52965
  • Molnibalage
    #4066
    http://www.freefalcon.com/forum/view_topic.php?id=15507&forum_id=2

    Bazz, "ellopta" az ötletemet, én is azt akartam csinálni amit ő.

    A klip gyönyörű, bár valszeg neki sokkal erősebb gépe lehet, mert be volt lőve neki az AA és AF nekem meg egyik sem lehet...(Bár a zene szerintem borzasztó, nekem nem tetszik és alig történik valami a klippben, pedig kb. olyan hosszú, mint a legutóbbim, az új klippem egy-két helyen iszonyat mozgalmas lesz, ott lehet, hogy le kell vennem majd a FRAPS-et fél felbontásra, nincs mese...)
  • L Viper #4065
    Az előző videód minősége annyira nem volt vészes. Ha ebben nem lesz olyan sok esti felvétel akkor maradhat az a minőség, szerintem élvezetes lesz úgy is.
  • Molnibalage
    #4064
    http://rapidshare.com/files/22316700/Untitled.avi.html

    Na itt egy kis ízelítő, de em még gyakorlatilag egy-két ponttól eltekintve szinte csak a nyers felvétel, de már látszik egy-két gond. 1:07 hosszú, de már 22 MB effektek nélkül. Hogy fog ez 100MB-ba beleférni? Asszem sajnos picit romlani fog a minősége, de még így is szebb lesz, mert fullscreenben veszem vel.

    Felőlem terjesztetitek a külfdöldi fórumokon is, hogy coming soon. Ja és még nincs címe, várom a javaslatokat, mert perpillanat erre nincs ötletem..
  • L Viper #4063
    Pl Su 27-el, úgy lenne hiteles.
    De az sem lenne rossz, ha multiban vennél fel a következő videóhoz pár érdekes dolgot.
  • Molnibalage
    #4062
    A Cobra manőver megfelel? Megtaláltam végre a Vegas-ban azt, hogy EGYBŐL átrakja normális méretbe, de kicsit mintha elmásztak volna a színek.
  • L Viper #4061
    A legközelebbi klipbe valami olyasmit kéne tenni, amin látszik, hogy nem az AI csinálja, valamit olyat, ami kirívóan emberi. Az lenne látványos.
  • Molnibalage
    #4060
    Hát ma már nem tudom, mert indulok röpire. Gyereke, ez TÉNYLEG KURVA jó lesz!!!!
  • L Viper #4059
    Tedd fel valahová :)

    Egyvalami kicsit idegesít a pachben: tiszta időnél is olyan homályos lett a láthatóság, közelebb került a homályos párás zóna. Mondjuk az AF-ben meg pont a kristálytiszta láthatóság a végtelenségig a negatívum.
    A kettő közti átmeneti lenne az ideális szerintem.
  • Molnibalage
    #4058
    Egy "prewiev"-ot esetleg a kippből? Végre elkapott az ihlet, majdnem olyan pörgős lesz, mint az előző!
  • Molnibalage
    #4057
    Skacok, "feltaláltam" egy újfajata kameraállást, majd a kipben meglátjátok, hogy miről is beszéltem...
  • Molnibalage
    #4056
    Balu, üzenheted, hogy készül az új klipp, de azért nem rohammunkával. A nyers felvételek kb. 1/3-a már megvan...
  • Molnibalage
    #4055
    A legkirályabb szerintem, az az IGAZI naranycsos vöröses horizont van!!
  • L Viper #4054
    Az Atmossal milyen ? Vörösebb naplementekor ?
  • Molnibalage
    #4053
    Azért jobb, mert kicserélte az extras-ban levő egyik lst file-re. Én az Atmos-t használom, azzal készül az új kipp is. Ma délután remélem ugrok vele egy nagyot.
  • L Viper #4052
    Felraktam a patch-et.
    Ha lebombázok valamit, a füstölés pont olyan, mint amilyennek mindig szerettem volna. Szép magasra száll. A másodlagos robbanások is jók.
    A Fair időjárásnál kissé sok és túl nagy a bárányfelhő szerintem. Kisebb felhőkkel jobban mutatott volna, de ez annyira nem nagy probléma.
    Dogfight-nál végre tényleg odarak, ahová kell.
    A gépigény mintha picit nagyobb lenne. Amikor virtuális kabinra váltok, kicsit "többet gondolkodik". Hirtelen nézetváltáskor is. Ezek csak a frissen betöltődés után jelentkeznek, aztán már jobb.
    Naplementekor jobb a felhők színe. Hirtelen ennyi.
  • Molnibalage
    #4051
    Hát, az általad kívánt zene nem tetszik és amúgy is kiválasztottam már a zenét, ha akard elküldhetem.

    Tényleg ENNYIRE várják az új video-t? Na, akkor most nekiugrok!
  • L Viper #4050
    Na az jó, ezt nagyon hiányoltam.
  • Balu0
    #4049
    Rolling Stones - Paint it Black

    Erre csinálj egy videót !!! :D De tényleg.. csinálj videót... nem is érdekelt senkit amit modoltál (j/k! :P), csak azt kérdezgetik mikor lesz új videód, mert megígérted :D
  • Molnibalage
    #4048
    A dogfightban most már tényleg oda tesz ki ahova beállítod. Bombázni nem bombáztam, és még nem is légitankoltam. Eddig jónak tűnik.
  • L Viper #4047
    Feltetted a patchet? Van már valami tapasztalatod vele?
  • L Viper #4046
    Szerintem a szerverével számol, mivel semmi gond nem volt a multinál, mikor elfelejtettem moddolni és úgy játszottunk.
    Nekem is ez tűnik logikusnak.
  • Molnibalage
    #4045
    A változások listája.

    TFR changes (added to several a/c)
    Mirage 2000 plock fix
    Delete INS as an option in config editor
    NWS roll linking in cfg
    skin fixes
    - transparency in ships
    - F-16 transparency
    DF map UI fix
    Deuky's tod.lst made the current one (alleviates HUD visisbility issue)
    dogfight fixes
    tacetool.scf fix
    F-22 .dat fix
    object fixes


    PS 1.61
    - secondary explosions now will come from targets, and not from weapons.
    Bombs used to generate secondaries even when targets was destroyed already. this is now fixed.

    - Vehicles' smoke trails smaller.

    - CBUs effect is more realistic now, spreading differently and more
    depended on bombs velocity.

    - Vehicles now will produce their own secondary explosions when
    destroyed.

    - Burning fire smoke plumes are now more dense near the ground.

    - Fire texture tweaked.

    - Spyder trails tweaked.

    - more random types of AA missiles and AC explosions.

    - AAA tweaked.

    - Gun hit effect now has a surrounding "light" added to it.

    CTD fixes
    - FIXED CTD if a missing DDS, a missing DDS will now make a surface white but no CTD
    - FIXED CTD when player requesting clearance for landing on carrier
    - FIXED CTD when combat AP trying to change radar mode
    - FIXED CTD Threat Circles in UI
    - FIXED CTD Caused by missing DF variants
    - FIXED CTD in Munitions UI

    OTHER
    - FIXED Displays out of place with SA Bar on
    - FIXED DLZ Out of place on Hud
    - FIXED Labels overlapped by distance labels in ACMI
    - FIXED Cloud shadows disappearing with uncaged weapons
    - FIXED Floating buildings in 2D Pit
    - FIXED 2D Pit Scaling in spare resolutions
    - FIXED 2D Pit Low Black Stripe in some non 4:3 resolutions like 1280x1024
    - FIXED HUD Infinity projection to be used on any 3D pit
    - FIXED Entry Pie 5 Hang
    - FIXED altitude for choppers to a more realistic value
    - FIXED Viper Engine performances to something more realistic
    - FIXED AGM MFD See thru
    - FIXED AGM-88 midair explosions and exlosions direct after launch when launched maddog
    - FIXED AI visullay spotting at extreme long range
    - FIXED MP Parking Bug
    - FIXED MP ATC not Calling clients
    - FIXED MP Autopilot on while entering the game
    - FIXED DF Map Arena entry point
    - FIXED DF Weapons Load Bug

    - ACMI Labels distance no more depending on F4 Patch setting... now it defaults to 150 Miles
    - ADDED multiple kneeboards support in the same 2d cockpit
    - ADDED router support on client side (no port forwarding needed anymore for clients)

    - Tanker using now a bigger LOITER DIstance to make easier refuelling
    - SAR missions back -> more atmosphere in campaign
    - Air Mobile now 2 - 4 ships regardless how many ground units to pick up
    - Air Mobile battalions now bigger... have better chance to survive
    - All AC wich have IFF now can use EWS programs
    - Leave Splash Screen now scaled to any resolution size
    - 3D World window now appearing always in the center of the display in windowed mode
  • Molnibalage
    #4044
    Nem, mert votl már, hogy L Viperrel így toltuk és meg se nyekkent a progi... Tehát az is előfordulhat, hogy ha én indítok őrá, akkor az ő flare chance értéke számít, fordítva meg az enyém, de az is lehet, hogy az ilyen esetek kiküószöbölésére, mindig a szerver adatait használja a progi.

    Más. Ripsaw küldött egy PM-et az FF fórumon, lehet, hogy mindenki kapott? Első patch az FF4/RV-hez!!

    http://www.mediafire.com/?ae4nnen1did
  • Bucser
    #4043
    Szerintem szipmlán csk ki fogja baszni egyikőtöket rakéta indítás esetén.
  • Molnibalage
    #4042
    Balu, lenne egy elég fura kérdésem. Ha multiban játszunk, de modjuk két személy esetén eltérnek egymástól a simdata.zip-ben levő értékek egymástól és az objects könytrában elvő fájlok, akkor mi az érvényes?
    P.: Nálam le van szedve az AA-12 a SZU-27-ről a másiki embernél meg nincs, vagy nálam az AA-11 flare chance értéke 0,4 nála meg 0,05, akkor mivel számol a progi? Elég hülye kérdés mi? :)
  • Molnibalage
    #4041
    http://rapidshare.com/files/22047849/Moments_from_FreeFalcon_4.avi.html
  • Molnibalage
    #4040
    Skacok, most esett le le valami. Hát van rapidshare!! Azon az eredeti formátumban oszthatom meg videoklippjeimet! Már rakom is fel az legutolsót, és így meg tudjátok nézi fekete háttérel is és mindjárt más lesz a hatás!
  • Gundark
    #4039
    "sajnos" kénytelen vagyok falkonozni az SH4 helyett :) Megjött tegnap az X52esem és mentális kényszerem van a használatára :) De mindegy feláldozom magam :))
  • L Viper #4038
    Még nem, odavoltunk kirándulni és még nem volt időm, de kipróbálom mihamarabb.
    Apropó a multi, ami nem jött össze az ünnepre, most pár napig ráérek esténként. Netmester már jelezte, hogy neki oké a dolog.
  • Molnibalage
    #4037
    Érdekes
  • Molnibalage
    #4036
    Mod-ot kipróbáltad már?

    Végre, hamarosan jön!

    Sajons FF3 alá, de lehet, hogy ezzel is megy majd az, hogy felrakod FF3 alá, unistall és az felrakott fileokat bemásolod FF4-be azt vagy megy vagy nem...
  • L Viper #4035
    Tudom ajánlani a Black Widow joystickot, ha nem akarsz nagyon sokat költeni. Kevesebb, mint egy 10-es ez is. Elég masszív, korekt gázkarral és lábkormánnyal.
    Csak Balage véleményét tudom megerősíteni, a Falcon kezelését ha már nagyjából tudod, akkor felejthetetlen szimulátor. A campaign meg hihetetlen, semmi másban nincs ilyen jó.
    Ha a Lock Ont tudod kezelni akkor ez is menni fog, igaz kicsit komolyabb az avionika ( vagyis sokkal komolyabb :D )
  • Molnibalage
    #4034
    Nos repülni könnyebb vele, de az avionika valóban rutinszerű kezeléséhez ÉVEK kellenek, vagy nagyon intenzív repkedés, de MEGÉRI!!!!

    A átlalam írt manual lehet, hogy segít egyrészt mert magyar, másrészt sokkal tömörebb, mint az eredeti. Joy nékül ne is próbálozz, de abból is egy komolyabb joy, mert igen sok funkciót rá lehet tenni a yora. Egy Saitek Cyborg evo az már jó és kb. egy 10-esből megvan.

    bop.agria.hu -n megtalálod a manualt. Az AF helyett inkább az FF-et ajánlom, SOKKAL jobb.
  • rtfmZoli
    #4033
    Joystick nélkül érdemes nekifogni?(gondolom nem)
  • rtfmZoli
    #4032
    Sziasztok!
    letöltöttem a Falcon 4-et, a Redvipert(FF4), az AF-ot, cockpitokat, AF high res texture packot, ezeken kívűl mit érdemes letölteni?
    A Lock On-hoz képest milyen nehéz megtanulni a kezelését?
  • Molnibalage
    #4031
    Meg az a "gyakorlat" is furcsa, hogy az ÖSSZES ARH rakéta ECM értéke 1 feletti, tehát a zavarás SEGÍTI őket. Tudom, hogy a valóságban is van HOJ módja, de nem mindnek, de ez inkább azt jelenti, hogy csökkenti a zavarás hatékonyságát, tehát nem a többi radarnál megszokott 0,3-0,6-es szorzó kéne, hanem 0,8-0,9 körüli. Máskülönben akkor mi a túrónak fejlesztenek a valóságban zavarókonténert és miért van gyakorlatilag mindig rajta az F-16-on és minden más típuson aminek nincs beépítve?
  • Molnibalage
    #4030
    És mik a tervek? Szabad róluk tudni valamit?

    A "moddolásom" szépen lassan halad, már szinte az összes Koreai hadjáratban szereplő gép megvan, de magában a hadjáratban van egy kis bibi, mert J-8B gépek vannak benne, amik akkoriban nem voltak még, tehát meg kéne változtani rajta ezt-azt. Például az SARH PL-11-et is le kéne szedni róla, és még lehet, hogy chaff/flare sem volt rajta, mert csak a Beka-völgy és Falklan után lett igazán nyilvánvaló, hogy chaff/falre és zavarás nélkül nyugati gépek ellen küldeni bármit = öngyilkosság!
  • Molnibalage
    #4029
    Hát pedig az AI sajnos tényleg nem nagyon tud ellenállást kifejteni...
    Kár. :(
  • Balu0
    #4028
    Beleszólásom az nincs.. de javaslatokat tehetek ugyanúgy mint a többi Dev.. a főnökök ezen a téren természetesen a kóderek.. nekik van egy elég jó elképzelésük a munkatervről, ami annyit tesz hogy úgy egy évre megvan előre mit akarnak csináli.. ettől max bugok javítására térnek el... exe modolást kérni lehet de az esély hogy bekerül kb 1%.
  • Molnibalage
    #4027
    #4011-re valami?