52965
  • L Viper #2466
    Nos én ennyire nem vagyok számszerüleg tájékozott a mennyiségekkel kapcsolatban, de bizony a valóság az biztos, hogy más.

    Gondolom nem én vagyok egyedül aki olvasta a Top Gun, később Aranysas magazin cikkeit a légiharcokról, említhetném az Izrael és szomszédai közti légi háborúkat példának. Ott bizony elég sok rakétát ellövöldöztek. De a vietnámi statisztikákból is lehet szemezgetni.

    A közelmúlt eseményei bizonyos szempontból még kösösek, biztos van benne eltúlzott propaganda is a szövetséges oldalról.

    Szerintem annyi a lényeg, hogy a Falcon egy játék és sokan nem szeretnek "szenvedni". Lövök és bumm, találjon. A nyugati srácoknak ez elég is, ezt szokták meg.
    Sok minden valóban közelebb áll a valósághoz a módosításaiddal, de a "nagyérdemű" többsége csak játszani akar. Talán ezért is volt ez a fogadtatás.
  • Molnibalage
    #2465
    Nem, edig nem, de mint láthatjátok KAPÁSBÓL azzal jöttek, hogy az a cucc, úgy jó ahogy van. Hát akik mindig csak a nyugati gépcsodákkal repkednek azok lehet, hogy ezeket a baromságokat elhiszik.

    Nehogy már az összes '70-es évek beli nyugati és izraeli légiharcrakétaűéták 90% feletti találati aránnyal rendelkezzenek egy 9G-s manővert végző cél esetében, mert ez HAZUGSÁG. A irzraeli pilóták szigorú kiképzése során sulykolva volt, hogy csak ideális indítási pozícióból tüzeljenek és még így is "csak" 60% körüli volt a találati arány, úgy hogy az orosz gépeken a valóságban nincs flare a játékban meg még van alapból.

    A flare képesség elvételét is kifogásolták, hoy én ezt mi alapján merem tenni. A chaff/flare az a 4-dik generációs gépeken (F-14A, F-15A és az utánuk jövők) jelent meg és a '80-as években nem nagyon volt a világban eladott USA gépeken ilyen, max konténerben, de azok sem elterjedtek, mert baromi nagy a légellenállásuk. Az orosz típsuok közül is csak az MIG-23MLD, MIG-29, SZU-27, SZU-27 és SZU-25-nek van. (talán még a SU-22-is, de tudtommal azon sincs.)

    A chaff és flre mennyisége is sokszor a vicc kategórában van.
    240 flare és chaff A-10-en. Azért az sok, még ha a chaff-et duplán szórja, de a chaff-et meg nem. 360 chaff az F-15A-n. Na ne röhögtessenek. Egytlen gépen sincsen több 40-80 db-nál. A SZU-27-en van 38 db, ez megtaláltam a neten. Namármost a SZU-27 az egy nagydarab gép azon van hely. A-10 és SZU-25 kategória is kicsit más, mert viszonylag sokáig van kitéve az kézi indítású IR rakáta fenyegtésnek.

    De a Mirage-2000-nek is 100 feletti a chaff és 16 flare az alapérték. Ekkora baromságokat...
  • repvez
    #2464
    És valaki már jelenkezett kiprobálásra?Egyépként már zárolták a topikot
  • Molnibalage
    #2463
    Na, beírtam a fejlesztéseim és egyből nem tetszik nekik. Előre megmondtam. Mazsolák.

    Itt van a párbeszéd.

    http://www.freefalcon.com/forum/view_topic.php?id=14940&forum_id=2&page=2
  • Molnibalage
    #2462
    Le van lőve a FF oldal. Csak nem az FF4-et töltik fel?
  • Molnibalage
    #2461
    Ja, de csak 6 percet enged és azalatt nem sok mindenre jön rá az ember. NAGYON komoly a dolog. Az teszik benne, hogy a modellező egyenleteket meg lehet jeleníteni, mert számomra ez nagyon érdekes. Szeretem látni és tudni, hogy hogyan működnek a dolgok. Ahogy láttam már légiharc is lehet benne, mert volt könytár a fegyvereknek és légiharcrakétáknak is. Maga a játék az már túl komoly nekem. Se időm se pénzem nincs erre. Ha CSAK ezzel kéne foglakoznom és semmi mással akkor jó lenne, de így...
  • Bucser
    #2460
    Balázs kipróbáltad az X-planet végül?
  • L Viper #2459
    Aggasztó. Mióta húzódik már az FF4 !
  • Molnibalage
    #2458
    Itt az újév és sehol FF4 és SAAFOPS. Ez elkeserítő. :(
  • Molnibalage
    #2457
    Ott sem találok semmit. Hát ez jó, ha most tűnik el a project..
  • Bucser
    #2456
    elloptak a domainjuket.

    www.combat360.org
  • Molnibalage
    #2455
    Mi történt a SAAOPS honlappal? Nekem nem jön be...
  • L Viper #2454
    Az biztos. A leszállás nehezebb volt, mint a Falconban :)
  • Molnibalage
    #2453
    Igen iránymutató dolgok voltak benne. Már ebben is volt légitankolás és a küldetések is valamiféle dinamikus hadjáratban voltak. Azért ez nem volt semmi a maga idejében.
  • L Viper #2452
    Drága jó '80-as évek, amikor még az ACE volt a legjobb szimulátor, a C64-be nem kellett memória, meg nagyobb vinyó, stb...

    1600x1200 resolution 3D clickable cockpit :



  • Molnibalage
    #2451
    Hát akkor ez rám nem igaz. Sem supportra nem tartttam igényt eddig, de a Freefalconért bármikor fizettem volna, főleg most hogy már tudom moddolni. Ha a fenti eset megvalósulna, akkor meg mégnikább.

    SOKKAL gyorsabban készülne el minden a játékhoz, ha a fejlesztőnek fizetnének és TÉNYLEG totál kopatibilis lenne minden mindennel és nem ennek biztsoításával kéne vesződni, mert az exe megoldja. Pikk-pakk lenne kabin mindenhez és skinek is futószalagon jönnének. Nem lenne olyan, mint a Black Shark, hogy majd valamikor TALÁN jön..

    Szerintem a nagy gond, hogy el kéne dönteni, hogy melyik exe-ből induljank ki vagy folytassák, de az ember nem szívesen ítéli halálra a saját gyermekét, és kapásból azon menne a vita, hogy kié a szarabb. Viszont így ezzel meg lehetne oldani a jelenleg létező eltérő verziók "összefolyatását".

    A végén azért megjegyzem, hogy az FF a legjobb, most az összes közül, de erről meg lehetne szavazást tartani is. Felsorolni kb. 50-100 jellemző dolgot a játékból és szavazni, hogy melyik kerüljön bele a közös forráskódba. Végülis NEKÜNK fejlesztenték..
  • Seaweed
    #2450
    Mindamellett a koncepcio, es a kepek alapjan en fizetnek a Combat360-astol szarmazo cumokert (persze ha hozzak azt amik felkettek az erdeklodesem epp az emlitett koncepcio es kepek reven)
  • Seaweed
    #2449
    Hat ez egyaltalan nem meglepeo...en nem meglepo az FS com. ilyenter hozza allasa sem..ott sokkal tobb az erett felnott ember, sot sok a kereskedelmi pilota is akik mint tudjuk nem buta emberek....nah nem akarom a "vadaszgepes" oldalt leszolni hisz en is idetartozok, de tudjuk jol hogy ebben a korben hatvanyozottan tobb a verpistike/stb hasonszoru alakzat mint az FS merev es sokszor unalmasabb vilagaban( vica-versa)!
  • Bucser
    #2448
    Masodik post roviden:

    Kezdetnek egy rövid vázlat mit lehetne tenni az első postban felvázoltak megvalósításáért.

    Kell egy elnök a szövetség élére aki egyik csapatbol sincs: egy kívülálló.

    El kell fogadni, hogy AF/LP-nél vannak a jogok.

    El kell fogadni, hogy AF/LP kezében van a közösség sorsa.

    AF/LP-nek el kell fogadnia, hogy a ejlesztés a közösségben érzelmi kérdés és a fenygeetésekkel csak azt érik el, hogy több részre szakad a közösség és fű alatt fognak egy csomó mindent csinalni.

    AF/LP-nek el kell ismernie, hogy BMS és más eFalcon volt az aki naggyá tette az egészet aki nélkül nem tartanának sehol és mindig egy alapnak kéne tekinteni ahonnan elindulhatnak.

    AF/LP fenntartja a jogot, hogy eladja bárkinek a fejlesztői környezet jogait akinek ő akarja

    A KÖZÖSSÉGnek joga van fejleszteni addonokat kiegeket textúrákat gyártani az SDK segítségével

    A KÖZÖSSÉGI moddereknek joguk van szabadon eldönteni, hogy pénzért vagy ingyen bocsátják az ember rendelkezésére a portékájukat. ÉS miért ne hisz ennek hazsnát látná mind az LP mind a Community.

    A Csapatoknak viszont el kell fogadniuk, hogy semmit nem jelentetnek meg amig át nem ment egy közös szűrőn és bele nem került az SDK-ba az implementálhatóság más verziókhoz.

    Valahogy honorálni kell pénzügyileg azt hogy kódot írtak a progihoz (mármint a csapatokat)

    Valamint a csapatoknak meg kell álapodniuk, hogy megosztják egymással a kódjukat így tudnak egymásra építkezve fejleszteni az egész közösség jobbá tétele érdekében..


    Röviden ez a csávó egy idealista és jó gondolatai vannak a gond az, hogy senki nem hajlandó elengedni a saját koncát és ragaszkodik ahhoz amit ő csinált..
  • Bucser
    #2447
    Igazábol aza baja, hogy a Falcon community nem áll másból csak síró gyerekekből akik nem akarnak fizetni (azaz free cuccot akarnak) majd mikor kijön a cucc igény tartanak supportra és egyebekre mintha fizettek volna érte ráadásul le is szólják az egészet néha.Összeveti az FS2k4 communityvel, ahol jól megfér együtt a Payware és a freeware minőségben óriási a különbség és e payware nem bomlasztja a közösséget sőt a payware cuccok készítői sokszor besegítenek a freeware cuccok készítőinek és ami még fontosabb: Igényes payware készítő meg tud élni abból amit cisnál!!! Falconban a community széthúz mindenki fikázza a másikat minden verzió más core code-ot használ és azt szerette volna elérni, ha lenne egy központi cég aki az exe code-ját írja fejleszti az engine-t és írna egy SDK-t (ez a lentebb említett groupokbol állna össze) majd egy fejlesztési környezetet adnanak a fejlesztok keze ala.

    DE mivel minden fjelesztő utálja egymást ez csak egy szép álom és soha nem fog megtörténni. ennyi.

    Ez volt az elso post
  • Caterpillar
    #2446
    SDK = Software development kit
  • Molnibalage
    #2445
    Hát nemkem is zavaros. A lényegét értem úgy-ahogy. Arról van szó szerintem, hogy közös exe fejlesztést akarnak, de azt, hogy ki mit állítgat ami az exe-n kívül esik (én is ezt csinálom)az, mindenkinek ahogy érzi alapon menne.

    De van benne egy rövidítés ami azt sem tudom, hogy mit jelent.

    "I ALSO DO BELIEVE that all the CORE dev teams, AF LP, OF, BMS, SAAFOPS, FF, CobraOne etc SHOULD work togethor yet seperately, as from SHARED libraries and CORE code that is say controlled and issued via SDK from a 3RD party company....."

    Mi a túró az az SDK? A jogi részletekkel én nem tudok mit kezdeni amúgy sem, de mintha az LP lenne a legnyagyobb gond ahogy látom. Az ő cuccuk a legszarabb és ráadásul pénzes. Vajh miért is ellenzik....

  • repvez
    #2444
    Itt irnak rola pontosabban bár azt nem mondom hogy vegyél mérget hogy ingyen lesz, de régebben ugy irták.
    SAAOPS
    Esetleg egy rövig összesitést hogy mit mond mert nekem se tiszta pár részlet?
  • Molnibalage
    #2443
    Ingyen??? Hát elaszáll az agyam. Én már lelkiekben készültem életem első webes várálására... Jó fej skacok. Ami nagyon kell majd belőle igazán azok az orosz típusok 2D/3D cockpitjai. Én néha már unom a nyugati típusokon való repkedést.
  • L Viper #2442
    Hát a képek nagyon tetszenek és ha tényleg ennyi cockpit is lesz benne.
    Hú ez tök jó, kötelező darab.
  • repvez
    #2441
    Elviekben igen.ÉS nyiltan modolhato lesz ha minden jol megy
  • L Viper #2440
    És ezt ingyen lehet majd letölteni ?
  • repvez
    #2439
    lejjbb volt irva ,hogy kb január vége március eleje.
    Amugy az a faszi a fovezér a projectbe ugyhogy sok baja nem lehet vele
  • Bucser
    #2438
    pff x:D nem tudom.
  • Seaweed
    #2437
    ok es mikor jelenik mar meg vegre?
  • Bucser
    #2436
    BUEK mindenkinek

    csak annyi, hogy a combat 360 katalogusában benne van a SAAFOPS is és így néznek ki a benne lévő dolgok. ennyi.

    nincs semmi baja.

    Combat360 a csapat neve a SAAFOPS pedig a projecté.
  • Seaweed
    #2435
    alairasa alapjan egy bagazsnak tunnek es minthe lenne koze a dologhoz
  • Molnibalage
    #2434
    Mintha az lenne a baja, hogy a SAAFOPS csapat a combat360 munkájával villogna. Vagy ténymegállapítás volt, hogy az ő mukájukhoz van köze?
  • Seaweed
    #2433
    BUEK nektek

    miert van valami baja?! amugy hamar szobakerult ez az kieg a falconhoz mikor jelenk vegre mar meg?!
  • Molnibalage
    #2432
    http://www.saafops.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152

    Mi a baja ennek az ipsének?
  • L Viper #2431
    2007. még leírni is durva :) B.Ú.É.K.
  • netmester
    #2430
    !!!!!!!!!BUÉK!!!!!!!!!!!!!
  • L Viper #2429
    C64-en nekem az ACE volt az első, aztán PC-n az F15-II, F15-III, majd Dogfight. Aztán a nagy etalon az EF-2000. Helis a HIND.
    Aztán a többi nagy :)
  • Bucser
    #2428
    TFX elődje a tornado sokkal jobb volt szerintem ráadásul azóta semvolt smemilyen játékban tornado (kivéve Sf project 1.)
  • Molnibalage
    #2427
    Én C-64-en az ACE-szel kezdtem úgy '93 környékén azátn Figter Bomber. PC-n az első a Retaliator volt '95-ben. Aztán jöttek szép sorban: TFX(akkori szinten hihetetlenül durva volt, még profi küldetéseditor is volt benne én MINEN gépnek 3D kabija volt!), EF2000, F-18 és 2001-ben érettségi után kaptam kézhez a Falcon 4.0-át. Olyan bugos volt, hogy még hadjáratot se lehetett vele rendesen nyomni, de akkor is fantasztikus volt!

    64MB RAM és egy 233MHz-es cerka elég volt hozzá egy 2MB-os S3 Trio-val. Persze nem hadjáratban...