibalage
    #2184
    Ótvar??? Szebb volt, mint a Lonciban min. textúra felvbontás mellett, de hát ízlések és pofonok.

    Lock On-ban a low textúrák rosszabbak, mint a jól kidolgozott Falcon textúrák a szép repcsiken.(mindenben) Más kérdés, hogy ott minden tárgy ami nem repcsi vagy 10-100-szor (!) annyi poligonból áll. A Falconban a prímet vivő típusok már egész jók. 500-2000 poligonból vannak összerakva. A Falcon-ban az editorral megnéztem, hogy a földi járgányok java kb. 20-30(!) poligonból áll. Namármost, ha nem váltasz külső nézetre már ezzel is bőven megkülöböztetehető a a ZSU-23-4 a T-72-től és az M-1974 a BMP-től 1-2 mérföldről. A többi az már csak erőfitogtatás szerintem.
  • Bucser
    #2183
    álmodj királylány... Annyira nem tudják moddolni ezt a motort....

    Az a C-17-es meg szerintem eléggé az ótvar ronda kategória volt. De ízlések és pofonok...

    Én igazából nem várok mást csak a Fighterops-t.

    Na meg a Black Sharkot a helikopter miatt:)
  • L Viper #2182
    Király a hadjáratot nyomni, az biztos. Mikor elfogynak a rakéták és az Awacs-tól engedélyt kérek a hazahúzásra, a kommunikáció, mások rádiózását hallani...él az egész progi. Na ezek a dolgok nagyon hiányoznak a Lock On-ból.
    Asszem ez még megspékelve majd az FF4-el, biztos tuti lesz.
    Nézegettem a fórumot, valóban volt pár kiszivárgott kép, de már régebben. Azért bizakodom, hogy még idén "tolhatjuk" a már ezerszer újjászületett Falconunkat.
  • Molnibalage
    #2181
    Hááát éppen az, hogy nincsen csend. Mindenki üvölt, hogy hol van skacok! Biztosan él a dolog, miért hülyeítenék a népet? Még hónapokkal ezelőtt linkeltem be egy szép C-17-est. Gondolom az is onnan van. Lehet, hogy akkora durranás lesz, hogy még a Lock On-t is leveri majd grafikailag? (az mondjuk húzós lenne)

    Aragorn annyit azért közölt, hogy lesz benne új modell (nem repmodell) és textúra dögivel. Türelem. Ez van. Még a mostanival is nagyon jól el lehet játszani. Moddold úgy, hogy minden gépen max. AIM-9J vagy P lehessen és nem legyen hiperszuper rakettafegyver. OLYAN dogfigtok jönnek össze hadjáratban, hogy ehaj. Minap 2 F-16, 2 F-15 és egy arra bóklászó F-4-essel akadtunk össze 4 MIG-23-mal és 4-6 MIG-21-gyel. A pontos számot nem tudom, mert nagy volt a kavarodás. A wingmanam lehullott és a küzdelem után az F-4 és egy F-15 is hányzott, de az ellenből összvissza 2 MIG-21 maradt, de üzemanyaghiány miatt leléptem meg minden muícióból kifogytam. CSAK gépágyúval 3-ellent szedtem le...
  • L Viper #2180
    Azért aggasztó ez a nagy csend az FF4 körül. Tudjuk, hogy dolgoznak rajta, rengetegen várjuk és semmi hír, semmi új kép vagy bármi...
    Csak a fórumon homályos utalások.
  • L Viper #2179
    Csak Geforce kártyánál krisz-krasszos a HUD. Meg is lepődtem, hogy Radeonon jók a betük alapból, de a kabin miatt bekapcsolom persze.
    Szerintem is, ha egy játékban jó ( bár a Falcon szerintem jóval több mint egy "játék" ) a szimuláció akkor nem is annyira a Lock On szintű grafika a lényeg. Az összkép azért legyen rendben.
  • Molnibalage
    #2178
    Az amúgy is be kell lőni, mert anélkül a számok és betűk nem olvashatóak sem a staus bar-on sem a HUD-on. A kabin és a kép szélének néha előjönnek a hibái, de ez kit érdekel? Dogfight közben marhára nem látszik. Jó a szimuláció egész pofás grafikával. EZ a lényeg!
  • L Viper #2177
    FF3-nál nekem is jelenkezett, hogy a kabinösszeillesztések látszottak.
    Az Advanced Graphic menüben kell bekapcsolni a Font Texel Alignment opciót, utána "meggyógyul".

  • Molnibalage
    #2176
    Na, ez van a fórumon:


    I have as much idea as you.

    That is --> I have no idea whatsoever.


    But - my gut instinct is that it would be a lovely Christmas present.

    (Even if it's few days after Christmas....?)


    Still - I'd MUCH RATHER wait and receive something which isn't broken.

    Just ask the Open Falcon boys....!


    An EARLY Christmas present that is BROKEN...?


    No, thanks.
  • Molnibalage
    #2175
    Most láttam, hog Aragorn már karácsony környékét emleget. Istenem, de szép ajándék lenne...
  • repvez
    #2174
    igen ott láttam de lehet hogy csak ezt akarom hallani belöle aztán meg lehet hogy teljesen mást mondtak.Neked mi jött le belöle?
  • Molnibalage
    #2173
    Az első mondat kérdés akart lenni..
  • Molnibalage
    #2172
    Ez a ready to takeoff az FF fórumán volt. Mert én sajnos máshogy értettem. Remélem neked van igazad.

    Nekem semmi bajom nincs az FF-fel. Nem is emlékszem mikor fagyott le utoljára... A Cobra iszonyat stabil, pedig szanaszéjjel moddoltam, meg rakás kabint aláraktam+rakás skint és simán megy a kicsike. FF-ben is van wide wiew...
  • repvez
    #2171
    Biztos igazad van a hadjáratot illetöen,de mivel én még nem vagyok annyira szakértö hogy én állitgassam a dolgokat nem annyira feltünö.Az igaz hogy volt pár olyan bevetés ahol nem kellett használnom a fegyvereket sem mivel nem találkoztam ellenséggel.
    Nekem az af azért jön be mivel stabil, van wide nézet a kabinban és könnyü multizni.
    Az FF-el eddig csak rossz tapasztalataim voltak a telepitést illetöleg.(nem ment fel a kabin pack vagy a cobra)Ha meg felment akkor csunya rozsaszin szegélye letta kabinnak és látszodtak a képösszeillesztések.
    Az OF jo lenne csak egyszerre szeretném hogy müködjön az FF3-al hogyha kijon a 4-es akkor tudjunk azzal is játszani.
    Egyébként azt irták az FF4-röl hogy repnyelven szolva már a redy to taxi folyamatában van már csak a felszállási engedélyt kell megkapnia, ami a vistaval valo kompatibilitás határoz meg.
    A portokhoz csak annyit tudok hozzáfüzni hogy nekem routerem van abban csinálok egy port forvardot és kész,de legtöbbször elég hogy a wines tüzfal feloldása erre a progira amit automatán feldob az elsö multis csatlakozáskor.Meg van pár szerver aminél rosszul van valami beállitva mert nálam is volt hogy ne tudtam felmenni emiatt.
  • Molnibalage
    #2170
    Ja, az a 12,1MB-os file.

    Az AF-nek összevissza két előnye van. Szép a naplemente és a hadjáratban én jelölhetem ki a bevetéseket. Mondjuk, ha nem én jelölöm ki akkor is hiperkönnyű, ha én hozom létre a bevetéseket akkor aztán tényleg. A első hullámban 4-5 repteret bombáztam lekvárrá, meg a körülöttük levő SAM-eket mikor még játszottam vele. Utána elég könnyű volt....
  • L Viper #2169
    Persze, jók a kabinok ehhez is. Amik mennek FF3-al működnek itt is.
  • 42nd Intruder
    #2168
    Hmmm... Ha lehet kabinokat berakni SP alá, akkor lehet, hogy megnézem a hétvégén :)
  • L Viper #2167
    A 3.1 után felrakod még a: FreeFalcon-3.1_or_Cobra_hotfix-et is ?
  • Molnibalage
    #2166
    Cobra+3.1, mert abban van kijavítva a típusok fegyverzete és persze a saját simdata.zip file-mel. Messze a leghangulatossab és realisztikusabb..
  • L Viper #2165
    Nálam momentán Superpak 4.2 van fent a BMS 1.03-al. A #2122-es hozzászólást olvasd el, ott leírtam 1-2 tapasztalatomat.
    Nekem mindkét verzió bejön, az SP 4.2-ben nagyon tetszetek a kabinok.
    Az FF3-hoz meg jó sok kieg. található. Az biztos, hogy az AF-nél mindkettő jobb :)
  • L Viper #2164
    Milyen verziójú FF3-al nyomod a hadjáratot mostanság ?
  • 42nd Intruder
    #2163
    Hmm... Szerintetek melyik a jobb: SP 4.2, vagy FF3? Melyik miben jobb mint a másik?
  • Molnibalage
    #2162
    Mellesleg ez a port kiengés hogyan megy PONTOSAN? Mert simán porotkat tudok létrehozni a hálózatoknál valahol, de azt nem rendeli játékhoz. Mellesleg régen is ezzel próbálkoztam és akkor sem ment.
  • Molnibalage
    #2161
    Connection timed out.

    Egyébként midegy. Repültem egy dogfigtot és rájöttem, hogy miért is nem játszok ezzel én. Egyszerűen SZAR!!! Minden modern rakéta egyszerűen legyőzhetetlen csodafegyver. Chaff/flare beaming és 9G-s manőver meg sem hatja őket még zavarással sem. Nem moddolható, csúnya, a hadjáratok is szarok benne. 2010 kivételével túl könnyűek, az 2010-esek meg a fentiek miatt élvezhetetlenek.

    FF3 minden szepontból jobb, mi lesz, ha megjön az FF4?? A sok okos szimes rájön, hogy INGYEN is megkaphat egy EZERSZER jobb dolgot.
    Ezennel viszlát AF..

    Ja, és ha az LP köv játéka ezen játék nyomdokain indul el, akkor én már temetném is.
  • repvez
    #2160
    a 2934 és 2935 portokat kell kiengedni.
    Egyébként mit ir ki vagy mit csinál amikor nem indul?
  • Molnibalage
    #2159
    IL-2 és Lock On ment már lobbyval, akkor ez miért nem??????
  • Molnibalage
    #2158
    Hyperlobbyval sem tudok sehova felcsatlakozni. Hát ez kurva jó, mitnemodjak... Lehet, hogy a szolgáltatónál van blokkolva valami port?
  • repvez
    #2157
    Igen AF 1.09 patch és hyperlobby 3.9.111.
    Ha minden igaz full real korea2005 és 5-en voltak a serveren, de voltak már 13an is.
    Amugy a kapcsolodásnál csak a servert kell kiválasztani és az inditja a játékot ami egybol a multis képernyöre tesz ahol már csak azt kell kiválasztani melyik missiont akarod repülni.
  • Molnibalage
    #2156
    Szóval ez AF volt. Melyik helyszín és milyen beállításokkal pontosan. Mert, ha karácsonykor máshogy nem megy a multi kénytelen leszek én is felrakni...
  • repvez
    #2155
    Tegnap én is nyomtam egyet hyperlobbyn.Egy ir srác volt a wingmenem
    Ö leszedett 3 21-est és 1 29-est én 2 29-est és 1 21-est.
    De öt lelöték én meg fünivoban spuriztam haza mert még 3 29-es loholt a nyomomban kértem segitséget at AWACS-tol.A reptér felett azért utolértek és egy kis forduloharc lett csak mire a nagy kavarodásban megkérdeztem az avacsot hogy saját vagy ellenség addigra vagy lelötte más vagy csak elvesztette a befogást.
    Még gyakorolnom kell hogyan lehet ugy befogni a célt ha már visuálisan látom a hudon és ne kelljen a monitoron keresgetni.Emiatt még 2 lelövésemm lett volna.
  • Molnibalage
    #2154
    Hosszú idő után megint hadjáratot játszok. Fantasztius a hangulat. A Rolling Fire megy max. nehézségen a déli oldalról és koreai F-16 Block 32-vel repkedek. Rohadt jó a festésük...

    Megint volt egy találat utáni hajtóműindításom. BMP-kre oldottam CBU-t, de kiforduláskor valami eltrafált. (utólag kiderült, hogy egy SA-7) Sebesség esik, magasság 3000 mire egyenesbe trimmelem a gépet és a sebesség 330. Hajtóműújraindítás kezd és a szemben levő hegy előtt éppenhogy sikerült életet lehelni bele. Kb. 130 láb és beleálltam volna a hegyoldalba. Eztán spuri haza. Jó volt....
  • Molnibalage
    #2153
    Nem tudja valaki, hogy a dogfightban hogyan tudnám bővíteni a választható gépek listáját? Túl sok hiányzik belőle...
  • Molnibalage
    #2152
    A rádiózást nem változtatja? Mert én csak belehalgattam az új fileokba, de SEMMI különbséget nem hallok, de még nem futtattam a játékot.

    Az 3D-s EF2000 kabint eddig nem is láttam, hogy ezt honnan rakták fel a tárhelyre... 2D-s az van itt: http://www.cockpits.nl/index2.html
    Valóban fizetős. Engem nem túlságosan érdekel, mert a játék addig szimulál nagyon jól, amíg nincs AMRAAM, Patriot, SA-10 és AA-12.
    A '70-es '80-as éveket nagyon jól leszimulálja.
  • L Viper #2151
    Gondolom a 2D-s része jó kis dollárokért tölthető le.
    Régen nagy kedvencem volt az EF2000 (DID).
  • repvez
    #2150
    A 17mb-osat raktam fel és majdnem minden hangot átmodosit (hajtomü, rakéta, kabin stb..)
    Ennek a 2d-válltozatát lenne jo megszerezni.
  • Molnibalage
    #2149
    Három hanfile is van a sound könytárban. Melyiket használod? Hány megás a cucc? Mi a különbség az régi és e között?
  • Molnibalage
    #2148


    A dokumentációjából van a kép, még nem volt időm felrakni. Felsoroljam, hogy mim van majd és amik jók is valamire?
  • repvez
    #2147
    tudsz berakni képet az EF2000 kabinrol?
    Egyébként ezt a linket a frugalworld-ön találtam.
    Az amax soundv2-es csomag jo AF-hez is kiprobáltam.