52965
  • L Viper #3586
    Ja. Erről lehetne sokat beszélni. De ezt a sok tudatlant jól irányítják, mert mégis az USA a világ vezető hatalma. (Még)
    Egy munkára megtanítani a "jómunkásembert", azt csinálja jól, a többi nem érdekes.
    Sokat szidtuk, de itt látszik, hogy van értelme a kissé szigorúbb magyar oktatási rendszernek.
  • Molnibalage
    #3585
    Az hagyján, de ezeknek az embereknek SZAVAZATI joguk van és FEGYVERT viselhetnek. Na, inkább abbahagyom az offolást. Ez megérdemelne egy új topickot..
  • L Viper #3584
    Hát ezt nem hiszem el! Azt tudtam, hogy Magyarországról lövésük nem lehet, de ez már durva...Ááááááááááá
  • Molnibalage
    #3583
    http://www.youtube.com/watch?v=fJuNgBkloFE

    Bocs, hogy ide beírom, de ezen most nem tudom, hogy sírjak vagy röhögjek..
  • Bucser
    #3582
    de lehet csk venni kell VIOp tagságot sms formában. nem túl drága. ezután tudsz editálni visszavonni képet beilleszteni és feltölteni.
  • Balu0
    #3581
    *JimG

    nem lehet ezt az izét editálni ??
  • Balu0
    #3580
    Nem vagyok egy kampány guru, de ha bele akarsz mélyedni akkor próbáld elkapni JinG-t az FF fórumon... de ha a simán megkérdezed egytopicban akkor is biztos segítenek...
  • Molnibalage
    #3579
    Ok, köszi. A segítségékérés meg abban a tekintetben kéne, hogy hogyan lehet definiálni az AI-nak az alap PAK prioritástokat és küldetések súlyozását, meg az kéne még, hogy az égységek értelmesebben mozogjanak. A földi egységeknek a parancsaival vannak apró gondjaim.
  • Molnibalage
    #3578
    http://forums.frugalsworld.com/vbb/showthread.php?t=108493

    Ezekeről az izraeli skinekről ki mit tud? Na, ez kéne, de NAGYON!!
  • neuro
    #3577
    a 2d-s cockpitben meg textúrázásban ha kell tudok segíteni
  • Balu0
    #3576
    :D ha lesz új modell, és nem csinálnak cockpitet.. lehet beleásom magam abba és összehozok valamit... soha nem oglalkoztam a fülkékkel, de egyszer el kell kezdeni :) EZ NEM ÍGÉRT A MŰSORVÁLTOZÁS JOGÁT FENTARTOM :D
  • Balu0
    #3575
    Érthető, megkérdezem. De amit tudok az az, hogy egyszerű file oda vissza cserélést az zip-ekből az F4Patch meg tudja csinálni.. anno a skinjeimhez írtam f4p-ket amik akkor még pcx textúrákat cserélgették a zip-ben.

    Ha a tacedittel van minden változtatás akkor tudsz írni egy f4p-t ami szépen instalálja a fileokat, backupot csinál az origról.. ha kiveszed a pipát visszarakja az eredeti file-okat...

    Van leírás hogy kell ezt csinálni.. talán a doc vagy az f4patch könyvtárban (de ne kövezz meg ha nincs, mert nem emlékszem 100%-ra)
  • neuro
    #3574


  • Molnibalage
    #3573
    Yes!!

    Balu, valamit megkonzultálnál a fejesekkel? Az átkonvertált helyszínekben az eddigi hadjáratok lesznek benne változatlanul vagy azok is át lesznek írva? Mert NAGYJÁBÓL csak a Taceddittel kell szórakozni meg F4Browse-val és akkor én megcsinálnám a Yom Kippuri háborút, mert van rá hajlandóságom.

    Meg azt is jó lenne tudni, hogy tudnának -e egy olyan setup-ot kerálni ami megcsinálja az én változtatásaimat amiket a simdata.zip-ben és az objects könyvtárban levő fileokkal viszek véghez, hogy azokat feltelepítse és F4 Config editorral lehessen váltani a külnöböző simdata-k és egyéb beállítások között vagy, hogy fel lehessen telepíteni az enyémet, de uninstallkor rakja vissza az eredeti file-kat. (Érhető, hogy miről beszélek?)
  • Balu0
    #3572
    FF fórumról:
    "Snail" say : Kasper (Saafops) is busy finishing a beautiful Gripen 3D model, which is worth waiting for :D

    *Saafops és az FF csapat barátok, és együt dolgozunk

    Tehát lesz szép gippenünk... gyűjtsétek a nagyfelbontású referencia képeket, és tnuljátok a Photoshopot hogy legyen magyar skinünk :)
  • Balu0
    #3571
    Nem jelent meg, nem Ayes jelentette be :) de én is bedőltem elsőre..
  • Molnibalage
    #3570
    Megjelent az új F-14 3D-s kabin az Aeyestől! Nem gynege.
  • Molnibalage
    #3569
    És te legalább szétkaptad a kutyát vagy legalább a gazdáját?
  • neuro
    #3568
    nekem min egy hónap szünet a repkedésben - egy kutya tegnap szétkapta a jobb csklóm :(
  • L Viper #3567
    Jó lenne megint egy kis multis móka !
  • L Viper #3566
    Talált, süllyed :D
  • Balu0
    #3565
    Mindenki repked :D
  • Molnibalage
    #3564
    Na, mi ez a pangás?
  • Molnibalage
    #3563
    Ja skacok, kipróbáltam Harrierrel a "függgeszkedés" közbeni Maverick indítást. Marha jó. Szépen megkerestem a ZSU-23-at és aztán kilőttem őket. Videoban esetleg érdekel valakit?
  • Molnibalage
    #3562
    Tegnap egymás után kaptam két Airmedalt. NAGYON érdekesen működik az pontozási és előléptetési renszer.
  • repvez
    #3561
    Hát nekem is fura ez a kitüntetés rendszer ha tényleg mindegyik ugyan azt használja,mert AF-be 100 küldetés és 50 rep ora 34 air és 50 grund kill után se kitüntetés se elöléptetés nem volt mig FF4 nél meg 9 bevetés és 7 repora után 2air és 40grund kill után 3 kituntetés és 1 elöléptetés.
    Egyébként AF-hez van egy Falconlog nevü is progi az kilistázza a logbook adatait és kiirja hogy hány potod van és még mennyi kell az elöléptetéshez ill. hány bevetést kell hozzá még repülni.
  • neuro
    #3560
    köszi, mindjárt megnézem a régi manualban is
  • Balu0
    #3559
    Nem nagyon.. volt róla leírás még réges régen valahol az SP sorozathoz.. Ha jól emlékeszem a repült órák száma a fő mérvadó a rangnál, a medáloknál meg a killek... de nem vagyok biztos benne. Frugals-on kérdezd, ott tuti tudja valaki. Ez a része a programnak nem változott az alap Falcon óta, tehát még lehet az eredeti manual is taglalja.
  • Molnibalage
    #3558
    Mondjuk az baromi érdekes, hogy azt írta, hogy célpontok nélkül teljesítettem az őrjárati időt, mert az FAC által mejelölt járműcsoportot támadtam tűpontosan. EGYETLEN adott járművet kéne eltalálnom a sikerhez? Mert hát egy sértetlen battalionból lőttem ki 10 járművet. Az kb. az 1/3-a a teljes állománynak...

    Az őrjárati iődket 0-ra állítva a flight plan-ban LEGALÁBB partial success értékelést kapnak a bevetéseink.
  • neuro
    #3557
    Balu: tudsz mondani valamit a kitüntetésekről, az előléptetésekről és úgy általában a pontozásról egy-egy bevetés után?

    Csak mert a logbook szerint kapok 20-30 pontot is az utolsó küldetésre, de az összpontszámom ennek ellenére mondjuk csak 9...
  • Molnibalage
    #3556


    Hát nem gyenege az AI. Az előző küldetésemben is A-10-zel voltam egy packageban, akkor "gyengébb" volt, mert csak 24 járművet gyilkolt ki. Két hullámban 10 bevetéssel kb. 100 járművet radíroztunk le a cimbikkel. Jött is az air medal, hét bevetls alatt 40 földi célt lőttem ki, 21 légigyőzelem és még két hajó van a számlámon. Jól ki lett egyensúlyozva a hadjárat, mert már lassan délután kettő van, de még nem léptek közbe a kínaiak.
  • Molnibalage
    #3555
    Nordic? Az NAGYON hiányzik, más játékokban nagyon hangulatos dolgok voltak ott. Nekem megvan a helyszín, de sajna csak SP3 alatt jó, úghogy sohasem volt alkalmam repülni vele, mert kb. 2 hónapja külde le nekem Snake Man.
  • Balu0
    #3554
    Azt hogy megpróbáljuk az FF-el kompatibilissé tenni az eddig megjelent összes hadszinteret.: ODS, Israel, Vietnam, Balkán, Kuba, Panama.. stb
  • Molnibalage
    #3553
    "De folyamatban vagy egy átfogó hadszíntér csomag fejlesztés."

    Ez mit jelent pontosan?
  • Balu0
    #3552
    hmm .. veszekedés.. hmm kinek nagyobb ?? beszálhatok ? :P
    Én is a megjelenése óta játszom a játékkal, végig gyűrtem az összes fejlesztést, kezdve az eFaclontól az RP5ön keresztül az SP sorozatig.. majd részt vettem a Free Falcon 1 és FF2 fejlesztésében a 3-bn csak bétáztam kicsit, mert kezdett súfolódni az RL, most ismét segítek az FF csapatnak :D
    Na ezt űbereljétek hehe :D

    Izraeli hadszintérről: azért nincsenek bent a Thread Specifikus cuccok, mert még az alap FF4 adatbázist használja. Az adatbázis kezelő programunk még fejlesztés alatt ál, ezért nem tudtuk konvertálni azt az adatbázist. De folyamatban vagy egy átfogó hadszíntér csomag fejlesztés.

    Tanulásról: én elolvastam az F-16 Operational Handbook-ot :D meg az összes maualt ami létezik.. de még így is vannak nem egészen világos foltok :D , de pont ezért szeretem, igényel némi fantizmust a dolog, és jó pár hónap seggelést. Érdemes úgy csinálni, hogy előbb repkedsz egy kicsit az AF-el és utána FF, vagy egyéb kiegészítő.. deinkább FF :D
  • Molnibalage
    #3551
    "Azután már nincs más hátra csak balagenak összeutni egy jo kis Hunaryan Air Force kampányt"

    Ezalatt mit értesz pontosan. Hogy CSAK mi szereplünk benne, meg a kedves ellen? Melyik helyszínen lenne? Gondolom a Balkánon vagy Európában, de még egyik sincs FF4 alá. Sebaj, türelem.
  • Bucser
    #3550
    függőséget nekem max valódi repülés fog okozni:) nem kezdek reszketni ha nem ülhetek a gép előtt és markolhatom a botot:)

    Balázs nem akartam flame-t csak igy fáradtan nehezen szedem ossze a gondolataimat a lényeg amit mondani akartam: ne úgy próbáld felfogni amikor tanácsot adz mintha veled egy szinten lévő embernek adnád hanem olyannak akinek lövése sincs az egészről. A Manual is erről szól. És egy eddig polgári szimezéssel foglalkozó embernek azért egy harci szim igen csak más ugrás és légkör. itt nem kell annyira tudni repülni meg az instrumenteket kezelni, hanem inkább a radar és a manőverezés a fontos meg taktika.

    csak ennyi. Nem mindenkinek alapvető, hogy ismeria típust amit repül. ezért kell az a manual. ÉS valóban azért igazán csak akkor mondhatod, hogy ismered amanualt ha minden aspektusát átnézted... Én pl soha nem állnék neki egy játék moddolásának amíg az tud újat mutatni..
  • Seaweed
    #3549
    Nem en biraltalak! Holott reszben en is egyet ertek a megallapitassal, mert nyomokban, mint a mogyorosban a mogyi, fellelheto irasaidban a biralat targyat kepezo magatartasforma!
  • L Viper #3548
    Eszem megáll a veszekedéseteken.
    Akkor beleszólok én is. Szerintem ha valaki veszi a fáradtságot és figyelmesen elolvassa, begykorolja a magyar manualban tanultakat, ami a BOP-on van akkor vígan elboldogul a hadjáratban és multiban is.
    A rutin elsajátítására meg nagyon jó a Dogfight. Könnyen lehet kreálni küldetést, ellenfelet választani típus és tudás szerint.
    És nagyon hasznos multiban repülni, mert egymástól is lehet tanulni élőben kommunikálva.
    Szerintem annyira nem vészes elsajátítani a főbb rendszerek kezelését, bombázást, légiharc alapjait stb.
    Ha mindez megvan, akkor fog igazi örömet és örök függőséget okozni a Falcon 4.
    VÉGE
  • Molnibalage
    #3547
    Hmmmm... Akkor ezek után meg se szólaljak? :)