52965
  • Molnibalage
    #2506
    Enya háttérzene! IMÁDOM! Egyébként üdv mester! Épp most érkeztem haza egy kis sprotolásból és ivászatból összekötve egy 20km-es hazatekeréssel az esőben. Hej!

    Az AF multi az sajna dettó, mert én már régen lemondat az AF-ről. FF a király. Kipróbáélod majd a módosításaimmal? Jó lenne imserni a te véleményed is.
  • neuro
    #2505
    hát a franciákhoz ezek után már csak nyaralni megyek :)
    tettem fel pár fotót ide, ha valakit érdekel:


  • repvez
    #2504
    Üdv ujra köreinkben !
  • Seaweed
    #2503
    Nah pedig en mar elkonyveltem hogy a csigazabaloknal eltuntel a szinrol
  • neuro
    #2502
    itt vagyok, itt vagyok :)
    a régi email-em már nem nézem, csak a gmail-est

    mostanában nagyon ritkán gépezek, de ha kihevertem a 4 hónap frankofóniát repülhetnénk megint, mert ahogy láttam már a HL is kezeli a Falcon AF-et
  • Molnibalage
    #2501
    http://tactical.nekromantix.com/forum/viewtopic.php?t=20900

    Újraindul a helyszínek fejlesztése is! A FF fórumon is kinnr van a hír!
  • Molnibalage
    #2500
    Nézegessétek a FF fórumon a Toy test-et. Annyi új cuccot csinálnak, hogy ehaj. De vajon kik és mihez? Már szinte az összes cucc megvan ami a koreai háborúban repkedett még az 50-es években, de van pl: új A-4 és A-7 modell is!
  • Molnibalage
    #2499
    Na, úgy látszik mégsem volt hiába a FF telepítési segédlet megírása. Páran már letöltöttéke. :) A moddolási segédletre már ráfére egy kis bővítés, de az majd talán csak februárban lesz bővítve. Bár azt gondolom úgysem olyan sokan használják. A simdata-ban levő dolgokról kéne majd írni ezt-azt.

    A Korea '83 MOD-ot is be kéne egyszer fejezni, mert a kínai és szovjet erők még nincsenek rendesen belőve meg talán a japánokat is be kéne tenni, amikor már az oroszok is belépnek, de nekik meg még nincs repcsi se betéve, talán F-4-eket kéne berakni, mert akkor még csak az volt nekik, ha jól tudom. Még én se toltam végig vele egy hadjáratot az új raketákkal és a chaff/flare nélküli F-5 és F-4ESK gépekkel, de már most jónak tűnik 6 bevetés után. Nagyon reálisnak tűnik. Az északikanak sikerült két repteret megbénítani, egyszerűen azzal, hogy túlterhelték a légvédelmet.

    A F-15A sem az a csodagép, ha 4 F-15A repül 16 ellndéges gép ellen mégha csak J-6A és MIG-21MF az a csorádnyi gép. Le is szedték őket/minket, bár ők/mi is ledurrantottnuk 11 gépet..

    Egy 4 gépes F-16A kötelékkel támadtunk egy repteret, de csak rajtam voltak bombák. A többi gép emgem fedezett. Hát most, hogy már nen olyan mindehatók a rakéták, csak őket néztem kívűlről míg repültem a reptér fele és volt pár olyan indítás ami nem idális pozícióbl ment és nem is talált, de azért 50% körül talátak el gépeket AIM-9J-vel.

    A gondom az, hogy még mindig túl sok ipari létesítményt támadnak az északiak és a javítóegységek azokat javítják a kifutópályák helyett. Át kell majd írnom az északi erők prioritásait mind a hajáratban, mind a századok bevetési arányinak megállapításánál vagy meg kell növelni az műszaki alakulatok számát. Már most is több van belőlük mint a repterek száma 1-2-vel.
  • L Viper #2498
    Na előkerültél, azthittem beleuntál a Falconba :D
  • Molnibalage
    #2497
    Sakcok, a SAAFOPS tényleg kijön márciusig? Mert nekem nem úgy tűnik. Nagyon sok meló van még hátra a honlapjuk szerint.
  • Molnibalage
    #2496
    Nekem most príma, de holnap este röpladázok, úgyhogy az kilőve, pénteken meg a jóég tudja, hogy hol leszek. Jövő héten 3 vizsgám van és még egy HF-et is meg kéne csinálni. Mostanában nem nagyon értek rá. Ha minden összejön akkor 20-dika után mehet a móka.

    Mellesleg 1GB-os net az milyen? Mert olyat én is szeretnék.
    (Nem 1Mbit-re gondolsz?)
  • netmester
    #2495
    hi
    nem tudom mikor tudunk majd játszani.remélem majd mindenkinek megjavul a nete.apám aval fenyegetőzik hogy leseréljük a netet, és ha lehet akkor 1gb-ra:):)
  • Molnibalage
    #2494
    Ezer köszi. Jó lenne, ha az AF helyett inkább az FF terjedne.
  • L Viper #2493
    Én lenni ottan Hasonló néven csak van egy alsó vonal a szóköz helyett a nickemben.
  • Seaweed
    #2492
    Kiraktam a BoP-ra a cuccost!
  • Seaweed
    #2491
    En nem lenni ottan...
  • Gundark
    #2490
    Egyébként eltásak nem vagytok fenn az iwiwen? :) Én igen, és igen bonyolút rám találni. No meg mégiscsak egyívású pszichopaták vagyunk :)
  • Seaweed
    #2489
    Mit kene felrakni BoP-ra?! (Neuro franciaorszagban van/volt(!?*), es mas regota az emailcime is....(regi nem mukodik...amugy leledzik mert airsoftos baratai lapjara rendszeresen jar csak BoP-ot keruli el..szal en birizgalom manapsag csak egymagam a BoP-ot...) Ha fel akarsz rakatni valamit en is fel tudom tenni...

    *.:de az is lehet hogy itthon van....mert pl ma is irt a forumukra...eleg aktiv arra fele ....
  • L Viper #2488
    Oké, azt megköszönném, leszedem onnan akkor.
  • Molnibalage
    #2487
    Már régen készen van, de Neuro nem válaszol semmire, így nincs fent a BoP-on. Felrakom a yahoos címre.
  • L Viper #2486
    Balage, már akartam kérdezni: A telepítési segédletet bűvölöd még ?
    Beletetted az IFF-et ?
  • Molnibalage
    #2485
    Köszi, Cifu már ellátott pár képpel.
  • Gundark
    #2484
    sparrow még
  • Gundark
    #2483
    ÖÖ itt vannak képek. Az egyiken egy 16os indít és neki nincs törzstartója :) Mármint rendes amivel lőni lehet :) A másikon meg a szárny alá teszik a bácsik


    sparrow
  • Gundark
    #2482
    A fantomok csak a törzsön vitték a verebeket? Mármint vietnámban. Gondolom a VB bevetésre mentek akkor igen, de ha CAPre? A Janes FA 18ban a superhornet is visz bárhol sparrow-t. Persze az is lehet hogy az első sparrowoknak kellett valami amit nem lehetett a szárnyon megcsinálni, mig az újaknak nem.
  • Molnibalage
    #2481
    Hali gyerekek, lenne egy kérdésem. A minap fater mögöttem állt mikor játszottam azt megkérdezte, hogy mit keres az a sok Sparrow a szárnyam alatt. Ő azt mondta, hogy pár kísérletet végeztek a Sparrow-val, de csak a törzsre lehetett rakni 2 db-ot, de a szárny alá soha? Namármost az ÖSSZES repszimben amivel VALAHA repültem az F/A-18A is képes voolt Sparrow-ot hordozni. A Lock On-ban és az összes Falcon verzióban is.

    MINDENKI tévedettt volna. Elkezdtem keresgélni, de sehol nem találok olyan képet és info-t ami megerősítené, hogy a szárnyak alá is lehetne függeszteni Sparrow-t, de olyat sem ami cáfolná...

    Ki mit tud?
  • Gundark
    #2480
    Igen, de ne felejtsd el hogy vannak akik még komolyan gondolják hogy a hadseregük alkalmas legyen valamire :)
  • L Viper #2479
    Szegény csóró angoloknál kicsit másképp van. Nálunk tizenakárhány Gripenről szólt a dolog, angolék meg rendeltek vagy 300 db JSF-et mikor eldőlt, hogy a Lockheed Martin X-35 nyerte a tendert.
  • Gundark
    #2478
    Már sokszor beszéltünk erről :) A fő gond az hogy nincs semmi elképzelésünk. Legyen e pl légierő? Mindenki vonogatja a vállát. Tartozzon e a hadsereghez. vagy önálló legye é. Mindenki vonogatja a vállát. Legyenek e nehézfegyvereink. Tankok stb. Vonogatás. Aztén néha valaki bedobja hogy "jaaaajaaaatank az támadófegyever mit fognak rólunk gondolni..Biztos azt hiszik hogy erőszakos határreviziót akarunk.. " Lassan megvalósul az igazi Mátyási hadsereg (bár szerintem Ő már egy pár embert karóbahúzatott volna itt :) van is meg nincs is. És! Egy pillanatra se kövessük el a hibát, hogy úgy gondoljuk , erről a KATONÁK tehetnek. A Gripen pedig egyszerű gazdasági döntés volt. Ellentételezés :) De most van teszkó gazdaságos vadászgép :)
  • L Viper #2477
    Annak idején, amikor a Dél-afrikaiak megvették a Gripent kirobbant a korrupciós botrány. Cikkezett róla a Top-Gun is. A Cseheknél is volt valami, de ott meg az akkori árvízi károk miatt szerződést bontottak és végül nem vettek.
    Nálunk mindenki azt várta, hogy az F-16 -os kerül ki győztesen a tenderből. Amikor nyilvánosságra hozták a döntést, a szakma és a repülés rajongoi egyaránt leesett állal vették tudomásul, hogy nem lesznek magyar F-16 -osok.
    Még kép is készült pedig ék alakú felségjellel repkedő Falconokról.
  • Molnibalage
    #2476
    Hát igen, a lengyel kollegák sokkal hozzáértőbbek, mint itthon bárki aki a honvédlemről dönthet.

    Állítom, hogy az itt fórumozók kötül BÁRKI jobban ellátná a honvédelmi miniszter szerpét mint eddig bárki.
  • L Viper #2475
    Most meg az én netem vacakol, egyszerűen nem tudok üzenetet küldeni csigalassú !!!
  • L Viper #2474
    Tudom, hogy annyira nem új infó, de annak idején "nekünk" is lehetett volna...
  • L Viper #2473
    Más téma, cikk: A Lengyeleknek már van F16: Megérkeztek az új gépek
  • L Viper #2472
    A Franciákra is elég jellemző ez, annak idején ugye elnyerték a légvédelmi rakéta tenderünket a "vállról indítható" kategóriában. Igaz ugyan, hogy teherautó platós változat lett belőle, ha még emlékszik még valaki. Van már egy jópár éve.

    Aztán az éles bemutatón csúnyán leszerepelt a Matra. A régi orosz csodák meg nem hibázták el, pedig a francia propaganda mást mondott. Akkor a kezelők nem megfelelő kiképzésére fogták a dolgot...
  • Gundark
    #2471
    Ha belegondoltok ez teljesen természetes. Mind az orosz mind a nyugat úgy adja el a gépeit és a fegyvereit hogy ez a legjobb mert jobb sokkal mint a... Nem fognak arról beszélni hogy mikor nem találja el a célt a rakéta. (teszem hozzá abban a cikksorozatban az Aranysasban amiben a BVR képességről volt szó a falcon MFD képe volt berakva ábrának :) L Vipernek igaza van ebből a szempontból. Cél, befogás (már határeset ha esetleg tobb minen kell hozzá:) fire and forget. Ami abból áll hogy kilőttem a rakétát és dögöljön meg. Az hogy van közben egy s más, gravitáció, légellenállás,hajtóanyag stb az nem fontos.
  • Molnibalage
    #2470
    Kapaszkodj meg, még ma sem jött meg, de végre van net. A szerződés azonnali felmondásával fenyegetőzem és emelt hangom félig üvöltve közöltem, hogy holnap bemegyek a központba. Úgy látszik hatott...
  • L Viper #2469
    Szétverem azt a buzi postát, ez már azért hallatlan a részükről és elszomorító. Külföldről is hamarabb meg lehet kapni egy rohadt levelet !!!
  • Molnibalage
    #2468
    Na, ja de ki az az idióta aki a no escape zone-on kívűl indít sidewindert? Mert én nem. A rakéták manőverezőképessége abszolút hiteltelen, ezért írtam át. Láttam már éles felvételt Falkladnról és már hárborúkból is. Hát nem fickándoztak enniyre a rakéták...

    A 70-80-as évek fordulóján egyetlen rakétáról állította még a tervezője sem, hogy 7-8G-s meneőverező célt leszedne, pedig propaganda azért mindehol is van rendesen. Én a saját beállításaimmal játszok és TÉNYLEG melegen ajánlom mindenkinek.

    Most egy ideig ritkán leszek, mert a köcsög internetszolgáltaltó nem szolgáltat 3 napja semmit, de az elmúlt két héten is alig volt valami. Hűségnyilatkozatom is van, de én ezzennel asszem beintek nekik.

    LViper, a cucc még mindig nem jött meg. Hát jól kezdődik ez az év. A szolgáltató nem szolgáltat, a Posta nem dolgozik. Szép kis országban élünk...
  • Bucser
    #2467
    Igazából arról bezséletk, hogy nagyon sok rakétának van No escape zone-ja aminek teljesülese esetén ha jó allapotban van a rakéta szinte 100%-os a találati arány. Megmegkérdezte a srác aki a rakétákért volt felelős, hogy miket írtál át a missiles fileban.