52965
  • Molnibalage
    #2586
    http://www.freefalcon.com/forum/view_topic.php?id=5219&forum_id=2&page=25

    Mi a túróhoz készül ez a sok repcsimodell, még légcsavarosok is? Csak nem megcsinálják az 53-as hadjáratot? Falcon motorral az érdekes lesz..
  • Molnibalage
    #2585
    Na akkor még ideszemetek egy postot. A FF3-at és az OF-et MINDEN fő paraméterében össze fogom hangolni, a főbb típsuok és fegyverek teknitetében.

    Minden rakatta manőverezősképessége és flare érzékenysége egyezni fog és a radarok chaff érzékenysége is. A chaff/flare szórás képessége és a darabszámok is egyezni fognak.
  • Molnibalage
    #2584
    Na, most lehet, hogy hülyének néztek, mert eddig az FF3 istenítettem. Na, akkor most kijelentem, hogy a moddolással a két játék játszhatóság szempontjából gyakorlatilag egyformáva tehető. Valaki kipróbálja velem az OF-et multiban? Meg kéne nézni, hogy ez mennyire laggol.

    MA ESTE RÁÉREK!!!

  • Molnibalage
    #2583
    CSak azért, mert most felraktam és olyan dőreségek vannak beállítva a rakéták IR zavarvédettségének, hogy az már fáj, de a modern repcsik chaff chance esélye meg 0.22-0.17 között mozg, ami meg nálam 0.035-0.075 között van. "Kicsit bárdolatlan" a cucc.
  • Molnibalage
    #2582
    Skacok, tolja valaki az OF-et RENDSZERESEN? Mert azt is meg tudom moddolni, pontosan olyanra, mint az FF3.
  • Molnibalage
    #2581
    Ez van...
  • repvez
    #2580
    Birom ezt a szerénységet
  • Molnibalage
    #2579
    Sajnos valamire rájöttem. Túl profi vagyok ahhoz, hogy objetíven tesztelhessem a rakettákat. 1 vs. 1 elleni dogfightban két IR légiharcrakéval az ace AI-nak esélye nincs ellenem. Ha én repülök pl. SZU-27-tel és F-18A ellen az AIM-9H rakétáit amig van flare-em tök lazán megbolndítom, úhgy, hogy az eredeti beállításokhoz képest pontosabbá tettem és AA-11-gyel úgy szedem le, mint állat. Fordítva mikor én repülök F-18A-val, akkor sincs esélye az AI-nak. Igaz a labels be van lőve, de csak 2 mérföldes határral.

    Na ezért kéne segítség a teszteléshez...
  • Bucser
    #2578
    csakhogy Balázs elküldi a kiegeket is amik kijöttek eddig. cockitokat ff3-at cobra patchet. szinte mindent ami a telepítéshez kell.
  • bgabor
    #2577
    Ez kedves tőled, de nem szükséges, majd torrenten beszerzem.
  • Molnibalage
    #2576
    Hát feltölteni biztos fel lehet, de hova? Repvez mutatott lejebb egy ingyenes tárhelyet, valaki felrakhatja oda, mert nekem most nincs időm ezzel szőrözni, de én eddig örömmel postáztam vagy 6 embernek igyért és bérmentve, terjedjen csak a cucc. Neked is elküldöm, ha kell csak add meg a címet és holnap feladom.
  • bgabor
    #2575
    Magát az alap Falcon 4.0-át nem tudná valaki feltölteni valami tárhelyre, hogy ne kelljen bittorrentel szerencsétlenkedni? Csak 560 mega...
  • Molnibalage
    #2574
    Hát azért annyi nem kell. (Ha a matematikai statisztikát vasszük alapul, akkor lehet, de szerintem meg nem kell annyi.) Annyi kell, hogy érezzem, hogy van e ÉREZHETŐ különbség -e a régi és új verzió köztt. Ez már SOKKAL kevesebbő eldönthető. Namármost kb. 20 indításból azért már majdnem ugyanaz a találtai arány fog kijönni, mintha 100-ból nézném mintát. Az eltérés kb. 4-5% lesz.
  • Molnibalage
    #2573
    Mert az én modom a legfelső hadjáratot változtatja csak meg a sima Korea helyszínen (Korea 83-at), de az nem ebben a két file-ban van, hanem a két másik, a save02.cam és save02.tri. Ezzel a kettővel kell felülírni az eredetit a \campaign\saves-ban. A hadjárat indításakor a minimap rossz, de ha elmendet és ráklikkelsz a mentett játékra, akkor már a korrek minimap lesz a jobb felső sarokban.

    A simdata az csak a gépen levő chaff/flare mennyiségét változtatja és a rakéták manőverezőképességét, az objectsben levő fileok, meg a gépekre rakható fegyverzet módosításait tartalmazza, a repüőgépek radarjainak chaff érzékenységét, chaff/flare szórás letiltása pár gépen, RWR, és még pár egyéb finomhangolást.

    Sajnos a játékban levő SARH rakéták chaff érzékenysége csak az indító gép radarjától függ, ezért az egyes időszakokhoz tartozó gépekhez csak egyfajta Sparrow-ot rendszeresítek, mert a chaff rézékenységben nem lehet őket megkülönbözeteni, ha egyazon gépre rakod. Teáht, ha megscinálnám, hogy az AA-2C-t rárraknám az F-15A-ra és a MIG-21MF-re is, akkor az F-15-ről indítva kevésbé lenne érzékeny a chaff-re, mint a
    másikról. (Nem'tom, hogy ez érthető -e, az a baj, hogy én már annyia átlátom a játék működését, felépítését, hogy nektek abszolút nem triviális ami nekem igen.)

    Tehát, ha a '91-es Öböl-háborút akarnám modellezni és rárakom az F-15A-ra (bár akkor asszem már volt C verzió is)a modernebb M Sparrowot az F helyett, akkor se lesz jobb a chaff érzékenység szempontjából, tehát erre a korra egy külön objects filegyűjtemény kell, ahol az F-15A radarjának más a chaff chace értéke. Namármost, ha az F-15C berakom a játékba, akkor le kell tiltani az AMRAAM-ot, de ez csak úgy tudom megtenni, hogy vagy letiltom/leveszem a gépről a fegyvert, de akkor hiába nem játszol hadjáratot, csak TE-t vagy dogfigtot, akkor nem lesz a gépen AMRAAM, vagy ha vagy a squadron stores-ból törlöm az AMRAAM-ot, dr akkor SEMMILYEN gépen nem lesz AMRAAM, mert alapállapotban csak EGYETLEN squadron stores van és abból nyúlja le az (majdnem) összes gép (a repszázad)a fegyvereket. (A saját objects-emben az én hadjáratomban levő gépeknek mecsináltam minden géptípusnak a saját stores-t.) Remélem kezd érződni a probléma...

    Orosz gépeknél ez könnyű, mert szinte minden gépnek saját radaros légiharcraktája van. Az AA-10A van csak két gépen, de a SZU-27-ről indítva potosabb, mert annek jobb a radajának a chaff chance értéke.

    Na, és akkor még meg kéne csinálni az IR rakéták beállítását is, és újabb gond, hogy nem tudom, hogy ki mivel szeret repkedni, mert pl: a görög, izrael, és francia gépeket alig piszkáltam meg. A Mirage 2000 széria és a Rafale megvan, de ezeket nem teszteltem, hanem az eddigi tapasztalataim alapján lőttem be. (A Rafale sem a szívem csücske a játékban, mert ez is már az "AMRAAM-os" kort képviseli, kiöli az élvezetet a játékból. A Mirage 2000-ből is megcsináltam a '80-as évek Mirage gépét.)

    A '73-as Yom Kippur háborút is meglehetne SOKKAL reálisabbra csinálni, de hogy arra mikor lesz időm. Össze kéne kaparni az info-t a szembenálló felek reális erejéről, átírni egy rakás dolgot. Egyáltalán repked valaki azon a helyzínen?

    Tehát összeségében elmodható, hogy a mostani objects-ben levő fileok a '80-as évekre lövi be a játékot, hogy az Europe helyszín és a Korea '83 MOD-om használható legyen.
  • Bucser
    #2572
    Ahhoz hogy a rakéták találati arányát vizsgálni tudd legalább 100 vagy 1000 ugyanolyan körülmények közötti rakétaindítást kell elvégezned. Különben a mintád nem lesz pontos ez biztos.
  • repvez
    #2571
    nekem ugy rémlik hogy ezeknek a gépeknek csak 3d-s kabinja volt meg OF-ben a 2d-s az maradt az f-16-é ezért ha ezeket a superpiteket ráveszi az ember akkor 2d-be is lesz olyan kabin hozzá.
    Nekem semmi bajom az AMRAAm-okkal és mivel a beépitett kampányok 2005os és 2010-es éveket mintázzák ezért még jo hogy van benne.Ha alapbol lenne 70-80-as hadjárat és abban is szerepelne akkor azt mondom jogos a reakciod.Mindenkinek más jön be.Ezért van szügség az olyan mod cuccokra amivel mindenki megcsinálhatja a neki tetszöt.

    Egyébként leirnád hogyan kell telepiteni a mododat?mert nem találtam meg a forumba a yahooson meg csak angolul van.Mert én bemásoltam a simdatát és az objectet, de az elso kuldinél ugyan ugy telerakott amraamal.Egyébként meg ha annyira nem szereted ezeket a raksikat akkor arra kéne rájönni hogy hol tárolja a progi a raksik bevethetö mennyiségét és lenullázni öket mindkét félnél.igy bármilyen kampányt is indit az ember nem használná a gép sztem.
  • Molnibalage
    #2570
    Meg normális hadjáratot kéne benne csinálni.
    Valaki egyszer elkezdett F-16A cockpitot, jó lenne, ha valaki egyszer befejezé, mert nekem herótom van az AMRAAM-os korszaktól. Sajnos a nyugati srácok úgy nézem, hogy a modernebb gépekre buknak, amikkel nem művészet harcolni a "buta" ellenség ellen.

  • Molnibalage
    #2569
    Nem értem miről van szó. Az F-15, A-10, F-18, F-16 gépeknek alapból szép képük van az OF-ben 2D/3D-ben. Mit telepítgetet itt össze-vissza?
    Ha fordítva lenne, hogy OF-est át lehetne tenni FF-be az még jelentene is valamit. Az OF a jelen állpotában nem sokra jó. Szanaszét kéne moddolni. Ha majd egyszer TÉNYLEG sok időm lesz, akkor azt is átállíthatom olyanra, mint az FF3 modjaim.
  • repvez
    #2568
    Ugy néz ki használhatok az OF-hez más kabinok.Képek és leirás itt
  • Molnibalage
    #2567
    Hát akár ott is, de dofightban vagy játék közben is kéne próbálni, hogy milyen arányban találnak a raketták. Ehhez legalább húsz indítás kell, hogy látszódjon valami belőle. Ez ott gond, ahol olyan rakétát kell tesztelni, ami nincs dogfightban, mert ott újra be kell tölteni a küldetést. Nem nehéz, csak sok idő. Én hagyom szándékosan, hogy rám indítsanak különböző helyzetetkből. Azt is meg kell nézni, hogy az AI milyen eredménnyel használja, de szigorúan ace skill mellett, de veteran alatt semmiképpen ne legyen ez!

    Egyébként a metódus nagyon egyszerű, hogy hogyan írhatod át a flare érzékenységet. A simdata.zip-ben minden rakétának vagy egy olyan sora, hogy seeker type és version. A version utáni szám utal arra, hogy az F4Browse-ban melyik IR data vonatkozik az adott rakétára. Ott tudot állítani az érzékenységet és a földháttér zavarási faktorát is, ha range-t megnöveled, akkor meg az keresőfej érzékenységét javítja, de azt nem kell piszkálni szerintem.
  • L Viper #2566
    Majd mondd meg mit kellene csinálni. Vagy esetleg multiban ?
  • Molnibalage
    #2565
    A flare chance módosítás tényleg működik, de nehéz lesz optimalizálni. Lenne kedve valakinek segíteni majd tesztelni?
    Jó poén volt lebutítani az AA-11-est úgy, hogy még hátulról sem volt esélye találni, úgy hogy utánégetővel repültem. :) De ez tényleg csak poén, természetesen nem erre lövöm be a cuccost.
  • bgabor
    #2564
    Köszi, mostmár kezdem érteni.
  • Molnibalage
    #2563
    1.A Cobra az a patch neve. Igen érdemes, mert messze ez a legstabilabb verzió és ebben a legszebbek a kabinok.
    2. Azt hittem ez tisza. Megkeresed a éeírt könyvtárban a texture.zip-et és elmented máshova. Amikor felrakod már az FF3-at ELŐTTE felülírod az ALAP Falcon 4.0 texture.zip-jét ezzel. A file elérhető a yahoos "tárhelyemen". A login és psw lejebb már votl többször is.

    Más. Rájöttem, hogy hogyan tudom a flare chance-t is befolyásolni!!!!!!
    (Csak megint beleolvastam az FF3 manualba és leesett, hogy hogyan kell.)
    Namármost amennyire tudok már moddolni, hogy megcsinálnék egy koplett "High relism MOD-ot". Nagyrészt a mostani állapot továbbfejlesztése lenne amit most használok. Az flare chance-nél is olyan röhejes értékek vannak, hogy muszáj megváltoztatni.
    (Erről lehetne egy kis eszmecsere, hogy melyik rakettára ki mennyit adna.)
  • bgabor
    #2562
    Elolvastam Molnibalage írását a Freefalcon3 telepítéséről. Lenne néhány kérdésem, mert néhány dolog számomra nem derült ki belőle.
    1:Mi az a Cobra? Érdemes e feltelepíteni? A leírás végén látható szép screenshotok Cobrával vagy anélkül készültek?
    2: Ezt a "táj textúráinak lenyúlása" dolgot nemigazán értem. Az oké, hogy kell hozzá a SuperPak 4.2 nevű cucc a netről, de ha ez megvan, mégis honnan és mit kell lenyúlni és lementeni?

    Egyenlőre ennyi jut az eszembe.
  • Bucser
    #2561
    EN csak ezt találtam és bocsi warezért ha ez annak szamit.

    OpenFalcon 4.0 Full Install
  • neuro
    #2560
    tudsz adni egy linket ahonnan beszerezhető?
  • L Viper #2559
    Kipróbáltam az OF-et. Bizony elég combos a gépigénye.
    A terep kissé hepehupásabb mint az alap Falconban.
    A 3D-s kabin gyönyörű. Elég sok mindent nem a megszokott módon kell kezelni, mint az AF-ben vagy az FF-ben. Jó sok munka van benne, kár hogy idő előtt történt ami történt a csapattal. A weblapjuk még mindig nem él. Remélem egyszer azért kiadják teljesen befejezve és optimalizálva. Mindenesetre a texture.zip-et innen is ki lehet szedni az FF-hez. Vannak benne változások és javított textúrák.
  • Molnibalage
    #2558
    Bocs, hülyesgéet írtam, azt a tacedittel lehetne.
  • Molnibalage
    #2557
    Van F4Browse AF-hez is. Lehet végre piszkálni a hadjáratokat. Csináljak pár változtatást, hogy jobb legyen a game?
  • Molnibalage
    #2556
    Lehet, hogy érdekes az Eurowar. Az a kérdés, hogy az orosz melyik oldalon szállnának be? Az a baj számomra, hogy itt is túl sok az modern cucc, de érdemesnek tűnik kipróbálni. Ja és szerintem semmit ne játsszatok veteran nehézség alatt és a pilóták tudását rakjátok simán ace-re. Úgy a jó!

    Ha az én cuccaimmal játszod ez is, akkor azért érdekesebb lesz. (A Jaguar-t és Tornado-t még nem birizgáltam meg, de az is meg lesz egyszer.) Ma ESETLEG belefér egy kis multi, de nem sok.
  • L Viper #2555
    Belenéztem az Eurowarba, nekem a sok géptípus tetszett. Inkább csak moziztam, ahogy élik az életüket. Baromi jók a modellek.

    Tényleg jó lenne már egy közös repkedés. ( Minél többen )
  • Molnibalage
    #2554
    Nem, még soha, de szemre viccnek túnik a nehézsége, még az én beállításaimmal is. Most a sajátmoat nyomom csigatempóban a vizsgaidőszak miatt. Hát lehet, hogy kikapok. Elég szépen le lett amortizálva a már déli oldal+USA, bár már a kínaiak is beszálltak és az nagyon érződik. Túl hamar szálltak be, azt majd átírom. És, ha majd sikerül őket is leverni, akkor még jön a szovjet segítség is...

  • netmester
    #2553
    ezt na sok üzenetet.melyik progival szoktátok a felvételeket csinálni?????
    mikor tudunk majd repülni????4 után már általába itthon vagyok
  • L Viper #2552
    Balage, FF3-ban nyomtad már az Eurowar Campaignt? Tudom, hogy a helyszín miatt nem realisztikus, inkább a tapasztalataid érdekelnének.
  • Molnibalage
    #2551
    Azért lessú a fejmozgás, mert be kell állítani az advanced setupban.
    HA illsztési hibáid vannak, kapscold be a graphics distorsion fix-et. (Mellesleg engem rohadtul nem zavar az ilyesmi..) Fura, mert nálam arra sem emlékszem, hogy mior fagyott utoljára, de tényleg.

    Az Európai helyszínnel meg persze, hogy eltűnnek a textúrák, mert az egy BETA és iszonyatosan sok hiba maradt benne a térképben. A hadjáraton is látszik, hogy nincsen befejezve. Majd akarok egy Europai "nagyjavítást" csinálni, az átírásaim részben ezt is tartalmazzák, de azt már csak akkor, ha kijött az FF4 és a SAAFOPS.

    Át lesz alaktva a helyszín kb. az 1985-87-es viszonyoknak megfelelően.

    Az FF3-hoz is tudtommal igazából 2-3 tisztességes helyszín van amire elmodható, hogy (viszonylag) jól van kidolgozva. Korea, Balkán, ODS (ez is tele hibákkal, AMRAAM-os gépek mindenütt..)
    Izrael helyszínen a térkép korrekt, de számomra érthetetlen, hogy miért csak A-4 és F-4 gépek vannak az izraeli oldalon. A Kfir is benne van izraeli skinnel. Ha lenne idő, ezt a helyszínt is kijavíthatnám, mivel az izraeli rakéták is túl táposak és nincs is a kornak megfelelő.
    Serc-perc alatt az AIM-9P-ből csinálok egy másolatot és az lehetne a Shafrir. Éppen kortársak és hasonló képességűek.

    Ha neked az AF-jön be, hát ez van. (Még a hangja is ócskább az AF-nek.)


    Más, megvan a Nordic theater, de nem tudom felrakni, mert problemázik, hogy 3.4-es F4Patch-nél fejlettebb kell. Namármost az FF3-ban 5.0-ás van...(Meg a theaterswitcherben sincs hozzá konvertálás, úgyhogy nem tudom hogyan lehene FF3 alá berakni. SP alatt talán megy.)
  • repvez
    #2550
    Hát bocs balage tegnap feltettem megint a FF3-at,de Nekem valahogy nem jön be.Feltettem mindent ahogy kell,de van hogy néha kilép és az F16-os kabinnál még mindig ott az a képösszeillesztési kockák.Ha másik géppel és kabinnal játszok akkor meg pont az tunik el a játékbol ami a falcon erössége hogy mindent ugy és ott kapcsolok ahol igazábol.3d nézetnél meg belassul a körbenézés kapcsolo.Feltettem europát is mondom megprobáljuk kis hazánkbol repkedni kampányba, de csak varazdin reptér volt a legközelebbi mig29-es bázis,na akkor nosza és erre se felszállopálya semmi ott álltam a puszta kellos közepén.Még azért tesztelem a koreai pályát a mododdal ,de nem füzök negy reményt igy neki.
    Amig nem jön ki az FF4 addig maradok az AF ,OF párosnál.
  • Molnibalage
    #2549
    Nem! Éppen ez a fura! A másik 3 gomb tényleg szűrő (Fura logikája annyi szent....), de amit leírtam az a bekapcs, tutira mart még régen mikor egyszer végigtoltam egy hadjáratot az AF-fel én is rampstartosan játszottam és volt RWR-em.

    MLU-val meg a büdös életbe nem szoktam repkedni, de annak is ott kell lennie valahol a bekapcs gombnak.
  • repvez
    #2548
    Block50/52-esnél nincs is gond de MLU-nál nincs ott semmi és a manuálod 5-ös oldalán lévö 4-5-ös tekerök fölötti 4 kapcsolo megvan de a mellette lévö 3 függöleges kapcsolo már nincs pedig a felsö lenne az RWR on.
    Amit te mondtál az csak egy szürö hogy milyen radartipusokat jelenitsen meg
  • Molnibalage
    #2547
    Kézikönyvem 5-dik oldalán levő képen a 2-sel bekarikázott csoprotban van egy System power gomb a négyesben. Az, ha zöld, ahogy a képen, akkor be van lőve. De a hangot is fel kell csavarni hozzá!

    Az audio panelen van COM1, COM2, MSL és Threat. Az utóbbi kettővel lehet szabályozni az RWR hangerejét és a rakétfigyelmezetés hangerejét, ha jól emlékszem.