52965
  • Balu0
    #3666
    Demokráciának, a többség akaratának + józan paraszti észnek hívják, kezdem sejteni honnan jösz, de inkább maradok a Falcon témánál, és próbálok neked segíteni, megyek és visszaolvasom mik voltak a problémáid... ugyanis akkor én még nem voltam it...

    Szabad fórumon szabad véleményt nyilvánítani, de nem szabad ***fejként viselkedni pusztán azért mert az másokat sért. Ha ezt nem látod, vagy nem érdekel,akkor sajnállak. Apád hejett nem lehetek apád hogy megneveljelek.

    ui.: Abban a bizonyos postomban amire te annyire felháborodtál, volt bizony :P meg egy XD ami annyit tesz hogy nem kell melreszívni.. hát te megtetted.. gratula...
  • repvez
    #3665
    Amugy meg érdekes dolog amiota megvan ez a topic még csak flém szag sem terjengett a levegobe, aztán jöttél te aki elmondása alapján bár megvette eredetibe a játékot alig játszott vele és leugatsz mindenkit akik már huzamosabb ideje játszák ill. fejlesztik .
    Ez egy kicsit elgondolkodtato.
    DE be is fejezem ezt a meddö vitát mert csak felidegesitem magam.
  • repvez
    #3664
    Azt meg végképp nem érte hogy miért hozakodol elö ezzel az ujreges dologgal.Attol hogy most csatlakozott ehhez a forumhoz az mit jelent, semmit.
    A hibádra meg azért nem mondtunk semmit mert nálunk nem jelenkezett, másodsorra csak azon siránkoztál hogy lefagy, de semmi egyebet nem irtál rola vagy küldtél volna egy hiba listát a freeflcon megfelelö topicjába hogy lássák hogy hol a baj.
  • Seaweed
    #3663
    Masik meg azzal nehogy gyere mar, hogy minden azert van mert en regi eftizenhat utalok koze tartozom...mert sirvafakadok a rohogestol...
  • Seaweed
    #3662
    #3660!!

    Masreszrol meg igy van..de en meg soha senkibe se akartam belefojtani a velemnyet max megmondtam neki hogy huzas van akkor...de hogynezne mar ki ha ez a Balu itt ujregkent rendreutasitana barkit az SG-n... (meg ha tehetne is...)
    Masreszrol ha o tenyleg FF fejleszto akkor meg plane segitenie kellene elsokorben nem rendreutasitania! Velemenyem megvan igy az egesz FF gardarol...meg az illegalis szarkupacukrol!
  • repvez
    #3661
    Hát nem tudom,de ahhoz képest hogy aki ide irogat azok közül csak neked nem müködött rendesen az nem biztos hogy csak a program hibája.Amiota megjelent azota nekem 1x léptt ki hibával.Ahogy a mondás is szol ajándék lonak ne nézd a fogát.Örulj neki hogy ebben a simulátor inséges idökbe valaki legalább foglalkoik vele.
    És egy kicsit az az érzésem, hogy ami neked nem tetszik vagy más a véleménye azt leugatod és fikázod.Más topicokba is ezt látom töled.
    Mint már te is irtad más forumokba ha nem tetszik nem kell ide irnod ez egy szabad forum.
  • Seaweed
    #3660
    Ertem tehat mert ti tobben vagyok akiknek jol megy minden hiba nelkul, akkor en mint egyszal hulye f*sz akinek nem megy jol de azonnal kusoljak be mert ti igylatjatok jonak! Hat ezt tudod hogy hivjak?! Onkenyurlami rendszernek....de nem is! Elnyomasnak hivjak!
    Reszemrol meg egy korlatolt buta banda megnyilvanulasanak! Mert a normalis az lenne hogy segitetek, vagy megoldast kerestek...de messze nem az hogy lehurrogjatok azt aki meg mer szolalni mert barmi baja van! Marpedig most errol van szo! Meg mielott valaki jonne itt nekem a jol megszokott magyar figyelemelterelo megoldasokkal, gyorsan alljunk csak meg!
    Mirol is volt szo?!
    -Arrol hogy keveseltem a szavazatok szamat, ezzel utalva hogy enyien kevesen foglalkoznanak a BoP latogatoi kozul az FF-el?! (erdekes modon milyen gyorsan megszaporodtak a szavazatok ezutan!)
    -Aztan jott itt nekem az ujreg onkentes FF hitterito aki rendre utasitott hogy hogy mertem en galad gaz allat olyanra szavazni hogy "Jobbat vartam volna" (kb mint ha az AVH lenne....), es rendreutasitott hogy ha nem tettem hozza semmit akkor kussoljak de man jellegel mert ez az egesz ingyen van...meg igy meg ugy...

    Hat tudod mit?! Azthiszem magamhoz mertem meg kulturaltam reagaltam leezt az egeszet....elgondolkozni valoja meg nem nem nekem van hanem annak aki korlatolt modon nem lat csak nez!
  • L Viper #3659
    Érdekes, nekem és még sokunknak semmi bajunk nincs az FF4-el !
    Szerintem mi vagyunk többen akik elégedettek és ami meg nem jó azt jelezzük.
    Majd orvosolva lesz az is. Szerintem a fórum inkább erre való, nem alpári hasonlatokra, hogy mi - milyen szar, stb.
  • Seaweed
    #3658
    Azt szidhatod...az csak egy gyujtemeny...kb mintha a boltban a polcrol levett aru szarsaga miatt a bevasarlo kocsit tolo neniket anyaznad...

    De elvonatkoztatva! Gondolkozz csak! Azthiszem eleg nyiltan es megoldasokra nyitottan alltam a dolgokhoz hozza. Megoldas az nem lett. Problemak tomege az maradt aminek egy uninstall lett a vege. Masfelol ez egy szabad forum egy szabad orszagban ahol elvileg szabad a velemeny nyilvanitas! ...es nem az FF foruma ahol csak az szolalhat meg aki dicser, a tobbi meg kussoljon ha baja van mert o nem csinalt semmit, nem adott hozza semmit....hat mi ez ha nem korlatolt f*szfejseg!
    Azthiszem jozan paraszti esszel ezen nincs mit sokat mergeleni...ez fekete vagy feher....
  • Bucser
    #3657
    Ne legyé má ilyen anticiciális... mivan megjott a havid??

    Ha valaki a Bopackot anyázná kíváncsi lennék a te véleményedre:D (ne kérlek ne írd be mert akkor kivágnak innen téged is meg engem is:D)
  • Seaweed
    #3656
    #3122-tol kezdodik a kalvariam...ha lusta lennel visszakeresni...
  • Seaweed
    #3655
    "..nincs szükség a telhetetlen "mindent akarok de semmit se teszek, de amúgy is teveszar az egész" típusú emberek véleményére.."

    Rad meg az SG-ne nincs semmi szukseg ha ezt igy ilyen formaban folytatod!

    Elmondtam:

    ..tisztan latni lehet hogy en hogy alltam hozza, de megszivatott az FF4, pedig en akrtam...nem keveset, sokat!...de ez elkurtak, nem kicsit ...nagyon!
  • Seaweed
    #3654
    Aham! ertem kerek engedelyt lelepni..vagy megszolnani...oreg ez egy szabad forum az fikaz itt akinek jolesik, es addig amig az az SG.hu forumszabalyzataba es moderatorok tureshataraba nem utkozik....azthiszem te rossz ajton nyitottal be!
  • Seaweed
    #3653
    Semennyit...de azthiszem a koztudott eftizenhat undorom ellenere en igen joindulatuan alltam hozza, es jol meg is szopatott ez a kupac buzolgo teveszar!
    Az meg elegge vicces hogy megjossz ide aztan 1 hettel kesobb mar asztalt borogatnal....azthiszem volna min elgondolkoznod!
  • Balu0
    #3652
    Félreértés ne essék, lehet kritikát mondani, de fikázás nélkül.. azt kapunk eleget az OF team-tól meg fenyegetéseket az LP-től.. nincs szükség a telhetetlen "mindent akarok de semmit se teszek, de amúgy is teveszar az egész" típusú emberek véleményére... nekik egy válaszom van... csinálj jobbat és add ingyen.. utána halgatni fogok rád megígérem... sőt bocsánatot is kérek.
  • Balu0
    #3651
    Már megbocs, de sok ember INGYEN dolgozott rajta.. ha nem tetszik ne használd, és vegyél a boltba 10.000-ért MSFS-t de neszidd légyszi mert morcos leszek és rádburítom a virtuális asztalt... te mennyit fejlesztettél a szabadidődben ingyen ?
  • Seaweed
    #3650
    Szerinted ki szavazott arra?!

    El nem magyarazom...olvassvissza..es ha szerinted rendben van az az oralis aktus amiben ez a csoda FF4 reszesitett engem akkor...hat..khmm hogyismondjam...ez az egesz nem tobb mint egy kupac buzolgo teveszar!

    (Ugyvelem azok utan nyugodtan szavazhattam volna a 4. pontra is....megse azt tettem....)
  • Balu0
    #3649
    "sajátbejáratu fejlesztötő" :D Csak a munkám végzem :D

    Én próbálkoztam a Tir megkerülésével hasonló webkamerás progikkal.. de hát.. jó jó, de nem az igazi.. a TIR sokkal természetesebb hatást nyújt... nekem sincs rá pénzem sajnos, de gyüjtögetek szorgalmasan, mert volt alkalmam kipróbálni a 6DOF-os verzsönt és nagyon nagyon jó!

    Sajnos a 2D pit kérdésedre nem tudom a választ őszintén nekem fel se tűnt (BTW pontosan melyik pit, mert van egy pár F-16 variáns most már), mivel mindíg a jó öreg shift+ctrl+c kombinációt használtam.. amit tudok billenytűzetről meg otas-ról kezelek, csak az mfd gombjait szoktam egérrel nyomogatni...
  • repvez
    #3648
    Ezért lennék kiváncsi rá ,hogy mi a különbsége vagy korláta a kettönek mert treckir-re nincs fölös pénzem.A mauselook és a külön interface között nem a trackir és a cam2pan között,mert azt tudom hogy csak a forgatást engedélyezi a cam2pan.
  • Bucser
    #3647
    Próbáld ki. TrackIR-al tökéletes.

    De míg a Cam2Pan tudtommal a Mouse lookot rendeli fejmozgáshoz addig a TrackIR külön interface-ként kezelődik.
  • repvez
    #3646
    Meg még melyik játékrol mondhatnánk el hogy sajátbejáratu fejlesztötöl kérdezheti meg a gondját baját.
    Egyébként a 2d-s kabinbol miért tünt el a kabintetö nyito kapcsolo?Igy csak 3d-ben tudom bezárni a kabint vagy bill.gombbal,de az olyan gépeknél aminél nincsen rendesen kidolgozva még ott sem.
    A kabinnézetnél a Trackir támogatás az hardveres vagy lehet használni alternativ szoftveres mozgatást (cam2pan, freelook).Tehát csak Trackir-el müködik vagy a webkamerás megoldással is?
  • Bucser
    #3645
    ""Egyeseknek semmi se jó" = Dev szójárásban ez: If FF4 would give you oral sex every time you fly it, ppl would still complain :D"

    Persze hiszen fogazna:D
  • Balu0
    #3644
    Ha az F-16-os GMT radar módja a valóságban működne megbízhatóan 80 km-ig, az amcsik igen boldogok lennének :D

    Az MFD-k letiltásáról nm tudok sokat mondani, de most úgy néz ki, hogy néhány OF avonikai újítást leprogramoznak a fiók az RV-ben is, csak hogy jó legyen mindenkinek :D , itt az elsődleges prioritás a fegyverek üzemeltetése...
  • Balu0
    #3643
    A nagy hatótávolságú fegyverek szimulálásának sajnos nagy technikai akadája a Falcon alap motorja (nem grafikai). Van egy úgynevezett "Boubble" a géped körül mikor 3D-ben repülsz... minden ami ezen belül van az rendesen 3D-ben van szimulálva, minden ami ezen kívül az 2D-ben a kampány motor által. A kettő között az átjárás korlátozott.. finoman fogalmazva. A radarod átlát a határon, de fegyvert nem tudsz rajta átjuttatni. Mert a 2D-ben fegyverekkel nem számol a kampány motor csak egységekkel.

    De ahogy az FF csapat megmondta, soha nem mond hogy soha... max sokára.. az alapmotort nem akarják megpiszkálni a programozóink mert az bizony ahogy az angol mondaná "a can of worms" :P

    "Egyeseknek semmi se jó" = Dev szójárásban ez: If FF4 would give you oral sex every time you fly it, ppl would still complain :D :D
  • Molnibalage
    #3642
    Egyeseknek semmi se jó, pedig ez ingyért van... Én BÁRMIKOR kipengettem volna érte 10 ropit is! Mellesleg odaírták a manualban, hogy az igazi munka még csak most kezdődik. Jönnek hozzá a SAAFOPS-os moddellek, skinek és kabinok. Nekem az a kabin grafika ami most van untig elég, ha az összes 4-dik generációs gépnek lesz 3D-s kabinja, meg a MIG-23 és MIG-21-nek akkor az már szinte súrolná a tökéletes élményt.

    Balu, a fegyverek működéási modelljéről mennyit tudsz? Mert a hajó elleni rakétáknál nem lehet valahogy megcsinálni, hogy CSAK a radarral lehessen célozni és az GMT radar mód működjön 80 mérföldig is? Ezzel már elég korrektül lehetne szimulálni pl: a Harponn és kH-31 működését is.

    Azt nem lehet megcsinálni, hogy egyes típusoknál le legyenek tiltva egyes MFD oldalak és kinézetek? Ezzel is picit életszerűbbé lehetne tenni.
  • Balu0
    #3641
    Én szavaztam.. :)

    Aki azt nyomta hogy jobbat várt, szívesen várom az általa készített modokat az e-mailemre :P ... community projectet leszólni, kb mint felrúgni egy járókeretes nénit.. XD
  • Seaweed
    #3640
    Hsz pillanataban 2db szavazat....
  • Molnibalage
    #3639
    Mármint?
  • Seaweed
    #3638
    Megdobbento menyisegu szavaza erkezett a BoP-on a temaban! [engem ez gondolkodasra kesztet]
  • neuro
    #3637
    okok majd holnap lecserélem, ma már így is túl sokat ültem a gép előtt :)
  • Seaweed
    #3636
    Nauro! Valami franko szep uj kepet prezentalhatnal a flakonos faq hirhez..en mindig erolkodom hogy ne kliseket gyartsak, es mindig valtozatos kepek legyenek a hirhez..ez meg F4af-es kep...szep uj flakon kepet akarok!
  • Molnibalage
    #3635
    Mert az az AF-re vonatkozik. A validAC.bin file-kat kell átnevezni bármi másra és akkor az adott helyszínen bármilyen géppek repkedhetsz, de AF alá nincs és nem is lesz soha kabin. Már önmagában ez a tett elvileg törvénysértés.
  • neuro
    #3634
    benne van hogy "több mint 100" repülhető típus :)
  • sindelnet
    #3633
    Minden géppel repülhetsz,de 2d-s kabinja csak pár gépnek van. C:\MicroProse\Falcon4\art\ckptart mappában megtalálod ezeket.
    Annak a gépnek a mappája,ami tele van gif képekkel,2ds kabinnal repülhető.
  • ZolEE F1
    #3632
    thx, és ha lehet még1 kérdésem :)a játékban levő többi gépet is ki lehet probálni?(az f-16on kivül) A készülö F.A.Q.ban ez nincs leirva :(
  • sindelnet
    #3631
    A belinkelt progi csak a 3d-s kabint teszi szebbé,sztem nem is érdemes feltenni,a 2d-s cockpit fizetős Aeyes...:(
  • ZolEE F1
    #3630
    Sziasztok!

    leszdtem a lentebb belinkelt eurofightert de fogalmam sincs hogyan tudnám a játékban használni (eddig csak az alap játékot használtam +redvipert) valaki segitene?

    thx

    bye!
  • sindelnet
    #3629
    A readme fájlban le van írva hogy kell telepíteni,én ezt követtem,és
    az AF-es ODSAF texture zippet használtam.A legtöbb repülőteret,célpontot a tenger közepére rakta,a texturaillesztések kiábrándítóan darabosak,a telepítés másfél óra,a helyigénye 3,5 GB.
    Már letöröltem....
  • Molnibalage
    #3628
    Konkrétan ez mit jelent? Mi az install pontos menete, Mert ODS cuccokat klne bemásolni, de ahhoz meg újra kéne rakni az FF3-at nem?
  • Molnibalage
    #3627
    Akkor egyelőre hanyagolás, a koreai helyszín sem rossz.