52965
  • Molnibalage
    #3946
    Hát elkezdtem kutatkodni, de NAGYON zavaros a kép.

    Gyakorlatilag csak az írják le, hogy ilyen és ilyen dispenser rendszer van ilyen chaff/flare mennyiségben, de az arányról a c/f között nem írnak semmit.

    A SU-27-nél pl azt írja, hogy "32 three-shot chaff-flare dispensers". Na, hát ezzel kezdjek valamit...

    Kutakodok tovább.
  • Bucser
    #3945
    2 gép alapján nem vonhatsz átlagot ugyanis valszeg a flare-ek is fejlődtek azóta:)
  • Molnibalage
    #3944
    A gond az, hogy 1-2 gép kivételéven nem lehet olvasni, hogy mennyi zvarótöltet van rajtuk. A Gripenen asszen kb. 60 db van, Namármost az egy 4-dik generációs gép, és a modern rakétafegyverek igen pontosak elviekben és emiatt van ez a megas szám. A SZU-27 eredeti verzióján 32 flare volt, ezt asszem a wikin olvastam. Ez a két viszoyítási pontom van, tehát a 80-as veék óta ÁTLAGBAN duplájára lett növeleve kb. a mennyiség ebből tudok kiindulni.

    A módosítás mellé készül egy excel tábla, hogy mekkorák voltak az eredeti értékek és mekkorák az általam beállítottak, hogy gyorsan össze lehessen vetni és, hogy én se kavarodjak el.
  • Balu0
    #3943
    Arra figyelj, hogy a valóságot tükrözze.. ha egy gépen csak 10 flare van akkor ne legyen 30 hiába "jobb" úgy a játék... próbálj meg valós adatok alapján dolgozni.
    Amúgy szép munka! Ha kész vagy mindenképp felraknám a fileokat a dev fórumunkra had nézzék át a többiek. Ha minden ok, a köv releas-ba be is kerülhet ha gondolod.


    F4B-ben anyira nem vagyok otthon, de ha megnézed az A-10-es és az F-16-osokat azok mindíg visznek külöjböző podokat magukkal. De ha jól emlékszem itt már az ATO dolgai is közbe játszanak, mert az F4B-ben csak azt mondod meg a proginak hogy mit lehet és mit nem felrakni, de hogy aztán a mission alatt mi kerül fel azt az ATO határozza meg. Arra melékszem régről, hogy pont azért hogy becsapják az ATO-t és pl több AIM-9M-et rakjon a gépekre, nem mindíg a régieket, F4B-ben meg lett duplázva a hardpointon az M verzió (felfegyverő képernyőn is 2x szerepelt).. így 2x akkor volt az esély hogy egy adott mission-ben az ATO azt rakja rá.. A fix függesztményeknél, lehet van valami flag, ami kötelezővé teszi a dolgot.. nézd meg az LGB-bombák és a Lézerpod közötti összefüggést az F-16-osokon, abból talán rájössz valamire.
  • Molnibalage
    #3942
    Skacok, hát március van! Kb. 1 hónapon belül várható a SAAFOPS!
  • Molnibalage
    #3941
    Csak sajna nem a Falconhoz, de tényleg gyönyörű :(
  • Seaweed
    #3940
    http://bop.agria.hu
  • L Viper #3939
    Valami nagyon szétmászhatott, szerencsére a reinstall már nem olyan körülményes, mint az FF3+Cobra variációnál volt.
  • 42nd Intruder
    #3938
    Ugyan ez... Na mind1 majd valamikor egyszer reinstall
  • L Viper #3937
    Jól beleástad magad a témába.
    Ha majd kell segíteni tesztelni az új beállításokat, multiban segíthetek a tesztelésben, mint a múltkor.

    Azért a nem annyira fanatikus játékosok számára ne legyen irreálisan nehéz, arra vigyázz
  • Molnibalage
    #3936
    Skacok, szépen lassan halad a moddolásom, finomhangolom a rakéták manőverezőképességét és zavarvédettségüket. A leggyakoribb IR rakéták és radaros raketták készen vannak. Pár típusnak túl kevés gépágyúlőszere van, hamar kifogynak, azokat a hibákat is javítom. AGM-65-höz csinálok tripla indítókat (kivéve AGM-65G).

    A radarok chaff érzékenysége is kicsit növelve lesz, de ez a rész még tesztelés alatt van. És még tervezem:

    A 4-dik generációs típusok szinte mind meg lesznek piszkálva. A chaff/flare mennyiség is meg lesz változtatva. a '80-as évek típusain egy egyhajtmóműves gépeken lesz kb. 20-30 chaff és ugyanennyi flare, a modernebb gépeken ('90-es évek és felfele, ez meg lesz növeleve 60 környékére), a kéthajtómúves gépeken kb. 30%-kal több. A-10 és SZU-25 gépek kivételek azokon sokkal több zavaró van. (kb. 120 flare és felennyi chaff.) Az ÖSSZES régi orosz típusról el lesz távolítva a chaff/flare, tehát csak MIG-27, SZU-24, SZU-27, MIG-29 SZU-25 és SZU-22 gépcsaládon maradnak meg és ettől felfele.

    Balu, azt hogyan lehet megcsinálni F4Browse-val, hogy egy konténer ÁLLANDÓAN levehetetlenül legyen egy gépen? Mert így lehetne csinálni zavarókonténert pl.: A-6, A-4 stb. gépeknek. Mindig rajtuk lennének, így reálisabb lenne a játék.

    F-5A/E-ről is lehet, hogy le kéne venni a chaff/flare-t, tudtommal nincs rajtuk, de ennek még utánajárok.

    Lehet, hogy megcsinálom, hogy legyen MIG-23MLD is. Egyszerűen megduplázom a nem DPRK skinest és az lesz egy új gép. Azon már volt chaff/flare éa abban már doppler radar volt (asszem már az MF-ben is az volt).

    F-111-es gépeken miért nincs internal bay? Ezt is javítani lehetne...
    SZU-27-ből is kéne kétfajta, ami tudja cipelni az R-77-est (AA-12) é ami nem. Jelenleg az utóbbi van többségben a valóságban is.

    Az ARH rakéták chaff érzékenysége is kicsit meg lesz növelve. Most 0,05 asszem ez felviszem olyan 0,08-0,11 környékre, jelenleg ez is tesztelés alatt. EGyelőre ennyi. :)
  • L Viper #3935
    Advanced beállítás, nálam így jó:

  • L Viper #3934
    A pilóta feje a lábkormányra fordul.
  • netmester
    #3933
    nekem van 15 giga zeném de nem hiszem hogy ilene a videókhoz....bár az is elképzelhető
  • 42nd Intruder
    #3932
    Mind a 2 érték rendben... Mondjuk ennek következtében külső nézetben a pilcsi se mozog, bár ez nem tudom mennyire függ össze a kettő. Nem tudom mi lehet a probléma... :S
  • repvez
    #3931
    A mause look enapled be van kapcsolva?mert nekem azt csinálta hogy bekapcsoltam és elinditottam egy játékot mire visszanéztem a menübe már megint ki kapcsolodott magátol.
    Vagy az érzékenység nullára visszaállt.
  • 42nd Intruder
    #3930
    Az érdekes, mivel se cam2pan, se trackir-em nincs... Valami nekem itt bűzlik kpletesen persze... Advanced menübe meg nem találtam semmi éremlegest.... Grrr....
  • repvez
    #3929
    nálam is ez volt a gond nekem a cam2pan progi kavart be,de gondolom nálad valami a trackir beállitás körül lesz elállitodva.Nézz körbe az advanced menube.sajnos nekem nincs vele tapasztalatom :(
  • 42nd Intruder
    #3928
    Az miért van, hogy a 3D-s kabinnál a kép fixen rögzül? A pilcsi fejét nem tudom semerre sem fordítani. Van valami megoldás, vagy ezen már csak RV reinstall segít?
  • repvez
    #3927
    Ha jo lesz a monitorom akkor ujbol osszeállhatunk egy videora.:D

  • L Viper #3926
    Most olvasgattam, milyen jó fogadtatása van a Frugalsworld fórumon a Balage által készített videónak. :D
  • L Viper #3925
    Igen, olvastam az előző üzenetedben és meg is néztem.
  • Balu0
    #3924
    Az extrában van egy új felhő textúra is.. azt se felejtsétek el.. :D
  • L Viper #3923
    Sajnos nem igazán volt időm egy több 100 oldalas doksi átrágására még egyéb irányú elfoglaltságaim miatt.
  • Molnibalage
    #3922
    A B-52-es cuccot azt tudtam, a skyfixet azt nem. Egyszer végigmentem rajta, de hát úgy látszik nem szúrt szemet.
  • Bucser
    #3921
    hát ha vettétek volna, hogy elolvassátok a Manualt (ugye ami Molnibalage szerint tök felesleges) Akkor mindez nem lenne számotokra újdonság...
  • L Viper #3920
    Az extrákban van egy kis aranyos B52-es 2D-s cockpit is, okvetlenül nézzétek meg a gifeket :D
    Helye : Falcon4\Docs\EXTRAS\BuffBuffpit\
  • Molnibalage
    #3919
    Ja, a videoklipnek úgy tűnik, hogy jó a fogadtatása. Ha nem toltam volna el a brigteness-t és full felbontásban vettem volna fel... Sebaj, majd a következő jobb lesz, bár NAGYON nehéz jó zenét találni. Tanácsokat elfogadok. A követekező a "Requiem for a Dream Remix"-re lesz készítve nagy valószínűség szerint. Aki ismeri az véleményezhetné az ötletet, vagy ha csak szimplán kell a zene, akkor elküldöm neki.
  • Molnibalage
    #3918
    Bakker, akkor ezek az SP4-ben választható külöböző sky cuccok itt összegyűjtve? ZSÍR!
  • Bucser
    #3917
    Hogy az indexes PoliDili-t idézzem:)

    "festői aknákkal és remekbeszabott ágyútűzzel - csak elszántaknak!"
  • Balu0
    #3916
    Frugal's Falcon 4 fórum:
    Threads:40,261
    Posts:466,084

    A fórumon elég sok a nem FF barát és OF fanboy :D szal csak óvatosan.. hehe
  • Balu0
    #3915
    Miután Microprose meghalt, itt gyűlt össze a community... ez a fórum aztán tényleg mindent látott... az AF fejlesztői is rendszeresen látogatják...
  • Molnibalage
    #3914
    Ez a fő fóruma? Nem is tudtam. Szökőévenként játam eddig rajta, be sem vagyok oda asszem regelve.

    Azért kösz.
  • Balu0
    #3913
    btw Molnibalage belinkeltem ide is a videód:
    http://forums.frugalsworld.com/vbb/showthread.php?t=117357

    Aki nem ismerné a frugalsworld az egyik legnagyobb repülőszimulátoros közösségi oldal... és a Falcon fő fóruma.
  • Balu0
    #3912
    A narancsos naplemente az ATMOS skyfix eredménye.. ha RV van instalálva a dokumentumok között az extrákban megtaláljátok, ott van még egy új felhő típus is amit én használok, szép közelről és távolról is szerintem...
  • Molnibalage
    #3911
    Mármint a Vegasban van ilyen opció. Csak tippeltem, hogy meg lehet ESETLEG csinálni driverrel.
  • L Viper #3910
    Mivel, azt hol lehet ?
  • Molnibalage
    #3909
    A RGB-vel kell maipuláni és máris olyan lesz. Ha ezt tudja a videokari dirvere akkor meg lehet próbálni.
  • L Viper #3908
    Kár, hogy mahináltak a hátterek a naplementénél, már azt hittem olyan a játékban is.
  • Molnibalage
    #3907
    Kipróbáltam 5 perc erejéig, de sajnos csak távolról szép, ha közel repülsz hozzájuk, furán kezdenek viselkedni, de klipkészítéshez jó, a narancsos háttér meg Photsop eredménye vagy Vegas.