52965
  • repvez
    #3786
    remélem ez 3d-s kabin és szorgos kezecskék az összes kabint ilyen szintre elkészitik.
  • L Viper #3785
    Hú de jó lenne ez az F4 kabin. Tök jó, a fotó is fent van az eredetiről.
    Itt is látszik, hogy nem halott téma még 2007-ben sem a Falcon 4.
  • Molnibalage
    #3784
    http://www.freefalcon.com/forum/view_topic.php?id=13726&forum_id=17&page=3

    Nem gyenge F-4-es kabin lesz..
  • Molnibalage
    #3783
    A Hitiles-szel sem működik a grafika rendesen. Ugyanúgy megvan a felbontásváltás. Olyan, mintha nem lehetne maxra húzni a terrain detailt beállítást. Hiába van maxra húzva, olyan, mintha régen kb. 3-4 környkére lett volna téve. Mi a túrót lehet ezzel kezdeni? Kezd az agyamra menni...
  • L Viper #3782
    Hát igen, elősször nem volt olyan jó, de késő este azért már jobb lett.
    A lényeg, hogy játszható.
  • repvez
    #3781
    Felértek a fájlok, de biztonsági okokbol megváltoztattam az alábbi jelszot. Privibe elküldöm akinek kell.
    Egyéként müködik ugy is a letöltése ha azt a progit nem rakjátok fel csak ugy egyszerübb a küldözgetés.
  • Molnibalage
    #3780
    Majd, ha a bátyus odaenged a gépéhez, akkor kipróbálom, hogy mi van, ha LAN kapcsolaban 56kbps-re állítom a kapcsolatot, akkor is laggol -e?
    Attól tartok, hogy van rá esély, hogy a Hamachi zavarhat be, de én sajnos csak így tudok csatlakozni.
  • repvez
    #3779
    elöször ugy probáltuk de ugy még jobban laggolt az meg kevés volt neki sztem, hogy minden adatot átvigyen
  • Bucser
    #3778
    Mondta, hogy mindenki valasszon 56KBps-ot és a host pedig ahany kliens annyiszor 56-ot. Egyébként laggol. ezt próbáltátok?
  • Molnibalage
    #3777
    Hát azért nem volt olyan sima és döccenésmentes, mint szerettem volna. Video készítéshez még azért nem olyan jó, de elmegy ha már egymásra akarunk lövöldözni.

    Balu, mi próbltuk a sávszélességeket egymáshoz hangolni, de valahogy a progi nem érzi. Én voltam a szerver és 385kbps a sávszélem. A többiek asszem 112 választottak ki és úgy csatlakoztak. Úgy, hogy hárman dumáltnuk és repkedtünk nem laggolt a dolog, de kicsit ricegve rakta össze pl.: az órsókat, és egyéb nagy gradiensű változásokat, holott a renelkezésre álló uploadom 1/3-a sem volt kihasználva. Vajon miért?

    Ja, a bugerport meg nem tud menni a FF-re, mert tengnap délután óta nem elérhetőek...
  • repvez
    #3776
    Na azt hiszem meglesz a megoldás a fájlok küldözgetésére:
    Regeltem egy mailfiokot a gmailen 2gb tárhely
    freefalcon4 kukac gmail.com és falcon4 a jelszo.
    És ha felteszitek ezt a progit akkor a vindoz intézöböl mint külön meghajto lehet leérni ezt a helyet igy sima copy pasteval fel lehet tölteni cuccokat.Egy baja azért van hoy 10mb a fáljméret amit egybe feltehetsz tehát itt is darabolni kell ha nagyobb a fájl.
    na itt a progi:GmailDrive

    most kezdem feltölteni a cuccot remélem sikerül
  • L Viper #3775
    Multi értékelés: teszt Molnibalagéval és Repvezzel.
    Hamachival teszteltük, stabil volt a háló nem ugrott szét egyszer sem. Próba Dogfight-ban és Tactical Engagement-ben.
    Kötelékezés, bombázás, felvételkészítés Fraps-el.
    Késő este már jó, akadásmentes volt a kapcsolat.
  • Molnibalage
    #3774
    Ok, meglesz.
  • Balu0
    #3773
    Jó report.. megtennéd hogy így felsorolva röviden postolod FF fórumon is ?
  • L Viper #3772
    Nézted a setupban az advancedben ? A múltkori multinknál, mikor veled kentük, nekem is csinálta, ki kellet újra pipálni és jó lett.
  • repvez
    #3771
    Help!Valami oknál fogva nem tudom a 3D kabinba forgatni a nézöpontot se a HAT kapcsoloval a joyon se a num billekkel.Külsö és 2d-nézetben jol müxik.
  • Molnibalage
    #3770
    Én is ezért favorizálom a 80-as évek hangulatát, mert arról volt adat és nem olyan "we are so cool hangulatú, főleg F-16A-n repülve.). A probléma az, hogy még az én kicsit lebutított értékű rakétáim ellen sincs sok esélye az AI-nak. Aporó, F-16A kabin soha nem lesz? :(

    Az AA-12-őt meg valamiért bénán használja az AI, nem követi rendesen a célt és mikor én használom akkor is fura. (majd még tesztelem a kicsikét) Nem mitha repkednék ilyen ilyen fegyverzetű gépek ellen túl gyakran, csak tesztelésnél vettem észre. Soroljak még pár bugot?

    - Gyakorlatilag az összes orosz típusnak túl gyorsan fogy a gépágyúlőszere. A MIG-29 és SU-27-nek kb. 3 sec-re elegendő lőszere van. Ez F4Browse-val pillanatok alatt javítható. (Tudtommal a tüzelési sebesség kb. 23-26 lőszer/sec és 150-es készlet van.)

    - A chaff/flare mennyiségekkel meg sokszor elég irreálisak. Asszem egyes francia gépeknél van kb. 1:10 arány az egyik javára. Elég hihetetlennek tartom. Sajnos a csalik mennyiségéről csak a SZU-27 esetében találtam adatot, ott 32 db flare-t adtak meg. Ez a része nagyon kidolgozatlan a játéknak. pl.: A MIG-23-on isd van asszem, holott valóságban csak az MLD verzión volt, az meg nincs is a játékban.
    (Egyébéknt ha egy gép 2 db vagy 4 db flare-t dob ki, mint az A-10 vagy utóbbira példa a SZU-25, akkor az csak grafikailag 4db vagy a rakéta érzékenységénél is 4 db-bal számol?)

    - Itt még nem próbáltam, de az FF3-ban hiába állítgattam az AA-12 vagy bármilyen más ARH rakéta seekerének érzékenységét, nem történt semmi. Pedig volt, hogy a chaff chance-t felvittem 1 fölé is. Minden más egységnél működött, ha változtattam valamit.

    - A SU-27-nek meg szét kéne már szedni az AA-12 hordozni képes változatot attől ami nem tud. Sajnos a készítők még mindik a SU-30-sal közös hardpointokat használnak, így ha kitörlöm a hardpointból, akkor meg a SU-30-ason nem lesz AA-12. Én megcsinálom magamnak külön hogy a SU-27-en ne legyen AA-12 ( '80-as évek), de erre más nem képes...

    - Az AI sokszor nem támad meg földi célt hiába utasítom rá. Foghatom be radarral, padlock-kal mégsem teszi. A a célhoz túl közel vagyunk a wepons free-re sem tud semmi értelmeset csinálni, csak körözget, de az is előfordult, hogy atteck parancsra csak elindul az ELLNEKEZŐ irányban.

    - Posthole parancsra meg az AI szépen nekivezeti magát a földnek.

    Hát így hirtelen ennyi.
  • Balu0
    #3769
    A rakéták manőverező képessége és a zavaró érzékenysége ahol lehetett valós publikus adatokra van állítva. A legújabb A-A fegyverzet viszont még nem nagyon volt kipróbálva valódi konfliktusban, így csak a gyári adatok vannak.. azt meg ugye a marketingesek állították össze nem a pilóták :P de mivel nincs más adat, ahooz kell viszonyítani.

    Ezért játszom én a '83-as kampánnyal.. az abban szereplő fegyeverekről már jó sok adat volt.

    UI.: Nekem elég sokszor sikerül mellélőnöm az AIM-9M-el... :D nem vagyk az ACE AI szintjén.. hehe
  • L Viper #3768
    Nekem oké az este 10.
  • Molnibalage
    #3767
    Meg a flare érzékenységgel is bajok vannak szeritem. Az AIM-9M és AA-11 szinte érzéketlen alaphelyzetben.
  • Molnibalage
    #3766
    Ma este ki jön multizni. Este 10 körül kéne gyülekezni Skype-on.

    Blu, neked mi a véleményed arról, hogy a játékban SZERINTEM túlságosan jól manővereznek a modern rakéták? Értem ezalatt ai AMRAAM-ot, AA-11-et és AA-12-őt, de az összes hasnoló kategóriájú fegyverre + AIM-54 és a MIG-31 rakétájára is.
  • Balu0
    #3765
    Süllyedt! EVE-et sajnos fel kellett adnom túl sűrű RL elfoglatságami miatt... 2 munkahely rulez :(
  • RaidR
    #3764
    Sorry, h közbeszólok de többnyire read-only módban olvasom a topicot!

    "Nem ismered véletlenül a Nagyvezírt vagy a Justice-t az EVE-ből ? Valahogy nagyon az ős stílusukban nyomultál"

    Ismerem őket, volt HUN-osok, most asszem a WOT-ot "dicsőítik"... Akkor gondolom Te Balázs Simon @Balu. Talált? :)

    Salute!
  • repvez
    #3763
    Finoman én is erre utalva érdeklödtem :D
  • Bucser
    #3762
    Hyperlobbyval nem próbálkoztatok?? Azzal esetleg összehozni valahogy a redVipert? sokkal egyszerűbb lenne.
  • Molnibalage
    #3761
    Sajna annyira nem értek hozzá, csak a meglevő elemekkel tudok operálni. Felajánlottam Snake Man-nek, hogyha kijön majd egy új "giganagy" helyszín akkor némi segítséggel megpróbálhatok majd csinálni hadjáratot.
  • Balu0
    #3760
    Molnibalage: Ha fejleszteni akarod ,akkor bocsi :) Még nem tudom ki mennyi modolási tudással rendelkezik itt..
  • Balu0
    #3759
    Nem hinném... ezek a keresők igényelnek egy 24/7-es szervert .. amin futhatnak ami ugye pénzbe kerülne, meg nem is annyia egyszerű megcsinálni.

    De ezért vannak a Virtuális századok, freebirds meg a többiek.. nekik van web alapú cuccuk erre...
  • Balu0
    #3758
    Molnibalage, lehet félreértetted Snake man-t de ez nem egy kész Thread..

    sőt még beta 0.1 se .. csak a terep... semmi más.. ezzel még kb 1 hónapot kéne dolgozni hogy játszható legyen... csak össze lett szórva gyorsan, hogy legyen...

  • Molnibalage
    #3757
    Hmmmm... Mégsem. Az utolsó fázisnál megakad a töltés, de a hadjárat maga az elndul.

    Ja a tdf és tga kiterjesztésű file-okat bemásoltam még a \theaters\ Taiwan könytárból a \terrdata\theaterdefintions file-ban. Már faggatom Snake Man-t, hogy miért nem megy és eme apróságokat ő miért nem említette. (vagy csak én nem vettem észre?)
  • Molnibalage
    #3756
    Na, apró hibával de működik a helyszín. A theaters.lst-be másoljátok be ezt a sort.

    terrdata/theaterdefinition/taiwan.tdf
  • Molnibalage
    #3755
    Igen, mert kis helyszín és semmilyen új textúrát nem tartalmaz. Gyakorlatilag csak egy térháló az egész. Az Europe helyszí installja is kb. 28 MB volt. Az ODS azért olyan nagy, mert egy rakat új textúra és másegyéb volt benne. Minden más helyszín kb. 20 MB az Izraelit kivéve, az is kicsit nagyobb volt, 90MB.
  • repvez
    #3754
    Csak 3MB?
    Balu0: Már régebben kérdeztem csak a flame miatt átsiklottunk felette, tervezitek a multihoz valamilyen server keresö beépitését, hogy ne kelljen IP cimek után kutatni ha neten akar játszani az ember.
  • Molnibalage
    #3753
    http://tactical.nekromantix.com/forum/viewtopic.php?t=20950

    Tajvan helyszín FF4 alá. A végén a hozzászólásoknál ott a link. Már töltöm is.
  • Balu0
    #3752
    nagyon régen multiztam.. akkor még úgy volt hogy a kliensek mind 56k-t állítottak, a Host meg akkorát mint (kliens x 56k) , ha nagyot állítottál akkor jobban szaggatott ming 56k-nál :P

    A multi kód RV-ben is folyamatos fejlesztés alatt áll amúgy, csak mi nem koncentráltunk rá annyira mint AF-ék...
  • L Viper #3751
    A teszt vége felé már egész jó volt, gépágyúval is lehetett célozni egész tűrhetően.
    Majd holnap úgyis később kezdünk, akkor már nem lesz olyan leterheltség és a ping is jó lesz.
  • Molnibalage
    #3750
    Na, rájöttünk, hogy hogyan megy Hamachival az FF4! Holnap azzal kell majd nyomi. Repültem egyet L Viper-rel, de gyatra volt a sávszél és laggolt a drága. A lényeg az, hogy most már megy a multi.
  • Molnibalage
    #3749
    Na, rájöttünk, hogy hogyan megy Hamachival az FF4! Holnap azzal kell majd nyomi. Repültem egyet L Viper-rel, de gyatra volt a sávszél és laggolt a drága. A lényeg az, hogy most már megy a multi.
  • repvez
    #3748
    Majd tesztelem hogy mit bir ,nem tudom mit használ többet VGA-t vagy procit a mentésnél, mert nekem gyengébb a VGA-m csak 128MB-os a 6600GT-m,de a többi cucc az jobb.1GB(800MHz)ram és AMDx2 4000+.
  • Molnibalage
    #3747
    Hát igazából a Fraps-ben tudsz variálni az FPS felvétel számával és a felbontással.

    Nekem AMD 3400, 1 GB RAM (433MHz) és 6600 GT 256 MB RAM DD3-sal em tud 25FPS-ben felvenni full felbontással. Halfban veszek fel és max. 30 FPS-sel.