52965
  • Molnibalage
    #3506
    Nem a hadjárat motorjáról van itt szó. Mondom KÉT perc alatt kicserélem a gépeket. A Shafrir raketta meg úgy készülne, hogy F4Browse-val lemásolom az AIM-9P-t és új nevet adok neki és hozzáadom a gépek hardpoitjához. Ennyi.
  • Bucser
    #3505
    Jelentkezz, hogy irsz jobb hadjárat motort...
  • Molnibalage
    #3504
    Na megnéztem, tényleg jó az Izraeli helyszíen, de sajnos még mindig baromi ócskák a hadjáratok. A '73-as balhéban MIÉRT nincs Kfir? Tacedditel egy két perces meló lenne megcsinálni. Miért nincs Shafrir rakéta? Az AIM-9P adataival meg lehetne kreálni. Kb. ennyitől SOKKAL jobb lenne a hadjárat.
  • Seaweed
    #3503
    Nagy kerdes hogy lett nyilt a forrasa a Falcon 4.0-nek! Mert ha kiadta a Microprose pl GPL licensz alatt akkor jogos, de ha kisziviragotatttak es hivatalosan senki nem adta kozre semmilyen (nilt!)licensz alatt akkor bizony az nem nyilt hanem lopott!
  • Molnibalage
    #3502
    Ezt is akartam kérdezni, hogy mi az a sok '50-es évekbeli típus? Csak nem lesz megcsinálva az igazi háború?

    Az, hogy meg az FF4 illegális, leszarom. Hogyan rendelkezhet az LP BÁRMIFÉLE joggal egy NYÍLT FORRÁSKÓDÚ exe felett? Ezt valaki elmagyarázhatná....
  • Balu0
    #3501
    Ha nem saját készítésű a modell, hanem valaki más csinálta (ha Free cucc akkor is kell !!) írásos engedély a készítőtől.

    Azt ugye mindenki tudja hogy jelenleg az FF4/RV illegális, mivel exe editet tartalmaz és ajogok még mindíg az Atari/LP kezében vannak, ők pedig senkinek nem engedélyezik az exe editet.. ezért illegális az OF és az RV is... így nem túl valószínű hogy FS modell készítők vagy bárki más beleegyezne, hogy importáld a modeljét.

    Reptereket készíteni nem nehéz.. google earthban ráközelítesz, screeshoot, aztán max-ban egy sima lapos elem pontjait ráhuzogatod.. uv mappolni meg főleg nem nehéz, mert sima lapos felület...

    De ha megnézitek az FF fórumban a Toy test topicot láthatjátok hogy CCC már rajta van a témán és csinálja a reptereket...
  • Balu0
    #3500
    Berakni még énsem tudom :P, ez úgy működik hogy a játékban van 1 azaz 1 darab adatbzis ami tartalmazza az összes 3d modellt. Ez az adatbázis az FF csapaton belül is 1 azaz 1 ember kezében van, és ő felügyeli.. ha nem így lenne akkor nagy lenne a keveredés (az falcon-ban minden objektumnak van 3 azonosítója: #Parent, #CT és #Tex ezek mindegyike egy 4 jegyű szám.. pl #Tex 1564 az én kis épületmodellem textúra slotja )

    Ezeket a számokat rendben kell tartani, nem lehetnek átfedések vagy duplázódások.. ezért van 1 ember kezében...

    Ha szeretnél egy modellt látni az FF-ben, küld el nekem 3DS formátumban (3d MAX export) (balu0(at)freemail.hu)

    A textúrázáshoz keress tutorialt az UV mapping technikára a MAX hoz...
  • L Viper #3499
    Srácok, nekünk is össze kéne írni Balunak az észlelt bugokat, hátha van közte olyan, amit más nem jelzett.
    Pl: Dogfightnél nem műkösik az a rész, amikor a koreai térképen arrébb akarom tenni a kezdőpontot. Betöltéskor mindig ugyanoda dob vissza.

    A tegnap esti multiból egy screen, Mig 25 célkeresztben:



    Dogfightban jó volt multizni, de több időnk nem volt, mást is tesztelni.
  • Molnibalage
    #3498
    Na ez a reptereknél a problema, te rajzolhat akármilyen szépet, ha erről nem tudsz semmit. Én speciel tényleg semmit. Talán a PMC oldalán van erről valami a tutorialokban, vagy kérdezd meg Snake Man-t, ő ott a góré és főtudor.
  • repvez
    #3497
    Csak texturázni nem tudok, meg hogy hogyan kéne a játékba beilleszteni az ilyen objektumokat vagy onnan kiszedni és azt modositani,mert az is jo lenne ha a játékban szereplo modelleket lehetne feltuningolni egy kicsit
  • Bucser
    #3496
    Jo a modell de fel kellene textúrázni és meg kellene tekinteni, hogy hogyan illeszkedik az adott reptér elevationjéhez és kipakolásnál az engine hogyan tudja kezelni (taxi runway etc).
  • repvez
    #3495
    Esetleg valami vélemény ebben a nagy képfeltöltési vita közben? :D
  • Molnibalage
    #3494
    Hát az általam beszúrt full screenes jpg-k 400-500k-ok.
  • Bucser
    #3493
    ha már van VIP-m (a hsz szerkesztes kenyelmesebb mint állandoan spammolni a szerkesztett HSz-t) akkor maradok ennél:) kéznél van és 200K-snál nagyobb képet nem igazán érdemes betenni.
  • Molnibalage
    #3492
    Én még ennél is tudok jobbat és ingyen van.

    http://sgupload.uw.hu/index.php

    Korlátlan méretű képeket tölthetsz fel vele. Én ezzel csinálom már vagy fél éve.
  • repvez
    #3491
    megoldottam máshova raktam.
    Tehát ez lenne az:

  • Bucser
    #3490
    400 Ft -os smsel vip lehetsz és akkor 200kbyte terjedelemig tudsz feltölteni képet.. akármekkora mennyiségben.
  • repvez
    #3489
    Pont most akartam képet berakni arrol amivel most molyolok csak a képfeltöltésröl nem enged ide berakni képet :(
    Egyébként free FS modellt probáltam átkonvertálni 3ds-be ami sikerült is csak azt nem tudom hogy utánna ez hogyan müködne a játékba.
  • Balu0
    #3488
    Nekem működik.. mik a paraméterek amivel ledobtad ? nose/tail ? Fuse time hány sec ?? ha 500 lábnál alacsonyabban akarod oldani akkor vedd le legalább 2 mp-re különben nem robban... ha a bomba előbb becsapódik mint az arming delya akkor nem robban, nehogy felrobbantson téged is...
  • Balu0
    #3487
    3D Studio max, amiből 3DS formátumba kiexportálod a modellt...

    Más programból kivenni 3D modellt csak úgy szabad , ha a készítő azt írásban engedélyezi. Ha FS modell , és eredeti MS modell kkor felejtős.. soha nem fognak engedélyt adni.. ha valami 3rd party modell akkor az nfo-jában tuti ott a készítő, tőle kell megkérdezni szabad-e...

    Ha találsz valami konvertert ami az FS modellekt Max-ba viszi, onnantól már falconba is be lehet rakni...
  • neuro
    #3486
    jól dobtam le
    és nincs se hangja se robbanás effektje
    szóval bug :)
  • Molnibalage
    #3485
    Mert lehet, hogy úgy dobtad le, hogy az Arming Delay még nem járt le. Jártam így már én sokszor alacsonytámadsákor, és a BSU meg asszem napalm, ami nem nagyon látszik, mert az FF3 sem vlt asszem hagyományos robbanáseffektje.
  • neuro
    #3484
    sajna az izraeliben is van pár hiba. pl. hogy a felszállópálya helyett a mezőre rakott ki indulásnál, ahol a gép beragadt a homokba :)

    Ja, meg van egy bug, amit én találtam: a BSU49 (fékezett MK82) nem robban fel ha ledobom, csak ha eltalál valamit
  • repvez
    #3483
    Köszi a gyors választ!Esetleg arrol tudsz mondani valamit, hogy milyen progik szugségesek ahhoz hogy mondjuk épületeket vagy egy uj reptért be lehessen tenni a játékba?
    Esetleg az mennyire használhato ha egy FS2002-es modellt konvertálok át.Ehhez mire lenne szügségen ha egyáltalán megoldhato.Bár lehet hogy nem, mert akkor nálam hozzá értöbbek már rég betettek volna ilyeneket,de hátha.
  • Balu0
    #3482
    A hadszínterekkel (az Izraelin kívül) várjatok, mert a csapat most dolgozik a konvertálásukon, ha csak átmásolod az FF3-ból akkor sok nem várt hibát fogsz tapasztalni.. elég sok minden megváltozott a kódban a hadjáratokkal kapcsolatban is... az Izrali hadszintér volt a legjobb állapotban, azt tudtuk a leggyorsabban kompatibilissé tenni.

    A fejlesztésben most egyébként a hibajavításokon van a hangsúj, gyüjtjük a beérkező crashlog-okat és bugreportokat, és javítjuk őket folyamatosan...
  • repvez
    #3481
    az europai terület müködhet hozzá?
  • neuro
    #3480
    leszedtem és egész jó a cucc
  • L Viper #3479
    Veled nem várakoztunk, lehet ez volt abaj? Na majd kipróbáljuk újra. Te joinolsz...
  • Molnibalage
    #3478
    Hát ez érdekes, mert tegnap is ugyanezt csináltuk. Akkor az én netem a szar. Ez nektek jó hír, nekem nem.

    Az izraeli cuccost le tudta szedni már valaki? 98%-nál megáll a letöltés már másodszorra!
  • L Viper #3477
    Na akkor: Teszteltük az FF4 Redvipert Repvezzel multiban és működik.
    Dogfight-ot játszottunk, 2 gép ellen, tökéletes, hibamentes volt a kapcsolat.
    Nem Hamachival, hanem sima Internetes játékkal.
    Így csináltuk/szerver:

    1. Játék indítása
    2. Coms-ra katt
    3. Internet kipipál
    4. Számsorba csak nullák.
    5. Connect
    6. Com Link Status ablak feljön, OK
    7. Újra Coms, feljön a chat ablak

    Így csináltuk/join (kliens):

    1,2,3. pont ugyanaz
    4. IP-hez a szerver cím beírás
    5. Connect
    6. Com Link Status ablak feljön, OK
    7. Újra Coms, feljön a chat ablak
    8. Látjuk egymást itt, kapcsolat így letesztelve

    9. Indítottam a Dogfightot-majd ott online-utána-Comit ikon
    10. Bejön a beállítás rész (Rules of Engagement ablak)
    11. OK
    12. Bejön a Dogfight menü.
    13. Na itt kell egy kicsit várni a join-olóra
    14. Meg is jelenik nemsoká, innentől beállítás és Fly

  • Molnibalage
    #3476
    Próbáljátok ki az orginal Rollinf Fire hadjáratot veteran nehézségen, de a mennyiségi csúszkákat húzzátok ace-re. Az eredmény:


  • Molnibalage
    #3475
    Ez a fizikai motor korlátai miatt van így. Az AI nem repül így vele.
  • Seaweed
    #3474
    Mikor leoldotta a bombait, es elkezdett tuzelni ra a legelharitas akkor erdekesen vergodott a gep
    Fordulasnal meg ugy fordul ez a nagy boszme dog mintha egy kis Extra 300 lenne :DDD azert nem semmi...[nem fikaz..de legalabb sulya lenne...)
  • Seaweed
    #3473
    Lszedtem a videjot..nezem epp:

    T-142-nek az elejen jo a hangja, de hogy igy fustoljon..eloszor azt hittem kondenz..de 6200Feeten nincs kondenz :)
  • Molnibalage
    #3472
    Olvas vissza a 3416-os hozzászólást. Azzal a Balkan is működik, szerintem ezek a megefelő FF3-as könytárak és bemásolnadó file-k amiket le lehet tölteni.
  • L Viper #3471
    22:30-kor belépek a skype-ra és az msn-re, ha jön valaki tesztelhetünk egy multit...
  • neuro
    #3470
    erre kíváncsi leszek-- már jön is le
  • Molnibalage
    #3469
    Próbáld ki L Viper-rel, mert nektek normálisabb internet kapcsolatotok van, nálam valszeg a port nincs engedélyezve. Majd holnap intézkedek.
  • Molnibalage
    #3468
    http://www.freefalcon.com/forum/view_topic.php?id=15249&forum_id=2

    Izraeli helyszín FF4-hez.
  • Seaweed
    #3467
    Ram neszamitsatok..en dolgozok..azaz tesztelek (BoPack), es amugysincs fent ez a "formedveny"