52965
  • Seaweed
    #3546
    ""leszálhatnál a magas lóról végre mert mindenben úgy nyilatkozol mintha te szartad volna a falcont legalább. A nagy arc nem mindenkinek jön be. pl nekem biztos nem."

    Hol voltam nagy arc
    ? Ez jött le? Az baj, én nem ezt szerettem volna elérni, bár asszem L Viper mondta, hogy itthon valszeg én toltam vele a legtöbbet, tehát az TÉNYLEG elég jól értek hozzá. :)"


    Hat pont ITT!
  • Seaweed
    #3545
    Aztmondjak hogy jo pilotanak szuletni kell!
  • Molnibalage
    #3544
    "leszálhatnál a magas lóról végre mert mindenben úgy nyilatkozol mintha te szartad volna a falcont legalább. A nagy arc nem mindenkinek jön be. pl nekem biztos nem."

    Hol voltam nagy arc? Ez jött le? Az baj, én nem ezt szerettem volna elérni, bár asszem L Viper mondta, hogy itthon valszeg én toltam vele a legtöbbet, tehát az TÉNYLEG elég jól értek hozzá. :)

    "Lehet te F-16 Pilots handbookal a seggedben jöttél világra"

    Nem, csak én már 2001 júliusa óta ezzel játszok. Az elég sok idő, de én is csak az elmúlt 1,5 évben tanultam meg sokmindnet használni. Láthatod, hogy még én sem értek mindenhez. Lásd, markpoint. Még a JDAM-et sem tanultam meg, egyszer próbálkoztam, de nagyon nem ment elsőre nekem sem. Ahogy írtad, gyakorlás, gyakorlás,gyakorlás.
  • Bucser
    #3543
    Az általad említett FPS-ek a kéz szem koordinációt erősitik és nem a kozos mozgás koordinációját. azt egyedul ismert környezetben teszik. A virtuális repülés a figyelemmegosztást és a kooperációt erősíti. De csakis akkor, hogyha ösztönszintjén használod a géped rendszereit. Ahhoz pedig 2 dolog kell: egy világos manual és egy gyakorló küldi amit orrbszájba ismételhetsz a rutin megszerzése miatt.

    Lehet te F-16 Pilots handbookal a seggedben jöttél világra de pl én mindig is rühheltem a kályhát. Ismerem a haditechnikát kurva régóta érdekel és tanulmányozom nem lepődök meg azon, hogy egy lézervezérlésű bombához meg kell világítani a célt etc. de egy jó maunal még ha bő lére is van eresztve hasznos. Ugyanis az aktuális problémákra mindig megvan bennea válasz. és a rendszerek kezeléséről. ráadásul indkolva is van mert pl én utálok ugy tanulni, hogy nem tudom mi miért van, hanem csak lóg a levegőben.

    BTW: leszálhatnál a magas lóról végre mert mindenben úgy nyilatkozol mintha te szartad volna a falcont legalább. A nagy arc nem mindenkinek jön be. pl nekem biztos nem.
  • Molnibalage
    #3542
    Azok a hosszú manualok TELJES feleslegesen vannak elnyújtva. Olyan redundánsak, hogy ehaj. Az AF-ben is az összes training küldetés leírása is van vagy 200 oldal és ott is leírja szinte ugyanazt, amit a konkrétan a rendszerek külön, részletes ismertetésésnél. Az AF-ben ez a rész asszem 130 oldal körül volt. Ebben le van írva igen részletesen és való és és szimulált példákon keresztül is az összes műszer és egyebek használata.

    Az FF4 doksiban is ami TÉNYLEG lényeges egy nem újszölött számára, pl.: nekem az nem túl sok. Ami magára a fegyverekre vonatkozik az kb. 8 oldal. A JDAM és JSOW fegyverek kezelése.

    Aztán őszíntén, ki az aki valaha használta valamire a Markpointokat. Én soha. Aztán van valami ezzel kombinált támadási iránnal való babrálás, ami még az SP3-ban jelent meg asszem, azt sem babráltam soha.

    Egy kezdő számára az a nehéz, hogyha a való életből nem ismeri a hadtitechnikát, akkor nem tudja, hogy a szimulált világban hogyan viselkedjen és mit tegyen ellenük. Pl.: Hogyan működik a radar és IR rendszerek, mi a különbség pulse/doppler radar közt, mi a jelentősége a földháttérnek, mi az a beam jelenség doppler radarnál és még EZER hasonló dolog + ehhez jönnek még a taktikai elemek és a műrepülés.

    Az ÖSSZES kezdőnél például multiban az a problema, hogy képtelenek egyszerre repülni, rendszereket kezelni és még a légteret is szemmel tartani. Pl.: Ha célt repültem neki, hogy gyakorolhassa a radar használatot, akkor mindig vagy túl gyorsan repültek vagy túl lassan, mert teljesen lekötötte a műszerekkel való babrálás. Ha csak szimlán csináltam egy 90 fokos fordulót már akkor is képtelenek voltak mind vizuálisan, mind radarral megtalálni. Az FPS játékosok mindig azzal jönnek, hogy az hogy fejleszti a kooperációt és helyzetfelismerést meg a helyzetfelismerést(most volt egy cikk az SG-n erről). Röhögnöm kell, mert én nem ezt látom. Tavaly a srác azt modnta, hogy addig orrba-szájba ment a CS és CoD. Hát 0 haszna volt.
  • Seaweed
    #3541
    [egyebkent csak azert garazdalkodok itt mert a masik gepem epp installt keszit es kenytelen vagyok elutni az idot addig ]
  • Bucser
    #3540
    Igazából miután magyar manual csak egy nagyon rövidített készült belőle így az angol 579 oldalas manual PDF-jét tudom javasolni kezdésnek (www.replacementdocs.com -ról beszerezheted) + az FF4-hez készült mintegy 800 oldalas gyönyörűséget:) majd egy szótár az ölbe és menteni ami menthető:) Ezt magyarul nem érdemes tanulni minek után a rendszerek nagy része is angolul kezelendő és értelmezendő.

    Én is tanulófázisban vagyok:) meg sem próbálkozom keményebb missionökkel:) egyenlőre a trainingeken legyek túl hiba nélkül, hogy ösztönösen menjenek a rendszerek kezelései (mondjuk ilyen elbaszott bill kiosztást rég láttam hál az égnek konfigolható:D) majd ha ezek megvannak lehet tanulmányozni a tactical engagementet majd a kampányt:) persze jó pár hónap tanulás eltelik előtte:)

    Soha nem voltam egy hatalmas kályhacső rajongó. (pedig megvan Flanker 2,5 meg Lock-on 1.0+1,1) és az SFP-1-et imádom a feelingje miatt. Mégis jobban kedvelem a kávédarálókat:) Ott csak a tudás számít igazán:) Mondjuk itt is csak tovább tart a tanulási fázis nem elég az érzék hozzá:)

    De mondom szótár+
  • Seaweed
    #3539
    Istenitem?! Plz idezd mar be miket irtam rola! [En meg emlekszem ra miket irtam]
  • Molnibalage
    #3538
    bop.agria.hu, letöltések, kézikönyvek. Ott van egy AF-hez készütl manual, ami ehhez is jó. Magyar nyelvű.
  • repvez
    #3537
    Találjunk az SP1-be is valami kifogásolni valot?
    Mert te meg azt istenited.Tudod kinek a pap kinek a papné + a lánya
  • Seaweed
    #3536
    (egyebkent az oldalszam meg az akkori mikor az amerikaik repultek pl berepules alatt a gepeket, utana megkaptak izraelben a szazadjelvenyeket, az uj oldalszamokat, es nemelyik a svancon a jelkepeket)
  • ZAZA24
    #3535
    Üdvözlet mindenkinek! Nemrég raktam fel a gépre a Falcon 4-et.Még most ismerkedem a játékkal,mondhatni kezdő vagyok.Bár nagyon szeretem a vadászgépes játékokat és annak idején sokat játszottam ilyenekkel a Falcon 4-nél elvesztettem a fonalat rendesen.Lenyűgözően bonyolult a játék.Nem kispályás.Utoljára a Microsoft Flight Sim.-al játszottam és jól ment,de az fele ilyen bonyolult sem volt.Mivel az angol nyelv tudásom majdnem hogy nulla ,elég nehéz rájönnöm a dolgokra.És mikor a motor beindításával vesződtem 2 órát(sikertelenül) vettem a bátorságot hogy ezúton kérjek segítséget a nálam sokkal rutinosabb játékosoktól(akárkitől).Kérek minden segítőkész VADÁSZT hogy segítsen engem információkkal,hogy a Falcon 4 köteléke erősöggyön ! Mindennemű segítséget szívesen veszek lehetőleg ide :[email protected] -ez az MSN-is.vagy Skype(ZAZA242) KÖSZÖNÖM nektek.
  • Seaweed
    #3534
    Kmm hibadzik a szazadjelveny, az oldalszam betutipusa es az orran a sema se jo!



    Nah jo nem kotozkodok....marcsak azert sem mert a flakont kizarolag izraeli es agressor szinekben tudom elviselni
  • neuro
    #3533
    Tactical Engagement-et kell készíteni amiben benne van (F-16I)

    Vagy töltsd le az izraeli területet abban lehet hadjáratot is repülni vele - mondjuk a campaign első küldetésében kirakott a homokba ahol beragadt a gép és nem tudtam felszállni sem :)
  • Seaweed
    #3532
    Ez egy F-16I Soufa, Lengyeleknek F-16 Block 52+-uk van! A ket gep csak hasonlit egymasra, de kepessegeiben kulombozik. A Soufaí leginkabb a Block 60-ra "hasonlit".
  • repvez
    #3531
    Ezt a masinát hol lehet fellelni a játékban már mindenhol hajtottam hogy tudjak vele tekerni egy kört nagyon szép.Ehhez esetleg magyar szkin?nehogy má csak a lengyeleknek legyen :D
  • neuro
    #3530


  • Molnibalage
    #3529
    "mivan zavar a valosag"

    Ezt a részét nem értem mire vonatkozik. Értem én, hogy neked ez így nem tetszik, csak úgy látszik, hogy te vagy kisebbségben.

    Megcsináljam akkor majd a "helyrepofozott" '73-as Yom Kippur-t? Neuro-tól csak annyit kérnék, hogy 2-3 db skinre rá kéne varázsolni egy izraeli feljségjelet. Az FF3-ból meg ki kéne venni az IAF-es F-4 skint.

    Sajnos ezt is csak úgy tudom megtenni, hogy másolgatni kell az objectsben levő dolgokat és a simdata-t. Szerintem azért ez nem olyan vészes feladat. Ha megcsinálom, akkor nem lesz kész pikk-pakk. Lehet, hogy csak május fele lesz kész.
  • neuro
    #3528
  • Seaweed
    #3527
    Te Neuro! Nem talalom a BoP-on a kerdoiven a nekem valo valaszt!

    "Jolenne ha nem szopatna!"
  • Seaweed
    #3526
    Igen en mindenbe belekotok, meg az elo faba is...de ha netan palfordulok se fogom szeretni a flakont...majd ha jo lesz, nem bugos szar. A velemenyem meg engedtessek meg hogy elmondjam, senkit nem nyomok el, senkibe se folytom bele a mondokajat, csak a magemet mondom...mivan zavar a valosag?!
  • Seaweed
    #3525
    Neuro jo az uj loko! Csak a Dan flakon patch meg mindig nem tudom miert nem jenki vagy epp akkor legyen magyar! (anno 97-ben propaganda meg reklam celbol keszitettek LM-esek par darabot)
  • Bucser
    #3524
    Seaweed SFP1-es képeket tesz be.:)
  • netmester
    #3523
    most nem lehet hogy le vagyok maradva,vagy nekiem is az ff4 van meg mer szerintem nem a skeenshotokbol itélve
  • L Viper #3522
    Speciel engem sem érdekel, ha nem totál úgy néz ki, én a kabinból alig bújok ki, külső nézeteket sem nagyon használok. Elindul a rakéta és kész, ezért szimulátor.
    Na jó, néha azért jó mozizni is, csak nézem ahogy repkednek a gépek. De ha én repülöm a bevetést akkor más a helyzet.
  • Molnibalage
    #3521
    Egyébként megcsinálhatom AIM-9B-ből is, mert az is benne van az adatbázisban, és tényleg rövidebb az a rakéta, csak akkor nem annak a szenzor és egyéb adati lesznek megadva neki. Ennyi.
  • Molnibalage
    #3520
    Igen, de és SEMMI újat nem adtam hozzá, csak a meglevő elemekkel operáltam. Mellesleg a mostani FF4 hadjáratok TÉNYLEG nagyon durvák lettek. Beraktam a Korea 2005-öt ace szinten és 2 kivételével szarrá bombázta az AI az ÖSSZES repteret (igaz, hullottak a gépei, mint a legyek. Egy F-4-gyel és köteléktársammal 12 gépet szedünk le és még a szemem előtt lőtt le a légvédelem 4-et. Nincs az a védelem amit ne lehetne kellő számú támadóval túlterhelni.) , mert nem rendeltem el elég DCA bevetést. Most lett olyan a hadjárat amilyenre én akartam csinálni. Jó, persze ez azért sikerülhetett, mert a mennyiségi fölény a repülőgépeknél legablább 3x-os, ha nem négyszeres. Ha veteranra rakod még akkor is jó izzasztó a cucc. Szerintem ez így van rendjén.
  • L Viper #3519
    Valamilyen szinten spíler itt mindenki, ez viszi előre a fejlesztést
  • Seaweed
    #3518


  • L Viper #3517
    Persze, már írtam a fórumon, hogy baromi jó, hogy a nagyobb felhőknél eshet az eső :)
  • Bucser
    #3516
    Asszem te voltál az aki minden beépített kampányt és beállítást gagyinak ítélt.. hisz TE vagy akkora spíler, hogy mindent szétnyomsz... ÉS te vagy az aki MIndig Mindent MOD-ol mert hogy a játék könnyű...

    Aki itt spíler az te vagy nem mi
  • Molnibalage
    #3515
    Jó, hát akkor csinálj úgy modellt hozzá, ha akkora spíler vagy! Szerintem KURVÁRA nem az a lényeg, hogy most mennyivel hosszabb a rakéta a valóságosnál, hanem az, hogy milyen jól van leszimulálva a MŰKÜDÉSE a valóságoshoz képest. Lehetőleg minél jobban. Nekem ez a módszer nagyon megfelel és lehet, hogy másnak is. Lehet, hogy neked ez gagyi, de neked úgy veszem észre, hogy szinte midnen az.
  • repvez
    #3514
    Tehát a repteret elég plane-böl megcsinálni nem kell adni neki magasságot?Egyébként milyen megkötés van rá polygon értékben és textura méretben.A reptéren lévö épületek azok legyenek külön fájlban vagy akár a reptéren a helyükön is lehetnek.
    Egyébként nem használnám fel az FS modelt sem, mert 10k+ polygonbol van és ahoz képest ronda.Csak azért kérdeztem ezt mert egyenlöre ez az egyetlen repülös játék amibol át tudom konvertálni a gépeket hogy legalább lássam hogy hogyan kéne kinézni egy játékon belüli modellnek.
    Ha tudsz beszerezhetnél pár segédletet arrol hogy minek kell megfelelni egy modellnek hogy bekerüljön a játékba az jo lenne.A mozgo alkatrészeket már a maxban kell animálni vagy elég hogy különállo objektumok legyenek?
    Bár én csak olyan modellt csinálnék amit magyarországi területen lehetne használni,ezért lenne jo ha jol müködne az europai terület RV alatt és olyan gépek lennének feltuningolva grafikailag és 2/3d kabinal amiket mi is használunk.
    Azután már nincs más hátra csak balagenak összeutni egy jo kis Hunaryan Air Force kampányt (bele log a keze a bilibe )
  • Seaweed
    #3513
    Hat ez igy elegge gagyi mar megbocsass... AIM-9P modellel Shafrir?! Nah megyek inkabb baszkuralom a BoPackot abban Shafrir az Shafrir az tuti...
  • Molnibalage
    #3512
    Ja, és észrevette valaki az új időjárás motor újításait. Nem kell teljesen felhős idő ahhou, hogy essen az eső és az adott pályán aaz is előfordulhat, hogy helyi záporok is vannak. Nem rossz szerintem.
  • Molnibalage
    #3511
    Nem kinézetre, hanem hatékonyságra gondolok. Kb. 60%-os találati arányt értek el vele a háborúban. Akkori szinten az kiváló volt. Ha neuro megcsinálná az Izraeli skint az Mirage 5-höz, akkor lehetne Nesher is. Az is "másolós" módszerrel történne.
  • Molnibalage
    #3510
    Na, tessék meg is csináltam. Mirage III (Izreali skinnel alapból!)
    és repül a hadjáratban. Ja és kész a Shafrir is. AIM-9P másolat, de olanra lőhetem be amilyenre akarom. Az akkor igépeken nem voltr se chaff/flare, azt is le lehet szedni.




    Na, optimáélja VALÓS értékre a '73-as hadjáratot. Az ott résztvevő egységeket 1:1-ben elbírja a hadjárat motoroja elvileg.
  • Seaweed
    #3509
    Kicsit nezz utana! A Shafrir leginkabb az AIM-9B re hasonlit nem a P-re..es kb 1/3-al rovidebb! (Mind a Shafrir 1 es mind a 2!!)
  • Seaweed
    #3508
    De IAI Nesher az mar volt!
  • Molnibalage
    #3507
    Tévedtem, Kfir akkor még nerm volt, de Mirage III-ast azt használtak természetesen. A másik fura, hogy FF3-ban még volt normális izraeli F-4 skin, most már nincs. Érdekes.