52965
  • L Viper #2626
    Jók a tájképek nagyon. Hú csak lenne már valami ezekből.
  • Molnibalage
    #2625
    http://ezcompany.forumup.net/post-328-ezcompany.htmlhttp://usvaf.com/Gallery/Falcon-4-FreeFalcon3-Gallery/F15C_patrol

    A tájképek textúrái honan vannak? NAGYON kemény!!

    Más. A Gamestar fórumán épp John Carmack kijelentésén vitáznak, hogy a DX10 fölösleges. Hát a Falcon kapcsán világított rá, hogy valszeg igaza van. Nézzük csak meg a Falcont. Tudtommal még most is elég neki a DX6!!! Nem semmi...
  • L Viper #2624
    Az IFF-et meg tudom erősíteni a magyar légierő gépeinél is használták.
    Váltogatták a kódokat is bizonyos időközönként.
  • Molnibalage
    #2623
    "Pedig nem minden gépen volt IFF."

    Nos, a fatertól tudom, hogy még a MIG-19 és MIG-21 LEGELSŐ radaros verzióin is volt ellenség/barát felismerő. Akkor nehogy már
    a nyugati gépeken ne lett volna. Hogyan vivsz akkor BVR légiharcot???

    Egyébként lehet, hogy saját gépet is eltrafálhat az AMRAAM, mert egyetlenegyszer próbáltam ki, hogy befogás nélkül indítottam, úgy hogy a haver és az ellen fogócskázott egymással, de a havert trafáltam el. A nagy kapkodásban perszel lehet, hogy véletlenül őt fogtam be és azért találtam el. Ki kell ezt is próbálni.

    Egyébéként én moddoláskor csak a játék paramétereit állítom át a játékhoz készült progival, az F4Browse-szal és Tacedittel meg hadjáratot csinálok. Az összes többi változtatás meg .dat fileék átírása ami meg egyszerű szöveg átírás. Amit te írtál az már rég az exe programozása lenne...
  • Molnibalage
    #2622
    Hát kurzorral könnyebb mint tekerővel, mert ahhoz hogy tekerj valamit 2 ujj kell és egyszerre csak az egyik irányban tudod mozgatni a kurzort ezzel a módszerrel. Egyébként meg gyakorlás kérédse az egész. A pilóták külön gyakorlolják a HOTAS rendszer használatát, hogy úgy menjen, mint zongoristának a játék, csukott szemmel is akár.
  • Bucser
    #2621
    pedig nem minden gépen volt IFF.

    Azt kellett volna inkább átírnod, hogy a rakéta nem csak ellenséges célpontot támad hanem sajátot is.

    A befogás nélküli rakéátacsapás meg csak akkor lehetséges ha AWACS-al van kapcsolat és az AWACS jeleit használják a pályakorrekcióhoz és a kilövési paraméterek meghatározásához. Természetesen ezt nem tudták elkülöníteni a programban, hogy éppen van-e a környéken AWACS vagy nincs lévén a rakéta indítási paramétereit egyetlen bejegyzés tárolja.
  • ZeemanX
    #2620
    " botkormányon vagy gázkarin levő két tekerhető beállítóval mozgatje fel-le/jobbra ". nna erre voltam kivancsi. Bizti belatod Te is, hogy egy "binaris" gombbal (azaz a kurzorral, ami vagy 0 vagy 1, erted) nem tudsz ugy mozogni mint egy tekerovel. Erre ertettem a pocsolest...
    Amraam>
    Nahh, ez gaz. Pff. :-/

    Egyebkent koszi a valaszt.
  • Molnibalage
    #2619
    Nos, valóságban is így van, de ott a botkormányon vagy gázkarin levő két tekerhető beállítóval mozgatje fel-le/jobbra balra tudtommal. Ebbe mi a "pöcsölés"? Hogyan másogy lehetne csinálni???

    Az 5 mérföldnél közelebbi célokat, persze nem RWS, TWS, VS, vagy LRS módban kell befogni, hanem a dogfight módok valamenyikével. BORE, 30x20 vagy 10x60. Választék az van bőven...

    Az ARAAM-nál meg hiba van.(szerintem)Még a T-t sem kell megvárni, kilövés után azonnal meg is fordulhatsz, akkor is szépen rávezeti magát a célra, csak amíg nem kapcsol be a saját radarja, addig nem pontosan a cél feé repül asszem (póbáld ki!), mert nem kap pályakorrekciós jelet.
    Még azt is meg lehet tenni, hogy befogás nélkül indítod el enyhe emelkedésben és amikor bekapscol a radarja, AUTOMATIKUSAN rááll a legközelebbi ellenséges gépre.(Ez meg azért hülyeség, mert alapállapotban a készítők szerint még az F-16-ban sincs IFF, akkor a rakéta honnan tudja, hogy ki az ellenség? Én ezért írtam át, hogy mindengépen van IFF! A befogás nélküli indítás AIM-54-essel is megy.

    Őszintén szólva nem foglakozom ezzel, mert én CSAK úgy játsom, hogy nincs senkinek ilyen kategóriájú fegyvere.
  • ZeemanX
    #2618
    Sziasztok!
    Gyakorlom az A-A training-eket, es lenne 2 kerdesem. Igazibol is ugy tortenik a 'Target Designate' folyamata, hogy azt a kis fuggoleses parhuzamos vonalacskat 'raviszem' (a jatekban ugye a kurzor billentyukkel) a celpontra vagy van vmi 'Auto-TD' cucc? Namerhogy nehogyma' igy kelljen pocsolni a valosagban (kis gombocskakat nyomogatni jobbra-balra, tulmegy, vissza, stb) - mondjuk akcio kozben - a celpont bemeresevel... 8-O
    A masik> AIM120-at kilovom, majd miutan lejar az 'A' ido, kezdi a 'T' idot, ezek utan elvileg mar nem kell foglalkozzak a raketaval/celponttal, tehat kereshetek masikat. Hogy 'Un-Designate'-elem az aktualis celpontot? (Tehat amihez kozeledik a 'T'-s raketa)
    Koszi!
  • bgabor
    #2617
    Hát, mindent úgycsináltam, ahogy Molnibalage írta. Elvileg működnie kellett volna, szal feladtam a próbálkozást vele.

    Lehet hogy gyengeség, de most inkább újra felraktam a Lock on 1.02-t és azzal játszom. A http://www.lockonfiles.com -on eszméletlen cucckat találtam hozzá, vadiúj nagyfelbontású nyári és téli (sőt, sivatagos) térképek, új géptextúrák és felújított cockpitok, játszható AI gépek.
    Nagyon élvezetes. Persze nem tagadom, a kezelése jóval könnyebb mint a Falconé, de nekem ez is elég. Amúgy se boldogultam soha igazán a Falcon rendszereinek kezelésével.
  • L Viper #2616
    Remélem nem jut az OF sorsára.
  • Molnibalage
    #2615
    Skacok, mi történt a SAAFPOS honlapjával? Egyből a fórum jön be és el sem érhető onnan sem az eddigi főoldal, ahol a fejlesztés állapotáról nyilatkoztak, és ahol a screenshotok voltak. Ha ez is úgy késik, mint a FF4 akkor ideges leszek.

    Arra leszek még kíváncsi, hogy az FF4-gyel megy -e majd együtt. Több, mint valószínű mondjuk, mert az FF4-es fiúk azt mondták, hogy az FF4-ben úgyanúgy működik majd, mint az FF3, csak jobb lesz.
  • L Viper #2614
    Ezek a HBASE357 nevű textúrák a texture.zip-ből.
  • Seaweed
    #2613
    nah oke-oke...de ez meg mindig terkeptaj..
  • L Viper #2612
    Na kérem, íme a külömbségek:
    01: alap Falcon
    02: SP4.2 OCI
    03: OF


  • L Viper #2611
    Az OF-es texture.zip-ben a repterek és környezetük részletesebb. (HBASE347-től kezdődően. Ezek 512x512-es textúrák) Szerintem tök feleslegesen. Valami hiba folytán ráadásul amikor közel repülök akkor cserélődik és teljesen zavaróan átvált a textúra. Gondolom ez is később lett volna javítva az OF-ben.

    Bgabornál egyszerűen nem értem, mi lehet a gond.
    Biztos, hogy jól csináltál mindent? Annak mennie kell, hiszen rengetegen használják és esküsznek rá a világon.
    Az angol leírásban benne van, hogy a loogbook-ban hozz létre egy új állást.
    Én a belső setupban állítok 32 bites felbontást 1024x768-ra az advancedben kipipálok mindent. Mindent felpakolok max realitás 100%-ra. Utána finomítok. Légitankolás Labels meg a Padlock ízlés szerint.
    Volt, hogy az első indításkor kidobott engem is, de újraindítás után minden tökéletes lett.
    A Cobra pedig rendkívül stabil. Molnibalage-val multiban is teszteltük és több órahosszás repkedés alatt egyszer sem fagyott, vagy vacakolt volna.
  • Molnibalage
    #2610
    Igen, de hogy hol lehet azt a fizetőset elérni nem'tom, egyébként a középsőt választottam. Most az van fennt FF3 alatt, de ha nem tudnám, hogy az OF-es texture.zip van használva, nem tudnám az SP4.2-től megkülönböztetni.
  • bgabor
    #2609
    Értem. Az OF telepítésekor te melyik tájtextúra csomagot választottad?
    Jól értem, hogy a (kiválasztáskor) jobboldali az fizetős?
  • Molnibalage
    #2608
    Mert az LP direk úgy adta ki, hogy csak F-16-tal lehessen repkedni és ne lehessen moddolni. Pár fanatikus azért megkerülve ezt-azt sikeresen megoldotta asszem, hogy az ODS helyszín menjem. Már patch sem lesz hozzá több tudommal. Az AF egy rossz vicc szerintem.

    Az, hogy az OF befejezetlen az sokmindet jelenthet. Iszonyat sok skin és modell hiányzik belőle. Teli van hibákkal is a játék és optimalizálatlan. (Lentebb a leír konfion leírtam, hogy mi van. Az FF3 még Cobra szép effektejeivel is száguld 8-szor ennyi gép esetén is.) Összefoglalva, azt tudjuk, hogy nincs kész, de hogy az alkotóik hogyan akarták készen látni, azt ki tudhatja??
  • bgabor
    #2607
    Tényleg, az hogy az OF befejezetlen, mit jelent pontosan?

    És az Allied Force-hoz miért nem készülnek új cockpitok és theater-k?
  • bgabor
    #2606
    Na, másodszori tökéletes telepítés után végleg töröltem a FreeFalcont,
    lévén hogy egyetlen küldetsét sem volt képes betölteni, vagy akár csak a tactical reference-t behozni. Remélem a OF-el jobban járok, és az rendesen működik majd.
  • Molnibalage
    #2605
    Hát igen, hol az FF4 és SAAFOPS????

    Mellesleg a vicc az, hogy amikor visszatértem FF3-hoz, akkor derült ki, hogy abban minden radarnak ki van dolgozva a domborzat kitakarása.
    (A-A és A-G üzemmdódban is. Az AF-ben akkor még nem volt A-G takarás és lehet, hogy most sincs..)

    Közben rájöttem, hogy azért olyan halálosak a rakették OF-ben, mert nem kapcsoltam be a jammert. Így már egész jó, de változatlanul sok munka lesz vele. Egyelőre hagyom. Rakom vissza az FF3-at, de kipróbálom most azt OF-es texture.zip-pel.
  • L Viper #2604
    Asszem jó lesz még nekünk a cobra egy ideig. Olvasgattam, hogy OF-ben a terep NASA-s értékek szerint ilyen , meg olyan pontosan hepe-hupás. Nekem ez annyira nem lényeges, meg valami őrület, hogy meddig számolgatja a telepítést.
    OF-ben ki van dolgozva a radarnál a "hegy takarás" ?
    Ahogy néztem az OF telepítőt baromi sok mindent beépítettek, sajnos választási lehetőség nélkül. Látszik, hogy béta a dolog, de nagyon ígéretes.
    Sajnos van egy olyan érzésem, hogy itt meg is állt a fejlesztés.

    DE HOL KÉSIK MÁR AZ FF4 !!!???
  • Molnibalage
    #2603
    Nekem AMD 3400, 1GB RAM (433MHz), GF6600GT 256MB (DDR3). Maxra húztam minden csúszkát, de az advancedben nem pipáltam a balodali oszlopban levő dolgokat. Na, ehhez képest mikor csak 4(!) gép vívott légharcot néha megreccent. Sajnos TOTÁL optimalizálatlan, és fölölegesen telepíti fel a sok extrát. (A nagyrészletességű térkép is ilyen, de ne ma textúrában, hanem a terep felbontásban.)

    A játék motorjában is mintha átírtak volna ezt-azt. A radarok mitha kicsit máshogy működnének. Kétszer akkorára lőttem ba a SZU-27 radarjának chaff érzékenységét, de még így is tök halálos maradt az AA-10C, de a skálázás is fura. Alapból 0.2-re volt belőve még a modern gépeknél is az érték. Erre belőle a F-4 Phantomot egész reaális, de ha 0.012-re lövöm be akkor már tök halálos az egész. Az FF3-ban az érték 0.06 körülire van beőlve és akkor egyenértékű a kettő.
    Szóval az OF beállítás egyelőre kicsit elnapolva amikor jobban ráérek, mert sokat kell tesztelni. (Az IR chance jól működik, ugyanarra belőve, mint az FF3-ban, nem érzek különbséget.)
  • L Viper #2602
    Én raktam rá cobrára a cockpit addont, és felment szépen.
    Ha pedig nem akarom használni újra rákattintok a cockpit addon telepítőre és uninstallálja, tehát az eredeti kabin jön vissza, bár a file-ok ottmaradnak.
  • L Viper #2601
    Nekem totál játszhatatlan az OF. Nagyon döcög. Amúgy nagyon jó, tetszik.
    Nem tudom mitől, lehet hogy nem a legrészletesebb tájtextúrákkal kellett volna feltelepítenem. Te melyikkel használod és hogyan fut nálad?
    Gépem : Celeron 2,4 Ghz 2,6-ra felhúzva, 1GB memória,
    Ati Radeon kártya X1600 Pro 256 Mb AGP-s.

  • Molnibalage
    #2600
    Ha a Cobra fennt van, akkor le sem fut a Cockpit addon installja. Azt még előtte kell futtatni.
  • L Viper #2599
    A Cobrára akkor rakd rá a cockpit addont, ha a különféle F16 típusok kabinjaira is szükséged van. Azokhoz megvannak az éjszakai verziók is, zöldes árnyalattal. Az más kérdés, hogy ezek aktivizálása hogyan történik.
  • Molnibalage
    #2598
    Az 2D cockpit ami fennt van a címen. A 3D-s benne van a Cobrba-ban és az FF cockpit addonban is. Minden repcsi repülhető, max. kabin marad az F-16-os.
  • bgabor
    #2597
    F-18C nem repülhető alapból az FF-ben? Csak mert láttam a leírásban és a mailboxban cockpitot hozzá, ezért nem értem. Én úgy tudtam alapból benne van.
  • bgabor
    #2596
    Jól értettem a leírásból hogy a Cobra patch feltelepítése feleslegessé teszi a FF3 cockpit addon telepítését? A patch tartalmazza a cocpit addonban lévő kabinokat?
  • bgabor
    #2595
    Megvan. A mailboxos texture.zip az OF-ba bemásolva is működik?
    Gondoltam letöltöm az OF-t és azzal próbálkozom. Felraktam a FF-t, tartott vagy 3 óráig, de valamit elronthattam mert folyamatosan szaggatott repülés közben és az asztalra dobott ha a menüben a tactical references-re kattintottam. Szóval újra kell telepítenem, ezért letöröltem.

    Jól értem hogy az OF rögtön telepítés után tartalmaz egy csomó hasonló javítást, amit az F4-re utólag kell feltenni az FF-el és patchekkel?
  • Molnibalage
    #2594
    Hát úgy ahogy a saját leveleidet töltöd le. Belépsz a jelszóval és a megfelelő könyvtárban ott van több darabban a cucc.

    Más. Az OF átalakítása szépen halad. A radarok már készen vannak, az FF-es simdata.zip elvileg jó ehhez is,de scak úgy, ha csak a misdata-ban levő dat filekat másoldo be és nem az régsz simdata-t. Sajnos OF-ben tudommal nincs IFF.
  • bgabor
    #2593
    Visszakeresve megtaláltam a logint és a jelszót, de azt nem értem, hogy egy mailbox címre van feltöltve. Hogyan tudom letölteni onnan?
  • bgabor
    #2592
    Mostmár pontosan értem. Kösz hogy újra elmagyaráztad.
  • Molnibalage
    #2591
    Na nevetni fogsz, én gyakorlatilag csak Korea felett repkedek, mert az összes többi helyszín sokkal kidolgozatlanabb, mint a koreai, pedig a koreait sem viccből moddoltam szét..

    Az Irak-Iráni háborút is jól meg lehetne csinálni az ODS helyszínen. Igen sok fajta gép repülhetne benne.

    Ha valaki megcsinálná a magyar MIG-29 sknit az jó lenne, mert akkor a Balkán helyszínbe bele lehetne applikálni. Sajnos a skinezéshez nem értek. (Nem tudok sem dds-t konvertálni, sem rajoló progit használni.)
  • Molnibalage
    #2590
    A texture.zip file elérhető egy yahoo-s mailboxban. A jelszó és a login többször le volt már itt írva, meg fogod találni. Van ott sok más is :)

    A metódus meg nem értem, hogy miért, hogy miért nem érhető. Ott egy könyvtár amit leírtam, másold ki a texture.zip-et onnan máshová miután felrakatad az SP4.2OCI-t. Aztán unistallálod az SP4.2-es Falcon-t. Ezután újra felrakod az alapjátékot és az FF3 telepítés előtt felülírod az SP4.2OCI-ból kimásolt texture.zip-pel az eredetit. Ennyiről szól az a rész amit nem értesz. Ezután jöhet a többi.

    A texture.zip az nem csak a koreai helyszín textúráit tartalazza, hanem az összers olyan textúrát ahol "zöld" a táj. Nem tudom most hirtelen szebben megfolgalmazni, de vannak olyan közös textúrák amiket midegyik helyszín használ. Tehát az Europe helyszín is vesz ki innen, de rak fel újakat is. Az ODS helyszín is felrakja az új sivatagos textúrákat, de azon a térképen is van zöldterület, tehát azokat a szebb SP4.2-es textúrával jeleníti meg.

    Egyébként az OpenFalconos texture.zip is jó, de az már 80MB, nagyrészt a SP4.2-es textúrái vannak benne, de azért lehet bennen feljavítva ez-az, de darabszámra ugyanannyi file van benne, mint a másik kettőben.
  • bgabor
    #2589
    De végülis a superpak 4.2 csak a koreai térkép textúráit cseréli, nem?
    És ki akar koreában repkedni, ha irak vagy vietnám fölött is lehet!
  • bgabor
    #2588
    Király. A superpak 4.2 telepítőjétől fejreáll nálam a windows is.
    Kétszer indítottam el a telepítést, egyszer a falcon könyvtárába, egyszer egy ideiglenes könyvtárba (hátha innen lesz 'lenyúlható' az emlegetett texture.zip file), de mindkétszer amikor elkezdte felülírni a falcon filejait, a folyamat 25%-ánál meghalt a windows. Menni ment, csak az ablakok, programok, gombok, kontrolaltdel nem reagált. Mindkétszer csak a reset segített. Valamit nyilván rosszul csinálok.
  • bgabor
    #2587
    Elolvastam többször a BOP on közzétett FF talapítési útmutatódat, és letöltöttem a szükséges fájlokat.
    Lehet hogy bennem van a hiba, de a 2a és 2b pontokat egyszerűen nem tudom értelmezni. Az addig oké, hogy felrakom a falcon 4.0-át, és elindítom a Superpak 4.2 telepítőjét. De innentől totál homály az egész.
    Hol és minek kell megkeresni a texture.zipet, és hogyan kell elmenteni?
    Totál érthetetlen az egész. 2.b pont szintén.
    A 3. pontól újra világos az útmutató, de ugye ezzel nem sokra megyek, ha értelmetlen a 2a és 2b pont.
    Bocsi a kritikáért, de az említett rész egyáltalán nem úgy van megfogalmazva, hogy a falcon témában járatlan személy ki tudjon igazodni rajta. Legalábbis nekem nem sikerült.