52965
  • Bucser
    #2266
    Egyszer kipróbálod és beleszerelmesedsz. pláne ha van hozzá TrackIR mert csak akkor jön ki igazán.. hisz nézelődsz és az egérkurzor nema nézeteddel mozog hanem ha fordítod az egeret akkor az ugyanott marad a felett a műszer felett ahol hagytad. Tehát az egérkurzor nem mozdul a képpel. Nagyon állatul meg van oldva... Rádiót autópilótát MFD-ke mindent egérrel buzerálok és nem kell gombot nyomnom, hogy visszváltsak nézelődő módba hanem ogom és elfordulok. Nagyon jól meg lett csinálva. Nem beszélve , hogy a TeamSuperhornet a Hard Code-ba írt bele és adta hozzá a TrackIR supportot.

    Igaz csúnyább sokkal a Janes's ebbena formában mint az FF3 de repülhető Tomcat és A-10-es is. ÉS avionikájában szerintem pontosabb.
  • Bucser
    #2265
    természetesen ha elküldöd:) Egyébként FF3-at (+kiegeket) az Aragorn féle útmutató alapján tettem fel:) Nem volt vele semmi gondom:)
  • repvez
    #2264
    Tudom, de nem is arra vonatkozott a válaszom,csak gondoltam hátha visszább is olvasott és arra is összefuthatott ilyen kifejezéssel
  • kiskorúbézoltán #2263
    Ööö , bizonytalan vagyok , de a TE a #2259-ben az nem személyes névmás ?
  • repvez
    #2262
    A kétbetüs röviditésekre gondolsz?
    Akkor ime:
    AF:Allied Force
    Sp4.2: SuperPack4.2
    BMS: BenchmarkSim
    FF3:FreeFalcon3
    OF:OpenFalcon
    BS:Black Shark
    TE:Tactical Engadgement (vagy valami ilyesmi :) )
    Más röviditést nem nagyon szoktunk használni ha valami kimaradt csak szolj :)
  • netmester
    #2261
    nekem ez még kínai de ha odaírnátok a kifejezések mögé hogy az röviden miot jelent azt mindenki megértené
  • kiskorúbézoltán #2260
    Elvileg lesz a BS-ben minden , bár nekem a klikkelhető megoldás nekem nem hiányzik .
  • Molnibalage
    #2259
    Pontosan tudom, hogy ő a főnök, attól függetlenül ha TE az alapján fel tudnád rakni akkor zseni vagy. Még az, hogy milyen sorrendben kell a kiegeket felrakni, számomra még az sem világos, ezért írtam meg az enyémet és arról tudom is hogy működik. Megnézed?
  • Bucser
    #2258
    A 3D kabin értelme az hogy miközben Padlockot használsz (bár nem tudom minek kell Padlock??) Vagy éppen a virtual cockpitban látod a műszereket azok valós adatokat közvetítsenek és ne csak egy vetített képet. Én pl a 2d cockpittől tudok kiborulni mivel fix a nézet és én repülés közben mindig forgolódom. Még jó hogy Janes F/A 18-ben van 3D clickable TrackIR kompatibilis cockpit:) Remélem lesz ez a BlackSharkban is:)
  • Bucser
    #2257
    Ehhehhheeee.. Ha az Aragorn féle útmutatóra gondolsz (azaz un Falcon dance) akkor megsúgom, hogy ő a freefalcon projekt vezetője.... ő egy olyan telepítési útmutatót állított össze amit 10000%-ig biztosan működik, ha mindenki mindent úgy csinált, ahogy oda le van írva és akkor minden benne lesz amit akar az ember.

    Az, hogy te mit találsz feleslegesnek benne irreveláns ezen szempontokból.
  • Molnibalage
    #2256
    Egyébként az FF honlapon is van teleptési segédlet, de szerintem egy kalap szar. Olyanokat ír benne amik tök feleslegesek és összevisszaság az egész. Én aki már kismilliószór raktam fel és iszonyat sok formában azt sem értem, hogy miker hord össze. Hát, ha neki ilyen bonyásan megy akkor gratula. Összevissza töröl meg backupol minden szart.
  • Molnibalage
    #2255
    Az egész 3D kabin értelme az, hogy a valóságos kilátást szimulálja, SOHA nem nézek azon semmilyen műszert. A padlockhoz kell azt szevasz.
  • L Viper #2254
    Mindegy, a lényeg a kabin. A harc hevében úgysem azt nézem, hogy F16-os kabin tükröződik.
  • Molnibalage
    #2253
    A lenti gondot pont beleírtam. Én sem tudok ezzel mit kezdeni. A cofig editor problémázik az A-10, F-18, SZU-27, MIG-29, F-4 és F-111-nél mikor belép, pont a reflection.f4p fileokkal. Én ezeket egyszerűen szépen letörlöm.
  • L Viper #2252
    Tegyél bele mindent, mert tényleg annyiszor le lett már itt írva minden és az "újaknak" nem kell bogarászni a fórumot.
  • L Viper #2251
    Egy kérdés, a kabinokkal kapcsolatos. Annyira nem életbevágó dolog, de így lenne teljes.
    Láttam, hogy a kabinokhoz van szép tükröződés is, de nekem mindig az f16 kabintükröződése jelenik meg.
    Nem tudjátok hogyan lehet ezt beállítani ? pl A-10 -es.
  • Molnibalage
    #2250
    A config editor beállításának leírása még nincs meg, de azt leszámítva kész a cucc.
  • Molnibalage
    #2249
    Neuro külfödlön van és nincs rendes netje. Kb. 3hete írtam neki mailt, de még arra sem válaszolt. Karácsonykor jön haza.
  • Bucser
    #2248
    Szerintem küld el neuroéknak, hogy tegyé ki BOP-ra a manual mellé. Mindkettő hasznos.
  • Molnibalage
    #2247
    Na majdenem kész a dolog. Aki kéri, annak elküldöm, csak adja meg az email címét.
  • Molnibalage
    #2246
    Egyéként nem tud valaki egy fasza tárhelyet ami ingyenes és fel lehet tölteni kb. 100-200MB-ot? Ide kerülénének az egzotikusabb skinek és kabinok.
  • Molnibalage
    #2245
    Szájbarágósan és 'elmélettel' megspékelve, hogy érhető legyen, hogy hogyan működik a dolog. Fel van a sorolva pl. az ÖSSZES használható kabin mérete és eredeti neve, hogy be tudd azonosítani őket.
  • Béla9248
    #2244
    4-5 oldal?! Ennyire bonyolult v csak naon szájbarágósan írod?
  • L Viper #2243
    Jó kis videó, "Mirázsokkal" :
    http://www.metacafe.com/watch/328891/the_best_clip_of_figher_jet_e
  • Molnibalage
    #2242
    Na, készülget a telpítési útmutató. Már 4,5 oldal a cucc...
  • Molnibalage
    #2241
    Shift+Ctrl+Alt+c. A Brightness ugyanez a három+b. Sebességkijelzés váltostatása ugyanez a három+v.
  • Bucser
    #2240
    CTRL+F5-t próbáltad?
  • Béla9248
    #2239
    A hud-on a kijelző zöld szint hogy lehet pl.: pirosra állítani?
  • Béla9248
    #2238
    Nektek sem frissíti az oldalt? Nekem ki meg be kell lépnem hogy lássam az uj hozzászólásokat!
  • L Viper #2237
    Hát pont ez az. Az info-ban azt írja, nem működik FF-el.
  • Molnibalage
    #2236
    Jó, de cím nélkül nehéz! :)
    Most írom majd meg az FF telepítési segédletet is, mert egyre több új strác jö. Hála istennek!
  • Béla9248
    #2235
    Ha elküldenéd postán azt naon megköszönném! De ha kérhetem akkor az összes cuccát húzd már rá légyszi!
  • Molnibalage
    #2234
    FF3.1+Cobra. Install? Elnidítod az exe-t ami feldobja a config editort ,ráböksz egyre a 9 közül azt apply. Ennyi a művelet.
  • L Viper #2233
    Melyik Falconnal nézted ? A Videón látszik azért külömbség.
    Ha nem annyira látványos, akkor inkább nem installálgatok.
  • Molnibalage
    #2232
    Én tudtam alkalmazni, de nekem nem tűnt fel a különbség peig a 6-os és 1-es felhőt is kipróbáltam.
  • L Viper #2231
    Az lesz valóban: egy bizonyos Lazystone fedőnevű emberke nem túl régi munkája.
    Ez van az infoban:

    BMS 2.0 Clouds by Lazystone
    29.Sept.2006

    IMPORTANT!!!
    ------------
    This patch will NOT work with
    Falcon 4.0 Allied Force
    or
    Falcon 4.0 with Freefalcon
    or
    Falcon 4.0 with BMS 1.3 ( Én pont ezt használom, mert a 2.0 nálam vacakol ) Azért kipróbálom.
  • L Viper #2230
    Már nézem is :)
  • Molnibalage
    #2229
    Aha, most vettem észre, hogy még az elnevezésében is benne van, hogy SP3.
  • repvez
    #2228
    Amit linkeltem régebben oldalt ahol minden megvan abban a patch mappában van egy LS clouds bms2 fájl.Lehet hogy az az.
  • 42nd Intruder
    #2227
    Akkor az a SP3 alá készült verzió... De akárhogy görcsölök nem sikerül felrakni, mindig memóriacímhibát vagy mit ír ki.... Azt hiszem akkor marad a Desert Storm, meg az Europai térkép...