52965
  • neuro
    #3146
    A szkint megoldjuk mindenképp.
    Ha ki lehetne szedni valahogy a játékból (és vissza is lehet tenni), akkor már most is megcsinálhatnánk.

    És persze fabrikálhatnánk egy 2d-s kabint is a Gripennek :)
  • Caterpillar
    #3145
    Mostmár csak egy kérdés van: Mikor?
  • Molnibalage
    #3144
    Amen!
  • Seaweed
    #3143
    Hat a tobbi gepem csak lasabb (Egy Dual P3 800MHz...szerver..ezen eleve linux van szal inkabb nem erolkodom Wine emulatorral, Notebook-on el se indul..kilep inditasnal (MobileAthlon XP 1600+, 768MB Ram Radeon VGA))...

    Szkint tuti megoldjuk... Neuro koma ugyis nagy szkinmajszter, ha megjelenik SAAFOPS tuti gorbitegy szkint...de ha megse erne ra mondjuk, akkor segitek en, bar en nem vagyok akkora spiler photoshopban mint o de azert ossze tudok valamit dobalni :D
  • Molnibalage
    #3142
    Bocs, elnézet, igazad van. MINDEN gépeden így megy a cucc?

    A Gripen el is felejtettem! Kéne hozzá magyar skin, de ehhez a részéhez én sajnos nem értek.
  • Seaweed
    #3141
    Te valamit kurvara beneztel! Ki beszelt itt MASODPERCROL?!

    ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉBRESZTŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐ 5-6 PERC-et irtam!

    SAAFOPS:nah arra en is..foleg a Griffre!
  • Molnibalage
    #3140
    Ez a töltési mechanizmus azért ilyen lassú, mert a hadjárat motorját használja a TE és traninig is, az meg sokminen olyat is csinálhat amit TE-ben nem kell leellemőzrizni. Nehogy már azon akadj fel, hogy 5(!) másodpercig tölt...

    A műszerfal, mág az tényleg olyan, amilyen, de senki nem állíotta, hogy szeretni kell. Az F-18 (ehhez még Aeyes is van), F-16, Mirgage-2000, azok korreketek minden szempontból. Türelem és szépen lassan lesz hozzá minden. Majd arra leszek, kíváncsi, hogy a SAAFOPS 3D kaniok milyenek leszenek. Pl.: a MIG-23, MIG-21 és SU-25-höz, de lesz még egy pár.
  • Seaweed
    #3139
    jah es a topic neve nem fog akkor megvaltozni "Falcon 4.0 - Generations"-re vagy mire?!
  • Seaweed
    #3138
    meg az ArmA is relative gyiorsan betolt..pedig Sahrani map az nem kicsi, es nem reszletszegeny....
  • Seaweed
    #3137
    Hat azt hogy nem repulheto alapvetoen AI gep. Ezt ertem ez alatt..mert kiprobaltam a Mig-29-et hajnalban az FF4-ben es inkabb AI-nak valo masodik vonalas gep mintsem ugyanabba a kasztba sorolnam mint a falkonokat a szimben...(amugy is merenylet az a muszerfal a joizles ellen )
  • Seaweed
    #3136
    nem tudom...de anyira nem is lenyeges..az azert erdekes hogy vagy 5-6 percig tolt be egy AMD Atholn 64 3200, 1GB RAM, X800XT-s gepen egy szimpla Take Off-os kuldetest...nem tudom hogy masoknak is igy van e..de ezen a gepen meg a haromszor ekkora Il2-46 is sitty sutty betolt, ugy hogy kozben kismillio objektum meg mitudom em mit kell betolteni pl hadjaratnal....
  • Molnibalage
    #3135
    Ja, a banner meg tényleg rohadt jó lett, a baloldali oszlopról bevillant valami még régről.

    " Ez az XY nem jöhetett volna létra, ha nincs a KONTRAX."
    Van akinek lejön, hogy mire gondolok?
  • Molnibalage
    #3134
    Mi értesz az alatt, hogy második vonalas? Hogy ritkán tűnik fel a játékban? Hát a falconban az összes '70-es évek és utáni utáni típusok elég korrektül ki vannak dolgozva szerintem és a hadjáratban rész vevő gépek nagy része is.

    Természetesen a Lock On ne menjen el a búsba, és te sem állítottad, hogy az FF4 menjen el, jó hogy létzik mindkettő, nélkülük kevesebb lenne a szimes világ.

    A Falcon nagy hibája sajnos, hogy hadjáratot nem negyon lehet vele jól mutiban tolni, mert nem az itthoni upload igényekere van szabva. Kéne hozzá úgy jó 1Mb-es upload, mert különben elkezd szaggatni.
  • Molnibalage
    #3133
    Hmmmm.. Akkor ez NAGYON érdekes. Fura, mert mi a többiek mindanniyan jól tudjuk futtatni. Az ilyen problémák esetén szoktam a hajamt tépni. Miért van az, hogy ami megy másnak miért nem??
  • Seaweed
    #3132
    Nah meg par gondolat: Be kell latni a dolgokat es nem fanatikusan nezni..pl ott van az SFP1 vonal, azt en nagyon kedvellem, moddolhatosaga es feelingje miatt pedig ott aztan se jo repmodell se egetrengeto avionika se hiper-szuper kampany nincs. De belatom hogy ennek hol a helye...es eszembe se jut azt tronra helyezni mert nem ott helye! Helye van...valahol a szimes vilag kozepen...
  • Seaweed
    #3131
    űMellesleg vazze vedd mar eszre hogy a Lockonban a Falcon Ai es masodikvonalas gep...hol neznek igy ki barmejik Flakonban az AI masodvonalas gepek....sehol. [pont]...nem kell hasonlitgatni mert csunyan megbukna ez is az is itt is ott is....mint ahogy L Viper leirta LockON a vezeto harci szimulator, es nem veletlenul.
    De azert ne magyarzd azt se bele hogy en azt allitom hogy az uj FF4 elmehet a busba...en biza ilyet nem allitottam, csag reagaltam a Lockont tornjarol letaszito kezdemnyezekre...amiknek nincs letjogosultsaga...es nem is lesz egy arabig sem! Plane nem is lehet ez a vonal kepes letaszitani hisz mas kategoria, ingyenes, regi jatekra epul, kar is osszehaonlitani, nemhogy letaszitani kepes lenne.....nem feledd hogy mi volt elobb a tojas vagya tyuk! en a tyukot utom meg nagyon hamisan kotkodacsol
  • Seaweed
    #3130
    Isteni a fene...tu kuldtetek a sarokba terdepelni a LockOnt fenhangon hogy ez az FF4 utan megszolalni se merjen.....hat en meg azt mondom hogy beszeljen csak...van mirol!
  • Seaweed
    #3129
    "Akkor szerintem egyszerűen már rossz a gépen levő oprendszer állpota és az zavarja."

    Nah ez az ami kizart...par hetes friss telepites...meg evekig szamitogepjavitasbol eltem (valahol most is tulkepp), szal az lenne a csunya ha az en winfosom lenne a szar, elallitott, stb-stb...
  • Molnibalage
    #3128
    2hogy Lockonban potencionalisan tobb a hipoly' modell"

    Hááát, azért ez már lehet, hogy nem igaz. A főbb típusok közül már a Falconban is állnak vagy 1500 poligonból. Ja, pár példa a "higpoli" Lock On modellekből.




    Mindkettő videoklippből van kivágva, az egyik a Virtual Thunderbirds bemutató videojából. Kb. annyira, hanem jobban szögletes, mint a Faalconban, de ha akarod, akkor rendezhetrünk egy összehasonlító "versenyt" a főbb típusokból. S

    Semmi bajom veled, de az már felbassza az agyam, hogy annyira isteníted a Lonci grafikáját. A Lonciban pár dolog szebb az igaz, de nem vészesen. Az utánégetők effektje, a víz (az sokkal, de DX9-cel könnyű..), meg a naplementék, pár robbanáseffekt és az épültek kidolgozottsága, de ebból sem mind. Akármelyik Hitiles-szel még a táj is szebb a Falconban.
  • Molnibalage
    #3127
    Akkor szerintem egyszerűen már rossz a gépen levő oprendszer állpota és az zavarja. Én edig kb. 35 bevetést repültem és 1-szer volt összeomlás összesen, amikor CBU-val támadtam parkoló repcsiket és vagy 15 robbant fel egyszerre, de háttérben futott még Flashget és Azureus és nagyon tekert a vinyó már akkor is amikor bombát dobtam, na ekkor sikerült neki lefagyania. Ennyi.

    A töltési idő meg nem sok. A hadjárat első küldetését is kb. 20 másodperc alatt betölti nálam.
  • L Viper #3126
    Azt a tényt ne felejtsük el, hogy a Falcon 4 egy '98-as kiadású játék és lelkes amatőrök javítgatták, pofozgatták olyanná, amilyen most.
    Ahhoz képest egész jó lett, hogy nekik ebből semmi hasznuk nem származott.
    Csak a repülés és a szimulátor szeretete miatt tették mindezt.

    A Lock On-nal nem is akarja felvenni a versenyt a városok, objektumok kidolgozottságában. Biztos, hogy a Lonci sok mindenben szebb és a piacon ő a vezető a modern harci szimek közt, de mi itt egy páran mégis erre kattantunk rá elég rendesen.
  • Seaweed
    #3125
    Nah jo nem fikazodom tovabb...teny hogy alig lattam eddig Falcon 4 vonalon dolgokat, de mindkozul eddig ez a legszebb, AF-nel is szebb. 3D modellek is szebbek, de az kerek perec kijelentem hogy Lockonban potencionalisan tobb a hipoly' modell...pl ami ebben van Mig-29 modell az kesz sértes nekem ....
    Nah majd jol raszanom magam es megtanulom ujra kezelni a flakont aztan kiprobalom mire megyek ezzel az FF4-el....
  • Seaweed
    #3124
    "mit bokok?" leviszem a jobb also sarokba a mutatot es kilep
  • Seaweed
    #3123
    siman generalom a hibat:
    uj kuldetes, bokok a terkepre, add flight..betesz valamit, tok mind1..mondjuk egy CJ-t...mondom "munitiion" es maris kilep "hibat eszlelt"-el...haaaaat ezt lockonhoz hasonlitani?! lehet szarabb , lehet rondabb, lehet nem izlik valakinek..de az meg nekem soha se lepett ki! Meg az 1.0-se pedig az sokaknak kilepkedett....
  • Seaweed
    #3122
    Elokotortam a flakon4-em..feltettem + ra ezt az "izet"...haaat mit is mondjak kapasbol fel napig tolt be egy kuldetest..olyat amiben en meg a kiserom van csak es senki mas...az itt nalam javitason levo lassu notebookot amin raadasul a winfos doglott, 3x ujraindtom mire betolt...pedig az nagy szam....1 full boot is fel eletembe kerul...aztan a masik hogy nah mondom osszedobok gyorsan valamit a szerkesztoben...de allandoan kilepeget "hibat eszlelt"-el....

    Szal ez mar rosszul kezdodik...de azert meg probalkozom vele max gyorsdel lesz a vege ha felbosszant!
  • Seaweed
    #3121
    Most nezem ez a felvarro milyen zaszlos?!

  • Seaweed
    #3120
    kepup.extra.hu
  • Molnibalage
    #3119
    Majd holnap rakok fel egy kis "Falcon evolúciót" ide, de most nem megy az sg képfeltőtője. Ha megvan a játék, akkor a manual 416 oldalán találsz érdekes dolgot.
  • Seaweed
    #3118
    Ahhaaa...szal ez akkor F4.0-ra telepitve kicserelni az uj redviperes motorra?! [kezd kikupalodni :D]
  • Molnibalage
    #3117
    A FF4 ezen a néven fut, mert ha jól emékszem a manualra ez az új grafikus motor neve. Pontosabban Redviper 1.0.
  • Seaweed
    #3116
    Buta kerdes: Freefalconredviper?!?!? ez a ketto hogy jon ossze?! (nem tudja, sose volt kozom FF-hez epp ezert kerdezem, hogy ezt igy kell hivni vagy mi?!)
  • Seaweed
    #3115
    VIP-regisztracio aztan modosithatod...anyira azert nem olyan draga par szaz forint csak...es legalabb tamogatod is a forumot amin terpeszkedunk egesz nap...nem nagy aldozat szvsz
  • Molnibalage
    #3114
    TÖKÉLETES! Egyébként hogyan módosítottad a hozzászólást? Nagyon hiányolom a fórummotorból, hogy javíthassam a saját hülyeségeimet, ha mellégépelek vagy félreérthetően foglamaztam volna.
  • Seaweed
    #3113
    Ha meg szolhatok egy szot a Neuro altal hasznalt betutipus oldalan akkor: Ez a betutipus amugy is kivaloan illik egy repulogepszimulatorhoz mert olyan mint amit a az igazi gepeken oldalszamozasra es feliratozasra hasznalnak...
  • Seaweed
    #3112
    Nekem jobban tetszik a Neuro fele stilusu betu..ez olyan gyermeteg amit kepen linkeltel....persze izlesek es pogonok...en mindig is jobban csipaztam a modernebbe kinezetet mint mast ;))c Meg a modern szogeletes nem igazan illik ossze az ilyen festekszoros betutipussal
  • Molnibalage
    #3111
    Mert ez még az ŐSRÉGI Falconhoz készült, még a SP előtt, ha jól látom.
    Ha leszednéd, akkor sem lenne jó. EGyébéknt meg az f4communtiy oldalára mutat a letöltés, az meg már vagy két éve megszűnt.

    A Freefalcon és PMC kivételével az összes Falconos weblap elhalt, nem történik rajtuk semmi jóformán az SP4 óta. Hát az sem ma volt...

    A banner meg szerintem meg nem rossz (sőt igen jó), talán lehetne egy kicsit vidámabb stílusú a kisebetűs rész. Olyan kézírásáos szerű, valami ilyesmire vagy hasolnóra gondoltam. Persze ez csak egy javaslat.

  • Seaweed
    #3110
    Ha lokonak igazi geprol keszult kepet akartok az airliners tele van szebbnel szebb flakon keppel...pl mint ez:
    http://www.airliners.net/open.file/1170764/L/
  • repvez
    #3109
    Ezen az oldalon sajnos egyik link sem müködik nálam ami ott van
    falcon4
  • Molnibalage
    #3108
    Khöm, AZ! De még mennyire? Hol találtad magát a képet?
  • repvez
    #3107

    ezt a kabint honnan lehetne beszerezni nagyon hangulatos