52965
  • Molnibalage
    #2306
    Ennek nem ahhoz van köze, ez nem látszik a hozzászólásból? Arról volt szó, hogy tud e cipelni LGB-t. Tud, de arról nem volt szó, hogy ki világítja meg a célt...
  • kiskorúbézoltán #2305
    Végig is olvastad a linket amit adtál ? :)

    "Aircraft were eventually upgraded with inertial navigation and a Pave Penny laser sensor (marked target seeker) pod that allowed the pilot to detect laser energy for PID (Positive Identification) of an illuminated target. The Pave Penny is a passive seeker and cannot self-designate a target for a Laser Guided Bomb (LGB). However, the A-10 can drop LGBs with the help of another aircraft (Buddy-Lase) or, when equipped with a targeting pod (Self-Lase)."

    De mi köze ennek az MFD/nem MFD-hez ?
  • Molnibalage
    #2304
    http://fr.wikipedia.org/wiki/Fairchild_A-10_Thunderbolt_II

    Aha. Eszerint meg tud LGB-t használni, meg szerintem is. Akkor ez már legalább kettő. És ahol akad kettő, akad három is.
  • Caterpillar
    #2303
    Bocsi hogy belevauzok de az a kis képernyő csak és kizárólag a Maverick által látott kép megjelenítésére szolgál...

    A-10A pedig nem tud lézeres cumókat cipelni magával! Az A-10C nek meg tök más a kabinja...
  • repvez
    #2302
    Lehet hogy rosszul fogalmaztam tehát azt akartam mondani hogy sztem mindenki tisztába van a fogalmával csak maga az MFD kifejezést használja akkor is amikor az csak egy kijelzö és akkor is amikor az tényleg MFD.Egyszerü röviditési okbol.
  • Bucser
    #2301
    Ezen a képen egy A-10es cockpitja látható:



    A jobb felső sarokban látható folyadékkristályos kijelző semmi másra nem szolágl minthogy célozni lehessen a lézeres célmegjelölővel. Nincsennek rajta gombok amivel funkciót válthatna mint mondjuk azt egy f-16-ban F/A-18-ban vagy épp F-15-ben lév ő MFD esetén lehet tenni.
  • kiskorúbézoltán #2300
    A Su-25T-ben is van egy junoszty de azért az se MFD , nem ?
  • kiskorúbézoltán #2299
    Hupsz , pofázás előtt frissíteni kellett volna ...
  • kiskorúbézoltán #2298
    Nem értjük egymást ... Vagy én nem tudom mi az a MFD ...
    Mi ebben a Multi Function ? Ez csak a fegyverzethez van .
  • Molnibalage
    #2297
    Igen, de ez egy ŐSRÉGI példány ami múzemban álldogál...
  • Bucser
    #2296
    Az egyik folyadákkristályos kijelzőnek hívják a másiknak pedig a rövidítésének eredete is adja a nevét: MFD= Multifunctional Display. Ha valamit csak lézeres célzásra használsz az csak egy folyadékkristályos kijelző nem?
  • repvez
    #2295
    Sztem akkor itt csak félreértettük hogy ki mit hiv MFD-nek.Van aki ha már van benne monitor az már az, van aki csak az olyat amit mindenre lehet használni.
  • Bucser
    #2294
    Kár, hogy az nem MFD.... Hanem csak egy képernyő , hogy a lézeres célzás problémamentesebb legyen....

    Az MFD-hez gombok is tartoznának...
  • repvez
    #2293
    Most olvasom azt a cikket ami megjelent rola valamilyen ujságba hogy lesz benne repülhetö helikopter és ingyenesen lesz letölthetö vagy dvd-s változatba egy kis multimédiával megspékelve, ha jol értem.
    Egyébként a falconba az a korlát hogy a kabinba legalább 1 monitornak lenni kell.Amugy A-10-ben miért nem lenne MFD a mawerik és a GBU célpontját hogyan jelölné ki nélküle?
  • Molnibalage
    #2292
    Mármint a megjelnítés vagy az hogy van a típuson?
    A-10 kabin

    Itt is van MFD...
  • kiskorúbézoltán #2291
    Jah , igen , még anno a 4.0-val aztán egy adag kihagyással valami SPakármennyivel , majd egy egészen pici AF , LockOn mellett nem nagyon volt rá időm .
  • kiskorúbézoltán #2290
  • kiskorúbézoltán #2289
    MFD ? A-10-ben ?
    A 29-es meg a LockOn-ba se jó ...
  • Bucser
    #2288
    Máskor tlejes linket:)

  • Molnibalage
    #2287
    Miért lenne radar az A-10-en? Nincs. Annak is van MFD-je.
    Játszottál már valaha Falconnal? A játék motorjából adódóan van korlátja a megjelenítésnek itt-ott. Nem értem mi a bajod a MIG kabinnal. Pont olyan, mint a Loncié..
  • kiskorúbézoltán #2286
    Na mindegy aki szépet akar látni : Buccaneer .
  • kiskorúbézoltán #2285
    Ja,ja , most néztem meg a shotokat az oldalukon .
  • kiskorúbézoltán #2284
    :(((
  • kiskorúbézoltán #2283
    A legszebbet , a Buccaneer-t meg kihagyod ? Vajh lehet linkelni képet ?



  • Molnibalage
    #2282
    Az Aeyes-re gondolsz?
  • Molnibalage
    #2281
    Igen pont ezaz! RENGETEG kabin! MIG-21, MIG-23, SZU-25! Olyan Erurópai modot rittyentenék ezekkel, hogy ehaj! De a kofliktus az honnan jön? Dél-Afrika vs. Angola? Történt ott valami?
  • kiskorúbézoltán #2280
    Bazz , MFD MIG-29-en meg lokátor (vagy én látok rosszul???) az A-10-en ???
    Ezek olyanok mintha az F-16 MFD-jét és HUD-ját kapták volna meg ...
  • Molnibalage
    #2279
    Fúúúú, megnéztem. Hát nem gynege mit csinálnak a sakcok. Gondolom ez fiztetős lesz. Most már tényleg csiánltatok eg webkártyát..

    Remélem nem lesznek a skinek lekódolva, mert akkor lehet máshol is használni.
  • repvez
    #2278
    Őrola lenne szo
    Egy egy külön game a falcon modositásábol ami a délafrikai légierö gépeivel lehet repülni angola területe felett.Nagyonsok gép lesz benne repülhetö aminek alapbol lesz 2 és 3D-s kabinja.
    Amiröl már látni képeket az a mirage, cheetah,Hawk,gripen stb..
  • Molnibalage
    #2277
    He? Miről van szó itt?

    Az fizetős kabinok az Aeyes cokpitok. Itt vannak.
    http://www.cockpits.nl/index2.html
    Ha vásárolni akarnál én is beszállnék!
  • repvez
    #2276
    Állitolag január közepe és március eleje küzött jön ki.Legalábbis a forumán azt irták.Már elöre várom a gripenes repkedést :) meg a mig21/23-at
  • kiskorúbézoltán #2275
    Hmm , van linked ilyen fizetős vagy egyéb komolyabb mod-okhoz ?
  • Molnibalage
    #2274
    Persze, hogy van, de annak a kabinja fizetős sajnos, de az F-15C 3D kabinja az nagyon jó hozzá.
  • kiskorúbézoltán #2273
    No de majd ha kijön a SAAFOPS , azt hiszem tudok majd csemegézni én is . ;)
  • kiskorúbézoltán #2272
    F-15E is van ?
  • Molnibalage
    #2271
    Haha, én szinte nem is repülök F-16-tal a Falconban. A többi típus kidolgozottsága is korrekt.
  • Bucser
    #2270
    megbocsátható:D GroundPounder:D
  • kiskorúbézoltán #2269
    Su-25/T függő vagyok ...
  • Bucser
    #2268
    ÉS az F/A-18?
  • kiskorúbézoltán #2267
    Van TIR , LockOn-ban eddig elég volt mindenhez az X-52 . Aztán meg ki tudja ha kijön a BS biztosan ki fogom próbálni . A Falcon nem jön be annyira , a progival semmi bajom de az F-16 - mint típus - nem igazán érdekel .