52965
  • Bucser
    #2426
    Nekem 87-es a top gun 89-ben. Bár akkor még kicsi voltam így nem nagyon fogtam fel mi mit miért:) de a repülési szerelem azóta megvan:D (anyám növényvédő állomáson dolgozott és nyári zsünetben rendszeresen vittek kukacot bombázni egy öreg Antonovval:)
  • repvez
    #2425
    Na most legalább tudom hogy az elsö játék is falcon volt amivel játszottam :)
    A falcon AT ha jol láttam 80-as évek végén jött ki.Aztán EF2000, falcon4, flanker2.0,usaf stb..
  • Molnibalage
    #2424
    Szinte sírok. A régi szép idők...
  • L Viper #2423
    Na egy kis nosztalgia:

    http://www.migman.com/1980_combat.htm
  • Molnibalage
    #2422
    Hát arra februárig nem fog sorkerülni. A többiek se nagyon érnek rá, nekem meg most kezdődik a vizsgaidőszak...

    Weaver ma újra feltűnt a színen, de ő is februárt jelölte meg céldátumként. Szóba jöhet még repvez és neuro. Veleük nyomtam nagyon rövig ideig és kevésszer AF-et. Egyszer volt még egy ötödik tag is, de hogy ő ki volt, arra már nem emlékszem.
  • L Viper #2421
    Jó lenne valami közös repkedés megint, de ha lehet 2-nél többen kéne.
  • Molnibalage
    #2420
    Hát, mint mondtam nekem már F-5-tel és F-4-gyel is sikerült, ha mi vagyunk számbeli fölényben. F-16-tal sem olyan nehéz, csak kicsit le kell adni a súlyodból, leeresztesz egy kis kerót azt csá. A MIG-29-nek amúgy is szűkösebb a készlete. Az időhúzó taktika is beválik ellene, mert ő hamarabb elfogy, azt akkor kell nekirontani.

    Ha nem hadjáratban, hanem dogfightban nyomod akkor meg főleg bejön ez a trükk. Például a SZU-27 20000lbs üzemanyaggal kezd neki. Én, ha azzal repülök, helyből eldobom a felét és máris simán lenymok mindenkit. Ha légiharcra is úgy kerül sor már a valóságban, hogy 70%-nál ritkán van több nafta.
  • L Viper #2419
    Az addig ok, de Mig-29 mögé F16-al dogfightban elég nehéz beülni. Bár abban igazad van, hogy a valóságban is az. Kerülik is a közelharcon a 29-esekkel. Messziről AIM-120 nekik "oszt" puszi ! :))))
  • Molnibalage
    #2418
    De hát abban mi a jó, hogy semmi kihívás? Cél befog, és indít 3 raketta és mind talál szemből. Kicsit unalmas. Hihetetlenül jó érzés mikor végre beülsz modjuk egy F-5-tel egy MIG mögé és megy a szeretetcsomag!
  • L Viper #2417
    Te fanatikus vagy, a nagy többség viszont csak egy jót szeretne játszani :)
  • Molnibalage
    #2416
    Vagy túl jó pilóta lennék? :)
  • Molnibalage
    #2415
    Most próbáltam ki a 3 F-5E vs. 2 MIG-29-et. Még az AIM-9P-vel is 65% körüli találati arányt tudok elérni ace pilóták ellen. Az AI is hasonló százalékban eredményes. Ez szeritem tökéltes. Az izeraeliek is hasonló találati arányt produkáltak '73-ban.

    A végén azért persze szándékosan eldurrantottam olyan helyzetben is ahol tudtam, hogy nem fog találni. Függőleges bukfencben pl. mikor én még lefele megyek ő meg már felefele, sebesség mindkettőnken 300 körül és a távolság kevesebb mint fél mérföld. Régen ez lazán talált volna, most már nem.
  • Molnibalage
    #2414
    Na ja, de milyen irreális indítási paraméterek mellett? A rekéták szinte "sarkonfordultak" mielőtt átírtam. A régi rendszerben én gyakrolatilag 90% feletti találati arányt tudtam produkálni még a régi sidewinderekkel is, nemogy az M szériával. Azzal nem is tudtam hibázni. Én most az csináltam, hogy valóban azért megvannak a reélis indítási feltételek. Nehogy már egy 7G-s forduóban egy 700 csomóval közeledő légicélt 100%-osan találjak el épphogy az infrafej érzékelési zónájának a szélén, mert még röhögőgörcsöt kapok...

    A chaff hatása is a MODERNEBB légiharcrakéták ellen a 0-val volt egyenérétkű.

    A valóságban is 3(!) db AA-11 kellett Afrikában, hogy egy fegyvertelen gépet leszedjen egy ukrán zsoldospilóta. Az öböl háboróban is az M szériájú sidewindernek csak 70%-os volt a találti aránya egy technikailag, számszerűleg és kiképzési szinvolnalaban messze elmaradottab légierő ellen. Azokon a gépeken még chaff/flare sem volt. Most akkor szerinted mennyit zuhanna a találti arány így? Hát ha csak a felére, akkor helyben vagyunk.
  • L Viper #2413
    Nem akarlak megsérteni, de nekem is jobban tetszett, hogy régebben könnyebben tudtam leszedni a Mig-29-est. De azért szívesen próbálgatok.
    Kicsit idegesít, hogy 3 hőkövető kell egy 29-esre, amire eddig 1 is elég volt.
  • Molnibalage
    #2412
    Lehet, hogy lasan most már tényleg beírok az FF fórumra, hátha valakit érdekelnek a módosításaim. Szerintem nem, mert a nyugati skacok szerintem mazsolák. Nem szívesen néznék, hogy butítom a fegyvereket...
  • repvez
    #2411
    Nem rossz video nem is tudtam hogy ennyi gép van benne.
    Ez is egy egész jo csak arra lennék kiváncso hogy a rádiozást azt hogy csinálták mert olyanok is vannak benne amiket eddig soha nem hallottam pedig jo lenne.
    FalconAFpart1
    falconAFpart2
  • Molnibalage
    #2410
    Na, megbirizgáltam a az izraeli a kínai és francia fegyvreket is, de ezeket nem tesztelem, kb. úgy lövöm be őket, mint a neki megfelelő más fegyverkategóriát. Az érdekes, hogy a Mirage gépekehet egyelőre nem találtam SARH raketátt. IR az van, meg ARH (mint AMRAAM).
  • Molnibalage
    #2409
    Bazz! Falkland videot akartam csinálni én is! Ezt most lelőtték..
  • L Viper #2408
    Unaloműzőnek:

    http://www.youtube.com/watch?v=AJ3ZXnGTdGI
  • L Viper #2407
    Nyugi cimbi, ennek csk átmeneti időhiány az oka. Nyomunk még őrült dogfight-okat, leteszteljük azt a simdatát.
  • Molnibalage
    #2406
    Na, mi van? Csak én vagyok talpon? A yahoos címről még senki nem szedett le semmit ahogy látom... Ha valaki nem tudja a logint az szóljon!

    Egyébként a modolás hatása már annyira érződik a játékon, mintha egy teljesen más játékkal játszanék, viszont attól félek, hogy ha majd egyszer megírom az FF fórumra, hogy én mit tettem a játékkal, lehet, hogy dilisnek néznek, de szerintem a játék így jóval közelebb van a valósághoz.

    pl: Mindenki isteníti a MIG-29-est, de a valóságban gyakorló légiharcban itthon 2db magyar MIG-21bisz lenyomott 1db orosz MIG-29-et különösebb erőfeszítés nélkül. Ez az lenti teszteken is látszott. Egy 2:1-es létszámfölény még a gépek közti generációs különbséget is eltünteti szépen.
  • Molnibalage
    #2405
    Na, kipróbáltam a 3 F-4ESK vs. 1 MIG-29 és 1 SZU-27 ellen két IR rakétával midenki. Rohadt jó volt. Ahogy vártam. Az orosz egy kicsit jobbak voltak, de nem sokkal... Minden pilóta ace volt és én az F-4-es csapatban voltam.
  • Molnibalage
    #2404
    Na van upload, a yahoos címen fennt van a legújabb simdata és a objects könytárban levő cucok is. F-4ESK-n mos már nincsen se chaff se flare.
  • Molnibalage
    #2403
    Uploadom sajna az nincs, úgyhogy az új simdata-t nem tudom sehova felrakni.

    Érdekes a lenti tesztet úgy megcsinálni, hogy a két csapat 10 mérföldre van egymástól és amlyikben te vagy a legyen 3 repcsis, de te NE csinálj semmit, hanem nézd, hogy az AI hogyan muzsikál. Legyen két all aspect IR és 2 radar missile. NAGYON ott van a cucc..
  • Molnibalage
    #2402
    Még tovább lett fejlesztva a simdata.zip! Úgy teszteljétek le, hogy két SU-27 menjen dogfightban két F-18A ellen. Mindenhol legyen ace a pilóta skill és repülj mindkét oldalról. Az AI szemből sajnos nagyon bénán indítja az AA-11-et, de ezt leszámítva jó. Próbáljátok ki majd ti is, ha az AA-11-et igenszélsőséges helyzetből indítjátok el. Ritkán fog találni. IR rakétáknál kész az AIM-9H és AA-11, a többi is nagyjából már jól be van lőve. 9G-s fordulóban már nem kapnak el a rakéták túl gyaran, csak ha ideális pozícióból lettek indítva.

    Az összes gyakran használt gépnek (amik a koreai hadjártaban vannak koreai és kínai oldalon és az összes '70-s években vagy utána megjelent gépeknél) már be van állítva az IFF képesség és át van írva a radarjuk chaff érzékenysége és a chaff/falre szám is. Az F-4ESK-ról lekerül a chaff/flare vagy azon is nagyon minimális lesz, mert a valóságban '83 környékén nem nagyon volt rajtuk.
  • repvez
    #2401
    Nekem a régi gépemen akadt.De lehet hogy csak már régi volt a win rajta és agyon volt töredezve a vinyo,mert balagenál nem.De szerintem egy kicsit erösebb gép kell neki mint FF-hez.Meg egy laza 2 orás telepités ha mindent felrak és kitömörit.
  • L Viper #2400
    Repvez: Mekkora a gépigénye az OF-nek? Sokkal nagyobb mint FF3-nak a Cobrával ?
    Sajna még nem tudtam kipróbálni.
  • L Viper #2399
    Rendben, megdumáljuk.
    Nem a régi verziójú TS-em miatt ?
  • netmester
    #2398
    L Viper velem is jöhetsz repüni ha akarsz.rájöttem mér nem volt jó nektek a TS
  • L Viper #2397
    Nézegettem a gyakorlásokban az AIM-9 küldetést a simdata.zip-eddel.
    Sokkal nehezebb lett leszedni a MIG29-est. Az AF-ben szinte túl könnyű ehhez képest.
  • Molnibalage
    #2396
    Nos az arcleszakítás megtörtént, egyelőre minden pompás.

    Más. Csináltam pár ACMI videot, hogy mennyire hatékonyak az én simdata-mal az raketták. AIM-9H és AA-11 van rajtuk. Érdekel valakit? Az AIM-9H és AIM-9J az tök ugynarra lettek bállítva az AIM-9M csak egy picivel jobb, de az amúgy is érzéketlenebb a flare-re.
  • repvez
    #2395
    Na tegnap felraktam az OF-et ment mint a zsirozott villám.Be is állitottam mindent a multifalcon progiba hogy majd ma mellé tudjam rakni FF-et.Azt irta a srác hogy minden uj válltozat felrakása elött futtassuk a regcleanup nevü progit na ezután nem akar már az OF elindulni ugy látszik regisztry bejegyzés nélkül nem megy :((
  • L Viper #2394
    OK. Szakítsd le az arcukat
  • Molnibalage
    #2393
    Mai repülés lefújva. OLYAN tárgya a net, hogy mire ezt sikerültt beírni és elküldeni az 2 percig tartott. Holnap kurvaanyázás lesz a szolgáltatóval az már látom előre. Tönkretették a pihenőidőmet a mocskok...
  • Molnibalage
    #2392
    Ok. Egyelőre most jó a net, bár az upload azért most is csak 160-180k környékén van (dupla ennyinek kéne lennie), de annak elégnek kell lennie a játékhoz.
  • repvez
    #2391
    Aki többet használt PDF szerkesztöt mint én az mondhatna pár megoldást hogyan lehetne egy PDF-et ugy modositani hogy a képek és a formázás megmaradjon csak a szöveget lehessen modositani, kicserélni benne.
    Probálkoztam a finereader8-al ami addig nem is volt rossz amig nem volt hosszabb a beillesztett mondat az eredetinél vagy mig nem kellett a kép köré irni.
  • L Viper #2390
    Ma este felnézek MSN-re, olyan 22:30 körül, vagy picit később.
  • Molnibalage
    #2389
    Felkerült a yahoo-s címre az éppen legfrisebb simdata.zip és az objects könytárban levő fileok. Ez folyamatosan frissítve lesz, ahogy haladok előre és a néveről megállapítható, hogy mikori a cucc.
  • L Viper #2388
    Igen, jókat repkedtünk.
  • netmester
    #2387
    igen fönn van a kobra. látom játszottál molnibalagéval.nálam kicsit elhúzódott a dolog