52965
  • Molnibalage
    #2946
    http://www.freefalcon.com/forum/view_topic.php?id=15071&forum_id=25

    Balu ráadásul magyar, de fura, hogy még a környékén sem járt a fórumnak itt az sg-n...
  • L Viper #2945
    Kabinokkal kapcsolatban: úgy látom, túl sok mindent kéne ahhoz átvariálni, hogy más kabinok legyenek F16-hoz.
    Szerintem hozzá kell szokni ahhoz amik vannak.

    Az viszont jó hogy szinte a 3d-s olyan jó, hogy egyre többen használom azt, klikkelni is lehet benne majdnem mindent.
  • Molnibalage
    #2944
    Természetesen NEM F-16 elektronika van, ha mással repülsz. Miért lenne az? A kabin az csak egy skin. Ezt nem értem a repszimekben. Minden repszimben minden gépnek és fegyvernek van fizikai modellje, tehát csak annyiba kerülne megcsinálni, hogy minden típussal repülhess, hogy kabint kell hozzá csinálni. A Falcon ezt megvalósaítja, úgy hogy a kabin nincs kidolgozva, de bármivel repülhtsz, kivéve helikopterrel, de a SAAFOPS-ban ez tudtommal váltoni fog.
  • L Viper #2943
    Lentebb már kérdeztem, nézte már valaki ?

    Kérdés: Dogfight: a térképen arrébb rakom a helyet, ahol szeretnék kezdeni (pl délre) de mindig a határhoz közel rak.
    Nektek is ilyen, vagy csak én nem csinálom jól? Régen csak ennyi kellett.
  • L Viper #2942
    Meg kéne próbálni valahogy az SP4.2 OCI-ból kiszedni az F16 2D-s kabinokat, mert azok elég jók. Csak lehet, hogy a "kivetítések" nem ugyanoda fognak esni.
  • neuro
    #2941
    A 2d-s F-18-hoz keresd meg torrenten az Aeyes Superpitet. Nem tökéletes, de a semminél jobb...
  • Caterpillar
    #2940
    Tulképp nekem sincs bajom az F-16 2D kabinnal de az AF féle nekem jobban tetszett...
    F-16 3D kabin pedig mindenképpen tetszik az tényleg szépre sikerült!


    F/A-18C hez pedig inkább egy 2D kabin kéne a 3D fogjuk rá hogy jó...



    Még egy buta kérdés bár ez lehet hogy egyértelmű:
    Tehát ha én F/A-18 -ban ülök akkor az avionika az marad F-16 vagy a valóságnak megfelelően F/A-18 lesz belőle?
  • Molnibalage
    #2939
    F-16-hoz ln mindig az alap kabint használtam, az nagyon megfelelt. A Panther's all cokcpiz az az ai az SP4.2OCI-ban a 2D-s. Annál szebb, csak a Stopworks-os kabin van.

    " 3D az nagyon cíííp!"
    Fordítást kérek. Ez mit jelent?

    Az FF4-ben az F/A-18C-nek ki van dolgozva a 3D kabinja, az FF3-ban meg, ha felrakod a Cobrat-t vagy a Cockpit addon-t, de Cobra nélkül, akkor is az a szép 3D kabin lesz, aimt láthatsz a Fly! klippemben is. (fennt van a Patricksaviationon is meg a Youtube-on is.)

    Én most azzal szenvedek, hogy az FF4-ben aminek gány a 3D kbinja oot inkább legyen F/A-18C vagy F-16 kabin inkább. pl: Az F/A-18A-hoz nagyon megfelel nekem az a C kanbinja. F-15, SU-27 és MIG-29-hez meg mehet az F/A-18C kabinja, mert az összesből hasonló a kiátás és a akbinkeret is kb. ugyanott van.
  • Caterpillar
    #2938
    Balázs!

    A dvd -re felraktál egy rakás addont köztük kabinokat is. Nos az lenne a kérdésem hogy F-16 hoz melyik kabin működik mert ami alapból van valahogy nem gyere be... Persze itt a 2D -ről beszélek a 3D az nagyon cíííp!

    Jah másik pedig az F/A-18C hez ugyan ez bár ott 3D -is jól jönne...
  • L Viper #2937
    A partvonal mentén is jó és a szigetek is. Nincsennek csak új textúrák.

  • neuro
    #2936
    gondolom ja...
    de azt is írták hogy nagyon instabil lett a hibrid
  • L Viper #2935
    No itt egy screen, tökéletesen megy az AF-es HiTilessel a Redviper.
    Texture.zipet felülírtam, majd az Utilitiesben lévő TerainTexCompress.exe-t indítottam és utána summer-t választottam (0)

  • Molnibalage
    #2934
    Na és az mit jelent? Szép grafika lesz, de maradnak az AF-es hadjáratok és AF-es hadjáratmotor?
  • L Viper #2933
    Azta, vajon tényleg felmegy ? Hát érre kíváncsi lennék, de egyenlőre nem próbálom ki.
  • neuro
    #2932
    a lockon.ru fórumon olvastam, hogy a Redviper felmegy az AF-re is :)
  • Caterpillar
    #2931
    Gondoltam szólok hogy megjött a DVD!

    Nagyon szépen köszönöm! Asszem most kicsit elmerülök a rendszerekben!
  • Bucser
    #2930
    És nem tudhatod, hogy vajon minden indítás no escape zone-ban történt-e. Vagy csak elkúrt egy missile-t.
  • neuro
    #2929
    Lee, what skyfix is that?


    That's the Atmos skyfix!

    I love it.. Screenshot from the saved TE's "havin' fun strike"
  • neuro
    #2928
    kipróbáltam, de nagyon csúnyák...
  • Molnibalage
    #2927
    http://forums.frugalsworld.com/vbb/showthread.php?t=115866&page=3

    Narancsos horizont. Vajon hogyan jött össze neki? Kipróbálta bárki már az extrában levő felhőket?
  • Molnibalage
    #2926
    Hát nem. A '99-es az AF hadműveletben az AMRAAM-ok találati aránya nem volt jobb, mint az öbölben a Sparrow-oké. Asszem 5 gépet lőttek le 7 rakétával, de majd utánanézek. Tudom, hogy kicsit a minta, de akkor is ez van.
  • repvez
    #2925
    Azért a repmodelbe még mindig benne van az ha felfele emelkedésnél leveszed a gázt és lecsökken a sebességed 150 alá akor bármit csinál az ember nem tudja kiszedni a a zuhanásbol csak a föld állit meg .
  • L Viper #2924
    Kérdés: Dogfight: a térképen arrébb rakom a helyet, ahol szeretnék kezdeni (pl délre) de mindig a határhoz közel rak.
    Nektek is ilyen, vagy csak én nem csinálom jól? Régen csak ennyi kellett.
  • L Viper #2923
    Ha jól láttam benne vannak a régi FF3-as kabinok is a 16-oshoz, biztos, hogy be lehet tenni, csak ki kell törölni a rondábbakat, ezt majd megnézem, biztos hogy megoldható.

    Hitiles felrakás legegyszerűbben.
    1. Install Falcon 4
    2. Texture,zip csere (Falcon4\terrdata\korea\texture\) írd felül azzal, ami neked megfelel (SP4.2 OCI-é, OF-é, vagy AF-é)
    3. Install Redviper1

    Ha már fentvan és nem akarod újra felrakni elejétől akkor is írd felül a texture.zipet az általad használni akarttal és utána lépj be a Utilities mappába és ott indítsd el a TerrainTexCompress.exe-t és válaszd a summert (0 lenyomása) és várj türelemmel.
  • repvez
    #2922
    nekem egy kicsit hiányzik az AFben megszokott Wide nézet.
    Akkor most hogyan lehet a hitilest felvenni hozzá?
  • L Viper #2921
    Húúúú ez a manual tényleg nem gyenge !!! Látszik, hogy sok időt fordítottak rá. Nagyon korrekt és kimerítően részletes.
  • L Viper #2920
    Shift 2-re az alap kabinnál nekem is az mfd betük nagysága változik.

    Az éjszakai kabin viszont szép nvg-vel és anélkül is.
  • sindelnet
    #2919
    Az európai nem...
    2D-ben csak wide nézetem van,shft+2-re csak a hudbetűk nagysága változik,nálatok is így van?????
  • Molnibalage
    #2918
    Ha lesz magyar girpen skin akkor elvileg nem kerül semmibe megoldani, hogy legyen gripen a hadjáratban.

    Kipróbálta már valaki, hogy más helyszínek működnek?
  • Molnibalage
    #2917
    Beza, abban lesz MIG-21, MIG-23, SU-25 3D skin. A gond az F-14, F/A-18A és F-14 3D kabinnal van.
  • Molnibalage
    #2916
    Ez egy kicsit bonyoltult, majd megvizsgálom, de valszeg nem. Kicsit felöntöttem a garatra a vizsgaidőszak vége címén, alig tudok gépelni.. :)
  • L Viper #2915
    SP4.2 OCI Free HiTiles texture.zip 57,4 mega
    Openfalcon Texture.zip 80 mega
    AF Hitiles a (nyári) texture.zip 116 mega

    Szerény véleményem szerint az AF-es a legszebb, legjobb. Jók a partvonal melletti textúrák és a szigetek pl. Az OF és SP4-ében elég sok régi eredeti Falconos textúra maradt. Az OF-ben sok a bug, pl. reptereknél textúra váltás nem egyező szín a magas és kis felbontásban.
    Erről már régebbi hozzászólásokban beszéltünk, képek is vannak, lejjebb.

    Ha nem akarod az AF Hitilest az összes helyszíneihez, évszakhoz felrakni akkor csak a Korea nyárit rakd fel.
    Elég, ha az AF-es HiTiles\Summer mappából veszed ki a HiTilesAF.zip-et és azt nevezed át texture.zip-nek.

    Nekem ilyen gondom nem volt, mert fent van az AF HiTilessel együtt és onnan raktam át.
  • Bucser
    #2914
    De en az eredeti regi Falconhoz valo HiTiles és a AF-hez való HiTiles közötti különbséget kérdem. Mert méretre majdnem ugyanakkorák.
  • L Viper #2913
    Az AF-es Hitilesben néhány textúra szebb, mint az SP4.2-é az Openfalconéban sajnos vannak bugok. Leteszteltem mindegyiket, nekem ez fekszik jobban, de az SP4-é sem rossz.

  • Bucser
    #2912
    Szerintem előbb utóbb nekilátnak majd a skinek betételének is. Jelenleg ami cockpit működik az az Aeyes 1.7Superpit és a Stopworks pit.

    Megoldas:

    Aeyes 1.7 Superpit:

    "Aeye's --> The 1.7e (all in one) installer will install nicely, directly to the f-16CJ folder.

    But - you still need to adjust the 16ckpit.dat file to reflect the SAME number that is in the little .txt file in that folder.

    The line which reads: cockpit2d xxxx xxxx needs to match the .txt file number.

    (Due to my probs last night, CONFIRMATION ON THAT, please Welsh.)



    IF you are running in 10 x 7 resolution, DON'T FORGET to install Aeyes' Hud-fix.

    It is NOT recommended to install to the art/ckptart folder.

    It IS recommended to install to the F-16CJ folder.



    Cheers."


    Stopworkshoz pedig:

    "And just to confirm Welsh "X-Mas Tree" Madman's tech. advice....

    I fly my Stop's Pit in RV, NO PROBLEM.....!!

    (Okay - one little problem: You'll notice a BLUE outline around the HUD and pilot Head.)



    So - as the Mad Welshman said: Extract your Blk42 to the F-16CG folder.

    NOW - when you open the 16ckpit.dat with NOTEPAD, you might notice that Stop's Pit does NOT HAVE A LINE that says: cockpit2d xxxx xxxx

    Just ADD that line UNDER the line that says "dogeometry"

    Add: cockpit2D xxxx xxxx

    As Welsh said: The NUMBER for "xxxx xxxx" can be found IN the pit folder...! It's a little .txt file.



    REMEMBER to check BOTH .txt files in BOTH folders...!! Because the "xxxx xxxx" number that you ADD to the Stop's 16ckpit.dat files are DIFFERENT for the Blk42 and the Blk52.

    (I don't have an install, so I can't tell you the numbers here. Just look at the little .txt files)"
  • neuro
    #2911
    Valahogy belehet tenni AF-es skineket FF4 alá (egyszerűen)? Mert kipróbálnám benne a magyar szkint...
  • repvez
    #2910
    Egyenlöre azzal az a baj hogy annak még semmilyen fülkéje nincs.Majd SAAOPS-al ha ahhoz is jo az europai már minden gond nélkül lehet, gondolom arra jobban rágyurtak a délafrikaiak mivel nekik is az van és mindenki azzal szeretné tolni majd.
    Most elégedjunk meg magyar F16-al mintha az nyerte volna meg a tendert.
  • Bucser
    #2909
    Magyar Gripennel:) Na az zsír lenne:) Mondjuk a délszláv hadszínteret:)

    2D cabinok nem működnek biztosan Aragorn szerint. Olvasgatni kell a freeflacon forumot az új supportot.
  • repvez
    #2908
    Egyre jobban tetszik nekem is mindjárt az elsö kampány mission után megdobtak egy silver star medallal :)
    Igaz 10 földi és 1 légi célt semmisitettem meg és katapultáltam.
    Az AF-ben lassan 50 reporám lesz de még nem kaptam semmit, itt meg fél ora után meglett az elsö.
    Egyébként az FF3-as területek is müködhetnek.Mert akkor egy Europai kampányt kéne modolni hozzá magyarországi repterekröl indulva, Magyar skinnel.
    Még annyira nem merültem bele a dolgokba, de sima átmásolgatással meglehet oldani hogy kicserélni az F16-os 2D kabint? Mert némelyiknél nagyon nem jön be az a rajzolt hatásu aszthiszem a CJ vagy melyiké olyan.
    Tetszik az a rázkodás is ami a fel- leszállásnál van.
    És ami nagy pozitivum hogy egyszerüen és gyorsan feltelepszik.
  • Bucser
    #2907
    kérdés miben más a kettő?