52965
  • kori101
    #3986
    Sziasztok, MiG-21 és MiG-23 cockpitet szeretnék kipróbálni, le is töltöttem, de nem sikerült installálni, nem tudom hova is kellene pontosan bemásolni a fileokat, manual sincs hozzá:((. kösz a segítséget előre is.
  • Balu0
    #3985
    Sikerült megfejtened a duplázást?
  • Molnibalage
    #3984
    Lassan átküldöm a módosított simdata.zip-et és a szokásos cuccokat az objects menuben, szerintem most rohadt jók lettek.
  • L Viper #3983
    Mostmár biztos, hogy nem leszek itthon, részemről ugrott a multi, pedig jó lett volna.
  • Molnibalage
    #3982
    Multi hétvégén? BÁRKI???
  • sindelnet
    #3981
    Helyesbítek,a Falcon az FSX-hez képest kevésbé memóriafaló...
  • Molnibalage
    #3980
    Falcon, mint nem memóriafaló? Mnt állat úgy eszi! 512MB-ról váltottam 1GB-ra és NAGYON megéreztem a hadjáratban! Ott tartunk már, hogy ez is igazából 2B-tal lenne az igazi...
  • sindelnet
    #3979
    Vmilyen win beállítás miatt nem frissül a memóriád, megtelik a másfél giga és nincs tovább.Ha viszont más proginál ilyen hiba még nem jelenkezett
    (a Falcon nem túl memóriafaló game)akkor mégsem ez a bibi...
  • sindelnet
    #3978
    A proci,és a kártya éppen hogy elég,de valszeg nemez a baj.
    Ásd bele magad a "memóriatúlcsordulás" témába....
  • netmester
    #3977
    1.5 gb ram 26 celeron proci radeon 9550 vga. enél jobb kéne
  • netmester
    #3976
    1.5gb
  • L Viper #3975
    Láttam és tetszett. A Flyboys-t néztem nemrég, abban is vannak jó I. vil.háborús repülős jelenetek.
    A hétvégi multi úgy néz ki részemről ugrik, mert elutazunk.
  • sindelnet
    #3974
    Mennyi memóriád van?
  • sindelnet
    #3973
    Nekem ennyi idő kellet,hogy megtaláljam...
  • netmester
    #3972
    nálam van egy olyan hiba, hogy egymás után csak 3-szor tudom újraindítani a küldetést,utána már nem enged kilépni. csak feladatkezelővel tudom leálítani a progit.ha meg sikerül kilépnem a menübe akor mást nem enged elindítani. mi gond?????
  • Bucser
    #3971
    Aeyes egyébként kiadott egy fixet az 15 cockpitekre... már lassan 1 hónapja:)
  • sindelnet
    #3970
    #12
  • sindelnet
    #3969
    Ha vknek nem működik jól az Aeyes F-15C cockpit RV alatt(mint nekem)itt a megoldás:
    Help
  • netmester
    #3968
    somabat este mikor is???mindegy egész nap fönvagyok skypon.a vadászpilóták c. filmet nézzétek meg!!
  • L Viper #3967
    Hát már éppen ideje lenne. Nekem a szombat este jó, eddig úgy néz ki.
  • Molnibalage
    #3966
    Sakcok, pénteken egy kis multi? Vagy akár szombaton is lehetne.
  • Molnibalage
    #3965
    Oké értettem. Az AIM-120B-hez 0,8-at írtam volna? 0,08 akart lenni!
    Az AIM-120-nál bizony azért kell az a kis külnöbség, az AI-nak ez néha pont elég hogy megússza, de lehet, hogy még egy kcisit lejjebb kéne venni, írtam hogy nem végelges értékek.

    A SZU-27-est akkor most megcsináltaák az új patchben vagy arról ír, hogy eleve 2 fajta van a db-ben? Mert nekem nem tűnt fel, sem Tacrefben, Sem TE-ben sem F4Browse-ban, hogy lenne más SZU-27 variáns, mindig cipel AA-12-őt a gép.

    A gépek duplikálása elsőre sajnos bonyásnak tűnik nekem, nem kérnéd meg, hogy akkor csinálják meg ők az eltérő MIG-23 verziókat? Mert az MS és MLD között és és föld a különbség. MS-en (rz volt az exportváltozat eleinte később asszem az ML, de ennek még utánjárok) még RWR sem volt nemhogy chaff/flare és nem doppler radarja volt, de az R-60-as talán azért már rajta volt. Az MLD-n volt chaff/flare, RWR és R-73-as is és apám fejből úgy emlékszik, mintha a MIG-29 radarja lett volna benne, vagy hozzá hasonló képességű.
  • Balu0
    #3964
    Ha kell tudom fordítani Molnibalage...
  • Balu0
    #3963
    Válasz néhány kérdésre Bikertől.. kicsit jobban ért a dataedithez mint én:

    Hi Balu,

    changing such data is in most case pure speculation...

    For missiles e.g. changing maxG for AIM-120b from 28 -> 26 can we notice such difference in sim???
    Also a flare chance for AIM-120b 0.8 (means 80%) for me appears little high.

    For AC chaff and flare quantity on OPFOR planes dunno much about this data maybe this is correct.

    Quote:
    -Is it possible to make Chaf/Fare dispersers? If not do we plane to make it possible.


    Dispensers on HPs??? Not possible.

    Quote:
    In F4B, how can you add Fix hardpoint and weapon? Like the F-16's targeting pod?


    Targeting pods are part of 3d model... If you load some weapons (LGB or HARM) these pods are activated by switch in 3d model.

    Quote:
    In F4B, I can make a duplicate of an existing aircraft, rename it and modify it as I want, but it just wont show up in game in TE editor. How can I solwe this ?


    First thing is you need a new CT for this also...
    CT and AC have to point to each other (File Offset in CT).

    Next thing is you have to add the new AC to teplanes.lst.
    And if you want to fly it to VALIADAC.ACT also.

    But if you want to do this be carefull.
    DB was full of stuff when people did modify something but forgot to complete all data (e.g. File Offset in CT).

    For Su-27's...
    We have 2 versions in db with only one can carry AA-12 so export variant is already done.

    Biker
  • Molnibalage
    #3962
    Eseleg pár pár info? Be lehet szállni?
  • Molnibalage
    #3961
    Ezazazazaz!
  • Balu0
    #3960
    Annyira zárt,hogy mi sem :D szétborult a cucc délután a szervergazdánk meg épp nem volt elérhető.. most kezd helyrerázódni..

    Kész az első patch RV-hez, most kezdtük a bétázását.. hamarosan várható.. jó sok javítással...
  • Bucser
    #3959
    Nem véletlenül developers forum. Csak a fejlesztők használják az egymás közti kommunikációra.

    Public számára zárt:)
  • Molnibalage
    #3958
    Ez a dev fórum ez hol van? Én is olvasgatnám. A listámat elolvastad? Kicsit bonyás az értékek változatása, mert úgy tűnik, hogy az IR rakéták érékenységét más is befolyásolja, mint csak a flare chance, számít a többi tulajdonsága, tehát a 0,3-as értéket alig érzi meg az R-73, annyit elért, hogy ha szemből van indítva akkor azért már nem nagyon akar találni, főleg ha leevszed a hajtóműteljesítményt.


    Lehet, hogy a földi harc 2D-ben szimulálódik, de igen heves robbanások vannak, amikor a DMZ-nél összetalálkozik 5-6 battaion.
  • repvez
    #3957
    Hátha még nem csak diszek lennének a foldi harcok :D
  • Balu0
    #3956
    Hali, vicces hogy pont most kérded.. dev fórumon pont felmerült a dolog.. ha meg akarod nézni akkor a sima 1.08us-t kell felraknod, mert az első modolások egyk volt a kirtásuk.. anno nagyon nagy FPS hit volt, de a mai gépeknél ez már nem akkor gond.. arról ment a beszélgetés hogy mibe kerülne visszarakni a földi harcok GFX-ét (persze feltuningolva).. ami egyébként tényleg csak GFX a kilőtt rakéták csak díszek nem találnak el semmit, és nem sebeznek semmit.. a földi harc mindíg 2D alapon számolódik.. de tényleg jól nézett ki... most úgy áll a dolog hogy kipróbáljuk, leteszteljük.. aztán meglátjuk.. de lehet bizakodni..
  • repvez
    #3955
    Ha lesz ujra normális monitorom akkor én is nekiállok csinálni pát reptéri modellt.Tényleg hamár a monitornál tartunk hiába néztem bármelyik változatu falkont, de egyik se nagyon támogatja a 16:10-es képarányt és az 1680x1050 vagy az 1280x1024-est ami pedig a legtöbb 19" vagy 20" -os monitor felbontása.Ahogy sindelnettöl megtudtam az 5:4 arányu monitornál is megjelenik a fekete csik 2d-kabinnál mivel azok 4:3 arányu képek.
    Azt meg lehet valahogy oldani hogy a 2d-s kabinképet ugy pozicionálni hogy a monitor also széle közepénél (ahogy a seregben tanitották)jelenjen meg a fenmarado monitor területen meg a táj rajzolodjon ki a fekete csik helyett?
  • Molnibalage
    #3954
    http://www.freefalcon.com/forum/view_topic.php?id=5219&forum_id=2&page=52

    Alakulgat valmi.
    Balu, azt nem tudod, hogy a SCUD rakétás egységek mikor és hogyan tüzelnek? Még nagyon régen találn az alap Falcoban, de lehet, hogy valamelyik SP alatt volt olyan, hogy valamelyik szárazföldi egység szép hosszú füstcsíkkal rakétát indított. Nem lehet ez valahogy esetleg megcsinálni a rakéta sorozatvetőknél, mert jelenleg azok úgy tüzelnek, mint a tüzérségi lövegek.
  • Molnibalage
    #3953
    Na, szépen lassan haladok. MIG-29A és SZU-27-ről votl info, be lettek lőve. A legtöbb USA gépen ALE-40 dispenser van, és arró lazt találtam, hogy 60 chaff és 30 flare van benne.
  • Molnibalage
    #3952
    Értem én. :)
  • Caterpillar
    #3951
    Ezzel csak azt akartam mondani hogy az össz mennyiség fix az arányok viszont nem...
  • Molnibalage
    #3950
    Ezzel sajnos nem lehet mit kezdeni, mert fix értékek vannak. Ezt is lehetne fejleszteni a játékban.

    További gond az AIM-7 eltérő szériáinak alkalmazása. Modjuk a hadjáratokban előforduló tjpusok az F és M verzióra korlátozódnak, de mivel a valóságban a rakéta vevőfejének érzékenysége befolyásolja főleg a zavarvédettséget, de a játékban a repülőgépek radarjaira vannak megadva értékek, tehát hiba pakolok fel M-et F-helyett egy gépre nem lesz különbség a kettő között, ezért amelyik gépen van M verzió arról lehet, hogy leveszem az F-et és az az F-4ESK-n marad meg.

  • Caterpillar
    #3949
    Nem véletlenül hiszen általában a zavaró tölteteket a felszállás elött tárazzák be a missionnek megfelelően!
  • Balu0
    #3948
    EXE ha minden igaz 99%... de rákeresek...
  • Molnibalage
    #3947
    Balu, az hogy az AI milyen gyakran dob ki chaff/flare-t az az exe-ben van kódolva, vagy valahol máshol van? Erről mit tudsz?