52965
  • L Viper #4146
    Két exe file van hozzá: HiTiles.exe
    HiTiles2Falcon4+.exe

    Arra gondoltam, hogy nem az AF-hez kiadott HiTiles.
  • Bucser
    #4145
    nem tudom milyen faconos hitiles.

    Sima HiTiles néven találtam. 81,3 megas zip. ehhez kell a Hitiles2Falcon4.exe kitömörítve a zip 123 mega.

    Ennyi.
  • Molnibalage
    #4144
    Ezt már próbáltam, felhúztam, de nem történt semmi.
  • L Viper #4143
    Az alsó kép a régi Falconos HiTiles?
  • Bucser
    #4142
    Persze csakazért hasonlítsd össze ezt



    meg ezt.



    És ugyanaz a játék.
  • L Viper #4141
    Ez a textúra ismétlődés abból ered, hogy baromi régi a játék motorja, a terület meg nagyon nagy.Akkor ez forradalmian új volt.

    Az előnye is megvan, mert viszonylag egyszerűbb új hadszíntereket készíteni.
    Engem speciel annyira nem érdekel, mert a felhőkkel fényekkel párával elég élethű és hadjáratban kisebb gondom is nagyobb annál, hogy ezt nézegessem
    Persze, jó lenne Lonci szerű grafika, de ne legyünk telhetetlenek...
  • Bucser
    #4140
    A shortcutohz az exe utan azt írod be: -g5 -hires

    Ezzel feljebb tudod húzni a látótávot meg maxolni a beállításokat. Lehet így már működni fog. Vigyázz, hogy a legfelső csúszkát nehúzd nagyon mert bebugzódik.
  • Molnibalage
    #4139
    Ez eddig a legsúlyosabb grafikai hiba a játéban és valakinek jelentkezik valakinek meg nem... A bátyus gépén pl. nem, de nálam meg igen.
  • sindelnet
    #4138
    Tudom...szóismétlés...
  • sindelnet
    #4137
    Sajnos ez van,de sajnos az alaptextúráknál is ugyanígy ismétlődik:(
  • Molnibalage
    #4136
    Hát szó se róla, de nálad is ott a csík a váltással...

    Bucser, milyen paraméterrel futtatod? Én semmilyennel. Mivel kéne?
  • sindelnet
    #4135
    A közeli textúrákat a textura mappában levő dds-ekből,
    a távoliakat a fartiles tömörített dds-ből rakja ki a progi.
    Ha a OF4.3/FreeHiTiles-ből kibányászott fartiles ddst használod,
    és az AF-es dds-be kitömörített texture mappát,akkor nem lesz
    ilyen gond,úgy néz ki ezek egymással "kompatibilisek"...
    legalábbis nálam.....
  • Bucser
    #4134
    Hát szerintem eléggé ócskán néz ki, mert egy rakat textúra ismétlődik.
  • L Viper #4133
    Mi az a trükk ?
    Én az AF-est úgy használtam, hogy kivettem az AF-ből a Koreás texture.zip-et és azt tettem a Redviperbe, majd TerrainTexCompress.

    Egyébként a képed jobb felső sarkában picit látszik, hogy ott a régi field textúra van, az a négyzetes mező. De azért használható.
  • Bucser
    #4132
    MIlyen paraméterrel indítod a játékot?
  • L Viper #4131
    Emlékszem, régen nálam is fennált ugyanez a hiba, pont így. Ezzel a régi Falconhoz készített HiTilessel már nem jelentkezik.
  • Molnibalage
    #4130
    3035-ös hozzászólás.
  • Molnibalage
    #4129
    Nekem az a problémám, hogy még az ALAP textúrák sem működnek rendesen, van egy felbontásváltás egy bizonyos távolságban. Na ennél a távolságnál, ha nem az alap textúra van fennt, akkor hiába van fennt BÁRMILYEN HitTiles azon a vonlaon túl az alap textúrákat használja, kis felbontásban. Ha nagyon sassoltok akkor a Moments klippben pár helyen feltűnik ez a hiba, de igyekeztem úgy vágni, hogy ez fel se tűnjön.

    Kb. 1,5 hónapja tettem is be képet.
  • sindelnet
    #4128
    Egy kis trükkel jól működik az AF Hitiles is.
  • L Viper #4127
    Nem rosszak közelről sem azok a felhők annyira.

    Nekem jó a HiTiles, nem vettem észre hibát.

    Úgy raktam fel a HiTilest, hogy a nagyobb exe-vel feltelepítettem egy külön mappába, majd a kisebbik exe-t indítottam. Ezután a: Falcon4\Utilities\-be a TerrainTexCompress.exe-t ráengedtem a summert választva.
    Így nálam jó minden, nem úgy mint az AF-es HiTilessel.
  • Molnibalage
    #4126
    Működik rendesen nálad a HiTiles? Nem látom az textúraváltást...
    Azokkal a felhőkkel az a baj, hogy közelről nagyon gyökérül néznek ki. De kipróbálom!
  • L Viper #4125


  • L Viper #4124
    Balage, próbáld ki a tbonepe sky-t, szerintem az a legjobb hajnalban.

    Baromi jók a felhők a Lee's cloudfix-el. Ha valaki nem tudná, hogyan kell használni : a cumulus.dds-t a \terrdata\misctex-be kell bemásolni és nem a \terrdata\korea\weather\-be !!!
  • Molnibalage
    #4123
    Hát én nem nagyon vágom az optikát, de ha ráközelítesz valamire, akkor nem változik meg az optika fókusztávolsága és ettől a látószöge is? A játkban is ez történik, ha lenyomod az "l"-t. A num7 és num1 az a virtuális kamera távolságát állítja, de azzal csak azt érem el, hogy ne töltse be a közeli gép a teljes képernyőt.

    Na, majd ha kijön az F4ITDG-től végre az új izraeli helyszín lehet, hogy csinálok hozzá klippet, csak már eljutottam oda, hogy nincs alkalmaz zene hozzá jelenleg. (Vagy a SAAFOPS-hoz.)

    Olyan jó lenne, ha egyszer valamelyik klippem a trailere lehetne egy játéknak, de sajnos annyira nem jó a képminősége szerintem, meg lehet, hogy nem üti meg a színvonalat, hiszen alig van benne F-16..
  • L Viper #4122
    Tudom, ilyen, mivel nem igazi kamerával lett felvéve a való életből :D
  • CodeRed
    #4121
    Ez nagyon über GRAT!!! Jók a vágások, látványos,pörgős...ezt szeretem Megnéztem ezt is zsinórban vagy 4x....egyenlőre
  • sindelnet
    #4120
    BaromiJóóó....
  • Molnibalage
    #4119
    Főleg nem az utolsó 10-13 másodperc az akció végén.
  • Molnibalage
    #4118
    Hát különben nem sok látszana abból, hogy egyáltalán mi repked... Párszor még így se látszik. De mi az a sok? 6-7 ha akad benne és az is csak pár másodpercig tart. Máshogy nem lehet megcsinálni, ez van.

    Sokan a porgösség hiányolták vagy az, hogy túl rövid. Hát ez egyik sem szerintem. :)
  • L Viper #4117
    Megnéztem, sok a pörgős jelenet, kicsit sok a zoomolt kép, az a fajta ami a tájat is nagyon közelíti. Ezt leszámítva tetszett, szerintem jó fogadtatása lesz.
  • Molnibalage
    #4116
    SAAFOPS-szal meg mi van? Lassan már április lesz..
  • Molnibalage
    #4115
    Az összes eddigi videomat majd felnyomom Rapidra, hogy eredei minőségben lehessen nézni. A Patrickra ebben a hónapban nem tudom felrakni, mert nem fér bele a havi 100 MB-os keretbe.
  • Molnibalage
    #4114
    Íme!

    http://rapidshare.com/files/22781644/World_of_FreeFalcon4.avi.html
  • Molnibalage
    #4113
    Hát az igen messze lesz, mert most a héten nem érek rá, mert meg kell hajtanom a tanulmányimat, mert április 5-én megyek Prágába 5 napra. Tehát azon a héten se érek rá nagyon és csak 10-én este jövök meg.

    Ha holnap végre jó lesz a net, felrakom az új movie-t, beszatok olyan jó lett szerintem. Rapiddharen lesz először, amint fennt van ott idepostolom a linket. 88MB-os lett végül. Persze azért felmegy a Patrickhoz is meg még a youtub-ra.
  • netmester
    #4112
    hát ez van, majd legözelebb multizunk
  • Molnibalage
    #4111
    Tehát kész a videoklipp. Ez a jó hír, a rossz meg az, hogy nem tudom felrakni, mert szarakszik a net. :(

    De lehet, terjeszteni, hogy itt van :)
  • Molnibalage
    #4110
    http://tactical.nekromantix.com/forum/viewtopic.php?t=21020&highlight=

    Na, ezt ki köll próbálni.
  • Molnibalage
    #4109
    Na, megy a final render, szerintem ez lett eddig messze a legjobb klippem.
  • Molnibalage
    #4108
    Il-2-es videot ritkán látok, mert a Patricksavitionre nem raknak fel olyat túl gyakran. Az lens flare-s próba az még a Desert Storban volt.
    A mostaniban gyakorlatilag minimális effekteket alkalmaztam csak.
  • Bucser
    #4107
    Azt hiszem a moments.

    btw: az hogy egymásra dobálod a jeleneteket és az effekteket még nem lesz jó (pláne hogy lens flare effekt az A-10 közepén ami utána távolodott és máshol volt a nap.. nos khmmm) na mindegy Ízlések és pofonok.

    Legalább csinálsz videot. Nem fikázok mert annak tűnik. Én meg szeretema szép elnyújtott "történetmesélős videokat".

    Lásd amik készültek IL-2höz is.