52965
  • Balu0
    #3706
    Ezt az eredeti fejlesztőktől kéne megkérdezni :D mióta az eszem tudom így van.. az OF-esek mahináltak vele valamit, az mindíg TGA-t csinál ha jól tudom...
  • Molnibalage
    #3705
    Ja, lenne egy nagyon bugyuta kérdésem. Repülés közben a játék bmp formátumú screenshotokat csinál, de a többi részében meg tga formátumút. Miért??
  • Seaweed
    #3704
    "PP, check in the Catalyst Ctl Centre, if you have "API Specific" page (Advance Mode), all settings are checked."

    Ezt irja az egyik hozzaszolo...ezzel egy bajom van.. az Alternate Pixel zenter, es a Force 24bit Z-bufferen kivul minden be van ikszelve...az eroszakos 24bit zbufferrel nincs emmi bajom..de az alternate Pixel Center beallitastol a legtobb jatek meghulyul..szetesik a grafika stb...
  • Seaweed
    #3703
    Van hasonlosagom...nekem is Symantec Corporate Antivirus fut (10.0.1.100-as), es ugye ATI kartyam van...ambar! en kikapcsoltam az virusvedelmet, es az ATI driverem gyari alap beallitasiokkal megy, ment mindig is. De mint irtam nalam ettol meg a hiba ugyanugy fennalt (hogy ezeket megtettem)....de mivel kezdunk kozel lenni a gond okahoz, megiscsak kijelenthezo hogy az FF4 a ludas..mert nem szeret ezt vagy azt.
  • Molnibalage
    #3702
    "A hadjárat motorja nem jobb, sőt, de a felhasználónak több beleszólást ad. Ezt az FF is meg fogja valósítani."

    Hoppsz! Ez mit is jelent pontosan?

    "A dev fórumon most szedjük össze azokat az ötleteket ami a többi verzióban bent van és jó, hogy az FF-be is bekerüljön."

    Hol? Mert akkor én is írnék egy-két dolgot.

  • Seaweed
    #3701
    kosz megnezem
  • Balu0
    #3700
    http://www.freefalcon.com/forum/view_topic.php?id=15058&forum_id=25

    Ugyanezekkel a problémákkal küzdött a srác amit te leírtál, neki sikerült megoldania, az utolsó 4-5 hozzászólást nézd...
  • Seaweed
    #3699
    Csak 7-8 oldalt kell.

    AMD Athlon 64 3200+
    1GB Ram
    ATI X800XT

    -Ismertem....szvsz mindenki ismeri/te(?) oket aki magyar reszrol EVE-zik
  • Balu0
    #3698
    Bocs, de nem fogok visszaolvasni 50 oldalt a configodért, annál mérgesebb avgyok rád :D, leírnád mégegyszer.

    Ha eve-ztél a HUN Corp-ot ismerted ?
  • Balu0
    #3697
    A hadjárat motorja nem jobb, sőt, de a felhasználónak több beleszólást ad. Ezt az FF is meg fogja valósítani.

    Az OF meg elég sokat letett az asztalra realizmus terén, ez vitathatatlan. De azt amit ők csináltak mi is meg tudjuk.. pszz fogjuk csinálni. A dev fórumon most szedjük össze azokat az ötleteket ami a többi verzióban bent van és jó, hogy az FF-be is bekerüljön.

    De az AF is és az OF-is a régi grafikus motort használja mi bizony kilehelte a lekét. Halott platform. Ennek a belátása volt az FF csapat nagy előnye, mi mindenek elé helyeztük az új grafikai motort, ami még mindíg prioritás mert csak félkész. Egyenlőre csak a 3d objektumok vannak DX-el renderelve. Se a partice system se a talaj. Ha ezek is átkerülnek a VGA kártyádra renderelésre még gyorsabb és szebb lesz minden. pl: dinamikus világítás a talajon is, nagyobb felbontású talaj.. ala loc-on :D, több ház, fa, szebb füsst, amit a robbanások megvilágítanak stb stb... :P az RV fejlesztése csak most indul be igazán... :D én nagyon bizakodó vagyok.
    ui.: bocs ha ma nem tudok írni de rettenetesen fáradt vagyok, 2 melóhely kemény, és 36 órája vagyok talpon ...
  • Seaweed
    #3696
    "a hoszzú töltési idő másnál is jelentkezett , ott a vírusirtóval veszett össze a cucc, próbáld meg lelőni míg futtatod az RV-t. "

    -Megvolt, eredmeny: Negative

    "A CTD oka sok minden lehet, főleg a vga driverek okoztak gondot. nVidia kártyánál a legfrissebb driver eddig működött, ha ATI kártyád van, ott a legújabb driver okozott gondokat, próbálj ki eggyel régebbit vagy 2-vel."

    -Megvolt! ATI, 4-el regebbi volt, vegigpobaltam a legujabbig mindent! eredmeny: Negative!

    " Ha húzva van a procid vagy a vga kártyád állíts vissza mindent alapra, és nézd meg úgy is. Ezek az általános hibakeresési módok."

    -Semmi sincs huzva, ez kiesik.

    "Az installt tuti jól csináltad ? Eltávolítottel a registry-ből előtte minden Falconos cuccot? Volt OF telepítve? Ha volt OF telepítve akkor 100% hogy az a gonde mert összevesznek néhány reg kulcson az RV-vel."

    Kb elotte 14 nappal volt a windows full ujrarakva! Kiesik!

    ".. jött be mert instabil a gépemen""

    Mint irtam ex szervizeskent csunya lenne ha instabil lenne a gepem! ...es az elozoekben leirt es negativ eredmenyt hozottak is csak alatamasztjak hogy az FF a ludas! (ezt akkor is leirtam, es Molnibalage-al jol korbejartuk...máig! olvashato itt ebben a forumban csak vissza kell lapozni!)
    Igen EVE-ztem...ennek ellenere nem ismerem oket.
  • Balu0
    #3695
    Nem tudom megálni, megpróbálok segíteni.. a hoszzú töltési idő másnál is jelentkezett , ott a vírusirtóval veszett össze a cucc, próbáld meg lelőni míg futtatod az RV-t. A CTD oka sok minden lehet, főleg a vga driverek okoztak gondot. nVidia kártyánál a legfrissebb driver eddig működött, ha ATI kártyád van, ott a legújabb driver okozott gondokat, próbálj ki eggyel régebbit vagy 2-vel. Ha húzva van a procid vagy a vga kártyád állíts vissza mindent alapra, és nézd meg úgy is. Ezek az általános hibakeresési módok.

    Az installt tuti jól csináltad ? Eltávolítottel a registry-ből előtte minden Falconos cuccot? Volt OF telepítve? Ha volt OF telepítve akkor 100% hogy az a gonde mert összevesznek néhány reg kulcson az RV-vel.

    Remélem tudtam segíteni :P
    Egy utolsó gondolat a mai jó kis flém rovatba (ami jó lenne ha nem folytatódna holnap):
    Seaweed:"hat..khmm hogyismondjam...ez az egesz nem tobb mint egy kupac buzolgo teveszar"
    Ha ezt nem írod, vagy finomabban pl:"nekem nem jött be mert instabil a gépemen" (ugye mennyivel emberibb ?) , nincs okom megvédeni az FF-et.. azt meg hogy meg akarom védeni azt amin régen én is, most pedig a barátaim nagyon nagyon sokat dolgoztak INGYEN, had legyen szívem joga...

    Nem ismered véletlenül a Nagyvezírt vagy a Justice-t az EVE-ből ? Valahogy nagyon az ős stílusukban nyomultál :P
  • Molnibalage
    #3694
    Ráadásul más is észrevette.
  • Molnibalage
    #3693
    Mit baszkurál titeket az OF banda? Az FF4 sokkal jobb, szebb, de főleg GYORSABB. Az OF hadjárata amiben kevesebb gép van, JÁTSZHATATLAN a gépemen, az FF4 meg vígan fut.

    Az LP meg eltakarodhat a jó büdös francba. Az AF egy kalap szar a többihez képest, ha csak a repkedés oldaláról közelítem meg. Lehet, hogy a hadjárat motorja egy kicsit jobb, de ez az átlag szimest aki CSAK repülni akar, de nem izgatja a hadjárat legfutása, és hogy ő irányíthatja az egészet, de az átlag ettől NAGYON messze van.
  • Molnibalage
    #3692
    Mekkora ez a "buborék"? Csak nem 60 mérföld? A nagy távolságú labels emlékeim szerint az ekkora távolságon él. Már az is bőven elég.
  • Seaweed
    #3691
    Maig nem tudom...azota is minden rendben a gepemmel, mas progamokkal.
    Nem magyarazkodom(foleg nem a maiak utan)...azthiszem akkor jol korbeirtam, bemutattam a problemat. Egyszeruen bennem hagyott egy tusket az egesz....
  • Molnibalage
    #3690
    Szinte elérzékenyültem eme megemlékezés kacspán. Sajnos az FF fórumán se akadtam össze olyannal akinek hozzád hasonló súlyos gondjai lettek volna. Ez a szitu meghaladja a szellemi felfogó képességemet. Az ilyen relytéjeken nézek, de nagyon. MI LEHET A GOND?
  • Molnibalage
    #3689
    Igen, ez a 2D-s nézetben egy ismert bug, de CSAK a megjelenítés szempontjából, 3D-ben jól működik.
  • L Viper #3688
    Azthiszem többen is ajánlottuk, hogy próbáld meg valamelyik ismerősöd gépén is a progit, mielőtt azt írkálod: ilyen, meg olyan lassan töltő szar, stb...
    És nem mondd azt, hogy nem próbáltunk segíteni.
  • sindelnet
    #3687
    Problem:
    RV,F-14B,enemy radarral befogva,de a jelölőnégyzet a hudon,a gép fölött kb 100 méterrel.Egyelőre csak a Tomketnél vettem észre.A rakéta szerencsére a
    célra megy...
    Van ilyen vknél???
  • Seaweed
    #3686


    (Most menjek at oda is flamelni?!...Azzal nincs semmi bajom..hacsak az nem hogy a BS-t mi a rakert nem adjak mar ki vegre :P ...igen ez is egy ":P"-jel volt )
  • Caterpillar
    #3685
    Seaweed bazzeg mé itt? Mé nem a Lock On topikban? Ebben így nem tudok beleugatni!


  • Seaweed
    #3684
    Bocs...de azert nem "megyek" at privatba mert meglatasom szerint ez szorosan kapcsolodik az FF-hez...es csak remelni tudom hogy ez a nagy hype csak segiteni fogja a "draga" FF fejlesztoket...nem csak a szajjartatasi keszseguk(indokolt a tobbes szam?! ) fentartasaban segiti oket....bar ki tudja ezek utan lehet csak az en "kedvemert" azert is benne hagyjak ezt a par bugot amikbe beleszaldtam es eltavolitasra kesztettek.....
  • Seaweed
    #3683
  • Seaweed
    #3682
    (Radas meg az is, hogy sajat bevallasa szerint se olvasta a kalvariamat..megis ugy osztja az eszt, utasit rendre mintha minden szep, minden heppi, es minden tokeletes lenne, es meg a menyorszagot is tulragyogna az emlegetett produktum!)
  • Bucser
    #3681
    Bocs palotaforradalmakkal nem szoktam fogalalkozni. Pláne nem házastársi veszekedésekkel:)

    Csak néző maradok amíg nem folyik a vér:)
  • Seaweed
    #3680
    Ez igy lenne rendben....de te nem jottel itt most osztani az eszt...csak az nem tetszik hogy vedem az igazam a sajat stilusomban....de tudod hogy tarja a mondas?! (inkabb nem idezem be :P..igen ez is egy ":P" -jel volt )
  • Seaweed
    #3679
    Mit nem ertesz?! osszevagom jo?!

    "Seaweed 2007. feb. 19. 23:30
    Megdobbento menyisegu szavaza erkezett a BoP-on a temaban! [engem ez gondolkodasra kesztet]
    "

    "Balu0 ma 09:05
    Én szavaztam.. :)

    Aki azt nyomta hogy jobbat várt, szívesen várom az általa készített modokat az e-mailemre :P ... community projectet leszólni, kb mint felrúgni egy járókeretes nénit.. XD
    "

    "Seaweed ma 16:03
    Szerinted ki szavazott arra?!

    El nem magyarazom...olvassvissza..es ha szerinted rendben van az az oralis aktus amiben ez a csoda FF4 reszesitett engem akkor...hat..khmm hogyismondjam...ez az egesz nem tobb mint egy kupac buzolgo teveszar!

    (Ugyvelem azok utan nyugodtan szavazhattam volna a 4. pontra is....megse azt tettem....)"
    "

    "Balu0 ma 16:59
    Már megbocs, de sok ember INGYEN dolgozott rajta.. ha nem tetszik ne használd, és vegyél a boltba 10.000-ért MSFS-t de neszidd légyszi mert morcos leszek és rádburítom a virtuális asztalt... te mennyit fejlesztettél a szabadidődben ingyen ?
    "

    "Balu0 ma 17:02
    Félreértés ne essék, lehet kritikát mondani, de fikázás nélkül.. azt kapunk eleget az OF team-tól meg fenyegetéseket az LP-től.. nincs szükség a telhetetlen "mindent akarok de semmit se teszek, de amúgy is teveszar az egész" típusú emberek véleményére... nekik egy válaszom van... csinálj jobbat és add ingyen.. utána halgatni fogok rád megígérem... sőt bocsánatot is kérek."
    "

    Folytassam meg?! aztan meg jott repvez oszt' elkezdte o is osztani az eszt...radasul elegge santikalos modon...

    "Ismersz" regota...tudhatod hogy ha igazamat erzem azt nem hagyon egy percig se...

  • Bucser
    #3678
    Ha nem tudok hozzá mit szólni akkor minek pofázzak?? Ha nem tudom hogy a problémád mitől van minek okoskodjak?? Érted? mwert segget azért nem csinálok a számból. És igen magamra vettem. És nem a mondanivalóval van a gond, hanem a stílussal ahogy előadod most a mondandódat.
  • Seaweed
    #3677
    hat ez csakis teged minosit, nem engem!
  • Bucser
    #3676
    Mi az megjött a menszeszed?? Nem értem a hangnemet..
  • repvez
    #3675
    ezt most nem értem mi blamálja egymást ezekben?
  • sindelnet
    #3674
    Fiúk,légyszi ezt intézzétek privibe......
  • Seaweed
    #3673
    Te oreg figyi! Nem zavar hogy a #3665-os hszed blamalja egymast ezzel (#3672). Vagy ez nem szamit?!

    "A makettezös dolgokat meg megoldom a többi forumon ezentul."

    Hala az egnek...ugyse tettel hozza semmit! [rakok mar ide en is ilyet ":P", meg ilyet "XD"...ugye nem kell magyaraznom?!!] :P XD
  • repvez
    #3672
    már megbocsáss én is megnéztem az elsö oldalt és a legelsö hszed is egyböl fikázás volt hogy szar a grafika és a topic kezdönapjátol én is postolok ide.
    A makettezös dolgokat meg megoldom a többi forumon ezentul.
  • Seaweed
    #3671
    Jo rendben van kompettivie ignoreraljuk egymast..nekem se hianyzik egy nagyfeju se...neked se...igy lessz jobb mind2nknek!
  • Seaweed
    #3670
    Az egesz bagazsbol Molnibalage foglakozottt a problemammal...a tobbi le se szarta...csak jottek hogy nekik jol megy...ezzel mindeddig nincs baj mig repvez modjan elo nem jon itt osztani az eszt...
  • Balu0
    #3669
    Na miután végigolvastam az összes hozzászólást Seaweed-től:

    Tudodmid, segít neked a hóhér akinek két annya van, miután ennyiszer leszarkupacozod azt amin mások éveket dolgoztak... úgyis utálod... nem is repkednél vele.

    Az pedig hogy mikor reggeltem az SG-re sajnos nem jelent semmit.. ha tíz perce vagy ha a megalapítása óta vagy regglve semmit nem számít.. mivel az a Falconról szóll, abban meg ha megengeded kicsit előrébb járok mint te.

    Részemről a téma lezárva... nem kívánok többet reagálni egy postodra se.

  • Seaweed
    #3668
    Azthiszem jobb is ha befejezed, mert a leirtad alapjan en azelott megjelentem a topicban hogy te tetted volna "tiszteled" itt...(lapozz vissza vazze az elso oldalra...)...pont neked nem kene az eszt osztani itt!
  • Seaweed
    #3667
    Soha egyzser se fagyott le! Azthiszem jobban jartal volna ha csondben maradsz! (Bezzeg akkor jo vagyok neked is pl makett topicban mikor kuncsorogsz valamert?!)

    Ha tenyleg figyeltel volna es nem a szadat jatatnad emlekeznel hogy kilepett magatol, egy gombnyomas nelkul...meg VIDEOT! is keszitettem rola! (vazze ennek tukreben meg plane jobb lenne ha elcsondesednel!), meg betoltes extrem hosszu ideig tarott! (15-20 perc is, (gepem ismertetve lett))

    Szoval tenyleg jo lenne ha nem rofognel bele....bar teheted...ugye szabad vilag..de akkor kimelj engem meg...max ha van mit konstruktivan hozza tenni valod, a hulyesgen kivul is!