52965
  • Molnibalage
    #4026
    Amennyire nekem feltűnt a program paraméteres görbékkel dolgozik, amik linearizálva vannak. Egy példán keresztül, hogy ez mit jelent

    A hajtómű teljesítmények görbéi asszem egy olyan koordináta rendszerben képzelhetők el ahol a X tengelyen van a repülési sebesség és az Y tengelyen meg a tolóerő és az görbesereg különböző görbéinek a paramétere még a magasság.

    Namármost ezek a görbék a valóságban elég furán néznek ki, de egyes szakaszaikat linearizálják, a töréspontok ahol a linearizált szakaszok csatlakoznak asszem azok a breakpointok. Itt vannak a görbék értékei megadva ezek között vagy állandónak tekinti a kijövő értéket, vagy lehet, hogy lineáris interpolációt alkalmaz, ezt nem tudom, csak tanulmányaimra támaszkodhatok. Namármost a kormányerő a sebesség négyzetével arányos nagyjából a valóságban, de itt ahogy én látom a fileokban nem négyzetesen változnak, de lehet, hogy én tévedek.

    Ki ért akkor ehhez a részhez? Kit kérdezzek meg, hogy a sok-sok kifejezés mit jelent?
  • Balu0
    #4025
    Hogy úgy mondjam szó szerint Rocket Science... :D
    De összehasonlítgatással ki lehet silabizálni egy két dologt..
  • Balu0
    #4024
    huuu... simdata.zip.. ahhz én nem nyúlok !! a can of worms.. megvan a maga története.. A legjobb mód ha összehasonlítgatod a meglévő fegyverek adatait.. pl a sparrow-t az amrammal.. meg hasonlók...

    Ha jól tudom a rakéták repülési modellje ugyanúgy van számolva mint a gépeké.. azaz maximáilisan modolható.. de ahhoz tényleg repülőmérnöknek kéne lenni.. vagy legalább fizikusnak :D
  • L Viper #4023
    Köszi, megkaptam a modokat, amint időm engedi tesztelem is.
  • Molnibalage
    #4022
    Még az említett esethez képest is. Az új ARH rakéták elől még az én módosításaimmal is szinte csak elfutni lehet, ha csak 100 csomóval lassab nálad és berántod a gépet egy fordulóba, hát beza leköveti.
    A leghatásosabb kitérési mód, az ami a Desert Strom videomban van, az még a módosítás nélküi AMRAAM kikerülésére is megteszi, de igen nehézkesen. A módszer a következő (és ez minden rakétára igaz):

    A rakéta közeledjen feléd 10 vagy 2 óra irányból és amikor kb. 3 mérföldre van tőled (ezt igen nehéz belőni, a rakéta radarjának bekapcsolása után 5-6 másodperccel, de a padlock nézet is segít) akkor dönts be a rakéta irányába és húzd koppig hasra a botot, de ennek csak akkor van értelme, ha 450kts felett van a sebességed és a rakéta is azért már vesztett valamit a lendületéből. Csinálhatok ACMI-t, ha valakir érdekel...

    Nem vagyok benne biztos, de mintha az lenne a gond a modellezés során, hogy a rakétákon a sebesség függvényében nem változik elléggé a kormányerő. A simdata.zip-ben a leírófile-oknál vannak szorzótényezők amik asszem ezt befolyásolják, ezekkel kéne valamit tenni? Erről mit tudsz Balu?
  • Molnibalage
    #4021
    Hát épp ez a lényeg, hogy a játék a "papíron" lézető adatkkal dolgozik, csak pl.: mondjuk az AA-10A-ről IS kiderült a német újraegyesítést követően (és nem akarok senkit megsérteni, de ez a hidegháborús orosz fegyverek nagyrészével így van), hogy IGENCSAK elmarad attól amit tudnia kéne a "papír" szerint.

    Az Aranysasban megjelent cikk szerint képességei valamivel meghaladják a Vietam felett bevetett AIM-7E Sparrow képességeit, de nem sokkal. Namármost azok találati aránya 10% körül volt és elektronikai zavarást nem végző és gyengébben menőverező gépek ellen, mint mondjuk egy F-16 vagy F/A-18... Ehhez képest még most is überbrutál fegyver a játékban és ez a Lock On-ban sincs másképp. Ott azért az AI mondjuk a szűk keresztmetszet, ahogy itt is eléggé, mert ott leglább chaff/flare felhőbe burkolva a gépet és 9G-be rántva még az AMRAAM és R-77 sem kap el azért túl gyakran és a fizikai motor is olyan, hogyha a rakéta és közted kisebb a sebességkülönbség, mint 300km/h, és te berántod a gépet egy 8-9G-s fordulóba, akkor nem tud lekövetni. A Falconban a modern fegyvereket, ha mögüled indították, manőverezéssel szinte lehetetlen legyőzni..
  • sindelnet
    #4020
    Ha több éve falconoznék,biztos több dolog feltűnne,egyelőre csak annyi hogy könnyebben meglógtam egy AA-10-es elől...
  • Molnibalage
    #4019
    Na, és milyen?
  • sindelnet
    #4018
    Köszi Balázs megjött a Mod,
    holnap kipróbálom
  • Molnibalage
    #4017
    Meg akkor átküldhetem a módosításaimat is...
  • Molnibalage
    #4016
    Fürdök azt tolhatjuk egy kicsit. Kell hozzá Hamachi is.
  • netmester
    #4015
    akkor van multi vagy nincs?????
  • Molnibalage
    #4014
    Rakéták manőverezőképessége, ARH rakéták chaff érzékenysée, és a SARH rakétákat alkalmazó típusok radarjainak chaff érzékenysége. Add meg az email címedet és elküldöm a filokat és, hogy mit hova kell másolni, és mellé egy excel táblát, hogy mi volt régen és mi az új. Néhány gép chaff/flare mennyisége is meg lett változtatva, de egyelőre csak pár típus van meg, szépen lassan haladok előre.
  • sindelnet
    #4013
    Engem érdekel,csak írd le tömören,mi változott az eredetihez képest.
  • Molnibalage
    #4012
    Akarja valaki még tesztelni L Viper-en kívűl az émegváltozatott rakéta/radar értékeimet?

    Balu, ha én magam akarok csinálok az F4Browse-ban egy új radart, akkor annak mi a feltétele? Elég ha a radar databan csinálok egy újat és hivatkozok rá a repülőgép/rakéta radar ptr/seeker radar részében?
    Csak azért, mert pl. az AA-9-nek és AIM-54A/C-nek ugyanaz a radar van betéve, így nem tudom külön állítgatni őket, holott az AIM-54C és A között is ég és föld a különbség, mert az egyik még az analóg korszak terméke a másik meg már digitális...

    Az AA-9-nél külön problméma, hogy a valósában az egyetlen olyan SARH rakéta amivel lehetet szimultán célleküzdést elérni, de ez csak a
    MIG-31 speciális Zaszlon radarjának köszönhető, ami az AESA radarok előfutára volt.(halottam mendemondákat, hogy az '91-es balhé végefelé volt pár F-15 ami képes volt erre, de erről lehet, hogy Cifu-t kéne kérdezni a Haditechnikai topicban) Namármost a játék ezt csak úgy tudja szimuláni, hogy ARH-t csináltak az AA-9-ből.
  • Molnibalage
    #4011
    Balu, neked mennyire van beleszólásod abba, hogy mi kerül be a fejlesztésekbe/parchekbe és mi nem? Mert az AI flare dobási technikját kicsit meg kéne változtani, főleg az intenzitását a dobásnak. Felfoghatatlan, hogy honnan jön az a viselkedés, hogy kb. 0,5-1 másodpercenként dob ki az AI flare-t vagy chaff-et. A valóságban akárhány kiképzési video-t lát az ember vagy háborús felvételt, akkor TÖMEGESEN dobják ki ezeket! Nem lehetne ezen változtatni? Mert ez a legnagyobb akadálya annak, hogy az AI komoly ellenállsát tanúsítson légiharcban. Siekrült a 80-as évek IR rakétátinak értékeit úgy belőnöm, hogy ha rám indítják és ÉSZREVESZEM, akkor agresszív 8-9G manőverrel, utánégető nélkül és 10 vagy több flare folyamatos szórásásval "felhőbe" burkolva a gépet el lehet kerülni a találatot az R-73 és AIM-9M esetében is. Hátulról indítva persza azért igen magas a találati arány, ha rám indítják még akkor is. Az AI igazából ez ellen tehetetlen...
  • Molnibalage
    #4010
    Melyik hadjárat lesz bugos és mihez?

    Az általam belinkelt topicról meg kit mit tud? Nem kaptam normális választ, arra hogy akkor ez most hogyan lesz terjesztve (bár lehet, hogy csak nem érzem az angol nyelv árnyalatait..). Gondolom torrenten, de még nem találtam semmit.

    Izrael
  • Bucser
    #4009
    De több report szerint is bugos lesz a kampány. Vagy már megoldottátok?
  • Balu0
    #4008
    AF-et akartam írni bocs..
  • Balu0
    #4007
    SF-re rá tudod telepíteni az RV-t.. :P
  • sindelnet
    #4006
    Ja igen,a Hitiles,és a Stopworks,de ha skinezni szeretnél itt is körülnézhetsz:thegamerstools
  • sindelnet
    #4005
    Balázs,aki nem hardcore arc annak jó az AF!
    A SAAOPS nem lesz kompatibilis vele?
  • neuro
    #4004
    #4003 + hitiles (új talajtextúra) + stopworks pits (új cockpit) - lásd FAQ
  • sindelnet
    #4003
    Addon nincs még hozzá,csak két működő map,DesertStorm,és Panama.
    Nemsokára megjelenik a SAAFOPS...
    OperationDesertStorm
    A panamát most nem találom...
  • Molnibalage
    #4002
    SEMMI és SOHA nem is fogsz! (Az AF szerintem egy rossz vicc...)
    Kell az eredeti Falcon 4.0, ha nem tudod sehonnan letülteni, akkor elküldöm postán.
  • kori101
    #4001
    Aha, értem, akkor az Allied Force-al mit tudok kezdeni? Ehhez milyen kiegészítők használhatóak? Elég ha tudtok adni egy linket, nem baj ha angol, kösz!!
  • 42nd Intruder
    #4000
    AF-re tudtommal FF3 nem fog felmenni...
  • sindelnet
    #3999
    Miazhogy Falcon4 AlliedForce....
    A kettő nem u.az!
  • kori101
    #3998
    Ez benne van, de a Microprose alatt nincs semmi(illetve a b-17 volt valamikor), de próbáltam manuálisan beirni:Microprose->uj kulcs -> Falcon 4.0 Allied Force -> karakterlánc -> Pach D:\falcon4_0 , de igy is az a baja, hogy előbb a Falcon 4.0-t telepítsem és utána a freefalcont, dehát épp most repültem vele egy iskolakört, és már 3x uninstall és install is volt de nem OK.
  • sindelnet
    #3997
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MicroProse
    Benne van a Regeditben ez a bejegyzés?????
  • kori101
    #3996
    Kösz, ez alapján csinálom a telepítést:)), csak nem tudom, h. a registry-vel mit kezdjek
  • Molnibalage
    #3995
    Balu, nem lehetne felvenni a kapcsolatot a készítőkkel, hogy a benne levő fasza új gépeket és modelleket bele lehessen rakni valamelyik patchbe az FF4-hez?
  • sindelnet
    #3994
    MobilBalázs írt neked erről egy kimerítő expozét....
    FF3 Telepítés
  • kori101
    #3993
    Köszi, de még ott tartok, hogy próbálnám fölrakni a ff3-at, de "Falcon 4.0 no entry registry" hibával megáll. Hogy tudom betenni a registrybe a játékot? Nem az alap mappába telepítettem hanem sajátba, de szerintem az nem lehet baj.
  • L Viper #3992
    Várom az e-mail címemre.
    Köszi.
    Na megy kis szünet, addig jó repkedést.
  • Molnibalage
    #3991
    Sajnos nem megy FF4 alatt. :( (De legalább rendesen megy magy a HiTiles FF3 alatt.)

    Akkor most kéne valahogy megcsinálni, hogy FF4 és FF3 fennt lehessen egyszerre.
  • Molnibalage
    #3990
    http://tactical.nekromantix.com/forum/viewtopic.php?p=172398#172398

    Kurva jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó!
  • sindelnet
    #3989
    Az RV-ben van gyárilag aranylag szép Mig21,és 23 2D kabin.
  • netmester
    #3988
    szerintem valamiulyen config nincs jól beálítva.
  • Molnibalage
    #3987
    Azok a kabinok az FF3-hoz jók, az FF4-hez csak maroknyi kabin működik, főleg az Aeyes-ek, de azok is csak trükközéssel. Lejjebb belinkelték az F-15C-s megoldást, a többit keresed az FF fórumon vagy a frugalsworld-ön.

    Balu, a gépduplázást nem tudom megcsinálni, mert nem látom át a Falcon szerkezetét, addig meg nem babrálom. Tehát ők, ha ennyire profik nem csinálnák meg? Ha megvan a másolat, akkor F4Browse-val csak a radart kell dopplerra állítani és MIG-29A-val azonos értéket beírni, vagy hasonlót, a chaff chance magasabb értkkel legyen, mert csak R-23R van rajta. R-73-ast is cipelhet a kicsike és kell rá chaff/flare. (30/30)