52965
  • Molnibalage
    #2746
    Repültem egy bevetést. Működik.
  • Molnibalage
    #2745
    Hamachi, egyszer próbálkoztam HL-le de nem működött.

    Igen OCI-t raktam BMS nélkül. Az F-16 kabin ricegett, 1 szál bevetést repültem tesztelni. Az OF-es hadjáratban nem repültem még AF-ben, de a hajárat motorja korrektül működk. Van fegyver és túléli a statisztikák frissítését is ami óra öt perckor történik meg. Most repülök egyet azt taulok tovább. Mellsleg engem AF-ben nem zavar, hogy csak F-16 kabin van. kb. az összes negyedik gen. gépből hasolnó a kiáláts és két MFD-jük van. Nekem már ez is elég, ami számít, az maga a szimuláció.

    A PMC fórumon megkérdeztem, hogy ki tudja, hogy hogyan lehet AF-ben a simdata.zip-et buherálni. Válasz még nincs.

    Más.
    http://www.flight-level.com/dogfight/apache.html
    Nem gyenge.
  • repvez
    #2744
    hamachi vagy hyperlobbin lesz a csatlakozás AF-el?
  • L Viper #2743
    OCI-t raktál fel BMS nélkül ?
    Melyik kabin riceg ?
    Ha nem jó akkor nem rakom fel.
  • Molnibalage
    #2742
    Ja, lehet, de az F-15C vs. MIG-29-et azt még nagyonrégen megcsinálta valaki SP3-mal téli textúrákkal. Nekem SplashTwoSmall.wmv néven van meg, de már azt sem tudom, hogy honnan, azért őríztem meg mert az elején igazi háborús felvételek is vannak.

    Az OF-es hadjáratokkal működik az AF úgyhogy majd lehetne ma este tesztelni az AF-et OF-es hadjárattal. Olyan este 9 körül mehet a kaland. Remélem L Viper is ráér.

    Tehát a jó hír! Koreaában tuti, de valszeg a Balkánon is BÁRMILYEN hadjárat összehozható. Végre lesz valami nehézsége is az AF-nek. Már csak a simdata buzerálás kéne és akkor tényleg zsír lenne a cucc. Kabin sajnos nem lesz hozzá, ez van.
  • repvez
    #2741
    akkor rekonstruálhatod az eseményeket a videokban eredeti rádiozással.
  • Molnibalage
    #2740
    http://www.flight-level.com/dogfight/

    Nagyon fasza. Éles akciók rádiófelvételei.
  • Molnibalage
    #2739
    A probléma az, hogy nem értem, hogy ami működik az F4Browse-szal az FF3-nál vagy SP-nál az miért nem működik az AF-szal??

    ALAPBÓL működnie kéne. Minden gép ugyanz az AF hadjáratban, mint a másikban, tehát a bejegyzések stimmelnek. A squadron stores is külön ki van dolgozva igen sok gépre az AF-ben és SP-ben is, de FF-ben nem ezért ott megcsináltam én magam és működött ez alapján értem sé ismerem a flépítését a cuccnak. (gondolom én..)

    Nos összehasonlítottam az AF és SP bejegyzéseket a squadron stores kapcsán és igen sok megegyezett, de mégsincs egy fia fegyver sem az AF hadjáratban. Ezután kézileg átírtam azoknak a századoknak az squadron stores számát olyanra ami másolás után egyből működöt, pl.: az F-15E ilyen, azon a másolás után is van fegyver a squadron stores-ban. Namármost hiába írtam át azoknak a squadorn stores számát F-15E-re aminek nem volt fegyvere NEM történt semmi! Pedig az AF-ben minkét helyen átírtam a bejegyzést, mert van egy sima és egy 2005-ös könyvtár is. NEM ÉRTEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Molnibalage
    #2738
    Pont ezt linkelte be egy srác a PMC fórumán. Tehetem fel az OF-et...
    Ha működik akkor lehet, hogy néha átváltok AF-re mert végre normálishadjáratok lesznek benne, de én iárnyítom majd a hadjáratot.
  • repvez
    #2737
    Ha jol értelmezem itt leirja hogyan lehet OF es kampányt Betenni AF alá.Ha muxik onnantol kezdve már sima ugy a modolásod nem ,mert OFbe modositod az egységeket meg a fegyverzetet és csak át kell rakni.OF kampány
  • Molnibalage
    #2736
    Hát a AF-fel is van gond. Elindul a hadjárat, de semmilyen fegyver sincs jóformán a századokban, mert minden OUT mennyiségben van, ennek utána kell majd nézni, mert a bejegyzések nem stimmelnek a játékban. Majd megpróbálo megcsinálni, de nem most.
  • Molnibalage
    #2735
    Felraktam az SP4.2 OCI-t. Hát akkor inkább maradjunk az AF-nél SP-s hadjáratokkal. Az lesz a nyerő.

    A 3D-s kabin össze-vissza riceg, gonolom a rossz dyn. head. pos. miatt. A kabin sem túl jó. Most átrakok egy SP-s hadjáratot azt madj megírom, hogy milyen volt.
  • L Viper #2734
    Én sokat teszteltem az SP4.2 OCI-t a gurulók és kifutó talán nem olyan szép mint FF3-ban. Olyan mint AF-ben. Objektumból, hangárból viszont több van.
    Dogfight-ra marad az FF3, vagy a Superpak, mivel ott lehet más típusokat is repülni és a kabinok is berakhatóak.
    Superpakhoz van egy eszméletlen szép F-18 skin. Na majd leteszteljük hadjáratban azt is.
  • Molnibalage
    #2733
    Nos érdekes és jó híreim vannak.Az SP4 alá készült hadjáratok elvileg működnek AF alatt is! Tehát BÁRMILYEN hadjáratot össze tudok hozni SP-ben az átrakható AF-be.

    FF3-at teszteltük L Viper-rel sajnos úgy tűnik, hogy egy 384kbps-es nettel sem lehet még az alap hadjáratot sem játszani, mert frontközelben besűrűsördik a cucc. Az AF-fel is toltnuk egyet és totál ricegésmentes volt.

    Az AF kódja nagyrészt sz SP4-en alapul ezért először ki lesz próbálva az SP4.2OCI-val egy hadjárat, mert ott legalább minden típus repülhető és az Aeyes kabinok is élnek, ha valakinek az az ingerenciája. Aztán jön az SP vs. AF összehasolnlítás.

    Sajnos az SP4.2OCI grafikája messze nem a legszebb, de nálam ez huszadrangú. Tehát összefoglalva, netes játékhoz ajánlott az AF vagy SP, de szolóban még mindig az FF3.1+Cobra a bajnok.
  • Molnibalage
    #2732
    Szernitem máshogy csinálják. Nem AF-es verzióban megcsinálják és utána paszírozzák be AF alá, mert ott nem tudsz semmit csinálni. Persze ez csak tipp, mert én még nem láttam működő Taceditet AF alá, ha lenne akkor már lehet, hogy leszoknék az FF3-ról, mert akkor mindekettőben azonos lehetne a szimuláció (megcsinálnám ), csak AF-ben én irányítanám az összes bevetést.

  • repvez
    #2731
    ja bocs csak mielott postoltam az izraeli területrol olvastam hogy azt is készitik AF alá a többi PMC területtel együtt.
    Egyébként csak az egységek sokasága és a környezö országok beletétele volt fura nekem benne.Pedig ha jol tudom ahhoz Tacedit kellene nem?
  • Molnibalage
    #2730
    Ez nem izrael, hanem az ODS helyszín. Azt eddig is tudtam, hogy sikerült átrakni AF-alá, de nem hat meg.
  • Molnibalage
    #2729
    Igen, mert mással nem is megy.
  • repvez
    #2728
    Ja és a srác is valamit állitgatott az izraeli területen
    izrael theater
  • repvez
    #2727
    találtam kimondottan AF-hez készult F4browser-t vagy te is azt használod már?
    letöltés a lap alja fele
  • Molnibalage
    #2726
    Na kész az átállítás. Az alap Korea helyszínt állítottam át.

    - AIM-9X leszedve.
    - AIM-9M és R-73 flare érzékenysége és földháttér érzékenysége
    megnöveleve
    - Az új századok mérete és száma a hadjártban:
    3x30 MIG-21MF, 1x18 MIG-21bis, 1x36 IL-28, 1x16 SU-25,
    1x-18 SU-7, 2x39 J-5, 1x20 MIG-23ML (nincs se chaff se flare)
    1x18 MIG-29A, 1x36 J-6
    - T-62-es battalionokhoz hozzádatam 1 db SA-13-ast, mertr zavaró, hogy semmi rakétás védelmük nincsen, nem mintha az SA-13 túl nagy fenyegetés lenne. SA-7 rakéta van rajta..

    Sajnos ezek az okostojások a nem radaros verziót, a J-6A-t rakták be, de átírahatom mert azért az reálisebb lenne. A másik baromság, hogy a valóságban kb. ugyanannyi több J-6 volt nekik , mint mint MIG-21, ehhez képest MIG-21MF-ből van 3 század, J-6-ból meg 1db... Na, ki próbálja ki?
  • Molnibalage
    #2725
    Visszavonom, én voltam a béna, mert két külön könyvtárban van az alap én 2005-ös beállíása a játéknak. Le tudom venni az AIM-9X-et és AMRAAM-ot is, úgyhogy itt is meg tudom csinálni a '80-as évek beállításait, ha valakinek erre van ingerenciája. Az viszont, tuti, hogy AIM-9X-nem kell főleg Block 40-en, mert azon még a játékban sincs sisakcélzó, akkor mit keres rajta? Persze anélkül is lehet, használni, de akkor meg baromság.

    Tehát kell 80-as évek beállításai valakinek? Az alap hadjáratot akkor erre alakítom át amennyire csak lehet.

    A 2005-ös beállíátsban meg akkor csak az AIM-9X-et szedem le és belövöm az IR fejek pontosságát. MIG-23-on maradjon chaff/flare? Valóságban csak az MLD verzióban van ilyen, de Észak-Koreának olyan nincs, sőt már senkiknek sincs.
  • Molnibalage
    #2724
    Na, most elkezdtem egy hadjáratot amit végig is tolok. Iron fortress Ace nehzéségi szinten. Jópofa.
  • L Viper #2723
    Sajnos még csak kevesen tudjuk milyen jó játék is ez. Nemcsak a poligonok száma a lényeg.
  • Molnibalage
    #2722
    Na még ideszemetelek egy postot. AKKORA élet van most itt a fórumon, hogy ehaj! Ma vagy 16 privát üzenetet kaptam, plusz még itt a közös.

    Néha már az a perverz érzésem van, mintha egy virtuális század alakulna. :) Hej, de jó lenne, ha egyszer lenne Falcon-ból is valami találkozó...
  • Molnibalage
    #2721
    Kihagyam az F-4G századot. 14 gépes Chongju Airbase-en.

    A sparrow-val mi volt a baj? Nem állt rá a célra? Nekem gond nélkül megy.

    Az AF-ben meg írjátok össze, hogy mit szeretnétek és majd összedobom, de ha megnövelem a repcsik számát a századokban, akkor az az összes hadjáratban meg fog változni.

    Azt is modjátok meg, hogy melyik IR rakétát állítsam még esetleg, vagy melyik SAM a túl pontos, annak megnövelem a chaff érzékenységét.
    Az ARH rakéták kivételek, azokkal nem tudok mit kezdeni sem FF-ben sem AF-ben.
  • Molnibalage
    #2720
    Amikor először indítod el a hadjáratot a minimap sajns hibás tartalamzza az öszer régi és az én általam is kirakott századot. Még SENKI nem tudta megmondani, hogy hogyan kell megcsinálni. Két tagot kérdeztem eddig, de gőzük nem volt, pedig az egyik csiánlta a TKO hadjáratot még Koreához, de neki is más segített évekkel ezeleőtt..

    Lagalább most már megy neked is.

    Ha jól emlékszem van 2x12 F-15A. Az egyik Kadena-ban a másik Chongju Airbase-en.

    3x12 F-16A van. Osanban, Choongwon Airbase és Kadena Airbase-en.

    4x12 F-5E, 4x12 F-4ESK. A hordozón 1 század, F-14A, F/A-18A, A-7E és
    A-6. Van még két AH-1 század és egy 22 gépes A-10A Choongwon Airbase-en.

    A tied egy régebbi verzió, egy újabban kicsit hátrébb húztam egy-két századot a határtól, hogy nehezebb legyen a repterüket lerombolni. Asszem egy F-5E és egy F-4ESK-t tettem picit délebbre.

    Beraktam Kadenara egy F-111F 12 gépes századot és egy 3 gépes EF-111-et is és minden J-5 század állományát megnöveltem 2 géppel. Apró finomhangolás, de ezt még nem raktam fel a yahoo-s címre.

    A nagy kérdés, amit nem tudok eldönteni, hogy az F-4ESK gépeken és F-5E-n legyen -e chaff/flare vagy nem. Ebben kéne némi segítség. Cifu a főtudor azt mondta, hogy elvileg konténerben tutira tudnak vinni magukkal a gépek, de a játékban nincs konténer. Nos, mi legyen?
  • repvez
    #2719
    Igen elirtam a save nevet.És talán azért nem volt jo mert én a 2. kampányt inditottam el, de én azt hittem a save nevekbol hogy a mentések közül kell majd inditani a már elkezdett kampányt.Belenéztem az elsöbe és ott egyálltalán nincs f-15 vagy f16-os?Mert végignéztem minden repteret amit adott és csak f4 és f5 ös századokat találtam a szárazfoldon meg olyant ami nem kimondottan vadász feladatu.
    Ezért választottam egy anyahajos f18-ast és inditottam 3 aim-7f rakétát,de még csak irányt se változtatott a cél felé csak egyenesen elment a semmibe no escape zonán belül.
    Ja és természetesen jöhet az AF-hez a modositás.
  • L Viper #2718
    Egen
  • Molnibalage
    #2717
    A megnövelt egységszámok érdekelnek valakit az AF-ben? Meg a kicsit flare érzékenyebb rakéták? Megnéztem a mostani értékeket. Igazából tök mindegy, hogy szórsz -e flare-t vagy nem. Az AIM-9X-nek ha jól emlékszem 0.005 a szorzója, az R-73-nak meg 0.02 és az AIM-9M is hasonló. A reális kb. 0.08-1 atz utóbbi kettőenk, az AIM-9X-nek meg kb. 0.02
  • Molnibalage
    #2716
    Milyen save3? Az csak géeplési hiba ugye? save2.cam és save2.tri van.
    Az alap korea helyszín legfelső hadjáratát kell kiválasztani. Ha nem megy, lövésem sincs, hogy miért lehet, L Viper-nek simán ment elsőre is.

    Ha csak maga a hadjárat érdekel, de a módosításaim nem akkor elég a két felső file, akkor is látnod kéne a megváltoztt hadjáratot. Az összes többi az csak a játék realizmusát hivatott növelni.
  • repvez
    #2715
    Hát nekem sehogy sem akar összejönni ez a modod hiába másolok és irok felül mindent ami le van irva elkezdem a hadjáratot és ott figyel a gépen az amraam ebböl tudom hogy akkor nem sikerült valamit jol beállitanom a mododban.
    Bemásoltam az objecteket és felülirtam a simdatát meg a két save3 fájlt ezután mit kell még csinálni hogy müködjon?
  • neuro
    #2714
    Cobrával ja, láttam is a 3d-s cockpitokat, de a textúrák azokon is szörnyen csúnyák voltak (mondjuk örüljünk, hogy egyáltalán vannak) :(

    Én inkább 2d-ben repülök így arra leszek inkább kíváncsi, de így a jelenlegi állapotban nem nagyon van kedvem játszani vele.
  • Molnibalage
    #2713
    Abban csak 2D-s kabinok vannak. Próbáld ki a én '83-as korea hadjáratomat. Na az nem egy sétagalopp...

    Sajnos még mindig nincs befejezve, de majd egyszer be lesz.
  • Molnibalage
    #2712
    Biztos hogy Cobraval nyomod? Az F-15, F-18, A-10 3D kabinok szernitem nagyon korrektek. Persze én nem vagyok poligonhuszár. :)
  • neuro
    #2711
    Kipróbáltam az FF+Cobra párost... hát végülis nem rossz, bár eddig hadjáratot még nem kezdtem benne
    Ami nagyon gáz, az a cockpitok: olyan, mintha egy C64-esen repülnék az ACE-val. Remélem az Aeyes payware cuccok javítanak rajta (még 1 óra amíg lejön)
  • Molnibalage
    #2710
    Na, hamár felrakatam az AF-ez csináltam egy kis refuelnig traninget. 2 perc alatt sikerült beállnom mögé és "egymenetben" feltankolni realisticon. :)
  • Molnibalage
    #2709
    At AF mostmár tényleg kezd az idegeimre menni. Van hozzá F4Browse, de vamiért nem minden működik benne.

    - A rakéták IR fej érzékenység állítása megy.
    - Ha a repszázadok méretét megváltoztatom az is működik. Az Észak-
    Koreai légierő nevetségesen kicsi, meg kell növelni az állományt,
    csak így meg sajnos tényleg van értleme annak, hogy egy repteret
    támadj, mert ha nem 18 hem modjuk 30 MIG van rajta akkor már megéri.
    Az is egetverő baromság, hogy összesen, ha 8 db reptéren
    van észak-koreai harci gép, de valamelyiken 2 század is van.
    Széttelepítés az samfu?? A saját modomban úgy széttszórtam őket,
    ahogy csk tudtam...

    - Leszedtem az ÖSSZES F-16 hardpointról az AIM-9X-et és az ÖSSZES
    squadron stores-ból is törölve van, ennek ellenére rá lehet rakni a
    gépekre. Hát vicc ez a javából. AMRAAM-mal is ugyanez a helyzet.


    Szóval összeségében még ezzel a progival is csak IGEN korlátoztott mértékben lehet a játékon váltzotatni és továbbra is élvezhetetlen marad számomra.

    Ha valakinek kell meg tudom adni, hogy melyik IR rakétához hányas IR sorszám tartozik, hogy át tudja írni az érzékenységet, ha úgy érzni.
  • L Viper #2708
    Esetleg telepíts fel Mozillát és utána szépen letöltöget mindent, ami neki kell, ha olyan oldalra lépsz.
    Nekem meg van olyan lap, amiről az Exploler-rel nem játszik le, Mozillával meg jó. Kéne már egy XP reinstall, lassan 2 éve van fent.
  • Molnibalage
    #2707
    Valószínűleg port probléma, amivel én semmit nem tudok kezdeni, mert nincs routerem. A Azureusenál is mindig kiírja, hogy a port nem jó, de etőől függetlenül ott néha gyorsan töltök le, de néha meg tetű lassan. Majd vizsgaidőszak után bemegyek és megkérdem a szolgáltatót, hogyan is működik ez a dolog, mert nekem az egész net kínaiul van..